Discutii libere L76

anomaly23

member
Scor reacție
0
Nu le mai da idei in legatura cu trupele si viteza de recrutare ca ne trezim in cateva luni si cu astea :)))
Este foarte adevarat ca jocul a devenit pay to win dar pentru a inchide un server ai nevoie de timp, echipa si skill.Cat despre ce era jocul acum cativa ani, nu cred ca are sens sa mai discutam.

La deschiderea unui server erau peste 30.000 de jucatori si K-urile erau aglomerate.Jucatorii care erau foarte activi reuseau sa iasa din protectie cu maxim 1000 de puncte.Acum nu-i stres, ai satul la 5000-6000 de puncte si incepi sa dai in stanga si-n dreapta cand expira protectia.
 

Deleted User - 2327230

Clar ca nu se compara cum era acum 12 ani cu nimic, jocul este prea comercial, oamenii fura mai mult ( multicont, conturi de susținere, oameni care cresc sate pentru altii, autofarmare, vinderea statelor, conturilor, oameni fara onoare si fara caracter.
Înainte daca făceai o alianță rămânea pana la sfarsitul lumii si tradiția continua pe alte lumi, acum nu mai ai incredere nici in oamenii de aproape, iar inamicii se puteau apreciau si-si puteau vorbi frumos daca aveai ceva de apreciat.
Cam asa scriam pe atunci eu...


DeletedUser38640

1. Ian 2011
Va salut!
Voi incerca sa-mi spun parerea cat se poate de corect fara avea intentia de a irita sau desconsidera pe cineva anume!
Daca s-a ajuns la acest nivel toate triburile care conteaza in clasamente merita respectul nostru!
Fiecare trib in parte are atuul sau pentru a putea fi considerat tribul anului!
Triburi ca S R sau SUAT,sunt grei acestei lumi datorita elementului rang - aparare trib-atac trib + statistici,numarul satelor in plus,ascensiunea si totodata mentinerea prosperitatii si nu in ultimul rand valoarea profesinonala a unora dintre jucatorii ambelor triburi!
Critica-Sa nu ne laudam numai pe noi sau care sunt ai nostrii!
Aleg triburi mici sau triburi slabite cu care sa se lupte si fac tot posibilul sa mentina doar un dusman!
Ar fi interesant un razboi SUAT si S R sa putem concluziona mai bine!...
Este usor sa ajungi mare si bogat ,mai greu este sa te mentii acolo sus!
Tribul Magic! pentru curaj si rezistenta, lupta cu aproape toate triburile fiind,inconjurat de dusmani si se descurca destul de bine!
Hai sa ne gandim daca ar fi avut si ei doar un dusman si acela slabit oare ar fi fost altele statisticile!...
Critica-Le lipseste un diplomat bun ca de exemplu: masha1331 cel mai mare diplomat!Au reusit sa ajunga mari fuzionand alte triburi la ei!
Tribul MOH ,un trib mic cu jucatori valorosi,luptandu-se cu multe triburi sau cu triburi care sunt mult mai mari ca ei si rezista foarte bine!
Critica-Orcine daca este sprijinit masiv si permanent de catre aliati poate rezista ,nu cred ca,este trib care a fost mai sprijinit de catre aliati asa cum este MOH!
Tribul ASIA un trib asemanator cu MOH ,singura diferenta este ca,nu a fost dependent niciodata de alte triburi.
Critica-Nu face compromisuri!...
Tribul IMMO are un nume cu prestigiu si pe alte lumi si reuseste sa-l pastreze ,mereu cu diplomatii bune!
Critca-A intrat in umbra in detrimentul altui trib necunosut pe alte lumi!
Tribul SonS dupa cum scrie la profilul lor ,ataca toti si nu se apara niciunul!
Ii apreciez ca,sunt uniti in ofensiva!
Critica-Degeaba atacam daca nu facem mare lucru!
Tribul GSS G au o conducere foarte buna isi inving dusmanul fara sa-si dea seama si profita la maxim de politica altor triburi!
Critica-Desi sunt destul de mari,au si statistici favorabile dar, nu impun destul respect!

Jucatorii dupa parerea mea este foarte greu sa ne dam seama care este cel mai bun,exista jucator profesionist,jucator mediu si jucator slab.
Jucatorul culli avea un profil sau statistici care l-au remarcat ca fiind un jucator formidabil si nu poate denatura nimeni valoarea lui ca jucator insa,nu poate fi nominalizat odata ce nu se mai afla printre noi!
Un jucator cu adevarat bun trebuie sa fie complect si sa aiba continuitate!
Cosmin Din Severin jucator intr-adevar complect insa,sa nu uitam ca,a avut numeroase tentative de al urma pe culli.
Pe langa cei nominalizati ii voi adauga pe:
SeStie un jucator agresiv, spectaculos si cu o istorie impresionanta!
catalin2003 un jucator agresiv si cu o istorie impresionanta!
memo15 un jucator defensiv si cu o strategie foarte buna!
CUCU-BAUUU un jucator echilibrat cu o strategie foarte buna!

DEZAMAGIREA ANULUI 2010 (TRIBURI)
~GIA~ un trib destul de mare.Dupa cateva zile de razboi au fuzionat la dusman!

DEZAMAGIREA ANULUI 2010 (JUCATOR)
King Wolf conducator in MOH,a fugit la dusmani sa se salveze apoi,a fost obligat sa cedeze multe sate ca tribut.Apoi si-a sters contul pentru ca,a fost umilit si nu se mai bucura de respectul nimanui!

 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser49882

Nu le mai da idei in legatura cu trupele si viteza de recrutare ca ne trezim in cateva luni si cu astea :)))
Este foarte adevarat ca jocul a devenit pay to win dar pentru a inchide un server ai nevoie de timp, echipa si skill.Cat despre ce era jocul acum cativa ani, nu cred ca are sens sa mai discutam.

La deschiderea unui server erau peste 30.000 de jucatori si K-urile erau aglomerate.Jucatorii care erau foarte activi reuseau sa iasa din protectie cu maxim 1000 de puncte.Acum nu-i stres, ai satul la 5000-6000 de puncte si incepi sa dai in stanga si-n dreapta cand expira protectia.
Ce skill ai nevoie dacă ai satul de 5k la ieșirea din protecție și iei sat de 200 puncte.
 

anomaly23

member
Scor reacție
0
Daca citesti mai atent am scris acolo pentru inchiderea unui server ai de nevoie de timp, echipa si skill.La inceput de lume toti jucatorii pot sa investeasca bani in joc si sa domine zona.

Dupa cateva luni de zile harta se schimba mult si degeaba ai multe puncte daca iti lipseste skillul.Am vazut pe cateva luni oameni care au crescut foarte repede si dupa 3-4 luni nu ii mai gaseai nici in top 100.Banii te ajuta pana la un anumit punct.
 

DeletedUser49882

Sunt de acord cu timpul și echipa dar nu pot fi de acord și cu restul...
Banii te pot ajuta la început de lume și odată cu asta te poate ajuta sa ajungi și într-o echipa bună... Crede-mă ca am văzut jucători care erau pe lângă joc mult de tot și au rămas pe harta pana la final ba chiar în tribul/Triburile câștigătoare iar alți jucători buni au ajuns sa fie înnobilati intern pt ca un jucător bun are opinii și nu sunt permise pe serverele actuale
 

Deleted User - 2327230

Doar tu poti fi pedeapsa mea ca sa-mi treaca priapismul.

 

Deleted User - 2327230

Nu toata lumea suferă de ceea ce suferi tu, dar să nu te pierdem, am putea sa te impaiem.
 

Deleted User - 2327230

Gasesc eu pe careva sa ma ajute mamaie, nu-ti face griji.

 
Ultima editare de un moderator:

l-.-l

member
Scor reacție
0
@leul si lady ...aveti amandoi niste dume ..expirate cred ca e prea putin spus... sa.nnebunesc daca n.aveti replici de tvr1 ... foarte plictisitori ..chiar daca va certati.

Hai, urmatorii la cearta ca astia 2 o ard aiurea si ne plictisesc. =)
 

D Wolfwood

member
Scor reacție
1
@leul si lady ...aveti amandoi niste dume ..expirate cred ca e prea putin spus... sa.nnebunesc daca n.aveti replici de tvr1 ... foarte plictisitori ..chiar daca va certati.

Hai, urmatorii la cearta ca astia 2 o ard aiurea si ne plictisesc. =)

Nu cunosc pe nimeni din cei implicați, dar pot să jur că am fost martor la cea mai plictisitoare ceartă ever.

Abia aștept să revină Watcher și Ursu, cu ei certurile aveau acel "je ne sais quoi"
 

DeletedUser49756

Parcă a ajuns totul la normal :))
Acum se poate discuta civilizat :))
 

l-.-l

member
Scor reacție
0
Se pare ca chupa chups.urile oferite i.au adus un sejur low cost in grecia sau bulgaria ca pt saraki =)
 

Centorag

member
Scor reacție
0
Umbla vorba prin targ ca in tribul Hienelor au inceput banarile si luarile de sate de catre admini.
Oare e doar o coincidenta ca vin imediat dupa ce ii devansasera pe Green in clasament? Pana acum sa fi jucat corect si de cand s-au vazut pe locul 2 au inceput sa faca ilegalitati? :)
Adevarul ca maine se termina lumea si picasem pe 3, pfff, ce sa faci, mai si pierzi
 

D Wolfwood

member
Scor reacție
1
Adevarul ca maine se termina lumea si picasem pe 3, pfff, ce sa faci, mai si pierzi

Fir-ar, și eu care așteptam cu nerăbdare următoarele circulare de recrutare de la voi. ☹

Trebuie să recunosc că aia de aseară -a fost cea mai bună lucrare a voastră, dar cel puțin omul și-a dat silința să scrie mult.
 
Sus