Discutii libere L79 !

Dicsie

member
Scor reacție
7
Scuza-ma ca intervin aici dar cred ca e necesar sa iti dea cineva peste nas cu toate chestiile astea care ti le aloci sau care le expui intr-o lumina proasta.
Ai preluat acelasi model cum se practica pe la maniaci. Dezinformati ! Dezinformati ! Si iar dezinformati !

Tu esti un individualist convins si nu ai cum sa umbresti vreodata realizarile lui Florin cu nimic. Toata lumea stie ca este printre cei mai buni conducatori de pe .ro si e top de mult timp, nu de acum. Ca vedeti voi altceva, ca vreti sa credeti altceva sau ca expuneti totul in alt mod fata de cum este in realitate nu faceti decat sa va injositi inca o data in fata tuturor. WoC are o conducere buna. NiP are la fel o conducere buna. Componenta echipelor are foarte multi jucatori buni sau foarte buni. Tu nu intri nici macar intr-un top largit la 20 daca ar fi sa vorbim de chestii de genul.
Te rog eu mult, cand mai aberezi pe aici, fa-o cu cap, nu mai minti, nu mai dezinforma.

Legat de ceea ce s-a intamplat pe 75 cu Florin si Roma si cum pui tu totul la fel intr-o lumina proasta e lesne de inteles ca ai intentiile si frustrarile tale probabil si te lasam asa. Pe 75 nu a fost nici o intelegere intre Florin, mau100 si darkroben sau cum il cheama pe ala din Roma care habar nu are de capul lui dar la fel ca si tine vorbeste doar sa caute atentie. A fost o lupta libera pentru loc 1 acolo pe care toata lumea a tratat-o ca atare si asa trebuie sa fie pe toate lumile. Nu trebuie ca 80% din Roma sa forteze loc 1 pe darkroben ajutandu-l cu tot ce e necesar iar mau si Florin doar de cativa colegi ajutati.

Nu intelege multa lume cum intelegeti si cum vedeti unii dintre voi jocul dar cert este ca nu faceti pe harta nici macar 10% din cat vorbiti.

NiP, o buna parte din WoC si multi jucatori de pe .ro cunosc toate cele expuse de mine aici si nu are cum sa fie prezentat mai bine si mai corect de nimeni.
Ca spuneai de Coco tu si de Florin mai sus. Pai scuza-ma, cand jucam noi cu Coco si Florin si tineam in 5 insi cu maul si Cristina o echipa intreaga pe organizate tu inca te jucai la groapa de gunoi de langa Popesti pe acolo unde o arzi.

P.S. : Scuze tuturor pentru cele scrise, dar cineva trebuia sa ii dea peste nas maimutoiului asta parvenit care se crede buricul pamantului si el nu stie sa lege 4 splituri incrucisate.

Va urez succes tuturor pe aceasta lume si sper sa fie cat mai putine nesimtiri aduse pe aici in postari de jucatori de genul la care am facut referire


Pe 73 aveai satele denumite "HOT SINCE 84", abia acum am inteles ce ai vrut sa zici, adica: "HOȚ SINCE 84".

Asa este, tu JustShit esti printre cei mai buni jucatori si conducatori de pe .ro, si culmea e ca e a 4-a oara cand iti iei bataie in fata mea si tribului in care joc.

In 3 ocazii am fost gard in gard si ai luat de la mine fix 0 sate, nu ma fa sa scot statistica de pe 73 ca ti-o ia motorul razna.

Pe viitor, roaga pe cine vrei tu din Roma sa te invete sa joci, ca esti de departe, unul dintre cele mai slabe personaje de pe acest joc, iti zic personaj pt ca n-am cum sa iti zic nici macar incepator sau barbar cu nume.

Ai ras de Green in toate felurile si cum ai vrut tu, ti-a ciuruit echipa cum rar mai vezi, dar mna, pentru tine deja e ceva normal, de asta te-ai si autobanat.

Ai facut istorie cu o noua infrangere record....acum, besi de aici.
 

Ion Legenda

member
Scor reacție
0
O intrebare, daca aici lucrurile sunt deja clare, cu infrangerea record pe care a declarat-o Dicsie mai sus: de ce nu intra Roma pe lumea 81 care s-a deschis azi, unde se pare ca vor intra si cei din Mnks , ca tot s-au auto-invitat unii pe altii de-a lungul timpului, dar se pare ca nu reusesc niciodata sa se sincronizeze... si-asa e inca iarna se pare, probabil mai urmeaza carantina, lockdown, etc, deci timp ar fi...
Asta daca vor sa lamureasca si chestiunea asta, cum s-ar descurca Roma si Mnks pe aceeasi harta. Daca nu, atunci asta e. :)
 

Dicsie

member
Scor reacție
7
Vad ca apari ca raia, multa vorba pe extern iar pe joc, 0.

Iti dau cateva motive: Suntem cativa care o sa jucam pe 81 cu mnk, din start, printre care si eu. Personal, mi-am luat si primul co-player pe .ro, din lipsa de timp din cauza ca mi se aglomereaza munca din primavara pana in toamna )
Ca sa te bati cu un trib ca mnk/dk/dt in vremea lui de glorie, ai nevoie de toti mebrii tai de baza, iar Roma de ex in momentul de fata nu ii are, si din ce am jucat eu cu mnk, pot sa spun ca nu doar Roma, si oricarui trib o sa-i fie foarte greu vs mnk/dk/dt ( triburile cele mai bune pt mine din ultimii 2-3 ani de joc ).

Ce vrei tu mai exact? Sa spuna cei din roma ca mnk ar bate roma? Te incalzeste cu ceva? Daca asta vrei, probabil ca asa s-ar intampla, pt ca stiu foarte bine activitatea din Roma, si am vazut destul si in mnk, iar in roma sunt ceva jucatori de baza ca nu mai joaca, si comparativ cu ce jucatori are mnk in nucleul de baza, pot sa spun ca are mai putini jucatori de top, si cred ca mnk cu dk la momentul de fata sunt pe primul loc la acest capitol.

Nu am negat niciodata superioritatea unui trib fata de un alt trib unde am jucat sau condus, si nici n-o sa o fac candva. Nu in ultimul rand, n-o sa-ti lamureasca nimeni ce s-ar intamplat intr-o harta 50/50 intr-un roma vs mnk, din mai multe motive ( niciodata nu o sa fie un 50 vs 50 %, si niciodata nu poti garanta 100% nici pt jucatorii tai de baza, dar aminte pt cei care nu sunt ). Iar intr-un razboi de genul 50-50, activitatea, jucatorii de noapte, manevrele si stabilitatea "psihica" de a duce un razboi lung, decid harta, iar la primele 3 enumerate, mnk sta mai bine.

In alta ordine, nu am declarat nimic, doar am scris ceea ce a facut green pe harta cu nip, asa ca ia-o din loc de aici si cauta atentie in alta parte, sau sterge cumva rusinea NIP, pt a nu stiu cata oara.
 

Ion Legenda

member
Scor reacție
0
Bai Dicsie, bai baiatule...
Ai mai "semnalizat" tu de multe ori, si am vazut multi care te faceau in toate felurile pe acest forum, dar am crezut ca sunt doar rautati si ca tu ai niste zile mai proaste...
Dar de data asta m-am convins, nu zilele erau proaste la tine.
Pentru ca da, mi-ai demonstrat ca esti un mare prost.
A, si daca se vor sensibiliza moderatorii la cuvantul "prost", e doar un cuvant din Dex, care semnifica:
PROST, PROÁSTĂ, proști, proaste, adj., s. m. și f. 1. Adj., s. m. și f. (Om) lipsit de inteligență, fără judecată, fără minte; nătărău, nerod, tont, prostănac.
Nu e un cuvant obscen, e doar o descriere a unui tipar uman.
Si il reprezinta perfect pe acest individ, pe nume Dicsie.
Oricum, vad ca ati acceptat invectivele folosite de el mai sus, cum ar fi "apari ca raia" .
Pe scurt, Dicsie, ca nu meriti sa ti se acorde prea mult timp: am pus intrebarea de mai sus pt ca este un subiect care a fost adus in discutie de multe ori pe acest forum, chiar si de catre cei din conducerea celor doua triburi mentionate, Roma si Mnks, invitandu-se unii pe altii cu diferite ocazii.
Si da, ar fi interesanta o lume cu cele 2 triburi pe harta, jucand unul impotriva celuilalt. Sunt printre cele mai bune triburi din Ro, si poate ar fi o lume diferita de cum decurg majoritatea, adica se impart triburile in 2 parti, se fac niste tradari plus niste "combinatii", si gata razboiul, implicit lumea, in 2 luni.
Nu stiu ce frustrari ai tu pe acolo, ai zis ceva si de NIP, nu stiu cine crezi ca sunt, dar nu am treaba cu nici unul dintre triburile mentionate in postarea ta.
Si da, asa e, sunt mai mult pe extern decat pe joc, ce sa vezi, asta e rolul unui forum, sa stea lumea la discutii.
Bine, trebuie sa ai si cu cine sa discuti.
Ca e suficient un singur prost ca tine ca sa te faca sa iti piara cheful de orice forum.
Ceea ce se va si intampla, nu voi mai intra pe aici, asa ca ai putea sa nu raspunzi deloc, pt ca eu nu voi mai citi.
Ma indoiesc ca vei face asta, pt ca vorba romaneasca spune ca "prostul nu e prost destul, daca nu e si fudul".
Hai, spor in toate!
 

karlos

member
Scor reacție
0
Ar trebui totusi, sa faca cineva curatenie printre "intelectualii" forumului asta.
Iom Legendo, nu te supara pe mine, am jucat si cu Dicsie in trib si impotriva lui. E peste tine in toate privintele!
Lasati naibii gargara si vorbiti pe harta. Daca nu, macar terminati cu atacurile la persoana.
 

Dicsie

member
Scor reacție
7
Bai Dicsie, bai baiatule...
Ai mai "semnalizat" tu de multe ori, si am vazut multi care te faceau in toate felurile pe acest forum, dar am crezut ca sunt doar rautati si ca tu ai niste zile mai proaste...
Dar de data asta m-am convins, nu zilele erau proaste la tine.
Pentru ca da, mi-ai demonstrat ca esti un mare prost.
A, si daca se vor sensibiliza moderatorii la cuvantul "prost", e doar un cuvant din Dex, care semnifica:
PROST, PROÁSTĂ, proști, proaste, adj., s. m. și f. 1. Adj., s. m. și f. (Om) lipsit de inteligență, fără judecată, fără minte; nătărău, nerod, tont, prostănac.
Nu e un cuvant obscen, e doar o descriere a unui tipar uman.
Si il reprezinta perfect pe acest individ, pe nume Dicsie.
Oricum, vad ca ati acceptat invectivele folosite de el mai sus, cum ar fi "apari ca raia" .
Pe scurt, Dicsie, ca nu meriti sa ti se acorde prea mult timp: am pus intrebarea de mai sus pt ca este un subiect care a fost adus in discutie de multe ori pe acest forum, chiar si de catre cei din conducerea celor doua triburi mentionate, Roma si Mnks, invitandu-se unii pe altii cu diferite ocazii.
Si da, ar fi interesanta o lume cu cele 2 triburi pe harta, jucand unul impotriva celuilalt. Sunt printre cele mai bune triburi din Ro, si poate ar fi o lume diferita de cum decurg majoritatea, adica se impart triburile in 2 parti, se fac niste tradari plus niste "combinatii", si gata razboiul, implicit lumea, in 2 luni.
Nu stiu ce frustrari ai tu pe acolo, ai zis ceva si de NIP, nu stiu cine crezi ca sunt, dar nu am treaba cu nici unul dintre triburile mentionate in postarea ta.
Si da, asa e, sunt mai mult pe extern decat pe joc, ce sa vezi, asta e rolul unui forum, sa stea lumea la discutii.
Bine, trebuie sa ai si cu cine sa discuti.
Ca e suficient un singur prost ca tine ca sa te faca sa iti piara cheful de orice forum.
Ceea ce se va si intampla, nu voi mai intra pe aici, asa ca ai putea sa nu raspunzi deloc, pt ca eu nu voi mai citi.
Ma indoiesc ca vei face asta, pt ca vorba romaneasca spune ca "prostul nu e prost destul, daca nu e si fudul".
Hai, spor in toate!

Câinele moare de drum lung şi prostul de grija altuia.

E bine ca porti de grija tu la Roma si Mnk.
 
Sus