Discutii libere L85 !

Best boboo

member
Scor reacție
0
Organizez întâlniri tribale, prin agenția cavalerului leșinat... Pentru înscrieri sunați la orice interfon
 

harixon

Game Suport
Scor reacție
1
Te-ai saturat si tu de aceleasi conflicte pe forumul extern?
Esti amuzant dar simti ca nu apreciaza nimeni gluma ta cand se pierde in certurile fara sfarsit de pe forum?
Inscrie-te si tu in cea mai tare competitie a acestui an. (CU PREMII)

Mai multe detalii aici.
 

Oblivion

member
Scor reacție
0
Curierul astăzi la ora 20:29
Voi discuta cu pietraru și cu vmaxxx mâine dimineață, în principiu vom da ștergere toată familia dk-rs-future-shock..


@vMaxXx nu plecaaaa :(

Cum ziceai ingenios? (scriu aici, ca pe joc mi-ai dat block :((


ingenios. feb 10, 08:54
:)paradoxal,gandim la fel,eu am zis maxim 20 de sate pe tot organizatul.
Dar iti fac o martusire in premiera,de regula nu fac:).Tine minte esti cheia succesului nostru pe aceasta lume:).Vorbim la sfarsit:).
 

congolezu

member
Scor reacție
0
Lăsați băieți că începe alta lume și promitem că nu mai intrăm, va lăsăm să câștigați.


Prea multa gargara cand pe joc nu ai fost in stare sa imi iei un sat...nici tu, nici hasul nici tesla...de watcher/ursu nu mai zic cu toate ca ei aveau vise sa ia cate 5 sate pe organizat :))
 

Marky.

member
Scor reacție
0
Am fost cu mai mulți vecin "pe sud". Zi să știu cu cine vorbesc că așa degeaba, vorbești singur.
 

Marky.

member
Scor reacție
0
Da, într-adevăr, peste așteptări. Ești un jucător foarte bun.

Tu? Ai făcut ceva pe lumea asta înafara să pierzi?
 

summer rain

member
Scor reacție
0
Cateva concluzii à propos de aceasta lume;

1-Jderii-Nu sunteti niste castigatori, sunteti doar cei care au avut mai mult trecere la tichete;

2-DK-Da,se pare ca ati avut nesansa sa aveti mult mai mult succes la banari decat, adversari vostri; dar ca sa-l citez pe un veteran al jocului "muream cu ei de gat, si nu ma lasam" . Miroase un pic a lasitate si o atitudine non fair play vis a vis de aliatii vostri chiar daca erati suparati ;

3-Admini-Nu contest ceea ce ati facut dar se pare ca in anumite situatii,ptr.unii,dreptatea e mai dreptate decat pentru restul lumii(deh, slabiciuni omenesti!) ;

4-Daca as putea, L85 as inchide-o fara un trib castigator , pentru ca nu asa se castiga o lume.

Totusi, felicitari celor care raman pe harta ca sa ia multele barbare ce vor aparea!- e si asta un efort si-o lupta, mai ales ptr. rezervari.

Pacat de o asa lume frumoasa! :(
 

osândă

member
Scor reacție
1
Cateva concluzii à propos de aceasta lume;

1-Jderii-Nu sunteti niste castigatori, sunteti doar cei care au avut mai mult trecere la tichete;

2-DK-Da,se pare ca ati avut nesansa sa aveti mult mai mult succes la banari decat, adversari vostri; dar ca sa-l citez pe un veteran al jocului "muream cu ei de gat, si nu ma lasam" . Miroase un pic a lasitate si o atitudine non fair play vis a vis de aliatii vostri chiar daca erati suparati ;

3-Admini-Nu contest ceea ce ati facut dar se pare ca in anumite situatii,ptr.unii,dreptatea e mai dreptate decat pentru restul lumii(deh, slabiciuni omenesti!) ;

4-Daca as putea, L85 as inchide-o fara un trib castigator , pentru ca nu asa se castiga o lume.

Totusi, felicitari celor care raman pe harta ca sa ia multele barbare ce vor aparea!- e si asta un efort si-o lupta, mai ales ptr. rezervari.

Pacat de o asa lume frumoasa! :(
tu cine esti ?:))) ai urmarit razboiul jderii vs dk ? pare ca nu. Ai venit sa comentezi tu, un nimeni=)))
 
Scor reacție
0
Am mai jucat si eu pe alte lumi, dar la ban-uri repetate pe un jucator, i-am facut cu mana, coleg sau adversar. Samy inca este pe harta, bine-mersi, cu atatea ban-uri? Si aici vine marea intrebare, DE CE?
De ce ii este permis, unui jucator, indiferent de cat a cotizat si unde joaca, dupa atatea abateri, inca sa mai fie pe harta/server? DE CE?
De ce unora le ies "avioane" pe banda rulanta, fara greseli, fara chin, fara chestii ca a intervenit ceva si au ratat comanda?
De ce se inchid ticketele fara ca jucatorului sa i se mai dea voie sa vina cu adaugiri la acestea?


Este foarte frustrant daca un jucator asa ca mine, mai mult sau mai putin de duzina, observa niste niste nereguli fara sa stie foarte multe "prostii", iar unu` care ar trebuia sa opreasca astfel de chetii, nu vrea sa le vada.

N-am intervenit aici sa apar o tabara anume. Am intervenit aici, sa ma apar pe mine, si poate sa primesc un raspuns la acel "DE CE?".
Raspunsul e simplu: pentru ca e server romanesc si metehnele nu dispar niciodata.
In Romanica nimeni nu o duce nasol, pentru ca s-a inventat "descurcarea", numai prostii nu se descurca ...
 
Scor reacție
0
La fel ca tine, nici eu nu bag bani deloc si am observat ca a ajuns foarte pay to win jocul. Adica oricat timp as dedica si cat de activ as fi, raman extrem de in urma față de cei cu bani. La fel ca tine primeam si eu mesaje la tickete, si acum ca o spui cu voce tare pare ca faptul ca nu am cotizat eram bifat ca skipped la mesaje la support:))).

Oricum pentru mine e ultima lumea pe care joc, chiar nu mai ai sanse daca nu bagi bani. Aici pot spune ca s-a exagerat cu eventurile pe lumea asta si s-a creat un mare avantaj celor cu bani. Pe tema asta nu s-a plans nimeni pe forum, pentru ca celor cu bani, si de o parte si de alta, le-a convenit la momentul respectiv.

Cat despre spus de unul sau de altul, ca a luat ban, ca trebuia sa ia master ban, ca nush ce, nu cred ca suntem in măsură sa spunem astfel de lucruri decât daca am fi participat la rezolvarea ticketelor respective si am avea in vedere toate detaliile din el. Nu cred pe nimeni care vine si se da nevinovat. Asta m-a învățat viata, ca sunt multi oameni care cauta scandal chiar daca sunt vinovati si vor sa para persecutati. Poate sunt unii care chiar au fost taxați fara motiv, dar astea sunt cazuri rare, foarte rare. Toți gresim in viata de zi cu zi, asa ca si adminii intr-un astfel de caz au dreptul sa fie menajați.

Bafta!
ce misto ar fi daca pe lumea urmatoare refuza toti jucatorii sa mai intre
sa vedem cum o sa mai danseze adminii din buric pe uscat
 
Scor reacție
1
Daca absolut oricine are un cuvant de zis aici, hai ca ma bag si eu in seama :)

Din punctul meu de vedere (un jucator caruia i-a apus cheful de triburile inca de cativa ani :)) ), in razboiul din nord, jderii au prins putin avans datorita numarului mai mare de PP investite la inceput, ca spioni sunt peste tot in zilele noastre. Iar asta s-a intamplat cam inainte ca cei din DK sa primeasca ban-urile.
Pe vremea cand Jderii avansau cu granita, ban-urile consistente erau pe tribul lor. In concluzia mea, au fost mai buni.
DK e printre putinele triburi cu care voi va puteti bate de la egal la egal si consider e de prost gust din partea vostra sa faceti caterinca acum ca veti castiga. Fara adversari pe masura jocul asta e degeaba :))
Mai sunt o mana de jucatori care intra constant pe fiecare lume iar copilarismele astea doar ii imputineaza. ;)

Legat de admini, daca au fost mai stricti cu DK sau cu Jderii, nu putem stii. Dar ei sunt singurii care ar trebui sa fie neutri in aceste discutii. Fiecare dintre noi isi apara tribul asa ca ce zicem noi legat de ban-uri e irelevant. :))

Lumea asta se va castiga datorita "investiilor" pe termen lung facute de WOC. Au facut ei cum au facut si intotdeauna cei din sud, am avut de lucru la noi pe continent (vreo 400 de sate ultima data). Chiar daca au fost bagati la interne Oblivion si altii de catre noi, au fost trupe si zile pierdute de noi intr-un razboi "civil". Ca nu se putea astepta pana cand decidea WOC ca ei vor iesi.
WOC nu a facut mare lucru pe organizate si asta stie toata harta.

Momentul retragerii DK a venit din pacate imediat dupa ce am eliberat si noi continentul cat de cat. Am fi putut inclina balanta in nord cu putina defensiva, pentru ca WOC nu a fost de temut aici.

Felicitari Jderilor si tuturor celor care au jucat aici! Au contribuit la una dintre cele mai echilibrate lumi!
 

iris13

member
Scor reacție
0
Intru rar pe triburi, odata la 2-3 ani, dar ce am vazut aici pe 85 este oglinda degradarii a ceea ce se intampla in jurul nostru , joc de pe 4 apoi pe 7 , serios doar pe 9 , dar nu am vazut nicaieri triburi abandonate de conducere fara sa transfere drepturile ( pentru a concedia inactivii, a da invitatii celor care mai doresc sa joace , a schimba numele tribului ). Motivul este pueril , intotdeauna vor fi jucatori banati( de ce oare?:)) , intotdeauna va interveni subiectivismul in acordarea sanctiunilor( daca vorbesti frumos , daca accepti sanctiunea , pedeapsa va fi cel putin la jumatate, dar asa sunt unii probabil tari in gura:)) , este gen imi i-au jucariile si plec , tipar dobandit in gradinita:)) si de care unii nu scapa nici cu interventia psihologului. Este trist deoarece acesti conducatori nu s-au gandit niciodata la ceilalti care nu fca parte din cercul lor de prieteni , am intemeiat si eu triburi si prima grija la cafeaua de dimineata este ce se intampla in trib , ce nevoi au oamenii , care trebuie ajutati , ei, conducatorii nostrii aveau alte preocupari gen , sitter permanent , innobilari interne , rezervari pe 30 de zile in timp ce ceilalti puteau rezerva doar 3 zile. Nici macar problema aparuta cu Oblivision nu a fost reala , deoarece cu WOC era pat ca la sah , s-au gandit sa mai innobileze ceva.Am atacat si eu deoarece in primul rand sunt loial tribului desi stiam ca ceva este putred in Danemarca:)).Nu a fost nimic personal, dovada ca imi scriu de cateva zile mesaje cu Oblio in timp ce ii innobilez satele:)). Diseara voi iesi din acest trib , pacat ca au manjit cu noroi un nume dar este doar problema lor , eu am intrat aici deoarece Haita se desfiintase , voi face altceva pentru cei care doresc sa continue pe 85.Bineinteles ca nu avem nici o sansa , dar macar ne distram , comunicam , legam prietenii si asta este ceea ce conteaza de fapt, sa socializam intr-o societate alienata se pare. nu imi doresc sa castig lumea cu vreun trib , chiar ma sperie gandul ca voi continua , acest joc mananca timp si sincer mai bine as citi o carte. Este o experienta , probabil va trebui sa maresc termenul de intrare pe triburi la 7-9 ani:))
 
Sus