Discutii libere L79 !

jartea

member
Scor reacție
0
Evenimentul Târgul de Nobili s-a întors!

În următoarele câteva zile, din nov 26 până în nov 30 puteți învârti roata la Târgul de Nobili și puteți câștiga obiecte valoroase!

În plus, puteți câștiga mai multe rotiri la roata cu activități a Târgului de Nobili.

pe 79 de ce nu ne da si noua pomana avem masti pastram distanta
 

Ion Legenda

member
Scor reacție
0
Bai ce plictiseala pe lumea asta :rolleyes:

Ca sa animam putin discutia, deci tribul de pe primul loc, Roma, si-a declarat razboi cu triburile de pe continentul lor + Kill, si s-a aliat deja cu Green (era de asteptat) si NoName (aici m-am mirat).

Fiind previzibil un final de lume in 2, Roma + Green (desi va fi greu pt Roma sa isi multumeasca nr. mare de membri oferindu-le doar jumate din nr de locuri din tribul final) , ma asteptam ca celelalte triburi de pe harta cu sanse de a-i pune in dificultate, adica NiP, NoName, Kill, BJJ, sa se alieze, pentru a-si maximiza sansele.

Dar cu NoName care deja a trecut de partea Romei, lucrurile devin si mai simple pt acestia din urma.

Intrebarea totusi este: NoName chiar crede ca Roma si Green ii vor accepta si vor imparti in 3 tribul final? Sau le pasa atat de putin de identitatea lor ca trib incat se vor multumi sa fie un fel de academie a Romei ?
 
Ultima editare:

neatzza08

member
Scor reacție
3
Informatiile dumneavoastra sunt total eronate domnule Legenda.
Dar sa presupunem ca ati avea dreptate, tribul final se va decide peste un an, multi inca nu au innobilat primul sat inca(vezi cazul Shurubel) .
Roma au inceput cu 4 triburi iar in al 5-lea sunt 20 de jucatori si sunt in inferioritate numerica comparativ cu celelalte familii de triburi, unde mai punem ca multi jucatori se lasa de joc pe parcursul lumii din diferite motive personale.
 

Ion Legenda

member
Scor reacție
0
Neata :)
Multumesc pt raspuns, dar...
Ce anume este eronat din ce am spus, mai exact?
Nu este adevarat ca planul pe termen lung este sa inchideti lumea alaturi de Green?
Si lumea se poate inchide peste 1 an, la modul concret, dar la modul real, actiunea pe fiecare lume tine doar cateva luni... dupa aceea, devine clar care sunt castigatorii, si e doar o chestiune de timp pana ajung sa faca dominanta.
Oricum, nu am pretentia ca detin adevarul absolut, si chiar ma bucura daca primesc raspunsuri contrare, dar argumentate.
 

cata1011

member
Scor reacție
0
Bai ce plictiseala pe lumea asta :rolleyes:

Ca sa animam putin discutia, deci tribul de pe primul loc, Roma, si-a declarat razboi cu triburile de pe continentul lor + Kill, si s-a aliat deja cu Green (era de asteptat) si NoName (aici m-am mirat).

Fiind previzibil un final de lume in 2, Roma + Green (desi va fi greu pt Roma sa isi multumeasca nr. mare de membri oferindu-le doar jumate din nr de locuri din tribul final) , ma asteptam ca celelalte triburi de pe harta cu sanse de a-i pune in dificultate, adica NiP, NoName, Kill, BJJ, sa se alieze, pentru a-si maximiza sansele.

Dar cu NoName care deja a trecut de partea Romei, lucrurile devin si mai simple pt acestia din urma.

Intrebarea totusi este: NoName chiar crede ca Roma si Green ii vor accepta si vor imparti in 3 tribul final? Sau le pasa atat de putin de identitatea lor ca trib incat se vor multumi sa fie un fel de academie a Romei ?
Tot ce vad eu aici e un om care incearca sa bage raca intre triburile de pe harta. Nu vad rostul pentru care intrebi astfel de lucuri pe forum si nu imi imaginez ca cineva o sa vina si o sa spuna exact ce plan are un trib :)).
 

Shurubel

member
Scor reacție
0
Informatiile dumneavoastra sunt total eronate domnule Legenda.
Dar sa presupunem ca ati avea dreptate, tribul final se va decide peste un an, multi inca nu au innobilat primul sat inca(vezi cazul Shurubel) .
Roma au inceput cu 4 triburi iar in al 5-lea sunt 20 de jucatori si sunt in inferioritate numerica comparativ cu celelalte familii de triburi, unde mai punem ca multi jucatori se lasa de joc pe parcursul lumii din diferite motive personale.

Neatzza schimba si tu exemplu ca eu am luat sat pe bonus, ca unii dorm pe ei
1606789539008.png
 

Dicsie

member
Scor reacție
7
Bai ce plictiseala pe lumea asta :rolleyes:

Ca sa animam putin discutia, deci tribul de pe primul loc, Roma, si-a declarat razboi cu triburile de pe continentul lor + Kill, si s-a aliat deja cu Green (era de asteptat) si NoName (aici m-am mirat).

Fiind previzibil un final de lume in 2, Roma + Green (desi va fi greu pt Roma sa isi multumeasca nr. mare de membri oferindu-le doar jumate din nr de locuri din tribul final) , ma asteptam ca celelalte triburi de pe harta cu sanse de a-i pune in dificultate, adica NiP, NoName, Kill, BJJ, sa se alieze, pentru a-si maximiza sansele.

Dar cu NoName care deja a trecut de partea Romei, lucrurile devin si mai simple pt acestia din urma.

Intrebarea totusi este: NoName chiar crede ca Roma si Green ii vor accepta si vor imparti in 3 tribul final? Sau le pasa atat de putin de identitatea lor ca trib incat se vor multumi sa fie un fel de academie a Romei ?

Nu mai duce tu grija altora, impotriva James, prefer sa cedez satele cui imi spune conducerea din tribul final, sau catre vechi colegi din Roma :]

Cert este un singur lucru, ca James o sa si-o ia, iar pentru mine si probabil si altii e tot ce conteaza pe lumea asta.

A primit o mana de la Roma pe 75, si a dat-o in bara si acolo, dar la ce sa te astepti de la el?

Iar daca harta o sa se imparte 50/50, Roma vs Green, o sa fie un razboi frumusel, un lucru in plus de care sa te bucuri.

Oricum, frumoasa incercare de a baga niste "raca si spaima" in jucatorii mai naivi.
 
Ultima editare:

Dicsie

member
Scor reacție
7
Nu pot dezvalui diplomatia Romei ca ma cearta domnu' Enyx si nu imi mai da interne :)
Nu poti tu, dar pot eu :]]]

Tribul in care sunt are un PNA cu Roma, nu alianta, cel putin asa vad eu, informatie pt Ion Legendarul.

Ce are Roma cu restul hartii chiar daca teoretic sa zicem ca stiu, nu e treaba mea.

Deci din start Ionica...ai dat-o in balarii.

Aaaa, sa nu uit, poate mai vedem si pe lumea asta sate de 3k puncte cu full atac de la atatea demolari, hint pentru #Puma09.
 

Ion Legenda

member
Scor reacție
0
:D
Nu credeam ca o sa ating puncte asa sensibile prezentand niste lucruri simple de pe harta. Adica sunt chestii evidente, nu am venit cu minciuni pentru "a baga raca" ori "spaima" in "jucatori mai naivi".
Pare ca va este frica sa nu se prinda prea multi de planurile triburilor din care faceti parte.

Daca forumul asta nu este pentru "a pune astfel de intrebari", atunci pt ce este?
Sa facem misto unii de altii, sa ne jignim, sa vorbim despre fotbal?

Dar cand argumentele sunt "nu mai duce tu grija altora" si tot felul de ironii ce nu isi au rostul, imi dau seama ca speram degeaba la o discutie civilizata si argumentata.
 

- Ahmed -

member
Scor reacție
0
Fiind previzibil un final de lume in 2, Roma + Green (desi va fi greu pt Roma sa isi multumeasca nr. mare de membri oferindu-le doar jumate din nr de locuri din tribul final) , ma asteptam ca celelalte triburi de pe harta cu sanse de a-i pune in dificultate, adica NiP, NoName, Kill, BJJ, sa se alieze,

Intrebarea totusi este: NoName chiar crede ca Roma si Green ii vor accepta si vor imparti in 3 tribul final? Sau le pasa atat de putin de identitatea lor ca trib incat se vor multumi sa fie un fel de academie a Romei ?

Ai initiat o discutie doar pe baza unor supozitii, tratand subiectul pro alianta NIP/Kill, inafara de a agita spiritele aici pe forum nu vei avea niciun beneficiu pe joc.
Apropo, Roma, cu doar jumate din nr. de locuri din tribul final poate oferi un procentaj mai mare a numarului de jucatori care termina lumea decat o poate face NIP cu un trib intreg, la 17 academii sau cate mai au in acest moment
Oricum, nimic nu este prevezibil pe acest joc, unde des factorul uman a schimbat soarta triburilor peste noapte, lumea poate sa fie castigata de oricare din triburile majore. Cat despre NoName, felicitari ca au curajul sa se bata pentru propriul continent, am observat ca incepe sa fie la moda sa imparti continentul cu alte triburi doar de frica unui razboi cu celalt trib pretendent
 

Ion Legenda

member
Scor reacție
0
Nu sunt chiar supozitii, aliantele/pna-urile si razboiul Romei sunt reale, corect?
Supozitie ar fi doar previziunea legata de finalul lumii. Dar si asta e foarte aproape de realitate, de cate ori ai vazut sa se imparta un trib castigator la 3 parti distincte ?
Pe de o parte inteleg si reactiile de nemultumire ca vine cineva si spune chestiile astea, deoarece oamenii se tem ca membrii anumitor triburi isi vor da seama ca sunt luati de buni doar acum, in prezent, iar spre final de lume vor fi tratati altfel.
Lucru care iarasi nu mai e un secret pt nimeni, se intampla treaba asta aproape lume de lume, doar jucatorii sunt diferiti, asa ca hai sa nu ne mai ascundem dupa degete.
Fiecare trib "mare" are de la inceput de lume o alianta in minte si niste dusmani pe care trebuie sa ii scoata cat mai repede. Pt a reusi asta, se aliaza cu cat mai multe alte triburi sunt dispuse sa ii ajute, dar care sa nu reprezinte in sine o amenintare prea mare.
Si dupa ce scapa de dusmani, scapa si de unii dintre aliati :))
Mai apar schimbari de situatie, "tradari", dar nu chiar asa des.
Si nu am tratat subiectul "pro alianta Nip/Kill" , poate a fost o urma de dezamagire ca lumea nu e asa echilibrata cum ar fi frumos sa fie. Pana la urma, acolo e distractia, sa ai lumi echilibrate, ca altfel, sa inchizi lumi doar ca sa stii ca le-ai inchis mi se pare un tel cam banal.
Desigur, in acest moment, lumea nu e asa dezechilibrata, este abia la inceput.
Dar se creioneaza mult prea devreme la a fi 3 continente contra 1 .
 

Shurubel

member
Scor reacție
0
Nu sunt chiar supozitii, aliantele/pna-urile si razboiul Romei sunt reale, corect?
Supozitie ar fi doar previziunea legata de finalul lumii. Dar si asta e foarte aproape de realitate, de cate ori ai vazut sa se imparta un trib castigator la 3 parti distincte ?
Pe de o parte inteleg si reactiile de nemultumire ca vine cineva si spune chestiile astea, deoarece oamenii se tem ca membrii anumitor triburi isi vor da seama ca sunt luati de buni doar acum, in prezent, iar spre final de lume vor fi tratati altfel.
Lucru care iarasi nu mai e un secret pt nimeni, se intampla treaba asta aproape lume de lume, doar jucatorii sunt diferiti, asa ca hai sa nu ne mai ascundem dupa degete.
Fiecare trib "mare" are de la inceput de lume o alianta in minte si niste dusmani pe care trebuie sa ii scoata cat mai repede. Pt a reusi asta, se aliaza cu cat mai multe alte triburi sunt dispuse sa ii ajute, dar care sa nu reprezinte in sine o amenintare prea mare.
Si dupa ce scapa de dusmani, scapa si de unii dintre aliati :))
Mai apar schimbari de situatie, "tradari", dar nu chiar asa des.
Si nu am tratat subiectul "pro alianta Nip/Kill" , poate a fost o urma de dezamagire ca lumea nu e asa echilibrata cum ar fi frumos sa fie. Pana la urma, acolo e distractia, sa ai lumi echilibrate, ca altfel, sa inchizi lumi doar ca sa stii ca le-ai inchis mi se pare un tel cam banal.
Desigur, in acest moment, lumea nu e asa dezechilibrata, este abia la inceput.
Dar se creioneaza mult prea devreme la a fi 3 continente contra 1 .

Uochei, deci nu ai ancredere an alianta NIP+KILL+cineomaifi ca ar cistiga da? Uochei
 

Spartacus

member
Scor reacție
0
Salutare tuturor si distractie placuta la joc. Tratati jocul asa cum este el de fapt: fix un joc. Cei care stiu sa joace in multe feluri si pe mai multe fronturi castiga! Restul este CAN-CAN !!!!
Tusierii doar privesc si/sau discuta, ceva gen marca hastag dicsie
 

Spartacus

member
Scor reacție
0
Nu ai inteles, ca de obicei si tipic pocaitilor care mint ca le -a murit familia in accidente, tu joci, noi NE JUCAM !!!!!! Noobule :):):):)
 

Dicsie

member
Scor reacție
7
Te invit sa ne vedem, asa cum am mai invitat in alte ocazii.
Esti la fel de ratat, ca de obicei, varsta nu schimba cu nimic asta la tine.
Jucati, si vedem care joaca mai bine
 
Sus