Discutii libere L76

LastResort

member
Scor reacție
0
de ce il vrei tu?

Ia uite de ce a dat inceput nou jucatorul tau
Ca l-ati aparat pana nu ati mai putut
Ati esuat lamentabil cand ne-ati atacat aseara si ai zis sa scornesti niste minciuni ca doar pe asta se bazeaza la unii jocul asta in ultimul timp
Rusinica si pentru postare si pentru tentativa de organizat de aseara.
Asta ca sa ma exprim elegant.
Data viitoare cand vrei sa mai faci afirmatii la adresa mea abtine-te.

Cu respect

ps: schimbati macar numele tribului ca ii faceti de rusine pe cei care l-au intemeiat de drept cu multe lumi in urma.
nu sunteti nici macar o urma a celor care au jucat acolo si pentru care ti-am zis de la inceput ca am un mare respect
scuze sergiule dar trebuia spusa

:))). Hai ca vad ca esti obosit. Nu te mai retin. Nu imi arde de palavrageli spor la joc si voua. Cat despre nume daca vrem il schimbam daca nu nu. Cred ca sunt jucatori de pe 58 plus cred ca mai sunt si de pe lumile anterioare aici la mn sau mi se pare.... Cat despre Sergiu cu mine personal nu mai are ce discuta de acum inainte, avea conducere si dupa a fugit la voi dupa primul atac care lam dat pe voi. (In perioada aia nu aveam tratate diplomatice cred ca va zis asta sigur). Spor si voua un joc cat mai corect si cea mai buna strategie sa castige... Nu uitati ca totusi e un joc... (Lume multa oameni putini) :D
 

GumGum

member
Scor reacție
0
Mai omenasule, crezi ca-i pasa cuiva despre ce vorbești?
Probabil ca poza mea n-a fost ștearsa pentru ca nu te-ai gândit s-o raportezi.
Oricum in momentul când ești atacat de 12356664332 triburi nu cred ca se poate numi ca tu ești in război cu tribul nostru!
Eu nu am nimic de spus despre ce tot îndrugi tu acolo, am vrut decât sa-ți atrag atenția ca nu-i frumos sa jignești jucătorii pe forum!!
Din punctul meu de vedere poți face și scrie ce-ți trece prin bibilica dar da dovada de bun simt!
Spor la joc la toată lumea!
Ia vezi sefule aici
 

kampfstier

member
Scor reacție
0
:))). Hai ca vad ca esti obosit. Nu te mai retin. Nu imi arde de palavrageli spor la joc si voua. Cat despre nume daca vrem il schimbam daca nu nu. Cred ca sunt jucatori de pe 58 plus cred ca mai sunt si de pe lumile anterioare aici la mn sau mi se pare.... Cat despre Sergiu cu mine personal nu mai are ce discuta de acum inainte, avea conducere si dupa a fugit la voi dupa primul atac care lam dat pe voi. (In perioada aia nu aveam tratate diplomatice cred ca va zis asta sigur). Spor si voua un joc cat mai corect si cea mai buna strategie sa castige... Nu uitati ca totusi e un joc... (Lume multa oameni putini) :D

Acuma e un joc?
Mai sus ma acuzai pe fata ca e suportul meu.
Sunt de acord cu "(Lume multa oameni putini)" dar nu stiu inca in care categorie te incadrezi.
Cat despre numele tribului stii foarte bine la ce m-am referit si nu are sergiu nici o vina aici
Dar e usor sa dai in oameni cand doar vorba e arma ta. Si ar fi una puternica daca ar spune adevarul. Asa e doar o lama ruginita care pare ca taie intr-o parte dar rupe in alta.

O zi buna si spor la joc
 

LastResort

member
Scor reacție
0
Acuma e un joc?
Mai sus ma acuzai pe fata ca e suportul meu.
Sunt de acord cu "(Lume multa oameni putini)" dar nu stiu inca in care categorie te incadrezi.
Cat despre numele tribului stii foarte bine la ce m-am referit si nu are sergiu nici o vina aici
Dar e usor sa dai in oameni cand doar vorba e arma ta. Si ar fi una puternica daca ar spune adevarul. Asa e doar o lama ruginita care pare ca taie intr-o parte dar rupe in alta.

O zi buna si spor la joc

Ok spor la joc ;). Nu caut cearta. Om fii noi ruginiti dar macar va tocam trupele. Cat o sa produceti... chiar sunt curios...App cum poti da inceput nou la secunda? Ce jucator da inceput nou dupa 1 atac? :))) Nu te invinuiesc am zis doar sper sa nu il iei tu ca era langa tine. Nu am vorbit urat de nimeni cred ca am incercat sa am un limbaj decent si am jucat si pe alte lumi alaturi de f multe persoane. Cei care ma stiu, stiu ce fel de om sunt. Va urez spor la farm :).
 

kampfstier

member
Scor reacție
0
Ok spor la joc ;). Nu caut cearta. Om fii noi ruginiti dar macar va tocam trupele. Cat o sa produceti... chiar sunt curios...App cum poti da inceput nou la secunda? Ce jucator da inceput nou dupa 1 atac? :))) Nu te invinuiesc am zis doar sper sa nu il iei tu ca era langa tine. Nu am vorbit urat de nimeni cred ca am incercat sa am un limbaj decent si am jucat si pe alte lumi alaturi de f multe persoane. Cei care ma stiu, stiu ce fel de om sunt. Va urez spor la farm :).

pai s-a vazut pana acum ca nu puteti rupe cat producem noi

ps: mai citeste odata ce am scris acolo ca nu m-am referit la oameni ca sunt ruginiti. nu imi permit acest lucru in viata reala daramite pe un joc. puteam sa iti intorc replica cu obositul dar crede-ma pe cuvant ca nu se merita
:D
 

Centorag

member
Scor reacție
0
astăzi la ora 13:35
green isi protejeaza jucatorii vechi...cei care isi sparg atacurile pe inamici...sunt innobilat intern..atat de dobitoci sunt..am cerut deff provizoriu...ca eram numai 5 oameni intr-o mare de rosii..au spus sa sa descurcam singuri..

practic sunt niste infumurati...pacat...ca ii stiu pe multi de pe alte lumi..am jucat cu ei..dar sub alt nume..si ei nu stiu asta...

sunt in jucator vechi..care persista inca de pe lumea 2.....dar nu imi plac genul astia de jucatori..
ieri au trecut printr-un organizat...bineinteles ca nu stiu de la cine..ca nu se posta pe forum...presupun ca au un grup de whatsapp..ceva de genul prin care comunica..se axeaza pe zona lor momentan...cei care sunt mai departe de ei..cum am fost eu...nu ii intereseaza..probabil eram carne de tun pe viitor....sau nici nu apucam viitorul.

;) trimis astazi de la voi. Frumoasa politica.. sper sai mancati pe toti intern :)
Niste infumurati care ieri/azi au aparat toti jucatorii care au spus ca au atacuri, le-au donat si pp-uri sa-si ridice zidurile si si-au rupt trupele sa se tina satele. Toate astea pentru simplul motiv ca respectivii jucatori au venit si au cerut ajutorul conducerii. Habar n-am daca jucatorii la care am trimis def / stat sitter pana acum au mai jucat sau nu in green. Ce canti tu acolo e can-can si minciuni ale unuia care a stat fix o zi intr-un trib si l-a interesat doar propria persoana si atat :)))) Next.
 

Centorag

member
Scor reacție
0
pai o gluma intoarsa la mizerabilul unic mesaj trimis de colegul vostru noua tuturor.
va credeam valorosi, ca bagati jde mii de pp-uri... da cu asta... sal'tare taica si noroc.
green zici? :D
Noi nu ne credem valorosi pentru ca bagam pp-uri, ci pentru ca stim sa jucam in echipa. Exista si jucatori foarte buni la individual in green, dar principala noastra forta este echipa, lucru demonstrat atunci cand ne aparam mai ales. Pp-uri bagam pentru ca ne permitem, dar am dubii ca batem recorduri :)

Cat despre asta cu mesajele de recrutare in fazele early ale jocului ma amuza, cand absolut toti fac acelasi lucru :)
 

chrostos

member
Scor reacție
0
Noi nu ne credem valorosi pentru ca bagam pp-uri, ci pentru ca stim sa jucam in echipa. Exista si jucatori foarte buni la individual in green, dar principala noastra forta este echipa, lucru demonstrat atunci cand ne aparam mai ales. Pp-uri bagam pentru ca ne permitem, dar am dubii ca batem recorduri :)

Cat despre asta cu mesajele de recrutare in fazele early ale jocului ma amuza, cand absolut toti fac acelasi lucru :)
respect pentru raspuns si asumarea mesajelor trimise de green.
 

GumGum

member
Scor reacție
0
Sefule, sub comentariul meu spre exemplu apare "raporteaza", apasa pe el si asa dispare si comentariul lui Hulk. Asa s-a intamplat si la tine ! :d
 

GumGum

member
Scor reacție
0
Noi astia din green, voi astia din green. Nu isi da nimeni cu presupusul la nimic, nu stiu de ce crezi tu asta... :( Eu chiar eram sincer si bine intentionat.
 

Vegeta

member
Scor reacție
0
Sterg daca se simte cineva ofensat :)))
cateiii.jpg
 

warhopegod

member
Scor reacție
0
Eu unul sunt de o cu totul alta parere. Anume ca, si inainte si acum, pp-urile faceau diferenta in start. Si cam pe aceiasi paritate.
Pe parcursul jocului, si inainte ca si acum, contul premium cumva era necesar sa-l ai daca vroiai sa ajungi pe harta cat mai notabil.
Daca-mi spune cineva din 2008 ca nu boss, eu 2000 de sate le gestionam manual si individual, o sa-i spun ca-i mincinos, asa ceva este imposibil de facut. Acum da, ai mai putine sate, dar te ajuta destul de mult coordonarea la actiuni comune.
Si atunci, ca si acum, existau cei care in start cresteau epic, dar pe parcursul jocului, razboaiele tind sa trieze jucatorii. Unii rezista, altii nu.
Ceea ce a facut diferenta neta si atunci, ca si acum este: timpul investit in joc, echipa potrivita si skill.
Ca in orice activitate, joc/job/hobby, sunt oameni cu plus abilitati si vointa care vor tinde mai tot timpul sa termine primii si oameni mai putin priceputi in acea activitate(oricare ar fi ea).
Toti avem plusuri si minusuri in viata de zi cu zi. Faptul ca x este mai bun la o activitate si y mai putin bun, asta nu-l face un om mai putin important in general. :)
Din fericire pentru mine, aici suntem logati pe jocul numit triburile. :))
May the best skill/team/time wins!
 

Deleted User - 2327230

Catelus cu părul roșu,
Nu are baba ce are moșu'.
Baba are o planetă.
Moșul are o rachetă.
Cand deschide baba planeta .
Vine mosu' cu racheta.
El se jura ca nu fură dar,
L-am prins, iubindu-l în gură.
 

alex02dsa

Moderator
Membru personal
Scor reacție
33
Parerea mea e ca diferentele sunt majore intre ce joc era atunci si ce joc e acum. Timpul investit in joc nu mai e asa mare, ca in fond scripturile atat regulamentare cat si neregulamentare (ca sa nu mai spun de boti si chestii mai sofisticate) sunt mult mai prevalente decat acum 10 ani. Numarul de sate este mult mai mic, iar in consecinta si numarul de atacuri este mult mai mic (atunci se vorbea de mii de fulluri la cel mai mic organizat), acum vorbim de cateva sute.
Doar ca un mic exemplu, pe vremea aia nici nu era gap, iar T-train nu exista sau era interzis, iar acum stiti prea bine care e situatia. Nu mai vorbesc de facilitati tip turn care nu mai necesita ca jucatorul sa fie on sa eticheteze, aplicatii mobile pe care primesti notificari, depozit pentru resurse samd.
Iar atunci lumile durau 2-3 ani...acum cam maxim 1 an.
Numarul de jucatori e mult mai mic, de cele mai multe ori se coordoneaza maxim maxim 100 jucatori, pe cand pe vremuri erau sutele, iar academiile erau pline de jucatori, nu de conturi.
Nu mai e demult un joc de skill in opinia mea.
 

warhopegod

member
Scor reacție
0
Hmmm....
Atunci nu exista T-train, dar diferentele de conexiune si calculatoare erau atat de mari incat cineva putea trimite de pe opera nobilii in aceiasi secunda vs 4x4 calculator si retea de cartier splituita in multi, de faceai teste la calculator inainte sa faci split sa calculezi cu delay de 3,4 secunde, in functie de cum mergea netul si calculatorul in ora respectiva.
O lume sa zicem, dura 36 luni x 200pp pentru cp iti dadea cam aceiasi paritate ca si acum. Oameni cu multe pp-uri existau si atunci, ca si acum.
Miile de atacuri date pe miile de sate, ca si paritate sunt cu sutele de atacuri date pe sutele de sate.
L76 nu are nici turnuri de veghe ai nici interdictii pe harta(sprijin, etc), parerea mea este ca ea se apropie de un ideal.:)
Este clara diferenta de conturi in start cat si faptul ca inainte stateai gen 6 luni sa se deschida o lume.
Conturi si nu jucatori erau si atunci.
Insa skill-ul, pe lumile cu dominanta(cel putin), va face intotdeauna diferenta, consider eu.
Pentru ca indiferent de ce ar face cineva cat va sta la calculator, cu cat va depinde mai mult de scripturi sau orice automatism legal sau ilegal, cu atat mai mult va fi descoperit si scurcircuitat de cineva care investeste timp si ii si reusesc momentele de combat.
Este evident ca fara supravegherea atenta si penalizarile in consecinta de catre team suport, in momentele de inclestare pe harta, pot exista consecintele de care vorbeai. Alminteri, din punctul meu de vedere, inca regasesc placerea de a juca jocul pe care-l stiam si in trecut.

Diferente majore exista iar in:
1.schimbarea de grafica a jocului, ultima fiind una extrem de slaba
2.razboaiele pe forum sunt mult mai agresive decat jocul pe harta al multor useri. (but still, is funn to watch)
 

deLl1cHoS

member
Scor reacție
0
Parerea mea e ca diferentele sunt majore intre ce joc era atunci si ce joc e acum. Timpul investit in joc nu mai e asa mare, ca in fond scripturile atat regulamentare cat si neregulamentare (ca sa nu mai spun de boti si chestii mai sofisticate) sunt mult mai prevalente decat acum 10 ani. Numarul de sate este mult mai mic, iar in consecinta si numarul de atacuri este mult mai mic (atunci se vorbea de mii de fulluri la cel mai mic organizat), acum vorbim de cateva sute.
Doar ca un mic exemplu, pe vremea aia nici nu era gap, iar T-train nu exista sau era interzis, iar acum stiti prea bine care e situatia. Nu mai vorbesc de facilitati tip turn care nu mai necesita ca jucatorul sa fie on sa eticheteze, aplicatii mobile pe care primesti notificari, depozit pentru resurse samd.
Iar atunci lumile durau 2-3 ani...acum cam maxim 1 an.
Numarul de jucatori e mult mai mic, de cele mai multe ori se coordoneaza maxim maxim 100 jucatori, pe cand pe vremuri erau sutele, iar academiile erau pline de jucatori, nu de conturi.
Nu mai e demult un joc de skill in opinia mea.
Pentru ca nici cei ce administreaza jocul nu prea le-a mai pasat asa mult de joc, nu au facut investitii sau nu s-au ocupat de multe chestii , de exemplu daca se faceau de 2 ori pe an competitii internationale , cu viteze 3-4-5 unde fiecare tara sa aiba un numar de reprezentati , ar fi fost concurenta mai mare si nu se plictisea asa multa lume de joc. Daia multi jucatori aleg sa se lase de joc, pentru ca se plictisesc, nu se intampla nimic nou , doar sa se bage chestii prin care numai cu bani multi bagati in joc poti profita de ele.
 

DeletedUser49882

Daca-mi spune cineva din 2008 ca nu boss, eu 2000 de sate le gestionam manual si individual, o sa-i spun ca-i mincinos, asa ceva este imposibil de facut.
Atunci cum le gestionau dacă nu exista nici măcar asistentul de farmare?
2000 poate ca nu dar 700-1000 da... Nu aveai altfel cum decât manual... Cu timpul au mai apărut ceva scripturi cu recrutare în masa dar în general manual pentru ca nu aveai cum altfel..
O alta diferența majora din punctul meu de vedere este faptul ca atunci Triburile care câștigau o lume o făceau prin lupta.. Nu vedeai ca primele doua triburi sa fuzioneze și sa facă un nou trib cu o combinație din numele celor doua și conducere comuna... Fuzionau și atunci dar în sensul voi la noi și cum toată lumea vroia ca ceilalți sa vina la ei asta nu se întâmpla decât când un trib devenea câștigător în urma unui razboi..
La fel era și cu internele.. Nu se băgau jucători la interne decat cu motive bine întemeiate nu ca acum se găsesc motive ca să facă loc tribului cu care fuzionează.
Cât despre pp-uri poate ca paritatea este aceiași cum zici dar cp nu îți oferea cine știe ce avantaje fata de alții.. Era mai mult sa îți ușureze ție munca nu sa ai avantaje la creșterea satului (se putea juca și fără cp ca nu erai f dezavantajat).. Pe când acum daca ai bani de pp nu mai contează ce fel de jucator ești pt ca îți poți creste satul f rapid implicit și trupe recrutezi mai repede decât cel care nu baga bani... Ce ar mai lipsi acum este sa mai bage și sa bagi pp pt înjumătățirea timpului de recrutare al trupelor cum este la clădiri și e tacâmul complet... Cred ca nu este termen de comparație între cum era jocul acum 10 ani și cum este acum
 
Sus