Discutii Libere L93

jmekereala

member
Scor reacție
0
MnT a si inceput recrutari din The Vikings bagand zazanii cum ca ne-o face carne de tun cand ei vor face acelasi lucru cu nobilari interne. Bravos la fraierii care accepta.
 

Radu1307

member
Scor reacție
0
3 days later

SWAT a disparut, culoarea lor a fost realocata celor din Scooby-Doo care intre timp si-au schimbat numele in Avalon

bO5SL8L.png

t7PR5hm.gif

Enjoy
 

Radu1307

member
Scor reacție
0
No deci, pentru că mă plictiseam am căutat și alte culori care să poata fi utilizate pe hartă în așa fel încât să nu fie prea asemanatoare cu cele din zona respectiva, sa fie o clara diferențiere între triburi.

Drept urmare, triburile următoare au fost adăugate

  • Death Brigade
  • 100 Thieves
  • COSA NOSTRA

Notă de final: e dificil să alegi culorile gândindu-te cum o sa arate harta in viitor, ca să nu se schimbe culorile între ele să se fută (oops) cu GIF-ul pe termen lung asa ca sper ca am ales bine culorile triburilor care o sa ramana in viata ;) wink wink, alea mai evidente. Soo, aveti grijă sa dispara triburile mai șterse nu cele mai evidente, mersi
Aaa! Și nu mai lărgiți harta ca e deja suficient de mare sa ajunga la marginea imaginii. MERSI!?!?!

1wzP4Qo.png

De poimaine harta o sa fie mai mare, dar mai putin vizibila din cauza marimii, pentru a o vedea detaliat va trebui deschisa in fereastra noua și eventual zoom ;)
Here, un exemplu
TQiuGRI.png
 
Ultima editare:

ewalu

member
Scor reacție
0
No deci, pentru că mă plictiseam am căutat și alte culori care să poata fi utilizate pe hartă în așa fel încât să nu fie prea asemanatoare cu cele din zona respectiva, sa fie o clara diferențiere între triburi.

Drept urmare, triburile următoare au fost adăugate

  • Death Brigade
  • 100 Thieves
  • COSA NOSTRA

Notă de final: e dificil să alegi culorile gândindu-te cum o sa arate harta in viitor, ca să nu se schimbe culorile între ele să se fută (oops) cu GIF-ul pe termen lung asa ca sper ca am ales bine culorile triburilor care o sa ramana in viata ;) wink wink, alea mai evidente. Soo, aveti grijă sa dispara triburile mai șterse nu cele mai evidente, mersi
Aaa! Și nu mai lărgiți harta ca e deja suficient de mare sa ajunga la marginea imaginii. MERSI!?!?!

1wzP4Qo.png

De poimaine harta o sa fie mai mare, dar mai putin vizibila din cauza marimii, pentru a o vedea detaliat va trebui deschisa in fereastra noua și eventual zoom ;)
Here, un exemplu
TQiuGRI.png

In cazul acesta Radu, cred ca ai gresit culoarea pentru Death Brigade :p
 

Radu1307

member
Scor reacție
0
Fiind vorba despre tine și Andrei, mi-ar plăcea să mă înșel dar aveți o zona tare grea pentru numarul de jucatori aliați.
Cu toate astea va urez mult success acolo
 

Radu1307

member
Scor reacție
0
So, basically, acest eveniment se traduce strict in dai PP uri pe chestii random dintr-o lista random?

Si 1 item gratis pentru plebi

Edit, clarificare:
Ceea ce este dezamagitor nu este faptul ca exista in joc un magazin cu PP-uri, ci faptul ca este numit EVENIMENT in loc de Magazin Special

Cius
 
Ultima editare:

Radu1307

member
Scor reacție
0
3 days later

bidCw8T.png

UURTXmq.gif

3kcf1kq.gif


Old GIF
t7PR5hm.gif
 
Ultima editare:

Jirachi

member
Scor reacție
1
Va salut domnilor , doamnelor , domnitelor ... dragi jucători si jucătoare :))))
Ce viziuni mai aveți ? Cine câștigă lumea 93 ?
Bravo Radul .. ai muncit un pic sa creezi hârțile.
Dar de ce ești singur pe plantație ?
1680017888413.png
 

Radu1307

member
Scor reacție
0
Am ales alianța greșită la început de lume și am zis ca mai bine singur

Oricum nu ma joc sa castig dupa ce experienta am avut cu Bătrâna Tristă de pe 92 xD

Harti o sa tot fac pentru L93 ca tot platesc premium sa vad harta colorata, apreciez urarile.

Much love
 

Radu1307

member
Scor reacție
0
Innobilarea satelor barbare nu va fi posibila timp de 30 de zile !

Când spui că ceva e disponibil dupa 30 de zile de la deschiderea serverului spui ca dupa 30 de zile inmultit cu 24 de ore acel ceva e disponibil de la deschiderea serverului.
Aparent pe aici pe Triburile matematica e grea și tot timpul cand o perioada este precizata mereu este vorba de perioada respectiva + 1
( Comic e ca la evenimente cand ni se spune ca ține 7 zile al dracu daca ar ține 8 zile, bata-l-ar focul )

So, I prepared a little math exercise for you so you see how math works IN REAL LIFE

K71TGxO.png


Incompetență much?
 

Marmo

Banned
In Vacanta
Scor reacție
0
@Rakanishu dam drumu la barbare sau esti ocupat? Macar anunta si tu cand dai drumu, ca de pus setari aiurea esti in stare, cand e ceva de bine te uita al de dus pe buda.
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
145
Vad ca sunteti nerabdatori tare la barbarele astea, maine se vor debloca, nu tine doar de mine din pacate ( am anuntat la destui pe tickete care au intrebat, in data de 2 ).
@Marmo, in general nu stau prea mult pe buda, ca altfel imi vin idei tampite.

@Radu1307 - timpul la server se calculeaza altfel, setarea este 1 month, deci data de 2. Data viitoare o sa anunt "1 luna".
 
Ultima editare:

Marmo

Banned
In Vacanta
Scor reacție
0
Vad ca sunteti nerabdatori tare la barbarele astea, maine se vor debloca, nu tine doar de mine din pacate ( am anuntat la destui pe tickete care au intrebat, in data de 2 ).
@Marmo, in general nu stau prea mult pe buda, ca altfel imi vin idei tampite.

@Radu1307 - timpul la server se calculeaza altfel, setarea este 1 month, deci data de 2. Data viitoare o sa anunt "1 luna".
Asa da, se fie veselie. Si pentru alte probleme, ajuta Senna pastiluta verde :D
 
Sus