discutii libere lumea 27

DeletedUser42965

Varsta care o am si meseria care o am nu-mi permite sa plimb cainii prin europa cum probabil ai facut tu. de fapt se numeste George Enescu (s-a nascut si a copilarit in Botosani plus ca exista si o comuna cu numele sau) iar numele e Enescu , plus ca a lui casa memoriala e la Botosani.
Eminescu deasemenea (probabil nu vei vedea lacul niciodata sau casa unde a copilarit pana la varsta de 5 ani care se afla in centrul orasului) . Nu am treaba cu politica ... dar poate tu ai ! mentalitatea si cultura vad ca te fac frate cu premierul !
 

DeletedUser

era si cazul sa cada asa zisa alianta a tbkm-ului ,daca ar sti tbkm pe cine sprijina fam.equilli ,omfg ar da toti stergere:)))

Vorbesc sobolanii care au parasit corabia ? Vedeti-va va rog de partea voastra de harta si numai aprobati actiunile Soveja .
P.S : Este cea mai penibila incercare pe care am auzit-o vreodata . Crezi ca te baga cineva in seama ?
 

DeletedUser42531

Stati calmi nu va agitati ;))
Keep calm and smoke some weed , la mine merege mereu.
 

DeletedUser

Esti un pic struonz,si respecta ca sa fii respectat,in fine ,cei dornici ma pot contacta pe privat sa le dau rapoarte cu sprijin primt din unul dintre triburile equill,asa ca stimate coleg stai zitto si joc de glezne
 

DeletedUser

deci cand noi aveam alinata cu tbkm si ei faceau planuri contra noastra aia nu a fost tradare....dar asta desigur ca e.....ba baieti daca vi se face atata greata de ce nu da-ti stergere cont?
 

DeletedUser

Varsta care o am si meseria care o am nu-mi permite sa plimb cainii prin europa cum probabil ai facut tu. de fapt se numeste George Enescu (s-a nascut si a copilarit in Botosani plus ca exista si o comuna cu numele sau) iar numele e Enescu , plus ca a lui casa memoriala e la Botosani.
Eminescu deasemenea (probabil nu vei vedea lacul niciodata sau casa unde a copilarit pana la varsta de 5 ani care se afla in centrul orasului) . Nu am treaba cu politica ... dar poate tu ai ! mentalitatea si cultura vad ca te fac frate cu premierul !

Ioi, mai traieste viteazul floris voda. E in zadar sa mai comunici cu el, respinge orice informatie care nu este in conformitate cu caracterul lui repulsiv, sau cel de care da impresia cel putin. E cam dusmanos, fericirea si'o gaseste in impulsivitatea lui, caz pierdut de roman in opinia mea. Cred ca de 1 decembrie sarbatorea visand la "dă american dream".

Dedicatie pentru patriotul nostru.
 

DeletedUser

pana acuma era un singur gogu...acuma sunt doi de gogu:)))...trebuie sa va mai nasteti inca odata,dsdenis si fus, ca sa puteti sa intemeiati partidul comunist roman sa fiti si voi patrioti....mai plimbaretule de caini prin europa,enesco scrie pe piatra lui funerara,pe care tu nu o sa o vezi niciodata..doar lacul lui eminescu:)) de,trebuiesc bani pentru asa ceva...
P.S...iti trimit bani de tren ca sa vi sa vezi mormantul lui eminescu:)))
 

DeletedUser

deci cand noi aveam alinata cu tbkm si ei faceau planuri contra noastra aia nu a fost tradare....dar asta desigur ca e.....ba baieti daca vi se face atata greata de ce nu da-ti stergere cont?

Eu cred ca tu esti asa din nastere nu ai devenit pe parcurs, tbkm nu a avut niciodata alianta cu sh si legat de stergere de cont o sa dati voi cum terminam cu soveja, momentan ei sunt pe prim plan, stati la rand , nici o problema. soveja nu o sa reziste mult in felul asta , o sa vedeti, nu au resursele pe care noi le avem, asa ca succes.
Ce au luat pana acum au luat pentru ca aveam noi trupele pe drum si satele de langa ei goale, au fost pregatiti de ceva vreme cei din soveja .. au dat nobili la facut langa noi, au blindat satele de langa noi , dupa care vine un conducator de nimic si cauta scandal pentru a le declara razboi, ei fiind deja pregatiti, nu mai conteaza, de rezistat nu rezista sigur dupa voi urmati si o sa fiti ingropati sub terenul Lumii 27.
 

DeletedUser41812

**** din ce faceti voi resurse, dar am gasit numai magazii pline in general. Tineti-le acolo ca le luam si astea care le mai aveti. Cat despre cine darama pe cine, eu cred ca va suna ceasul. Cei pe care i-am atacat pana acum au fermele reduse urat de tot, zidul nu apuca sa ajunga la 20, trupe nimic, nici macar nu apuca sa atace. Ceilalti din maiestuosul vostru trib, ce fac? Nici macar sa atacati nu sunteti in stare? V-ati chinuit o zi jumate ca sa luati un sat anemic fara trupe de aparare pe el in mijlocul vostru, atat sunteti voi de activi. Si celalalt, va garantez ca nu are trupe pe el, dar va miscati greu de tot. Va bateti cu 2 familii care nu vor da inapoi, sunt curios sa vad daca stiti sa aparati si un front lung, nu doar unul scurt de pe care e usor sa atacati ca innecatii. Singura masura care a luat-o stralucitul comandant de osti goloie a fost sa ia niste playeri mai slabi de inger de la noi la el. Unul dintre ei deja a ajuns la interne, uitati-va bine la satele lor. Pana acum TBKM nu a aratat nimic. Cat despre acuzatia de tradare, sunteti blasfemi. Ei se pregateau sa faca la fel, deci mai bine ca ne-am miscat mai repede, am fost doar cu 5 minute mai destepti.
 

DeletedUser

Parte 1:
Triburi: Sov_D, Soveja
Parte 2:
Triburi: ~TBKM~, ~TBK2~, TBKM3

Timeframe: Ultimele 24 de ore

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 69
Tabăra 2: 36
Diferență: 33

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 656,110
Tabăra 2: 346,080
Diferență: 310,030

chart
 

DeletedUser42965

Nu ma intereseaza sa intemeiez partidul comunist.Nici macar nu l-am prins prea bine ca sa ma pot pronunta in legatura cu el.Mentalitate 0 caracter 0 pentru tine.Dupa felul cum vorbesti.Chestia asta cu partidul parca am mai vazut-o undeva.Sigur nu esti ruda cu premierul ca numai el plagiaza lucrari?
Daca ala care a scris pe piatra de mormant Enesco e "mai putin pregatit" inseamna ca si tu trebuie sa fii ? poftim : George Enescu (n. 19 august 1881, Liveni, județul Dorohoi, România - d. 4 mai 1955, Paris, Franța) a fost un compozitor, violonist, pedagog, pianist și dirijor. Este considerat cel mai important muzician român.
Si prin fraza asta ti-am aratat si de ce e posibil sa scrie "Enesco" pe piatra funerara , pentru ca e decedat in Franta.
Nu prea ma plimb cu trenurile nenea , nu am timp de asa ceva , cat despre acele "vizite" , daca iti spun orasele unde am testari , meciuri si antrenamente , inveti geografie.
Cat despre al tau prea-iubit Eminescu , cimitirul Bellu nu e o necunoscuta pentru mine , iar Bucurestiul nu mi se pare un oras atat de "wow" cum cred ca tu te gandesti . Oricum daca te intreb unde e Botosaniul pun pariu ca il cauti prin Ucraina ? ups ! Am gresit ma refeream la Moldova , prin raioanele ramase de pe vremea lui Stallin.
P.S - Stii , se spune ca lumea nu-ti poate oferi ceea ce nu primesti de la tine insuti.
P.S2 - Adevarata întelepciune înseamna sa-ti recunosti propria ignoranta ! Poate totusi vei intelege ceva !
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser42965

Vorbesc sobolanii care au parasit corabia ? Vedeti-va va rog de partea voastra de harta si numai aprobati actiunile Soveja .
P.S : Este cea mai penibila incercare pe care am auzit-o vreodata . Crezi ca te baga cineva in seama ?

Hmm , sobolani ? Din ultimele estimari sobolanii sunt fiinte foarte inteligente , iar in caz ca vine sfarsitul lumii , ei vor fi viitorii stapani ai Terrei.
Un pesimist vede dificultatea in fiecare provocare. Un optimist vede oportunitatea in fiecare provocare.
Hmm , chiar vrei sa vezi sprijin dat de EQUILI unor anumite persoane cu care ei se razboiesc ? Cea mai buna a fost acel raport , in care intai a trimis fullul de aparare pe sat si dupa 5 minute atacurile , si probabil voi v-ati gandit.Vai mama ce blindat e ala !
 

DeletedUser

Eu cred ca tu esti asa din nastere nu ai devenit pe parcurs, tbkm nu a avut niciodata alianta cu sh si legat de stergere de cont o sa dati voi cum terminam cu soveja, momentan ei sunt pe prim plan, stati la rand , nici o problema. soveja nu o sa reziste mult in felul asta , o sa vedeti, nu au resursele pe care noi le avem, asa ca succes.
Ce au luat pana acum au luat pentru ca aveam noi trupele pe drum si satele de langa ei goale, au fost pregatiti de ceva vreme cei din soveja .. au dat nobili la facut langa noi, au blindat satele de langa noi , dupa care vine un conducator de nimic si cauta scandal pentru a le declara razboi, ei fiind deja pregatiti, nu mai conteaza, de rezistat nu rezista sigur dupa voi urmati si o sa fiti ingropati sub terenul Lumii 27.

vroaim sa vorbesc frumos...insa ....cum sa-ti zic frumos...esti paralel cu L 27...ia intreabati conducatori cat au avut alianta cu noi....cum ramos juca in god si ne ameninta pe forumul comun...tu copile dute si mai cauta interne...lasa pe alti sa joace triburile...
 

DeletedUser20330

:)))

Cui ii pasa de Eminescu? Da-l dreacu', auzi capodopera aici:

~TBKM~ - merlin.33 astăzi la ora 21:09Mulţumesc Citat
Cu soveaja ne-am certat
Ca alianta n-au respectat
La miez de noapte au atacat
Ca misei au procedat

Mare lucru n-au realizat
Poate doar ne-au intaritat
Cu aliati de onoare
Atacam fara incetare

Si luptam,luptam,luptam
Pe soveja s-o inobilam
De la ei sa nu ramana sat
Care sa nu fie inobilat

Hai la lupta vecine...
S-aratam cu cin se pune
Trimitem cai,berbeci, topoare
Zidurile sa doboare

Urmate de inobilare
IMPREUNA CU ONOARE
PINA LA VICTORIA CEA MARE

3 jucători îţi mulţumesc pentru această postare. (ascunde)Mulţumesc
bulgaru007 (astăzi la ora 21:19:18), acelasifloris (astăzi la ora 21:20:56), Pedro the king (astăzi la ora 21:36:35)

S-a nascut un geniu!!! Deja are fani si admiratori!

Plm, sa te strici de ras, nu alta!
 

DeletedUser

gogule,tu ai fost sluga(testari,antrenamente) pe unde zici ca ai fost,eu am fost stapan si am facut exact ce a vrut muschiul meu...cu un search pe google toti sunt destepti...avand in vedere ca esti atat de doct,ne luam la revedere acum...
p.s. bucurestiul nu este wow pentru mine,dar sa sti ca pib-ul bucurestiului este de 10 ori mai mare decat pib-ul botosemoldovenilor:))hai pa.te-am pupat pe portofel..:))
 

DeletedUser42965

Pun pariu ca esti FAN Jiji Becali si Dan Diaconescu. Cu ei votezi la parlamentare ? Nu am fost niciodata sluga si nu sunt nici acum. Oriunde merg toata lumea mi se adreseaza cu respect , stau la masa cu primari , oameni de afaceri si persoane care au un cuvant de spus in viata . iar ei sunt cei ce imi toarna vinul in pahare.
Ar trebui sa te mai gandesti inainte sa afirmi ceva. Ce conteaza PIB-ul pentru tine ? joaca PIB-ul mancarea pe masa ? Ala e facut pe cap de locuitor , dar asta nu inseamna ca toti au aceeasi avere ! Pe mine nu ma intereseaza de altii ma intereseaza de mine , iar atata timp cat eu am tot ce imi pofteste inima , restul pentru mine e vid. Nu am nevoie de google , am carti citite cate nopti pierdute fara rost ai tu (adica multe) . Nu are rost sa filozofam pentru ca ar trebui sa nu folosesc neologisme cu tine , m-ai intreba ce sunt alea.
PS - nu folosi oximoronul in propozitiile tale , nu se leaga propozitia !
Am zis eu bine mai sus : Adevarata întelepciune înseamna sa-ti recunosti propria ignoranta ! Se pare ca ti-ai recunoscut-o ! Nu poti purta un dialog civilizat cu o persoana fara sa o jignesti , iar cand ti se demonstreaza cu argumente ca esti slab pregatit schimbi subiectul sau nu aduci vorba despre el.
Elevii ce-i pregatesc , au mai multa cultura generala decat tine si culmea nu sunt nascuti decat abea in 2004 , 2005 si 2006.Ei stiu ca pe Enescu il cheama Enescu nu cum au scris toti neavenitii pe placa funerara si cum alte persoane in speta tu cred ca il cheama de fapt.
Nicolae Iorga ar fi profund indurerat sa vada ce copii ai poporului traiesc la noi in tara : "Intre tine si adevaraul pe care l-ai descoperit nu este nici o legatura "!
 

DeletedUser41812

S-au intors marii poeti ale tuturor timpurilor in morminte la poezia de mai sus. Referitor la continutul ei, vreau sa subliniez ca TBKM fara aliati e zero, singuri nu au reusit nimic demn de nota pana acum. Cat despre atacurile fara incetare, sincer sa fiu se comporta ca niste mielusei inca, nici ca ar prea avea cu ce ataca momentan. Sunt curios daca vor mai aparea si alte aberatii de acest gen, as vrea sa vad pana unde poate cobori mintea umana incetosata de pathos.
 

quz0r

member
Scor reacție
144
Sa incercam sa fim mai calmi si cu mai mult bun simt.

O zi buna.
S/ar da dovada de bun simt, daca v/ati edita singuri posturile.Nu moderez 27, dar nu intreceti masura pentru ca va pot programa vacantele de sarbatori.
 
Ultima editare:

DeletedUser

Hmm , sobolani ? Din ultimele estimari sobolanii sunt fiinte foarte inteligente , iar in caz ca vine sfarsitul lumii , ei vor fi viitorii stapani ai Terrei.
Un pesimist vede dificultatea in fiecare provocare. Un optimist vede oportunitatea in fiecare provocare.
Hmm , chiar vrei sa vezi sprijin dat de EQUILI unor anumite persoane cu care ei se razboiesc ? Cea mai buna a fost acel raport , in care intai a trimis fullul de aparare pe sat si dupa 5 minute atacurile , si probabil voi v-ati gandit.Vai mama ce blindat e ala !

Da chiar vreau sa vad rapoartele despre care e spui . Asa vorbe poate arunca oricine ... iar tu nu ar trebui sa vorbesti despre EQUILI , ca ai plecat cum au aparut primele 10 atacuri . Hal de jucator
 
Sus