Discutii libere L75

VaruFashion.

member
Scor reacție
1
Băi cotei vărule, marș în **** mea de lake ați ajuns să vorbiți căcat pe un joc, vă place să vă mânjiți cu căcat și nu sunteți în stare să legați două vorbe, vă repetați cu același rahaturi de minciuni, ești o labă tristă, s-a ajuns în 2020 să nu se mai respecte nimic, să o sugi și să o înghiți. Ați căutat de la început de lume să vă dați cocoși, ați întrat de foame când ați dat de greu v-ați pizdit pe externă.
duceți-vă la muncă tuți biserica mătii
Cu vorbele astea de Moldova sa cânți la alta masa, nu știu care este cel rupt de foame dar sunt sigur ca nu sunt eu acela, eu spun sa îți verifici portofelul sa vezi ce înseamnă foame , dute și împușcă-te amice, cât despre restul îți doresc bravo.

P. S. Eu pe lumea asta nu am dat mesaje nimănui, decât în tribul meu, deci nu știu dc ești asa frustrat, cred ca ai greșit adresa, se vorbește atât la plural cu ați făcut ați dres, arătămi undeva unde am vorbit eu pe jocul asta ceva vreodată, ca să nu mai latrii ca un țăran pe aici.
 
Ultima editare:

VaruFashion.

member
Scor reacție
1
Pai nu stiu ce pasi am urmat de care ne-am dezis, ca efectiv n-am facut nimic :))

Singura chestie care s-a dovedit, a fost ca ghost avea dreptate. I-a avertizat pe aia din sn ca sunteti periculosi. Ei l-au ignorat.
Dupa cateva saptamani nu a mai existat sn pe harta :)) Deci omu a avut 10000% dreptate.
Acuma puteti baga retorica aia de kiki, cum ca sunt trib de starteri ca bla bla...Dar adevaru e ca s-au aliat cu voi si ca urmare directa au iesit de pe harta.

Era absolut penibil sa il internam ca a zis ca sunteti periculosi. Si mai ales in retrospectiva, e evident ca a avut dreptate, si ma bucur ca a scapat doar cu un avertisment pentru mesajele alea care intr-adevar nu trebuiau trimise(dar faptul ca nu trebuiau trimise nu inseamna ca n-a avut dreptate)
Dacă tu ai impresia ca într-o alianta este ok sa vii sa spui ca x este periculos și practic sa încerci sa bagi strâmbe în alte triburi în interes propriu este ok, încât sa spui ca avea dreptate, lafel și eu as spune ca sunteți slabi și ca nu aveți sânge sa facem un război 1 la 1,
2 la mana pentru mine faptul ca nu a fost dat afara din trib și înnobilat a dat dovada ca nu ați dat 2 bani pe noi, și prin faptul ca sancționat înseamnă defapt nu ați făcut nimic, nici măcar nu vati cerut scuze pentru ceea se sa întâmplat ba mai mult a mai ieșit și pe extern perbecul ala, da dovada ce trib de manevre sunteți, atâta timp cât eu am văzut cum sta treaba și ca se face portiță cu scitii când pe noi ne inviți la război cu ei, demonstrează încă odată manevra Roma ce implica introducerea squad în război cu toate triburile sa ieșiți voi din ele, dc nu ne-ați spus și noua măcar sa știm ba noi avem PNA cu aia ști, am intersectat sau nu era datoria Romei sa anunțe, asa se face nu? Dc mai invitat în războiul tău ca să ce? Sa ieși tu din el sa rămân eu cu ele, sau care este manevra de o tot răsuciri aici 360 grade.
Eu unul am avut o decizie destul de mare în a rupe alianta, și sa rupt de la acel comportament, pana sa vad toate mizeriile alea, eu nu aveam nimic cu Roma, dar acum sa te tot freci cu urzici ca vai ce a făcut squad, pai mai uitete mai băiete în oglinda. Nus ce părere ați avut voi despre noi dar cu siguranță nu am fost ce ați crezut voi.
Cât despre scitii sa nu uite câte atacuri am dat pentru ei, încât sa se simtă atât de trădați, în locul lor as baga capul în pământ de rușine, sa te ajut cu sute de fuluri și tu sa spui vai doamne ce trădați suntem, atâta ipocrizie pe jocul asta nu cred ca poți sa mai vezi,


Mai terminați cu minciunile astea ca suntem sătui de ele,
 

KingWeeman

member
Scor reacție
0
"Dacă tu ai impresia ca într-o alianta este ok sa vii sa spui ca x este periculos și practic sa încerci sa bagi strâmbe în alte triburi în interes propriu este ok"
N-am sustinut nicio secunda ca ce a facut a fost ok, nu a fost. Motiv pentru care a primit avertisment, era culmea sa intre la interne deja. Am zis doar ca privind din retrospectiva, s-a adeverit ce a zis

" lafel și eu as spune ca sunteți slabi și ca nu aveți sânge sa facem un război 1 la 1, "
Asta vine din partea celor care au fost aliati cu noi, ne-au tradat, si au ajuns sa fie 3 familii contra 1, si tot au pierdut
Deci cum vine asta? :)))

" nici măcar nu vati cerut scuze pentru ceea se sa întâmplat ba mai mult a mai ieșit și pe extern perbecul ala, da dovada ce trib de manevre sunteți "
Sa inteleg ca dupa ce ne-ati tradat, ati fi vrut sa ne cerem scuze ca ne-ati tradat?

" ca se face portiță cu scitii când pe noi ne inviți la război cu ei, "
nu o mai baga pe aia cu invitatu ca ati luat fix 0 sate. Si ti-am zis ca nu era vorba de un pna, era vorba de un armistitiu deoarece ambele triburi am fost tradate de cate un trib academie pe granita NOASTRA cu care voi nu ati avut nimic in comun, si parea un moment oportun ca fiecare sa-si scoata tradatorii...dar xeler fiind tipul de om care s-ar potrivi cu squad, a reactionat cum a reactionat :))

" demonstrează încă odată manevra Roma ce implica introducerea squad în război cu toate triburile sa ieșiți voi din ele, dc nu ne-ați spus și noua măcar sa știm ba noi avem PNA cu aia ști, am intersectat sau nu era datoria Romei sa anunțe, asa se face nu? "
Vai...Cat "te duce" capu ala la inventat :)))))
Treburile sunt simple, fara motive ascunse, le-ati stiut si le stiti si acum. Nu inteleg de ce tot insinuati prostii si mintiti cand e batut in cuie deja cat ati tradat
" Eu unul am avut o decizie destul de mare în a rupe alianta"
Deci se poate spune ca esti unul din principalele motive pentru care pierdeti lumea :))

"Mai terminați cu minciunile astea ca suntem sătui de ele"
=))))))))))))))))))))))))))))))
Si totusi, absolut tot ce am zis mai sus e adevarat 100% si nu poti dovedi contrariul.
 
Ultima editare:

VaruFashion.

member
Scor reacție
1
Ești prea încrezut sa fi și tu cinstit odată în viata ta, spui aceleași bălării " cum ar trebui sa ne cerem scuze după ce ne-ați trădat" , pai ba băiatule, am rupt alianța pentru ca a-ți fost niste măgari, am rupt alianța după nu înainte, sa se întâmple toate acele lucruri, sa rupt și punct, ce tot va victimizati atâta, vai ce a pățit Roma, mare trădare, ce sa îți povestesc, înseamnă că nu ați mai jucat triburile în viata voastră calumea sa înțelegeți ce înseamnă o trădare, și nu îmi pasa ce părere are x și y, ia-o ca pe o trădare ia-o pe unde vrei tu, dar mai lasă mizeriile ca nu tine cu noi,

Ia uite bre Roma are voie sa facă pacte pe sub mana sa facă manevre ca doar deh ei sunt smecheri, dar când squad nu accepta jocurile de culise se dau victime, ba corecțiilor, sa nu va deochi,

As spune ca bătut în cuie ești tu, dar nu vreau sa jignesc cuiele.
 

MariusBr7

Banned
In Vacanta
Scor reacție
0
Eu nu știu ce le mai dai explicații unor oameni care încă nu știu ce e ăla backstab, când au văzut că erau în situație de a nu câștiga lumea asa lejer erau mielușei, acum s-au transformat în lupul cel rău :)) îmi plăceau mesajele lor de la început jucătorilor noi sau celor ce încă nu ii cunoșteau pe Roma(veniți la noi la brânză de oi:)) ca noi avem experienta ca nu e singura lume câștigată cu universitate) a mai fost doar una cu universitate și era normal sa aveți clar avantaj pentru-ca știați exact ce și cum, pentru-ca avem un server de căcat în care nu se dau informații concrete, a trebuit sa caut pe. Net sa găsesc cât de cât ceva, am postat pe extern ca vreau informații despre universitate și nu mi-a răspuns nimeni, am făcut ticket după și mi s-a răspuns sa caut pe extern, ce plm sa caut dacă nu era nimic? În fine,bravo vouă ați câștigat dar într-un stil de tot rasul la pretențiile pe care le aveți de trib de top :) așa că nu va mai dați lei pe aici pentru o caricatura de lume, lumea veche de pe aceasta comunitate știe ce puteți :)
 

Enyx88

member
Scor reacție
0
Eu nu știu ce le mai dai explicații unor oameni care încă nu știu ce e ăla backstab, când au văzut că erau în situație de a nu câștiga lumea asa lejer erau mielușei, acum s-au transformat în lupul cel rău :)) îmi plăceau mesajele lor de la început jucătorilor noi sau celor ce încă nu ii cunoșteau pe Roma(veniți la noi la brânză de oi:)) ca noi avem experienta ca nu e singura lume câștigată cu universitate) a mai fost doar una cu universitate și era normal sa aveți clar avantaj pentru-ca știați exact ce și cum, pentru-ca avem un server de căcat în care nu se dau informații concrete, a trebuit sa caut pe. Net sa găsesc cât de cât ceva, am postat pe extern ca vreau informații despre universitate și nu mi-a răspuns nimeni, am făcut ticket după și mi s-a răspuns sa caut pe extern, ce plm sa caut dacă nu era nimic? În fine,bravo vouă ați câștigat dar într-un stil de tot rasul la pretențiile pe care le aveți de trib de top :) așa că nu va mai dați lei pe aici pentru o caricatura de lume, lumea veche de pe aceasta comunitate știe ce puteți :)
Orice lume cu universitate se castriga prin trimisul resurselor la universitate. In modul asta se da level up. Ce alte informatii va mai trebuiau? E extrem de simplu. Am facut si noi tickete la care ni s-a raspuns "o sa descoperiti pe parcurs". Nu sutn sigur daca adminii stiau raspunsurile si n-au vrut sa divulge informatii sau pur si simplu nu au stiut nici ei.
Treaba cu Skrillex de l-am pus sa dea inceput nou sa beneficieze de raportul 20:1 atacator/aparator a fost pur o miscare de geniu care a iesit de la noi din trib. Pe 71 nu am jucat asa.
Puteati sa va ganditi si voi la ea daca erati asa de valorosi.
Nu stiu unde zici tu ca am fost mielusei vreodata pe luema asta in conditiile in care la fiecare granita avuta aveam razboi, pana sa se rupa alianta cu voi si sa avem una cu HT
Ne-am vazut de treaba in permanenta. Nu a fost lume cu dominanta.
Daca voi nu stiti ce e aia luem cu universitate si nu v-ati adaptat la ea nu e vian noastra ca pierdeti.
Am inceput de la acelasi nivweel cu universitatea doar ca undeva voi v-ati pierdut pe drum. Cautati voi explicatiile la voi in trib oare ce s-a intamplat de ati ramas cu 50-60 ore in urma (poate mai bine). Stiu, o sa puneti totul pe seama faptului ca ne-au ajutat aliatii.
Eh, din pacate pt voi noi avem pastrata intr-un centralizator toata statistica resurselro bagate in universitate intr-un mod destul de profi incat se vede foarte bine cat au bagat aliatii. Procentual au bagat sub 1% din resursele totale necesare ridicarii universitatii. Totalul necesar e de ordinul miliardelor dupa cum bine stiti Aliatiiau bagat sub 150 milioane in total !!!
Nu ne plangem si nici nu i-am tras de maneca pt asta. Vreau sa punctez doar ca meritul pt faptul ca v-am depasit si am fost in fata voastra constant e doar al tribului Roma.

Nu numesc ce ati facut voi drept un backstab. Dar motivul pt ruperea aliantei e unul cel putin tampit. Joc de destui ani jocul asta si am avut relatii diplomatice cu multa lume de pe serverul nostru, Dar, pentru asa ceva nu rupi o alianta daca esti bine intentionat si iti doresti sa mearga. Ghost nu a mai jucat cu noi, nu e prieten cu vreunul din Roma, dovada ca nici n-a fost suficient de activ cat sa fie in echipa finala. Dar n-am sa internez vreodata un jucator daca prima lui abatere e ca a avut discutii in mesaje private pe joc cu conducatori pe care ii stia de pe alta lume. Daca persevera si mai trimitea dupa avertismentul meu atunci da, era la interne.

Banuiala ca nu aveti intentii bune pentru alianta cu noi am avut din prima luna, cand am primit un mesaj de la LovingBeer (unnamed) care a jucat la inceput cu voi. Desi a venti de la un simplu membru al vostru stiu foarte bine ca MariusBr si nu doar el se cunsoc destul de bine incat discutiile astea au fost in Squad din primele saptamani.
 

MariusBr7

Banned
In Vacanta
Scor reacție
0
Eu din prima zi am spus ca voi aveti cele mai multe sanse si sunteti principalii favoriti la castigarea lumii,iar o alianta cu voi nu isi are rostul,nu stiam ca se vorbise de alianta dinainte si etc...eu doar vad jocul cum trebuie sa fie vazut si imi spun parerea fara sa ma intereseze de ceva si cineva,nu isi avea rostul alianta cu voi din moment ce erati principalii favoriti iar noi dupa voi,daca era alianta si cu noi era mult mai lejer,plus ca era clar ca cd si scitii nu vor rezista si o sa-i terminati rapid si dupa ce faceam? stateam linistiti toti si bagam resurse in universitate voi avand un avantaj numeric mult mai mare :) am spus tuturor ca nu ne-ati batut voi,ne-am batut singuri pentru-ca nu s-a trimis la inceput resurse cum s-a trimis mai tarziu... era rusinos pentru voi un trib cu nume si cu singura lume cu universitate castigata sa pierdeti in fata unui trib nou infiintat,nu e ceva wow doar ca aveam alte asteptari de la voi prin care sa o castigati datorita mesajelor si arogantelor unor jucatori de la voi dinainte sa inceapa lumea,oricum scopul scuza mijloacele asta e clar nu sunt ironic sa spun ca eu nu as fi facut la fel ca sa castig si sa-mi usurez munca,dar cand esti leu de la inceput trebuie sa arati ca esti pana la capat si am comentat iar pe aici pentru-ca vad intruna ca se vorbeste despre backstab-ul pe care vi l-am dat noi :)) vad ca tu stii ce inseamna un backstab,explica-le si colegilor tai ce inseamna sa nu mai arunce vorbe aiurea daca nu le stiu intelesul,pana una alta eu stiu sa si pierd si va felicit,doar ca nu suport arogantele unora ca nu ati castigat o lume asa grea si imposibila de castigat :))
 

Enyx88

member
Scor reacție
0
Eu din prima zi am spus ca voi aveti cele mai multe sanse si sunteti principalii favoriti la castigarea lumii,iar o alianta cu voi nu isi are rostul,nu stiam ca se vorbise de alianta dinainte si etc...eu doar vad jocul cum trebuie sa fie vazut si imi spun parerea fara sa ma intereseze de ceva si cineva,nu isi avea rostul alianta cu voi din moment ce erati principalii favoriti iar noi dupa voi,daca era alianta si cu noi era mult mai lejer,plus ca era clar ca cd si scitii nu vor rezista si o sa-i terminati rapid si dupa ce faceam? stateam linistiti toti si bagam resurse in universitate voi avand un avantaj numeric mult mai mare :) am spus tuturor ca nu ne-ati batut voi,ne-am batut singuri pentru-ca nu s-a trimis la inceput resurse cum s-a trimis mai tarziu... era rusinos pentru voi un trib cu nume si cu singura lume cu universitate castigata sa pierdeti in fata unui trib nou infiintat,nu e ceva wow doar ca aveam alte asteptari de la voi prin care sa o castigati datorita mesajelor si arogantelor unor jucatori de la voi dinainte sa inceapa lumea,oricum scopul scuza mijloacele asta e clar nu sunt ironic sa spun ca eu nu as fi facut la fel ca sa castig si sa-mi usurez munca,dar cand esti leu de la inceput trebuie sa arati ca esti pana la capat si am comentat iar pe aici pentru-ca vad intruna ca se vorbeste despre backstab-ul pe care vi l-am dat noi :)) vad ca tu stii ce inseamna un backstab,explica-le si colegilor tai ce inseamna sa nu mai arunce vorbe aiurea daca nu le stiu intelesul,pana una alta eu stiu sa si pierd si va felicit,doar ca nu suport arogantele unora ca nu ati castigat o lume asa grea si imposibila de castigat :))
Eu n-am zis nici o clipa ca am facut ceva super wow ca o sa castigam. Doar confirmam statutul de favoriti. Dar e ok sa facem asta in conditiile in care multe alte triburi considerate favorite n-au facut asta in trecut.
Nu se poate pune victoria pe seama unor mesaje date. Nu ne-a ajutat nimeni concret cu ceva sa ajungem la stadiul asta.
Aliatii nostri din HT isi au meritul lor ca au ramas de partea noastra si nu au cedat la mesajele primite din conducerea squad i ncare li se propunea sa schimbe tabara. Nici nu m-am plans ca s-au dat mesaje dinspre voi. Eu ma astept la lucruri din astea si nu s unii mai sfinti decat sunt altii.
Ce vreau sa spun e ca o sa castigam pe barba noastra jucand totusi pe harta si adaptand strategia noastra la cerintele de victorie.
Mie personal imi pare rau ca se incheie mai repede si nu apucam sa avem si un razboi serios cu voi pe harta macar inca o luna. Dar asta este situatia si lumea pe care o jucam. Decizia sa intram pe 75 a fost luata cu ceva timp inainte sa se anunte setarile lumii. Nu am cautat o lume cu universitate si nici nu ma asteptam sa inceapta alta in graba dupa experienta de pe 71.

Ati fost un partener ok de joc,si, ca valoare, peste adversarii pe care i-am avut pe lumea 71. A fost o lume mai grea pentru noi si prin prisma faptului ca aici s-au coalizat toate triburile impotriva noastra inca de la inceput. Acum 2-3 luni aveam deja razboi in fiecare granita cu CD-SCITII-YAKUZA-SHIELD .

Legat de hate-ul de pe forum, a fost din ambele directii. Ar fi de preferat sa nu se mai "scuipe" jucatorii unii pe altii pe aici ca, in general, nu-s unii mai corecti decat altii si ,in anumite ipostaze 90% au aceasi abordare a problemei incercand sa castige in orice mod.
 
Ultima editare:

MariusBr7

Banned
In Vacanta
Scor reacție
0
Asa e... Oricum s-a jucat bine și chiar eram curios cum e cu aceasta universitate ca e altfel sa o joci decât sa auzi de la altii, e nașpa că durează puțin și se termina atunci când e jocul mai interesant :)) e ok să mai încerci sa joci și altceva înafara de dominanta, mai schimbi atmosfera tribală :)) dar ce ar fi interesant pe viitor zic eu să meargă sa se trimită resurse în universitate doar tribul ce o deține, ar dura și mai mult...
 

Enyx88

member
Scor reacție
0
Asa e... Oricum s-a jucat bine și chiar eram curios cum e cu aceasta universitate ca e altfel sa o joci decât sa auzi de la altii, e nașpa că durează puțin și se termina atunci când e jocul mai interesant :)) e ok să mai încerci sa joci și altceva înafara de dominanta, mai schimbi atmosfera tribală :)) dar ce ar fi interesant pe viitor zic eu să meargă sa se trimită resurse în universitate doar tribul ce o deține, ar dura și mai mult...
Da, si poate in conditiile alea ar putea fi si demolata pt ca cei care o tin ar trebui sa o si apere, si sa bage resurse in ea, si sa recruteze in permanenta + sa isi dezvolte conturile..ar fi mare challenge :))
 

VaruFashion.

member
Scor reacție
1
Eu n-am zis nici o clipa ca am facut ceva super wow ca o sa castigam. Doar confirmam statutul de favoriti. Dar e ok sa facem asta in conditiile in care multe alte triburi considerate favorite n-au facut asta in trecut.
Nu se poate pune victoria pe seama unor mesaje date. Nu ne-a ajutat nimeni concret cu ceva sa ajungem la stadiul asta.
Aliatii nostri din HT isi au meritul lor ca au ramas de partea noastra si nu au cedat la mesajele primite din conducerea squad i ncare li se propunea sa schimbe tabara. Nici nu m-am plans ca s-au dat mesaje dinspre voi. Eu ma astept la lucruri din astea si nu s unii mai sfinti decat sunt altii.
Ce vreau sa spun e ca o sa castigam pe barba noastra jucand totusi pe harta si adaptand strategia noastra la cerintele de victorie.
Mie personal imi pare rau ca se incheie mai repede si nu apucam sa avem si un razboi serios cu voi pe harta macar inca o luna. Dar asta este situatia si lumea pe care o jucam. Decizia sa intram pe 75 a fost luata cu ceva timp inainte sa se anunte setarile lumii. Nu am cautat o lume cu universitate si nici nu ma asteptam sa inceapta alta in graba dupa experienta de pe 71.

Ati fost un partener ok de joc,si, ca valoare, peste adversarii pe care i-am avut pe lumea 71. A fost o lume mai grea pentru noi si prin prisma faptului ca aici s-au coalizat toate triburile impotriva noastra inca de la inceput. Acum 2-3 luni aveam deja razboi in fiecare granita cu CD-SCITII-YAKUZA-SHIELD .

Legat de hate-ul de pe forum, a fost din ambele directii. Ar fi de preferat sa nu se mai "scuipe" jucatorii unii pe altii pe aici ca, in general, nu-s unii mai corecti decat altii si ,in anumite ipostaze 90% au aceasi abordare a problemei incercand sa castige in orice mod.
Eu am refuzat mereu orice intenție a tribului ht în a face alianța, și tu spui ca au rezistat propunerilor squad de a schimba tabăra, leam spus tuturor ca nu suport tribul ht și nu am spus niciodată vreunui membru de acolo sa schimbe tabăra vreodată. Deci nu știu ce știi tu dar cred ca este puțin pe dos treaba asta.
 

Enyx88

member
Scor reacție
0
Eu am refuzat mereu orice intenție a tribului ht în a face alianța, și tu spui ca au rezistat propunerilor squad de a schimba tabăra, leam spus tuturor ca nu suport tribul ht și nu am spus niciodată vreunui membru de acolo sa schimbe tabăra vreodată. Deci nu știu ce știi tu dar cred ca este puțin pe dos treaba asta.
Crezi ca e necesar sa postez mesajele trimise de Apocalypse Ryder catre intemeietorul HT?Apocalypse Ryder ,Conducator in Shield care acum sunt Shield for Squad si erau Squad cand le-a scris. Acuma daca vrei sa imi spu ica nu stiati nimic despre asta eu o sa va cred pe cuvant.
N-a zis nimeni ca tu personal ai zis asa ceva dar tu nu conduci de unul singur acolo
 

VaruFashion.

member
Scor reacție
1
Crezi ca e necesar sa postez mesajele trimise de Apocalypse Ryder catre intemeietorul HT?Apocalypse Ryder ,Conducator in Shield care acum sunt Shield for Squad si erau Squad cand le-a scris. Acuma daca vrei sa imi spu ica nu stiati nimic despre asta eu o sa va cred pe cuvant.
N-a zis nimeni ca tu personal ai zis asa ceva dar tu nu conduci de unul singur acolo
Eu cu verme suntem coordonatori aici, arată-mi mesaje în care unul din noi a dat mesaje ht ului, chiar aștept sa vad rezistentele lor fata de squad,
Dacă îmi spui de apocalispe îți spun și eu de ghost, deci nu are nici o relevanta, alta data nu mai spune ceva eronat, conducerea squad.
Succes și lasă afirmațiile nefondate
 

Unloving

member
Scor reacție
1
Banuiala ca nu aveti intentii bune pentru alianta cu noi am avut din prima luna, cand am primit un mesaj de la LovingBeer (unnamed) care a jucat la inceput cu voi. Desi a venti de la un simplu membru al vostru stiu foarte bine ca MariusBr si nu doar el se cunsoc destul de bine incat discutiile astea au fost in Squad din primele saptamani.

Eram doar curios, stii doar, nu cred ca ti-am dat motiv sa crezi gresit, n aveam niciun drept si nu stiam nimic. Aveam doar dubii ca Marius si mi se parea ciudata alianta, atata tot. Nu se vorbea pe vremea aia despre vreo rupere sau daca se vorbea eu habar n aveam:)) Avand in vedere ca am condus si eu oleaca pe jocul asta si stiu sa ma uit la harti probabil altfel fata de media jucatorilor, mi se parea doar nelalocul ei treaba.
 
Scor reacție
0
Crezi ca e necesar sa postez mesajele trimise de Apocalypse Ryder catre intemeietorul HT?Apocalypse Ryder ,Conducator in Shield care acum sunt Shield for Squad si erau Squad cand le-a scris. Acuma daca vrei sa imi spu ica nu stiati nimic despre asta eu o sa va cred pe cuvant.
N-a zis nimeni ca tu personal ai zis asa ceva dar tu nu conduci de unul singur acolo


Domnule intemeietor,al faimosului Trib Roma,

Am postat eu convorbirea mea directa cu unul din liderii celor din Haita.
Daca tu imi arati mie aici,unde am mentionat numele tribului ,,Roma" cum,ca,as avea de gand ceva contra voastra,sau am adus numele tribului Squad in discutie,eu recunosc faptul ca sunt un neghiob.
Eu iti pun parerea mea,pentru faptul ca ai inceput sa vorbesti de mine (nu sunt mare jucator) da nu e fair play :
Tu ca si intemeietor,al unui trib cu renume asa cum il sutii si ii faci reclama,mie unul mi ar fi jena,ca tot sprijinul tribului sa fie pe mine in granita,in timp ce colegii mei din jur,care culmea,au castigat alaturi de tine pe lumea 71 i ai lasat in fundul gol,fara sa iti pese de timpul alocat pe acest joc si de credinta acordata tribului tau. Asa cum ai dat afara jucatori,sa le faci contul mare jucatorilor tai pentru a iesi in top pe aceasta lume. Un lider,nu se numeste lider,pentru interesul propriu si pentru directivele date,ci pentru omenia pe care o arata fata de colegii lui,indiferent de experienta,timp acordat s.a.
Hai sa facem un mic sondaj de opinii,sa vedem,cate sate ai dat tu,pentru TOTI JUCATORII,nu doar celor care pupa si cate am dat eu,ca toti colegii meinde trib sa simta placerea acestui joc si sa simta din plin ca traiesc bucuria de a juca alaturi de oameni.
Nu uita ca pe 71,poate nu mai ti minte tribul Try,intrat in Lupii dupa fuziunea cu NG ul,era o incercare drastica asupra lui cine de stepa,de a intra la voi.
Culmea,jucator inobilat gard in gard,cu voi,de voi.
Nu uitati,ca pe 71 v ati schimbat denumirea Satului Universitar,ca cel al Noii Generatii de Lupi si v ati facut cont,ca si al lui Campofrio ak dadeati mesaje sa dea lumea acolo resurse.
Pentru mine,jocul asta,este oglinda caracterului omului in viata reala,deci haide sa o lasam asa.
Nu uita ca Roy Jhones,v a ajutat pe 71,iar aici l ati negligat total,mai ales fiind langa tine(tu blindat,el fundul gol si ati spus ca s a lasat). E mesaj de la el,in care spunea ca asa a vrut,sa dea pe satul universitar al Squadului. Unde e Roy acum?

Felicitari pentru ceea ce ati realizat (nimic). Doar manevre,incurcaturi,organizate,0 barat.

Acesta este primul meu mesaj pe forrum,dar si ultimul pentru lumea 75,indiferent de raspunsurile ce vor urma.
Castigatorii nu sunteti voi,ci oamenii astia care au avut coloana vertebrala si omenie in ei ( (Squad plus Shield).

Spor la joc si o zi frumoasa !
 

Atașamente

  • Screenshot_20200624-171706_Chrome.jpg
    Screenshot_20200624-171706_Chrome.jpg
    517,9 KB · Vizualizări: 134

Enyx88

member
Scor reacție
0
Domnule intemeietor,al faimosului Trib Roma,

Am postat eu convorbirea mea directa cu unul din liderii celor din Haita.
Daca tu imi arati mie aici,unde am mentionat numele tribului ,,Roma" cum,ca,as avea de gand ceva contra voastra,sau am adus numele tribului Squad in discutie,eu recunosc faptul ca sunt un neghiob.
Eu iti pun parerea mea,pentru faptul ca ai inceput sa vorbesti de mine (nu sunt mare jucator) da nu e fair play :
Tu ca si intemeietor,al unui trib cu renume asa cum il sutii si ii faci reclama,mie unul mi ar fi jena,ca tot sprijinul tribului sa fie pe mine in granita,in timp ce colegii mei din jur,care culmea,au castigat alaturi de tine pe lumea 71 i ai lasat in fundul gol,fara sa iti pese de timpul alocat pe acest joc si de credinta acordata tribului tau. Asa cum ai dat afara jucatori,sa le faci contul mare jucatorilor tai pentru a iesi in top pe aceasta lume. Un lider,nu se numeste lider,pentru interesul propriu si pentru directivele date,ci pentru omenia pe care o arata fata de colegii lui,indiferent de experienta,timp acordat s.a.
Hai sa facem un mic sondaj de opinii,sa vedem,cate sate ai dat tu,pentru TOTI JUCATORII,nu doar celor care pupa si cate am dat eu,ca toti colegii meinde trib sa simta placerea acestui joc si sa simta din plin ca traiesc bucuria de a juca alaturi de oameni.
Nu uita ca pe 71,poate nu mai ti minte tribul Try,intrat in Lupii dupa fuziunea cu NG ul,era o incercare drastica asupra lui cine de stepa,de a intra la voi.
Culmea,jucator inobilat gard in gard,cu voi,de voi.
Nu uitati,ca pe 71 v ati schimbat denumirea Satului Universitar,ca cel al Noii Generatii de Lupi si v ati facut cont,ca si al lui Campofrio ak dadeati mesaje sa dea lumea acolo resurse.
Pentru mine,jocul asta,este oglinda caracterului omului in viata reala,deci haide sa o lasam asa.
Nu uita ca Roy Jhones,v a ajutat pe 71,iar aici l ati negligat total,mai ales fiind langa tine(tu blindat,el fundul gol si ati spus ca s a lasat). E mesaj de la el,in care spunea ca asa a vrut,sa dea pe satul universitar al Squadului. Unde e Roy acum?

Felicitari pentru ceea ce ati realizat (nimic). Doar manevre,incurcaturi,organizate,0 barat.

Acesta este primul meu mesaj pe forrum,dar si ultimul pentru lumea 75,indiferent de raspunsurile ce vor urma.
Castigatorii nu sunteti voi,ci oamenii astia care au avut coloana vertebrala si omenie in ei ( (Squad plus Shield).

Spor la joc si o zi frumoasa !
Domnule intemeietor al nemaiauzitului trib Shield for Squad, fost aliat Scitii pana cand te-ai gandit sa dai backstab celor din Scitii (da, ala a fost backstab cat casa),

O sa iti raspuns punctual la orice rahat mancat pe aici. E bine ca nu intentionezi sa mai postezi pe aici. Ne faci tuturor o favoare sa nu exista un latrau in plus care vorbeste fara noima si fara argumente.

"Tu ca si intemeietor,al unui trib cu renume asa cum il sutii si ii faci reclama" Nici nu e nevoie sa fac reclama tribului asta. Performanta pe care am facut-o pe udne am jucat si medaliile cucerite ne preced ca faima si vorbesc de la sine

"mie unul mi ar fi jena,ca tot sprijinul tribului sa fie pe mine in granita,in timp ce colegii mei din jur,care culmea,au castigat alaturi de tine pe lumea 71 i ai lasat in fundul gol," Fraza asta o vad ca se repeta si ar fi un moment bun sa lamurim ce si cum. Exceptand satele din granita, vreau sa imi arati un singur blindaj pe care l-am avut eu la al 2-lea vostru organizat in care am fost una din tintele principale. Cand vorbim de blindaj sper ca toata luema stie ce inseamna.
Ca sa fac un scurt rezumat, organizatele squad pe mien au fost de demolare. In principiu a existat 1-2 fulluri per sat urmat de atacuri verzi cu multe catapulte. La primul organizat de genul asta tot ce am facut a fost sa fac split la demolari si sa las satele goalein fata atacurilor. Am fost demolat binisor pe mai multe sate, lucru usor de vazut pe twstats. La urmatorul organizat care a venit la vreo saptamana dupa primul era aceasi reteta. Pentru ca am avut turn avansat am vazut cu peste 24 ore inaitne ce vine pe mutle din sate si am schimbat strategia. Am cerut PACHETE DE 300 lancieri + 300 spade pe satele unde vedeam atacuri rosii pentru ca pe multe nu reusisem sa ma refac dupa primul organizat.. Din 39 membrii din trib au raspuns 13jucatori cu pachete pentru ca mai multi erau atacati. A rezultat sub o ferma def pe fiecare din satele respective. Restul am completat eu din deful meu. Mari blindaje ce am avut..am spart cate un full per sat plus demolarile care au venit. Acuma ca a fost frustrant pentru voi ca nu ati reusit sa continuati cu demolarile pe mine asta e partea a 2-a. Dar, pana sa s[pui ca am lasat colegii in fundul gol e cale lunga. Nu pot sa spu nca organizatele voastre de demolare nu au fost ok dar nici nu e mare lucru sa trimiti cate un full per sat urmat de demolari. E aproape imposibil sa aperi peste toti mai ales ca majoritatea au vazut doar cu cateva ore inainte udne le intra atacuri rosii. Asa ca nu mai manca rahat turcesc pe burta goala ca ti se face rau


"Asa cum ai dat afara jucatori,sa le faci contul mare jucatorilor tai pentru a iesi in top pe aceasta lume" Spune-mi te rog pe cine am dat eu afara din trib fara motiv sa cresc alti jucatori. Ca iar mananci rahat turcesc

"Un lider,nu se numeste lider,pentru interesul propriu si pentru directivele date,ci pentru omenia pe care o arata fata de colegii lui,indiferent de experienta,timp acordat s.a"
Ai perfecta dreptate. Teorie cu nosti. Pcat ca, in practica ai tradat un trib aliat cu o strategie comuna exact in ziua decisiva. Probabil ca acolo a fost maxima ta dovada de caracter, lupule moralist care esti tu

"Hai sa facem un mic sondaj de opinii,sa vedem,cate sate ai dat tu,pentru TOTI JUCATORII,nu doar celor care pupa si cate am dat eu,ca toti colegii meinde trib sa simta placerea acestui joc si sa simta din plin ca traiesc bucuria de a juca alaturi de oameni." Facem ce sondaj de opinie vrei tu dar as vrea sa fiu comparat cu alti lideri care si-au condus triburile spre succes, nu spre strategii paguboase pe harta. Cu cineva care a cunoscut un minim succes, nu cu valeti care sunt in stare sa tradeze un aliat cu sute de jucatori intr-un moment cheie

"Nu uita ca pe 71,poate nu mai ti minte tribul Try,intrat in Lupii dupa fuziunea cu NG ul,era o incercare drastica asupra lui cine de stepa,de a intra la voi.
Culmea,jucator inobilat gard in gard,cu voi,de voi."
Aici chiar nu pot sa descifrez ce vrei sa zici pt ca te bate lg romana grav.. nu obisnuiesc sa fac corectii dar nu esti coerent in exprimare

"Nu uitati,ca pe 71 v ati schimbat denumirea Satului Universitar,ca cel al Noii Generatii de Lupi si v ati facut cont,ca si al lui Campofrio ak dadeati mesaje sa dea lumea acolo resurse." Esti chiar penibil sa mentionezi faza cu numele satului universitar care a fost o caterinca facuta si nu ne-a adus nici un beneficiu. Daca era parte din strategia noastra de ce n-am facut asta si aici? Legat de campofrio si de vreun cont habar n-am despre ce vorbesti. Nu tin mitne sa fi existat asa ceva. Plus ca am batut la diferenta mare pe acolo, chiar nu ne-a pus vreodata problema universitatea NGL. S-au apropiat pe final doar pt ca erau timpii de constructie a universitatii mai mari.

"Nu uita ca Roy Jhones,v a ajutat pe 71,iar aici l ati negligat total,mai ales fiind langa tine(tu blindat,el fundul gol si ati spus ca s a lasat). E mesaj de la el,in care spunea ca asa a vrut,sa dea pe satul universitar al Squadului. Unde e Roy acum? "
Roy Jones e jcuatorul care si-a pierdut satul principal la CD la inceput de lume si voia sa se lase de joc. Moment in care i-am scris toti sa nu o faca si l-am ajutat sa revina
1593014131797.png

Probabil ca asta e modul i ncare ne abandonam noi jucatorii. Probabil ca aveam cu totii mai mari asteptari de la el sa nu cedeze cand e priam data demolat. Nu a trimis un mesaj in care cere sprijin, nu a facut o postare pe forum cu atacurile. Nimeni exceptand titularul de cont, nu poate sa stie amploarea cu care e atacat un jucator. Din punctul meu de vedere Roy Jones e un mare fail al tribului nostru, Eram constienti ca nu e la inaltimea contului pe care il gestioneaza si regret ca am insistat impreuna cu ceilalti sa il ajutam sa revina. E adaptarea proverbului: Pe cine nu lasi sa moara nu te lasa sa traiesti. Ne-a facut de ras. Daca zona respectiva era asa de grea se mai lasau si altii acolo. A fost tinuta in schimb foarte bine dupa iesirea lui
Probabil ii faci atata reclama pentru ca ti-a luat 4 sate pe 71.


" Felicitari pentru ceea ce ati realizat (nimic). Doar manevre,incurcaturi,organizate,0 barat. " L51 + L56 + L64 + L71 -> urmeaza L75 . Am strans in jurul meu peste 200 playeri si am inceput de la 0 cu tribul asta. Probabil ca da,nu am realizat nimic prin asta. Am castigat totul pana acum prin manevre si incurcaturi.

" Castigatorii nu sunteti voi,ci oamenii astia care au avut coloana vertebrala si omenie in ei ( (Squad plus Shield). "

Da, mare caracter pe apocalypse rider:

1593014081477.png



Sa nu ma intelegeti gresit, nu ma deranjeaza catusi de putin manevrele astea care oricum nu ne-au afectat in vreo masura . Doar ca asemenea indivizi arunca cu noroi in mucna altora in conditiile in care nu castiga lumi, si ii mai si impinge la naufragiu pe toti care l-au urmat.
Postac propagandist. Vorbele goale lipsite de continut sunt specialitatea casei.

"Pentru mine,jocul asta,este oglinda caracterului omului in viata reala,deci haide sa o lasam asa." Ai concluzionat perfect.
 

Zone

member
Scor reacție
15
"Nu uitati,ca pe 71 v ati schimbat denumirea Satului Universitar,ca cel al Noii Generatii de Lupi si v ati facut cont,ca si al lui Campofrio ak dadeati mesaje sa dea lumea acolo resurse." Esti chiar penibil sa mentionezi faza cu numele satului universitar care a fost o caterinca facuta si nu ne-a adus nici un beneficiu. Daca era parte din strategia noastra de ce n-am facut asta si aici? Legat de campofrio si de vreun cont habar n-am despre ce vorbesti. Nu tin mitne sa fi existat asa ceva. Plus ca am batut la diferenta mare pe acolo, chiar nu ne-a pus vreodata problema universitatea NGL. S-au apropiat pe final doar pt ca erau timpii de constructie a universitatii mai mari.

Aici am o mica completare, pe 71 o tabara avea de la inceput un tabel cu resursele necesare pana la nivelul 30 al universitatii pe cand cealalta a trebuit sa afle treptat cum functioneaza. Poate am fi pierdut oricum, dar in astfel de circumstante nu m-as lauda ca am batut la "diferenta mare":)

O seara buna!
 
Sus