Discutii libere L80 !

eXcesiV

member
Scor reacție
0
De ce vorbesti daca esti prost informat?

Stai jos, ai 3. Nu a fost om care sa se lupte mai mult decat mine sa impac 2 tabere care se certau pentru niste mizerii, orgolii de pe alte lumi, am ales sa jucam in tabara mai grea ca sa echilibram situatia pe harta. Practic, TBKM a mai impins lumea asta inca 2 luni, ca se termina din februarie daca alegeam sa jucam cu voi impotriva dtw si pain...si tu imi spui ca imi place caldurica...Masoara-ti cuvintele, prietene, a fost o alegere asumata ca va fi mai greu in tabara asta decat in cealalta. Nu m-am dus in DTW sa joc in marea albastra, am ales DTW pentru ca intr-un joc de razboi alegi intotdeauna provocarea mai mare. Ceea ce nu se poate spune despre toti milogii care la primele momente grele incep sa zbiere pe la usile altor triburi. Nu dam nume, se cunosc ei.

Cat despre interne si barbare, e problema mea cum procur satele, mai important e cum le folosesc. veniti in 2021 cu jocul ca unii aveti niste frustrari de prin 2005. Toata lumea ia interne si barbare, sunt maxim 2 jucatori in top 25 care au crescut fara interne si barbare in clasament. Dar a ramas asa un fel de eticheta negativa sa cresti conturile prin interne si barbare cand majoritatea triburilor au strategii de inceput cu cate 20 academii. Doar nu credeti ca au alea 20 academii sa castige lumea cu 700 jucatori, nu? Sau nici atat nu va duce procesorul sa judecati?


Dar m-am uitat pe profilul tau de tw-stas, cea mai notabila performanta a fost sa ai 30 sate pe lumea 32... Nici nu inteleg de ce mi-am rapit din timpul meu pretios sa iti raspund tie, care nu ai nicio calitate in jocul asta. Devil si Jou cunosc foarte bine situatia si au inteles punctul nostru de vedere, dar ma indoiesc ca esti tu in cercul ala in care sa ajunga astfel de informatii pe la urechea ta. Nu cauta sa iti faci dusmani gratuiti in jocul asta ca s-ar p[utea sa iti prinzi urechile pe harta, pana acum nici nu stiam ca existi

Man eu nu am mai jucat de pe la lumea 32 sau cat ai găsit tu acolo pe TWStats. Nu mă interesează clasamentul, cine câștigă lumea, cine ia cele mai multe sate etc, chiar nu mi pasa, am intrat sa îmi omor timpul și cam atât. M ai înțeles greșit, nu m a deranjat că v ati aliat cu DTW, întrebarea e: De ce nu v ati aliat cu ei de la început ? Din primele 2-3 săptămâni când s au împărțit taberele daca tot voiai să fie bătaia echilibrata? De ce ai stat 2 luni in alinata cu 2 triburi aflate în război?
 
Scor reacție
0
Man eu nu am mai jucat de pe la lumea 32 sau cat ai găsit tu acolo pe TWStats. Nu mă interesează clasamentul, cine câștigă lumea, cine ia cele mai multe sate etc, chiar nu mi pasa, am intrat sa îmi omor timpul și cam atât. M ai înțeles greșit, nu m a deranjat că v ati aliat cu DTW, întrebarea e: De ce nu v ati aliat cu ei de la început ? Din primele 2-3 săptămâni când s au împărțit taberele daca tot voiai să fie bătaia echilibrata? De ce ai stat 2 luni in alinata cu 2 triburi aflate în război?

Pentru ca de la inceput am tras sa castigam continentul fara razboaie asa mi se parea cea mai sanatoasa varianta pentru toate triburile, am avut discutii interminabile atat cu DTW cat si cu Legend sa ne aliem toti 3 si la final sa formam o singura echipa. Ne-am aliat cu ambele tabere pentru a ne vedea linistiti de dezvoltare si pentru a putea media mai departe negocierile dintre DTW si Legend. Dadeam mesaje mai mereu si la devil si la grigo sa incerc sa gasesc o cale comuna... Apoi lucrurile au escaladat si am fost prinsi intre ciocan si nicovala. Practic, a trebuit sa alegem o tabara pentru ca nu exista cale de impacare intre DTW si Legend. Cand am luat decizia de a juca contra DK, l-am anuntat pe devil si am si avut un PNA de cateva zile pentru a nu incheia brusc relatiile. Daca tu consideri asta ca fiind o tradare, inseamna ca nu stii la ce nivel sunt facute tradarile in jocul asta... Si nu a durat situatia asta 2 luni, asta e o exagerare :)
 

rmazizou

member
Scor reacție
0
Am si eu o întrebare pentru jucatorii cu experienta! Joc de peste 10 ani jocul asta dar cu pauze intre lumi! De ce se acționează instant asupra unor jucatori la sesizarea unor profile sau numele satelor si la altele dureaza cateva zile sau nu se face nimic?
Simt ca sunt bataia de joc a adminilor pe niste chestii care nici nu par jignitoare fata de ce au avut ceilalti la profil/ sate.

Eu sunt facut tigan tradator si multe altele si cand numesc pe cineva mort eu sunt cel care sunt "penalizat" instant!
Nu e frumos ce faceți , sa stiti si voi ca din posturile de admin ar trebui sa fiti neutri fata de toata lumea!

Multumesc si scuze de deranj!

Am ras copios la ultima fraza. :))))
 

Tiristul

member
Scor reacție
0
54lgy0.jpg
:)
 
Scor reacție
0
Toata lumea ia interne si barbare, sunt maxim 2 jucatori in top 25 care au crescut fara interne si barbare in clasament. Dar a ramas asa un fel de eticheta negativa sa cresti conturile prin interne si barbare cand majoritatea triburilor au strategii de inceput cu cate 20 academii. Doar nu credeti ca au alea 20 academii sa castige lumea cu 700 jucatori, nu? Sau nici atat nu va duce procesorul sa judecati?

Pentru ca de la inceput am tras sa castigam continentul fara razboaie asa mi se parea cea mai sanatoasa varianta pentru toate triburile,

Gandirea aceasta eronata a stricat jocul de pe ultimele lumi pe serverul romanesc. A impiedicat jucatorii activi si implicati care meritau sa se dezvolte si sa creasca pe urma jucatorii mai putini activi si implicati (cum este normal intr-un joc strategic de razboi), sa se afirme pe munca lor. S-a ajuns un fel de "Da Doamne sa primesc si eu interne astazi". Liderii ca tine care vin si promoveaza astfel de ideologii ca "trebuie sa recrutam tot continetul si sa facem 30 de academii ca pe urma sa crestem din interne" trebuie discreditati. Este un anti-joc ceea ce se intampla in momentul de fata pe ultimele lumi si din aceasta cauza din pacate vad tot mai multi jucatori competenti care renunta din cauza lipsei de satisfactie pe care le-o ofera jocul. Am totusi speranta ca vor mai exista lumi in care echipe care pun pret mai mult pe calitate nu pe cantitate, se vor duela in razboaie frumoase si memoralibe.
 
Scor reacție
0
Gandirea aceasta eronata a stricat jocul de pe ultimele lumi pe serverul romanesc. A impiedicat jucatorii activi si implicati care meritau sa se dezvolte si sa creasca pe urma jucatorii mai putini activi si implicati (cum este normal intr-un joc strategic de razboi), sa se afirme pe munca lor. S-a ajuns un fel de "Da Doamne sa primesc si eu interne astazi". Liderii ca tine care vin si promoveaza astfel de ideologii ca "trebuie sa recrutam tot continetul si sa facem 30 de academii ca pe urma sa crestem din interne" trebuie discreditati. Este un anti-joc ceea ce se intampla in momentul de fata pe ultimele lumi si din aceasta cauza din pacate vad tot mai multi jucatori competenti care renunta din cauza lipsei de satisfactie pe care le-o ofera jocul. Am totusi speranta ca vor mai exista lumi in care echipe care pun pret mai mult pe calitate nu pe cantitate, se vor duela in razboaie frumoase si memoralibe.

Eu nu sunt adeptul acestei strategii, drept dovada cu TBKM am intrat fara nicio academie si am facut una singura recrutand de pe harta cativa jucatori. Dar este o realitate care se intampla.
 
Scor reacție
0
Eu nu sunt adeptul acestei strategii, drept dovada cu TBKM am intrat fara nicio academie si am facut una singura recrutand de pe harta cativa jucatori. Dar este o realitate care se intampla.


Pentru ca de la inceput am tras sa castigam continentul fara razboaie asa mi se parea cea mai sanatoasa varianta pentru toate triburile.

Tu vezi ce scrii? In fine e treaba voastra cum faceti, poate pe urmatoarea lume o sa reusiti sa recrutati toata harta sa castigati si voi o lume.
 
Scor reacție
0
din nou...e o diferenta intre cum iti place sa joci si a te adapta la nevoi. E normal cand 2/3 triburi de pe harta intra cu continentul castigat si celalalt trib e DK sa incerci pe cat posibil sa nu iti incurci dezvoltarea la inceput de lume, nu? Ar fi stupid cand ceilalti inamici cresc sate linistiti eu sa stau si sa rulez atac din principiu...
 

Tiristul

member
Scor reacție
0
0a102ce340be75331cec170e4cce29c7.jpg

Parte 1:
Triburi: DK, DK., .DK.
Parte 2:
Triburi: Pain, P@in, Pain X, Pain., Pain??, Pain+, Pain?!, Pain!!, Pain A, Painn, Pain-

Timeframe: Ultimele 3 de ore

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1:
77
Tabăra 2: 2
Diferență: 75

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1:
666,121
Tabăra 2: 15,183
Diferență: 650,938

chart

[/quote]
 

Tiristul

member
Scor reacție
0
:rolleyes:
Parte 1:
Triburi: DK, DK., .DK.
Parte 2:
Triburi: P@in, Pain, Pain A, Pain X, Pain-, Pain?!, Pain., Pain??

Timeframe: Dintotdeauna

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1:
985
Tabăra 2: 88
Diferență: 897

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1:
6,679,426
Tabăra 2: 591,226
Diferență: 6,088,200

chart
 

DEVIL32

member
Scor reacție
0
Sarbatori linistite, alaturi de cei dragi!

A vazut cineva pe uncheasu? (pentru ca era mai evlavios , din fire ...)

Sa mai adauge el cateva randuri, eventual...
2DED60EA-678F-47AE-AF58-887290A1E6A6.png
 

Mihaitza84

member
Scor reacție
0
A fugit in munti cu ursuletu gura bogata, au ajuns ceva zvonuri pe la urechile lor ca un print din Austria ne impusca ursii si au zis sa rupa randurile de pe aici, oricum erau degeaba.
 
Sus