discutii libere lumea 27

DeletedUser

m-am alaturat si eu acestei lumi, sunt pozitionat bine, sper sa ma dezvolt repede :D
 

DeletedUser42531

Ce este cu linistea asta pe forum la l27 ? Chiar nu este nimeni mai vorbaret ?
 

DeletedUser20330

Apropo de barfe... s-aude-n sat ca a inceput sa crape alianta TBKM-ului. Ia bagati care ati mai auzit cate ceva!
 

DeletedUser

se aude in sat ca soveja joaca murdar..defapt asa a fost pe fiecare lume:cate un mascarici de tradator..
 

DeletedUser

era si cazul sa cada asa zisa alianta a tbkm-ului ,daca ar sti tbkm pe cine sprijina fam.equilli ,omfg ar da toti stergere:)))
 

DeletedUser41812

In o buna parte din satele tbkm-ului nu se mai aude nimic: nu mai are cine auzi. Poate am sa imi fac rabdare si am sa postez rapoartele pe aici :))
 

DeletedUser42965

se aude in sat ca soveja joaca murdar..defapt asa a fost pe fiecare lume:cate un mascarici de tradator..

Zici tu asta ... dar cand altii au facut la fel... pana la urma e un joc de razboi , cunostintele si intelegerea dauneaza ...

Nu lega prietenie cu omul pe care nu poti sa-l respecti , acum intelegi :))

TBKM vad ca o ia la vale grav ...

numai pana la ora asta 18 sate si-au schimbat stapanul si alte heptespemii isi cauta lancierii prin bucatile de zid de la fierarie si ferma ... hmm ... se pare ca astia nu lasa nimic prin sate , zidurile inca sunt din lemn de abanos iar fierariile si-au pierdut fierarii plecati in baruri dupa femei . Fermele candva indestulate acum ... populatia din ele schelalaie ca sobolanii sub pietroaie sub focul catapultelor taisul topoarele macelarilor si usorii pusi pe cotropit. Dar sa nu cerem pasiunii logica ...
 

DeletedUser

Succes soveja in acest razboi, ati gandit-o bine, dar pana cand credeti ca puteti lua sate noi?
cate fulluri de atac credeti ca aveti prea maritilor?

Finalul o sa fie de partea noastra in orice caz, ati jucat foarte murdar.
 

DeletedUser

Zici tu asta ... dar cand altii au facut la fel... pana la urma e un joc de razboi , cunostintele si intelegerea dauneaza ...

Nu lega prietenie cu omul pe care nu poti sa-l respecti , acum intelegi :))

TBKM vad ca o ia la vale grav ...

numai pana la ora asta 18 sate si-au schimbat stapanul si alte heptespemii isi cauta lancierii prin bucatile de zid de la fierarie si ferma ... hmm ... se pare ca astia nu lasa nimic prin sate , zidurile inca sunt din lemn de abanos iar fierariile si-au pierdut fierarii plecati in baruri dupa femei . Fermele candva indestulate acum ... populatia din ele schelalaie ca sobolanii sub pietroaie sub focul catapultelor taisul topoarele macelarilor si usorii pusi pe cotropit. Dar sa nu cerem pasiunii logica ...

am o greata la ce ai scris....tradatorii sunt asimilati lichelelor nicidecum eroilor....ce au facut soveja(si mai exact mascariciul de bellona) se cheama parsivism si nicidecum razboi....dar viitorul suna bine pentru tbkm....tradatorii vor murii ca niste tradatori(nimeni nu va mai pune baza pe ei)...
 

DeletedUser42965

am o greata la ce ai scris....tradatorii sunt asimilati lichelelor nicidecum eroilor....ce au facut soveja(si mai exact mascariciul de bellona) se cheama parsivism si nicidecum razboi....dar viitorul suna bine pentru tbkm....tradatorii vor murii ca niste tradatori(nimeni nu va mai pune baza pe ei)...

nu a zis nimeni ca tradatorii sunt numiti eroi , doar ca in razboi totul este permis.Si Romania in al doilea razboi mondial a intrat in razboi de partea Axei pentru ca mai apoi sa se dea de partea Antantei.
Greata ti-o provoaca neputinta si nestatornicia nu ceea ce am scris eu , dar de obicei adevarul este cel care provoaca greata.Hai noroc in tot ceea ce faci.
Sper ca ai observat ca mie nu mi-a provocat greata sa-ti raspund , chiar daca tu ai raspuns cum ai raspuns.Orice ar fi ceea ce a facut el e ceea ce a considerat ca e cel mai bine.Dar sunt curios :
Voi care stiti tot ce se petrece si aveti prieteni sus-pusi cum de n-ati stiut ca Soveja va va declara razboi ? mai ales ca voi vad ca stiti tot ce se petrece pe lumea asta !
PS : Esti rapidist ? Ca numai ei au probleme cu "i" <<Dani fi tare , te-njuram in continuare>> mai tii minte bannerul ?.
Tradatorii vor muri nu murii , cam asa suna corect si nu-mi spune ca a batut tastaura la dublu.
hai sa fie o seara buna :D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

gogule,vezi ca la tine scrie " ultima modificare....."adica ai verificat sa nu bati doi de "i". greata ramane in continuare si va trece cand soveja va dispare de pe harta...apropo,romania imi provoaca greata oricum,de la burebista pana la basinescu..
 

DeletedUser42965

PS : Uitasem sa pun acel citat din bannerul rapidist. De asta am modificat :) . Nu am nevoie sa modific ceea ce scriu pentru ca eu recitesc ceea ce scriu sa vad daca sunt bine inteles.
De asta nu meriti sa traiesti intr-o tara care iti ofera totul , dar pe care nu stii sa o apreciezi.Sa ma gandesc ... esti unul din acei "la noi acolo" adica esti culegator de ciuperci in Spania sau plimbator de catei in Italia (Fara suparare pentru cei care isi fac treaba acolo dar nu renunta la tara lor de drept).Cu asemenea persoane nu are rost sa vorbesc , pentru ca mi-ar trebui un lift ca sa ma pot cobora la acel nivel intelectual.Ramenti voi cu strainatatea voastra iar eu cu Romania mea . De bine de rau aici m-am nascut si aici o sa traiesc.Macar stii cine a fost Burebista ? de scrii despre el ? Numele proprii se scriu cu litera mare .O seara buna :D
 

DeletedUser

gogule,eu am fost doar turist in alte tari..ciuperci culegi tu si plimbi catei ca doar de aia sti ca ai fost acolo...lift tot iti trebuie,nu ca sa cobori ci ca sa urci doar pana la mijlocul meu...am scris intentionat cu "b"...asta este valoarea lor, la unul o luam ca atare din cartea de istorie si la cel actual cred ca tu esti singurul care il reprezinti...apropo de rapid:cine zice ala este(doar ca tu scri gramatical)...
p.s. iar dau peste botosemoldoveni:)))
 

DeletedUser42965

Botosemoldovenii astia sunt Enescu , Eminescu , Iorga.Nu nu , nu sunt nume de strazi cum ai crede.Au fost niscaiva "incuiati la minte" care au vrut sa fie smecheri in ceva.Nu am parasit tara sa plimb catei , o parasesc doar in vizite , iar meseria care o am aici in tara ma recomanda ca o persoana "civilizata si destul de bine vazuta" nu un "neica nimeni".
Pacat ca englezismele ne-au mancat viata.Stii cum se spune ... Nu incerca sa inveti un porc sa cante , pierzi timpul iar in plus mai enervezi si porcul . Persoanele care se subinteleg din aceasta fraza sa nu se supere , asemanarea este pur si simplu intamplatoare.
PS : Sustine echipele locale nu cele din capitala , iar meseria nu-mi permite sa sustin nici o echipa de fotbal.
"doar de aia sti" de fapt e "stii" . iar te bate vocala "i" ? Pacat ca esti unul din aceia care s-au luptat cu bacul copiat sau ar trebui sa te intreb daca totusi l-ai luat ?
Daca tu te consideri atat de valoros , incat nu ajung la mijlocul tau inseamna ca tu esti o persoana cu IQ peste 150 , iar noi sarmanii restul poporului , avem undeva intre 80-120 (ceea ce inseamna normal).
Imi cer scuze ca n-am stitu ca voi purta o conversatie cu un "geniu". Geniu al vocalelor :D !
 

DeletedUser

eu cred ca locul tau nu este aici.....esti prea destept sa-ti pierzi timpul cautand vocalele lipsa sau in plus..de aceea iti recomand sa mergi sa vezi mormantul lui Enesco (asa scrie pe piatra lui funerara,ce tu nu vei vedea niciodata) ca sa te luminezi..marlanii care scriu corect gramatical ne fura tara:)) esti vreunul dintre ei?
P.S. Nici mormantul lui Eminescu nu-l vei vedea vreodata....si totusi cred ca ai plimbat caini pe undeva in Europa...
 
Sus