Discutii libere L75

MariusBr97

member
Scor reacție
0
Virgula înainte şi după "şi":
Există situaţii când se pune virgulă înainte şi după “şi”.
Dacă avem o frază cu mai multe propoziţii principale coordonate copulativ prin “şi”, atunci nu se pune virgulă. Dar dacă între aceste propoziţii se intercalează: - o interjecţie; - o apoziţie sau o propoziţie apozitivă; - un vocativ; - o construcţie incidentă (de tipul celor prin care scriitorul explică acţiunea unui personaj); - o atributivă explicativă, în toate aceste cazuri se pune virgulă înainte şi după “şi”, chiar dacă e tot o conjuncţie cu valoare copulativă. De asemenea, se pune virgulă înainte de “şi” dacă apare cu valoare adversativă.
"Phrostule"
Ai căutat pe net :)) pe tine nu te duce capu atât :)))
 

VaruFashion.

member
Scor reacție
1
ege shege
e1f5e982815321d3ac68f5a6d1d5dfc3.jpg
 

Supranatural

Banned
In Vacanta
Scor reacție
0
Brr Brr Brr Brrrrailaaa :))) se pare ca ti-ai facut alt cont, nu poti rezista 2 zile fara sa postezi pe extern:))))

Îmi face placere sa stau de vorbă cu noobi ca tn care îs innobilati în start și după iau interne sa se refacă și mai au tupeu sa mi scrie doar după ce mi iau eu vacanta ca pana atunci îs mucles:)))
 

Shurubel

member
Scor reacție
0
Îmi face placere sa stau de vorbă cu noobi ca tn care îs innobilati în start și după iau interne sa se refacă și mai au tupeu sa mi scrie doar după ce mi iau eu vacanta ca pana atunci îs mucles:)))
Ma anunti dupa ce te intorci din vacanta, nu vorbesc cu conturi fake:)))
 

Black is Back

member
Scor reacție
1
Care e smecheria?Ai sterpelit o sutana si iesi travestit in popa?:oops:
Nup. Am luat un halat alb pe mine si mi-am tras o legitimatie falsa de la Spitalu Alexandru Obreja. Doctor psihiatru , cine dracu opreste un doctor? Puteam sa fiu si ginecolog la Maternitatea aia de la Victoriei dar e mai sexy sa fi psihiatru ,cu barba si ochelari !
Daca luam sutana pe mine, ma fraudau toti gaborii dar doctor? N-ai vazut ca pe unii ii si saluta politistele ?! hahaha
 

LadyLethal

member
Scor reacție
143
Nup. Am luat un halat alb pe mine si mi-am tras o legitimatie falsa de la Spitalu Alexandru Obreja. Doctor psihiatru , cine dracu opreste un doctor? Puteam sa fiu si ginecolog la Maternitatea aia de la Victoriei dar e mai sexy sa fi psihiatru ,cu barba si ochelari !
Daca luam sutana pe mine, ma fraudau toti gaborii dar doctor? N-ai vazut ca pe unii ii si saluta politistele ?! hahaha
Nu aveai nevoie de legitimatie. Daca te plimbi in halat alb pe strada, e clar ca ai scapat de la Obreja :)
 

VaruFashion.

member
Scor reacție
1
Felicitari inno pentru stricarea hartii si scoaterea optiunii din setari a privirii clasice pe harta,
avem o harta, de toata p
 

Deleted User - 743784446

dupa 10 ani de stat pe bara, am constatat faptul ca jocul asta s-a stricat cu totul. Oamenii au devenit mai perversi si nu poti sa-ti dovedesti puterea decat daca bagi bani.

#aviz amatorilor gen cosmin.fr.

Mult succes mai departe tuturor!
 

God.of.War

member
Scor reacție
0
Cosmin.fr e tipul de jucator reprezentativ pt jucatorii din ultima vreme de pe .ro, caracter 0 si loialitate dupa cum bate vantul. Din ce vad, v-a luat toate internele si dupa s-a dus la inamic:) O fi pesedist.. si ideologic vorbind, trebuie sa faca precum cei pe care ii simpatizeaza ;)
 

Deleted User - 743784446

Cosmin.fr e tipul de jucator reprezentativ pt jucatorii din ultima vreme de pe .ro, caracter 0 si loialitate dupa cum bate vantul. Din ce vad, v-a luat toate internele si dupa s-a dus la inamic:) O fi pesedist.. si ideologic vorbind, trebuie sa faca precum cei pe care ii simpatizeaza ;)
revin cu niste rapoarte putin mai tarziu :) Daca tot plecam de pe lumea asta, plecam in picioare.
 
Sus