Discutii libere L71 !

DeletedUser48507

Ce mesaje de recrutare din partea tribului ROM am ras 30 de minute, ba voi nu cumva sunteti unguri sub acoperire?
 

DeletedUser49319

"În muzică, ia cineva două lighiane și un fund de sifon și le freacă de o tablă și chipurile aia ar fi muzică. Nu se înțelege că artele trebuie să producă bucurie estetică și chiar senzorială omului. Daca muzica nu are linie melodică pentru mine nu este muzică. Dacă poezia nu are prozodie, nu neapărat o cadență, un metru endecasilab sau alexandrin, dar în stilului lui Blaga — poate să fie și o anumită aritmie și asimetrie. Păstrând proporțiile în sculptură așa era și Constantin Brâncuși, el a ajuns la culmea abstracțiuni, fiind părintele sculpturii moderne, după ce stăpânise bine tehnica sculpturii și învățase tot ce trebuia de la meșterii țărani cioplitori din Hobița Gorjului și ulterior de la Auguste Rodin pe care l-a și părăsit pe urmă, dar pe care nu l-a denunțat ca fiind generația expirată. AȘADAR SE ÎNREGISTREAZĂ UN FENOMEN AL IMPOSTURII ȘI AL DEMITIZĂRII, DAR LUMEA ESTE AVIDĂ DE CATEGORIIL ESENȚIALE - BINELE, FRUMOSUL, ADEVĂRUL, DREPTATEA, iar cine are ceva de spus în artă, va asigur io că se afirmă. Si direcția asta nu poate fi obturată și ia nu poate fi deturnată de niște nenorociți care sunt de o incultură enciclopedică, parafrazândul pe aforistul polonez Stanisław Jeț." - citat citat
 

DeletedUser4270

e pentru batranei lumea asta :mad:

Ar fi fost frumos dar eu m-am pensionat din pacate.. si colegu cred ca la fel

Ma bucur ca am reusit sa joc cateva lumi alaturi de Baghera2005 si sa ma intrec cam cu toti care se pot numi jucatori si am avut ocazia sa ne cunoastem mai bine :)

Lumi jucate: 47 57 59 60 61 62 65 66 69

Sper sa mai fie si peste 5-6 ani jocu si sa nu fie exact accesi tragetie 4K-uri 4 triburi care se bat sasi ieie K-ul, dupa care se aliaza cu un alt K contra la celalante 2 K-uri. Same shit every time. Pacat de generatia actuala ca nu stiti ce insemna sa ai sat in K1, sa fi in top1000 sa te simti jucator, sa fi rank 1 pe multiple K-uri sau sa sti ca nu exista conditi de a castiga lumea
 

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
Ar fi fost frumos dar eu m-am pensionat din pacate.. si colegu cred ca la fel

Ma bucur ca am reusit sa joc cateva lumi alaturi de Baghera2005 si sa ma intrec cam cu toti care se pot numi jucatori si am avut ocazia sa ne cunoastem mai bine :)

Lumi jucate: 47 57 59 60 61 62 65 66 69

Sper sa mai fie si peste 5-6 ani jocu si sa nu fie exact accesi tragetie 4K-uri 4 triburi care se bat sasi ieie K-ul, dupa care se aliaza cu un alt K contra la celalante 2 K-uri. Same shit every time. Pacat de generatia actuala ca nu stiti ce insemna sa ai sat in K1, sa fi in top1000 sa te simti jucator, sa fi rank 1 pe multiple K-uri sau sa sti ca nu exista conditi de a castiga lumea

si eu am revenit in speranta ca voi regasi macar o parte din jucatorii alaturi de care m-am distrat de-a lungul timpului,,,dar din pacate nu mai sunt..nu prea mai e nimic interesant pe joc,de forum nici nu mai vorbesc, e pustiu...
 

Tom Hardy

member
Scor reacție
0
si eu am revenit in speranta ca voi regasi macar o parte din jucatorii alaturi de care m-am distrat de-a lungul timpului,,,dar din pacate nu mai sunt..nu prea mai e nimic interesant pe joc,de forum nici nu mai vorbesc, e pustiu...

Pai cu cine sa spamezi sau sa joci ?
Cu dinastia care la primele pp oferite isi vand conturile ?
Sau cu aia care stiu doar sa tradeze lume de lume ?
Si inainte sa faceau deastea...dar nu ca acum, ca am ajuns toti sa punem pe masa dosare si mega dosare despre fiecare jucator si sa ne intrebam daca e de incredere sau nu...
Lesinatul asta de aladin nu stiu cum se mai suporta si nu inteleg cum de iese si pe aici de omoara limba romana la fiecare postare.
 

DeletedUser4270

Pai cu cine sa spamezi sau sa joci ?
Cu dinastia care la primele pp oferite isi vand conturile ?
Sau cu aia care stiu doar sa tradeze lume de lume ?
Si inainte sa faceau deastea...dar nu ca acum, ca am ajuns toti sa punem pe masa dosare si mega dosare despre fiecare jucator si sa ne intrebam daca e de incredere sau nu...
Lesinatul asta de aladin nu stiu cum se mai suporta si nu inteleg cum de iese si pe aici de omoara limba romana la fiecare postare.

Am jucat pe ceva lumi noi 2 pe toate ai fost.. cu muci la nas nepotu :D si tu inca nai inteles nimic pana acuma, esti prea destept pentru noi astia prosti dute lasane.. daca vrei te angajez ca bufonu meu personal. Din atatea lucruri ce puteai zice.. la Lesinat nu ma asteptam:))
 

baD rullz

member
Scor reacție
98
Aladin , imi sangereaza ochii din cauza ultimului tau mesaj. Mai lasa jocul si pune mana pe o carte , o sa-mi multumesti mai tarziu cand o sa fii nevoit sa pui o paine pe masa la copii. :D
 

Tom Hardy

member
Scor reacție
0
Am jucat pe ceva lumi noi 2 pe toate ai fost.. cu muci la nas nepotu :D si tu inca nai inteles nimic pana acuma, esti prea destept pentru noi astia prosti dute lasane.. daca vrei te angajez ca bufonu meu personal. Din atatea lucruri ce puteai zice.. la Lesinat nu ma asteptam:))

Inteleg limitele...inteleg si ca se spune ca prostia doare. Dar cred ca ai devenit imun.
 

baD rullz

member
Scor reacție
98
Ar fi fost frumos dar eu m-am pensionat din pacate.. si colegu cred ca la fel

Ma bucur ca am reusit sa joc cateva lumi alaturi de Baghera2005 si sa ma intrec cam cu toti care se pot numi jucatori si am avut ocazia sa ne cunoastem mai bine :)

Lumi jucate: 47 57 59 60 61 62 65 66 69

Sper sa mai fie si peste 5-6 ani jocu si sa nu fie exact accesi tragetie 4K-uri 4 triburi care se bat sasi ieie K-ul, dupa care se aliaza cu un alt K contra la celalante 2 K-uri. Same shit every time. Pacat de generatia actuala ca nu stiti ce insemna sa ai sat in K1, sa fi in top1000 sa te simti jucator, sa fi rank 1 pe multiple K-uri sau sa sti ca nu exista conditi de a castiga lumea


Vorbesti de vremuri de muuuult apuse..Nu se vor mai intoarce niciodata..
 

DeletedUser23722

Nimic nu mai e cum a fost si nici nu o sa mai fie,chiar de revenim noi iar si iar! :)
Seara buna!
 
Sus