Discutii Libere L81

Vlad Dacul

member
Scor reacție
0
Ar fi interesant de jucat un astfel de "turneu".

Poate fi limită în trib de 30 sau 40, este mult mai frumos în echipă. Să fie permis și un slot de Alianță și 2 de PNA .
Se poate modera o lume, ca să să oblige la competivitate, dar probabil că mulți jucători de acum, ar refuza să joace în astfel de condiții.. pentru că ar fi mult prea greu de jucat așa. Este greu fără supoți :))

Creda că toate lumile au fost concepute în ideea de "TURNEU" , doar jucătorii au transformat competiția în ce au vrut ei. Nu este vina celor care moderează.
 

Best boboo

member
Scor reacție
0
Eu nu am zis că nu au fost manevre chiar de pe L1, ci am zis că acolo se juca triburile cu adevărat. Erau serii de războaie pentru fiecare trib, cei mai buni câștigau și "se calificau" la un următor război. În comparație cu lumile actuale, nivelul de joc implica strategie și foarte mult efort pentru encefalul jucătorilor. Pe L1 a câștigat cine a avut tot "timpul din lume" .. cei care au rezistat cel mai mult și au depus un efort colosal pentru asta. Chiar dacă trădările de atunci erau uluitoare pentru mulți și oamenii erau dezamăgiți să observe asemenea caractere, vă spun sigur că mult mai dezamăgiți sunt azi, când văd ce a ajuns jocul.

Să crezi că un jucător vechi nu se poate adapta la farm și splituri, adică la niște banalități, sincer.. nu știu cum poți gândi și scrie așa ceva. :)))

Când mai intră (pentru 2-3 luni) un jucător de îl recunoașteți ca OldSchool, ca să vadă ce mai e pe joc, nu înseamnă că a încercat să câștige lumea.
În legătură cu conturile support, nu erau nici 10% din ceea ce există azi.. să nu mai zic că azi se face support și din partea multor jucători ce alocă timp de parcă ar avea salariu pentru asta. Eu nu am avut 1 cont support toată viața mea, pe niciun joc pe care l-am jucat. Nu mi-am creat niciodată vreun astfel de avantaj nemeritat.

Cu acest mesaj am să mă
Nu este o comparație irelevantă, ci este vorba de mentalități.
Moderatorul îți oferă 1 an de grație pentru a fi cât mai competitiv și voi câștigați după 2-3 luni lumea, refuzând să vă luptați între voi. Ăsta e skill-ul jucătorilor de acum? Asta vă face mai buni decât ce era odinioară? :)))))
Eu fac o analiză cât se poate de corectă, iar critica mea este este constructivă și acoperită de realitate.
Mulți sunt de acord cu mine, dar jucând azi după noua "politică" nu dă bine să recunoască în public, iar alții poate chir nu vor sau nu pot să vadă realitatea.

Adevărul este că pe vremuri am întâlnit jucători uimitori și azi văd jucători care renunță după prima bătălie sau care refuză să se bată pentru câștigarea lumii. Ăsta nu e respect față de competiție. Nu o să vă înțeleg niciodată satisfacția pentru felul cum tratati un joc cu un concept colosal.
Frate deja începi sa devi plictisitor... Am înțeles ideea din prima
Dute sa te joci pe L1 și lasă noobi aici
 

Shurubel

member
Scor reacție
0
Ca sa mai treaca plictiseala va ofer o melodie care imi sta in cap de 3 zile si nu pot scapa de ea.

 

PRADA

member
Scor reacție
6
are dreptate leul rosu
nu mai exista lume cu depozit unde sa nu se recruteze in masa, umplutura de academii pentru interne, diplomatii peste diplomatii sa fie doar doua tabere care se lupta, chipurile. zic chipurile ca inainte de lupta se cresc barbare.. interne.. mai astepti 2-3 evenimente mai bagi niste bani mai rupi in doua niste taleri, mai recrutezi pe ici pe colo si-apoi, jap jap, 2 organizate gata lumea. da asta-i jocu, astia suntem cu astia defilam. totusi e o comunitate foarte mare in comparatie cu alte tari.. dar aia se bat, tata, nu-s fermieri in familii cu zeci de academii/pnaliante.
 
Scor reacție
0
Se poate modera o lume, ca să să oblige la competivitate, dar probabil că mulți jucători de acum, ar refuza să joace în astfel de condiții.. pentru că ar fi mult prea greu de jucat așa. Este greu fără supoți :))

Sigur ca da, refuzam ca e prea "grele", cum a facut-o circu' pe 54. La prestatia voastra\lor de acolo ma pufneste rasul. Daca aia sunt jucatori care matura cu noi mai bine raman pensionati. Si btw, ca tot te plangi ca se termina lumile repede. Pai la ce bonusuri exista acuma, cand vin cu un atac nuclear bine "tintit" iti zbor 3 ferme de deff cu el. Iar in maxim 3 organizate nu mai ai cu ce sa te aperi, intelegi idea? :oops:
 

cata1011

member
Scor reacție
0
Pe langa asta, pe lumea 1, daca la un organizat se luau 100 de sate, nu se stia cine castiga lumea deja :))). Nu renunta lumea asa repede si nu se termina lumea in 2 luni pentru ca erau mult prea multe sate de luat, multi jucatori care sa le apare si dura efectiv foarte mult timp sa iei un numar considerabil de sate. Acum, daca se bat 2 triburi mari pe harta, unul ia 100 de sate, celalalt nimic (cazul L81), deja tribul cu rezultate proaste la organizat se demoralizeaza si considera ca o sa piarda lumea(de cele mai multe ori chiar o pierd).
 

Jason.Statham

member
Scor reacție
0
Discutati povesti nemuritoare.
Tine de capacitatea fiecarui jucator/om de a se adapta noilor optiuni de joc. E vorba de evolutie, ca si in real-life. Cu cat te adaptezi mai repede la schimbari (generally speaking), cu atat vei avea mai mult de castigat.
Daca vii de pe Lumea 1 azi, cu un gap de 15 ani, normal ca nu rezisti. Intri pe 2-3 lumi sa te obisnuiesti, si te apuci de lumi care apar ulterior.

Comparatia e irelevanta, nu poti defini un jucator bun nici acum, cu noile optiuni si cu jocul schimbat. Dar sa mai aduci in discutie performantele jucatorilor de acum 10-15 ani ...
 
Scor reacție
0
Nu suparati pe lucifer ca
Sigur ca da, refuzam ca e prea "grele", cum a facut-o circu' pe 54. La prestatia voastra\lor de acolo ma pufneste rasul. Daca aia sunt jucatori care matura cu noi mai bine raman pensionati. Si btw, ca tot te plangi ca se termina lumile repede. Pai la ce bonusuri exista acuma, cand vin cu un atac nuclear bine "tintit" iti zbor 3 ferme de deff cu el. Iar in maxim 3 organizate nu mai ai cu ce sa te aperi, intelegi idea? :oops:
lasa boss ca nu inteleg de astea ei
 
Scor reacție
0
Dacule mi am rupt 2 min din vacanta sa iti scriu. Cauta ne in alta parte puiule. Eu sunt un tip curios ma faci sa citesc toate aberatiile posibile...

Sa stii o vorba de la mine:

Inainte de iphone a fost nokia. Asta nu inseamna ca nokia a fost mai bun!

Va pup va alea!
 

urssmircea

member
Scor reacție
1
Sigur ca da, refuzam ca e prea "grele", cum a facut-o circu' pe 54. La prestatia voastra\lor de acolo ma pufneste rasul. Daca aia sunt jucatori care matura cu noi mai bine raman pensionati. Si btw, ca tot te plangi ca se termina lumile repede. Pai la ce bonusuri exista acuma, cand vin cu un atac nuclear bine "tintit" iti zbor 3 ferme de deff cu el. Iar in maxim 3 organizate nu mai ai cu ce sa te aperi, intelegi idea? :oops:


hai mai ca au stat aproape 1 oranizat acolo :)))
 
Scor reacție
0
GAME OVER ^^ 6 organizate facute bine, cu cap si maiestrie de lucifer ,(momentan cel mai bun player de pe ro, parerea mea) nu au fost rivali sa tina fata la organizarea luii. Lucifer best player of the year !!!
 

Alex2peu

member
Scor reacție
9
GAME OVER ^^ 6 organizate facute bine, cu cap si maiestrie de lucifer ,(momentan cel mai bun player de pe ro, parerea mea) nu au fost rivali sa tina fata la organizarea luii. Lucifer best player of the year !!!
II faci reclama de zici ca primeste goty ca la jocuri. E si pe steam lucifer? poate-l cumpar :D
 

Zone

member
Scor reacție
15
GAME OVER ^^ 6 organizate facute bine, cu cap si maiestrie de lucifer ,(momentan cel mai bun player de pe ro, parerea mea) nu au fost rivali sa tina fata la organizarea luii. Lucifer best player of the year !!!

Intreaba-i si pe baietii viteji de aici de pe forum la cate au rezistat pe speciala :)
 

Dicsie

member
Scor reacție
7
Baieti daca aveti niste bani pe revolut pana sambata are nevoie just elite sa ia oferta de 100%

sau 34 de ron atat mai are nevoie
 
Sus