Discutii libere L77 !

l-.-l

member
Scor reacție
0
Inca nu v-a trecut supararea dupa umilinta pe care a-ti suferit-o pe harta contra WoC?
Jdemii de pp-uri bagate sa ajungeti pe locu 1 la triburi si ati fost scosi 7 triburi dp harta in mai putin de o luna.


Tu ai incurcat pastilele noobulet?!
Eu n.am jucat pe 77 decat la depozit ... sau esti redus si nu stii sa verifici un tw'stats?
 

Rasmus

member
Scor reacție
0
Tu ai incurcat pastilele noobulet?!
Eu n.am jucat pe 77 decat la depozit ... sau esti redus si nu stii sa verifici un tw'stats?
Triburile.ro Profil Jucător: l-.-l (tribe changes)

Trib vechiTrib nouDată/TimpPuncte
NimeniFame.19th July 2020 - 17:04:30221
Fame.Nimeni05th August 2020 - 16:05:09842

Scrie negru pe alb, esti un fame-ist care si-a luat un sut in fund de la WoC pe harta si acum se da interesant pe extern.
 

Unloving

member
Scor reacție
1
150 pp caut de 3 zile, nu sunt ca just elite, va dau la salariu serios. Ne intelegem la un telefon apoi. Numele meu pe joc e ca asta, chiar si 20 accept de mila.
 

l-.-l

member
Scor reacție
0
Vezi ca n.ai semnal la creier baietas .. n.am ce vb cu no nameri ca tine ... e evident ca n.am jucat dar tie trebuie sa.ti deseneze careva .. altii ies din protectie cu nobili si eu in 3 sapt am ajuns la 800 pct .. si alea din minaj si targ ..dar pt redusi ca tine nu se deslusesc mistere :)))

Spala.te pe cap si woc si cu fame ... si cu pluta mea sa te speli pe dinti.
 

DarkDesire

member
Scor reacție
0
Poti te rog sa nu mai vorbesti ca un cocalar oparit? Am inteles ce ai avut de zis, just elite e un tepar si tu ai jucat doar la pp, cu ce scop mai esti aici? Mai ai si altceva de demonstrat?
 

marele bunic

member
Scor reacție
0
curand voi zbura la marginea hartii. adica, m-au "internat".
deci caut trib mic, care nu are de gand sa intre intr-o cooperativa.
acum e moda academiilor, 10, 20, 50, fara numar...
lumile sunt acum castigate de cei care profita de ceilalti jucatori. triburile de acum sunt "capitaliste"; jucatorii sunt recrutati, prelucrati, exploatati si tolerati cata vreme conducatorii au ceva de profitat de pe urma lor.
odata, toata harta era plina: 99 de K-uri cu zeci de mii de jucatori. acum abia de se mai umplu 4, in centru...
odata, jucatorii erau prieteni, se stiau pe nume, se intalneau la o bere... azi la bucuresti, maine la cluj...
inainte vreme, un trib insemna o familie... cand asta a disparut, a disparut si farmecul jocului.
noi l-am stricat, noi ne-am stricat.
in fine...
as putea sa continui asa pana maine... dar, vorba lunga, saracia omului.
deci daca mai e un trib cat de mic, cu oameni care joaca pentru plcerea de a juca Triburile, as vrea sa ma alatur voua.
multumesc.
 
Ultima editare:

Roscky

member
Scor reacție
0
Ai zburat la marginea hartii pentru ca ai sprijint o interna cu comenzile partajate , granita noastra era atacata si tu bagai deff la interne :)))).Ceva normal ca ajungi si tu acolo , in locu tau mi-as schimba numele in marele ,,destept'' si as avea grija ce si pe cine sprijin.
Colegii tai se trezesc de dimineata sau cu noaptea in cap sa isi apere granita tu dormi bine mersi si iti rupi deffu pe interne dupa care plangi la conducere.
Cu comportamentu asta numa 1 singur lucru va scrie pe fruntea ta pe orice lume vei juca , ,,INTERNA''
 

marele bunic

member
Scor reacție
0
ghid pentru gloria mea si scarba celorlalti.
----------------------------------------------
1. Cooperativa.
am 2-3 tovarasi, ma stiu cu ei, jucam de-o viata.
facem un trib, "cooperativa BMW" cu vreo 3-4 filiale: BMW1, BMW2, samd.
recrutam la greu, si daca unii nu vrea, le dam la doi in bot si restu' vine de frica.
pumnii mei carte nu stie.
2. Hai fraierilor!
dam mesaje la aia de la alte cooperative: AUDI, VW, OPEL, etc
"ba voi astia de la AUDI, nu vedeti ca BMW e mai cul? la noi aveti voie la barbare, fara numar! plus sfaturi gratis si resurse mai vedem. da' nu care cumva sa va duceti la aia de la OPEL, ca e vai si-amar de capul lor"
si mai recrutam o gramada... si mai facem 3-4 academii... BMW 8, BMW 9...
3. Na fraierilor!
incepem internele. intai luam satele la aia care face pa desteptii ca aia e jigodii.
gasim un motiv, merge orice: ca are nume urat la sat sau ca n-a fost onlain la 3 dimineata.
le dam o castana, asa, de baza; ca jigodiile intotdeauna sare si latra.
aha, comentezi? esti jmeker, ha? iti dau eu tie jmecherie!
si pac! punem pe aia care tace sa le dea in cap la aia de face pe nebunii.
nu le dam noi, doamne fereste! ca dupa aia ne auzim vorbe!
e destul fraieri care crede ca daca tace si face, ramane in gasca.
lasa-i sa viseze. vine si la ei randu'!
4. Razboiu' zihologic
propaganda merge inainte: "Veniti! oricine e primit in marea familie BMW! Veniti! ca avem si directie si transmisie si frana! Sa vina intai tradatorii, ca e si ei oameni! p-orma vine si turma"!
si mai desfiintam niste triburi... mai facem niste filiale... BMW 20, BMW 21...
5. Organezatele
aici e partea cand te simti ca Dumnezeu.
fraierii sa-mi blindeze satele ca Eu sunt in granita si granita-i acolo unde zic Eu.
pun fraierii sa atace pe aia de la AUDI ca ne-a injurat de mama (i-am auzit eu cand a zis: "Vorsprung durch Technik").
Eu, la pescuiala: ce pica pica, ce nu, nu.
6. Veni, Vidi, Vici! (adika: dujmanii mor ca ne descurcam mai bine!)
finka suntem si jmekeri si infipti, castigam si lumea asta si trecem la urmatoarea.
ce-ai zis? ca nu mai sunt jucatori? ca s-a plans unii ca i-am luat cu japca? ca s-au lasat de joc?
pai fir-ar mama lor de jigariti! ce facem aici? caritas?
7. mucles toti ca va ia mama dracu'!
 
Ultima editare:

Roscky

member
Scor reacție
0
Nu am nevoie de motive sa te internez , daca mai tii minte ai fost la interne si te-ai rugat de mine sa te scot , eu unu nu ma ocup de interne ! Si totusi m-am rugat de baieti sa te lase .
Dar tu ai decis sa imi spargi mie o parte din armata ca sa salvezi o interna cand pur si simplu puteam rezolva totu prin comunicare dar ati ales sa comunicati numa in momentu cand nu mai aveati solutii .
 

marele bunic

member
Scor reacție
0
daca n-ai inteles ca greselile din text au fost intentionate... ai dreptate, am nevoie de lectii.
dar daca n-ai inteles ca textele alea nu se refereau la tine... iti spun eu: esti de treaba. ai facut ce trebuia facut in contextul de acum al "Triburilor". ti-ai facut datoria.
------
despre contextul general vorbeam eu, nu despre cineva anume.
cand intoarcem capul pe strada si mergem mai departe ca sa nu vedem o magarie, majoritatea n-o facem pentru ca suntem niste ticalosi. la unii e instinctul de conservare, la altii e comoditatea, la altii e teama. iar la altii e lipsa de timp.
individual, suntem ok.
dar felul in care colectiv am schimbat jocul, ne indeparteaza de el. interesul dispare. se duce MOJO-ul!
sau poate doar la mine... si-atunci am fumat altceva si aberez degeaba.
 
Ultima editare:

vladislav88

member
Scor reacție
0
daca n-ai inteles ca greselile din text au fost intentionate... ai dreptate, am nevoie de lectii.
dar daca n-ai inteles ca textele alea nu se refereau la tine... iti spun eu: esti de treaba. ai facut ce trebuia facut in contextul de acum al "Triburilor". ti-ai facut datoria.
------
despre contextul general vorbeam eu, nu despre cineva anume.
cand intoarcem capul pe strada si mergem mai departe ca sa nu vedem o magarie, majoritatea n-o facem pentru ca suntem niste ticalosi. la unii e instinctul de conservare, la altii e comoditatea, la altii e teama. iar la altii e lipsa de timp.
individual, suntem ok.
dar felul in care colectiv am schimbat jocul, ne indeparteaza de el. interesul dispare. se duce MOJO-ul!
sau poate doar la mine... si-atunci am fumat altceva si aberez degeaba.


Iti dau dreptate dar eu cred ca jocul a luat o alta intorsatura din cauza banilor. Ar trebui sa fie o limita de pp la fiecare jucator, pe fiecare lume. Pe lumea asta se poate vedea foarte bine in cazul Woc care, pe langa faptul ca sunt compacti si-si respecta organizatele etc, se vede de pe Jupiter diferenta pe care o face banul. Singura lume care pare ca este cat de cat echilibrata este lumea 76 unde sunt 4 triburi mari, oameni vechi care baga bani dar care au si strategii bune.

La faza cu internele, acum e la moda Sectiunea INTERNE la toate triburile, acolo unde jucatorii asteapta cu balele la pipota sa mai apara cate unul altu, in cazul in care barbarele "ie forță" si "trimet sprijin la cei din conducere ca ie baieti de treaba si sa nu ajung interna, forță".

Majoritatea conducerilor si-au scos cateva coaste ca sa se iubeasca singuri sau in cel mai "rau" caz Lemon Party.

Pace
 
Sus