Discutii libere L62 !

DeletedUser41379

Sunteti jucatori marii.
Apropo am pierdut un atac odata de 600 topoare si 400 cai si 1 nobil si acuma 4 nobili 1000 topoare si 800 cai nui bai oricum sunt aici !
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser46957

Nakamura son. Io nus'mare io îs mic. Un neica nimeni da cu umilință ma intreb:
Cu asa ceva ataci domnia ta?
Nu de alta da pe mine cu siguranță ma băgau la interne dacă făceam asa o isprava.
Ca deh dacă mureau 1/2 fuluri sincer tot respectu. Na. nu a fost sa fie. da asa. Iertare. Nu mai înțeleg Ninica din joaca asta.
 

DEVIL32

member
Scor reacție
0
Sunteti jucatori marii.
Apropo am pierdut un atac odata de 600 topoare si 400 cai si 1 nobil si acuma 4 nobili 1000 topoare si 800 cai nui bai oricum sunt aici !

Tu ne cam "speri", de fiecare data cand ne "scri", campionule.

N-ai pierdut nimic. "Decat" trupele din 3 sferturi de Gentle.

Inca o runda asemanatoare si plange un continent intreg, alaturi de tine :))))
 

DeletedUser4838

Nakamura son. Io nus'mare io îs mic. Un neica nimeni da cu umilință ma intreb:
Cu asa ceva ataci domnia ta?
Nu de alta da pe mine cu siguranță ma băgau la interne dacă făceam asa o isprava.
Ca deh dacă mureau 1/2 fuluri sincer tot respectu. Na. nu a fost sa fie. da asa. Iertare. Nu mai înțeleg Ninica din joaca asta.

Naruitorule, nu stii ca pe lumea asta faci mai intai curte nobila, faci apoi 600 de topoare si ceva cavalerie si dai atac?
Am mai observat o tendinta: incepi la marginea hartii, bagi 3000 de pp-uri in prima zi, a doua zi bagi cardul de credit la intaintare si pana sa iesi din protectia de incepator esti tot la marginea hartii, daaar pe locul 8 pe lume la puncte. Daca am fost prea subtil, uitati-va pe clasament si vedeti cine a inceput sa joace pe 29 Ianuarie si e in top. Asa de curiozitate.
 

DeletedUser10188

Eu cred ca cele 3000 pp-uri si "punctele" din top se reflecta si in rangul de inamici invinsi, atat individual, cat si ca trib, in locul pe farm(sate jefuite, resurse jefuite - le vezi la "in o zi"). Este usor sa arunci o acuza, dar greu sa verifici in ce se justifica cele 3000 pp-uri.
 

VaruFashion.

member
Scor reacție
1
Era vorba de amburgu de pe locul 8. E sub protectia de incepator si are naiba 8k puncte. Daca te uiti e fix pe marginea hartii la ultima curba unde intoarce semnalu. In 2 zile el are satu crescut aproape la maxim
 

DeletedUser48714

Iar ca sa ajungi la 8k puncte in 2-3 zile bagi minim 15k pp-uri.
 

DEVIL32

member
Scor reacție
0
E vreun jucator de farmville , nerabdator sa construiasca mai repede..

Sunt mai multi, in zona lui, dar ... daca ne limitam strict la el, speram sa mai apara pe harta, jucatori la fel. :cool:
 

DeletedUser46957

Devil Ce facu iar nakamura son
Repeta iar isprava aia ? Ti drace iar pierdu o liota de nobili ?
Si toate trupele și el si săraci camarazi aista e dracoveni marem Breeee nui lucrul curat
 

DEVIL32

member
Scor reacție
0
Devil Ce facu iar nakamura son
Repeta iar isprava aia ? Ti drace iar pierdu o liota de nobili ?
Si toate trupele și el si săraci camarazi aista e dracoveni marem Breeee nui lucrul curat

Mare isparava am auzit si eu, ca a facut :))
Pe vremuri, samurarii adevarati recurgeau la seppuku, dupa o astfel de isprava.
Unele surse mentioneaza ca: "Seppuku era folosit ca mijloc de corectare a unei greșeli printr-o moarte onorabilă"

Aristotel spunea:
"Cea mai mare onoare consta nu in a te folosi de onoruri, ci in a fi considerat vrednic de ele."

Campionule Nakamura, ce o fi de facut?

Apropo, ce zice aici? :eek:
njG-KKt0SMWbTYFJOCeeAw.png
 

Terente81

member
Scor reacție
0
Cine vorbeste de nobili pierduti! Tocmai cei din CARTEL? Sat de aproape 6000 de puncte si sa ataci un satuc si te mai ajuta si DEVIL32 cu antisplit si tot iti mor 3 nobili? Sa nu ai tu pe sat de aproape 6000 de puncte nici juma de full? Basca iti mai farama satucul si fieraria desi are sprijin de la cel putin 4 oameni din trib si da-i drace iar cu pp-uri sa facem repede nobilii la loc! :))




 

DEVIL32

member
Scor reacție
0
Iar ai aparut ? :))
Din cauza ta, nici sa omoare un om, niste trupe, nu mai poate

9QXgdR0DT3yrXtBWMEGAHg.png


Vezi ca te-au lovit caramizile de la zid.. mergi la un control detaliat.

gZEB8s_vRSWxXPX7rLCjkg.png


Daca juca si "Retragerea Samurailor" , pe lumea asta, faceai istorie din nou :rolleyes:
 

Terente81

member
Scor reacție
0
Ha ha ha!
Tot cartelul e pe mine si el se lauda cu asa rapoarte. Atacati in haita pentru un satuc. Sunteti buni rau de tot! Mai si radeti de altii care au pierdut nobilii. Dar voi ce ati facut? 3 nobili + fieraria desi plansese repede dupa sprijin si i-au trimis cel putin 4 colegi. Incredibil cata mobilizare in cartel! :)
 

DEVIL32

member
Scor reacție
0
Penibila postare :))

Jucam triburile, in caz ca nu ai observat. Daca tu joci "satul meu parlit", scuze ca iti dau ideile peste cap.

P.S.: Sa nu uit. Felicitari colegului tau, pentru split-ul ala.
Noroc de el. Asa ai mai pastrat si tu decoratiunea aia , pe harta. (Spun decoratiune, pentru ca nu ai fost capabil sa il ridici, nici macar la nivel de sat) :))
 
Ultima editare:

Terente81

member
Scor reacție
0
Era vorba de cat chin si cata mobilizare in cartel pentru a lua un satuc desi unii dintre voi aveti sate de aproape 6000 de puncte si atacati cu te miri ce! Intr-adevar , jocul se numeste triburile! Si cred ca se castiga cu trupe ,nu cu sate crescute peste noapte! Dar tu trebuie sa cunosti mai bine acest lucru. Maine-poimaine o sa te lauzi iar ca mai scos de pe harta dar n-o sa pomenesti nimic de chinul si lacrimile altora dupa nobili sau fierarie. :))
 

DEVIL32

member
Scor reacție
0
Era vorba de cat chin si cata mobilizare in cartel pentru a lua un satuc desi unii dintre voi aveti sate de aproape 6000 de puncte si atacati cu te miri ce! Intr-adevar , jocul se numeste triburile! Si cred ca se castiga cu trupe ,nu cu sate crescute peste noapte! Dar tu trebuie sa cunosti mai bine acest lucru. Maine-poimaine o sa te lauzi iar ca mai scos de pe harta dar n-o sa pomenesti nimic de chinul si lacrimile altora dupa nobili sau fierarie. :))

Sa iti amintesc de lumea 53 ?
Aici , doar ajut, sa te facem disparut, pentru ca aberezi, mai mult decat esti capabil sa faci tu pe harta.
Cred ca si-a uitat Mesagerul. ochelarii acasa, cand s-a facut selectia jucatorilor care au inchis lumea cu RETRAGEREA Samurailor. Asa, ai ramas si tu pe acolo, ratacit.

In fine. Inchide, ca te sun eu, mai tarziu ..
 
Sus