discutii libere lumea 27

Adenauer

member
Scor reacție
105
Daca le gasesti, poate le postezi mister :D. Eu personal nu am avut ocazia sa ajung in Franta in timpul turului, nu se potriveste cu perioada mea de concediu. Dar la un moment dat tot voi ajunge :)).

@Razvymoldo 5 mountain stages - two with a summit finish, una din etapele cu sosire la altitudine va fi Sambata ,localitatea de destinatie, o statiune de schi, La Planche des Belles Filles.
Cea de-a doua sosire la altitudine, si poate etapa regina, Joi, 12 Iulie, Albertville La Toussuire - Les Sybelles 148 km, 2 catarari de categorie speciala, Km 40.0 - Col de la Madeleine (2 000 m) - 25.3 km climb to 6.2 % - Category H
Km 93.0 - Col de la Croix de Fer (2 067 m) - 22.4 km climb to 6.9 % - Category H
si sosirea, categoria 1, Km 148.0 - LA TOUSSUIRE - 18.0 km climb to 6.1 %.

Tourmalet, va fi spre sfarsitul turului, in etapa a 16-a, pe 18 Iulie, in etapa respectiva va fi si unul din preferatele mele, Col D`Aubisque. :) Galibier nu va fi anul asta, nu din cate am observat eu. :D

Astept anul asta de la tur o figura frumoasa a lui Pierre Roland, poate un top 5 :D. Restul, invingatorul, frumusetea sportului este datorata imprevizibilului. :)
 

DeletedUser38928

Scuze, acuma am observat ca nu va fi Galibier ci va fi Colombier...Eu nu am zis ca nu vor fi etape de munte, cu catarari speciale ci pur si simplu ca nici o etapa nu se va termina in varf de munte pe o catarare speciala.

Prima etapa de munte va fi miercurea viitoare, pana atunci mai sunt 2 etape de munti medii, o etapa de plat, si una de contra timp.
 

DeletedUser2748

ce de pasionati de ciclism mie imi place doar sa ma plimb cu bike-u lucru care il fac de la 7 ani :)

Arion555 a spus:
defineste inteligenta la nivelul unui roman in contextul actual al Romaniei, chiar te rog
ai o semnatura cu "Mandru ca sunt roman" si zici asta?

alt inteligent :) ce legatura are mandria cu inteligenta?!!! o_O

murron a spus:
ai o semnatura cu "Mandru ca sunt roman" si zici asta?
Ahahahah, scuze pentru post, fac spam, dar nu m-am putut abtine.. :)))))))))))))

Cata inteligenta !:))))))

din parte cui ?!?:)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser34078

Arion, prietenii sunt si acum intre membrii TH si TMBK.. dar iote, razboiul merge inainte. Si in toate triburile sunt cazuri..

"Cercuri de prieteni" este asa o expresie nelimitata, si plina de posibilitati de speculat, ca ma faci sa ma simt la "Mama Omida" nu aici.

Ce mai stii din TH? Ce marime au pantofii paladinului? Sau potcoavele cailor grei... ţ ţ ţ ţ...

TBKM si TH, nu au avut niciodata alianta sau PNA.

Care-s bre "prietenii" aia...ca tot incercam sa dam de ei ... :confused::D
Toti prietenii lor sa vina la mine! :p
 

DeletedUser2748

ce crezi ca realizezi prin a ma face bebelus :D de altfel o fiinta nobila :) mersi :)
daca tu ma vezi mic trebuie sa-ti verifici oftalmologu :D
 

DeletedUser

Nenea moderatoru' ?!

Nu crezi ca este timpul sa avem si noi niste interviuri !?
 

DeletedUser40739

Oameni buni, vreau si eu scriptul care iti facea o lista cu coordonatele satelor pe care le selectai astfel incat sa-ti faci ferme si jucatori nu neaparat sate bonus sau barbare.
 

DeletedUser34078

...
... (509|461) K45 7,430 quitana Drunken Monkey [~TBKM~] 2012-08-04 22:03:58
... (511|462) K45 8,848 quitana Drunken Monkey [~TBKM~] 2012-08-04 21:38:08
... (509|460) K45 8,161 quitana Drunken Monkey [~TBKM~] 2012-08-04 21:19:34


doar gura e de tine,atat dai din clanta ca numai,da cate full defense ai bagat pe zid 0 si ti-au disparut,toate cele 3 sate rezervate de mine ti le-am luat desi ai primit suport si de la invisibili,deci invata sa faci split sa nu ai pierderi majore...

Bai kenji, pff dac-ar stii saracu' dj'ul cine ii foloseste stage name'ul s-ar lasa de mixat, nu crezi ca de 2 zile am tot facut misto de tine? Mai tii scorul la cati nobili ai pierdut, de trupe nu mai vorbesc, si sincer daca nu aveam masa rezervata la biliard mai continuam, doar ai vazut ca te-am mai ajutat si eu cu adeziunea :rolleyes: sincer am sperat ca dai cu fulluri nobilii si-as fi rupt pc dar cum ti-am zis trebuia sa plec, tu vad ca te-ai stresat inca destul. :p Eu eram constienta ca pierd satele mai devreme sau mai tarziu, doar am vrut sa trag de timp sa-ti expire rezervarile, pt. ca la conditia mea, cu satele macelarite greu sa faci fata, in schimb tu ai procedat josnic, fata de colegii tai demoland satele. Jucatorule de 2 lei, jocul asta nu-i mare filosofie, poate o fi pt. tine, care poate nici bacul nu l-ai luat, e vba de atitudinea din joc fata de colegi, si daca 2 oameni zic ca esti degeaba pe harta, inseamna ca asa e si asta in conditiile in care ai amenintat de nenumarate ori ca te lasi de joc! Acum cred si eu ca iar umpli burta cu sate de la cei care s-au lasat de joc.
Pff mare tupeu tre' sa ai sa mai ramai! Repet esti o persoana josnica si nu e prima oara cand publici un mesaj privat, nici nu vreau sa ma gandesc ce caracter ai in viata de zi cu zi. Si chiar imi pare rau ca-ti fac jocul si ma las provocata de un nimic de om in loc sa te ignor cum meriti!
Parerea mea e sa ne faci la toti un bine si sa dispari din peisaj, macar o vreme, ca faci spam si instigi lumea la rele! :p
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser32308

Bai kenji, pff dac-ar stii saracu' dj'ul cine ii foloseste stage name'ul s-ar lasa de mixat, nu crezi ca de 2 zile am tot facut misto de tine? Mai tii scorul la cati nobili ai pierdut, de trupe nu mai vorbesc, si sincer daca nu aveam masa rezervata la biliard mai continuam, doar ai vazut ca te-am mai ajutat si eu cu adeziunea sincer am sperat ca dai cu fulluri nobilii si-as fi rupt pc dar cum ti-am zis trebuia sa plec, tu vad ca te-ai stresat inca destul. :p Eu eram constienta ca pierd satele mai devreme sau mai tarziu, doar am vrut sa trag de timp sa-ti expire rezervarile, pt. ca la conditia mea, cu satele macelarite greu sa faci fata, in schimb tu ai procedat josnic, fata de colegii tai demoland satele. Jucatorule de 2 lei, jocul asta nu-i mare filosofie, poate o fi pt. tine, care poate nici bacul nu l-ai luat, e vba de atitudinea din joc fata de colegi, si daca 2 oameni zic ca esti degeaba pe harta, inseamna ca asa e si asta in conditiile in care ai amenintat de nenumarate ori ca te lasi de joc! Acum cred si eu ca iar umpli burta cu sate de la cei care s-au lasat de joc.
Pff mare tupeu tre' sa ai sa mai ramai! Repet esti o persoana josnica si nu e prima oara cand publici un mesaj privat, nici nu vreau sa ma gandesc ce caracter ai in viata de zi cu zi. Si chiar imi pare rau ca-ti fac jocul si ma las provocata de un nimic de om in loc sa te ignor cum meriti!
Parerea mea e sa ne faci la toti un bine si sa dispari din peisaj, macar o vreme, ca faci spam si instigi lumea la rele!

Aici are dreptate quitana trebuie sa pleci pa pa... in germania Drunken Monkey si sa ramai acolo ... ai facut de ras tribul TBKM , si l'ai influentat negativ si pe goloie... nesimtirea ta nu are margini.

"Nu ne oprim din joacă atunci când îmbătrânim ci îmbătrânim când încetăm să ne mai jucăm."
George Berbard Shaw
 

DeletedUser5970

Bun interviu, multumesc moderatorului pt ca a tinut cont de propunerea mea.
Nu te cunosc clepo dar ai reusit sa-mi castigi respectul, multa bafta in continuare in lupta cu mizeria.
 

DeletedUser

Bun interviu, multumesc moderatorului pt ca a tinut cont de propunerea mea.
Nu te cunosc clepo dar ai reusit sa-mi castigi respectul, multa bafta in continuare in lupta cu mizeria.

Ti-ai dat seama ca esti in ca..t si miroseai prea urat si te-ai hotarat in sfarsit sa faci baie si sa te dai cu "Duru" ca sa nu mai puti si te bucuri tare mult ca ii lasi pe altii acolo :D

Poate alora le place acolo si de aceea raman :D
Stii cum e...mai bine sa miros a ca..t si sa nu stea nimeni care nu ma suporta langa mine, decat sa miros frumos si sa am toti "dusmanii" prin preajma. Pana la urma prietenii te suporta chiar daca mirosi a ce mirosi :D
 

DeletedUser

Ti-ai dat seama ca esti in ca..t si miroseai prea urat si te-ai hotarat in sfarsit sa faci baie si sa te dai cu "Duru" ca sa nu mai puti si te bucuri tare mult ca ii lasi pe altii acolo :D

Poate alora le place acolo si de aceea raman :D
Stii cum e...mai bine sa miros a ca..t si sa nu stea nimeni care nu ma suporta langa mine, decat sa miros frumos si sa am toti "dusmanii" prin preajma. Pana la urma prietenii te suporta chiar daca mirosi a ce mirosi :D

Nu mai sunt prieten cu tine.. :))
 
Sus