Discutii libere Lumea 9

  • Autor subiect Moni Columbeanu
  • Data de început

DeletedUser

daca ce a zis colega mea,william2 e off topic hai sa o luam babeste:

DISCÚȚIE, discuții, s. f. 1. Schimb de păreri, de vederi; convorbire, conversație. ♦ Conversație animată în contradictoriu; controversă, dispută; ceartă. ◊ Loc. adv. Fără discuție = fără îndoială; neîndoios, indiscutabil. ◊ Expr. Nu (mai) încape discuție = desigur. 2. Cercetare, analiză, examinare, dezbatere minuțioasă a unei probleme, făcută de obicei în cadrul unui colectiv organizat. [Var.: discuțiúne s. f.] – Din fr. discussion.
Sursa: DEX '98 | Adăugată de RACAI | Greșeală de tipar | Permalink

LÍBER ~ă (~i, ~e) 1) (despre persoane) Care se bucură de libertate; independent din punct de vedere social și politic; slobod. 2) (despre state, colectivități) Care nu se află sub stăpânire străină; în stare de independență socială și națională; autonom; independent; slobod; suveran; neatârnat. 3) Care este consfințit prin lege; garantat de constituție. Votare ~ă. 4) (despre acțiuni) Care se efectuează fără restricții; care se face cu ușurință; nestânjenit; nestingherit. Respirație ~ă. 5) (despre persoane) Care nu este ocupat; disponibil. 6) (despre persoane) Care poate acționa după buna cuviință; care nu este lipsit de dreptul de a se deplasa după bunul plac; aflat în stare de independență fizică și psihică. /<fr. libre, lat. liber
Sursa: NODEX | Adăugată de siveco | Greșeală de tipar | Permalink

deci...ori suntem spammeri ori nu mai suntem!
daca titlul temei nu contine off-topic ci "discutii libere" e logic ca e despre off-topic.
in traducere off topic =discutii libere



Cred ca nu intelegeti un concept foarte simplu. Si anume ca discutiile de off topic de genul ("hai la bere", "ne vedem in dristor" "touche pussycat") nu sunt admise in sectiunea politica si propaganda deoarece nu intereseaza restul utilizatorilir de pe L9.




cat despre discutii am invatat azi ca pana si DISCUTIILE LIBERE nu mai sunt LIBERE. :) traiasca butoanele si puterea si discriminarea :)

Aveti optiunea report post!

mie imi place movul



Va rog sa ma raportati ca nu va place culoarea folosita de mine.


vad ca absolut orice scriu devine corectat cu rosu..... mie imi place movul si draga aldana linkurile tale nu duc niciunde... deci se pare ca mai trebuie sa exersezi la butoane :)

cat despre discutii am invatat azi ca pana si DISCUTIILE LIBERE nu mai sunt LIBERE. :) traiasca butoanele si puterea si discriminarea :)

Pentru aceasta va rog sa va verificati casuta de mesaje.
 

DeletedUser

aldana...in excesul de zel caracteristic femeilor...poate a atins din greseala butoanele rosii...soro simte ritmul vietii, deschide geamul si respira nitel optimism si culoare...daca ai stii cum arata tipa sunt sigur ca touche pussycat ar devenii laitmotivul vietii tale...:))):D...sa nu-mi dai ban ca te alerg peste tot!...banuiesc ca o mangaiere adusa unei feline chiar ea pisica nu te duce cu gandul la cine stie ce prostii...pari fata serioasa!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser23756

Stateam cumintel si imi faceam de lucru un pic cu niste harti, pentru a face un montaj, din cand in cand mai trageam un ochi pe forum sa vad ce se mai posteaza pe aici.
Cand dau sa ma uit, vad un mesaj de avertizare, zic "Ahhh, care nu-mi mai dai ma pace?"
Spre uimirea mea, e Aldana, "Cioc, cioc cu avertizarea" :D
111qgv.jpg
Acelasi lucru ca william, am intrebat si eu, "Pai de ce mama? Nu sunt discutii libere?" la care am primit un raspuns ce m-a multumit si mi-am cerut scuze.Simplu.
Topicul la urma urmei face referire, popular vorbind la barfa despre Ro9, (pe cine a mai atacat x, ce sate a mai pierdut y, ce stupid e z pentru ca ataca cu lanci)

Asadar relaxati-va.
Deci pe cine ai mai atacat willam in ultima vreme?Pe cine ai mai touche pussicat?
 

DeletedUser28264

Capric0rn
Junior Member

Adaugă data: 02.10.2009 #106 Astăzi, 19:58:46 Sus
vai , am scris si eu ceva si m'a si avertizat aldana .. d-soara aldana , daca unul zice ceva despre tine , e prost , daca zic 2 persoane , amandoi sunt lafel , prosti , dar daca toata lumea zice ca exagerezi , ca te bagi in seama cu japca sau ca faci abuz de functia asta a ta de moderator , inseamna ca tu ai o problema , nu noi .. get a life , domnisoara , lasa corecturile ca devine jenant de'acuma .


Poate ca totusi sunt prea exigente masurile care se iau, daca pt asemenea mesaj se primeste ban pt. 14 zile...
 

DeletedUser

Capric0rn
Junior Member

Adaugă data: 02.10.2009 #106 Astăzi, 19:58:46 Sus
vai , am scris si eu ceva si m'a si avertizat aldana .. d-soara aldana , daca unul zice ceva despre tine , e prost , daca zic 2 persoane , amandoi sunt lafel , prosti , dar daca toata lumea zice ca exagerezi , ca te bagi in seama cu japca sau ca faci abuz de functia asta a ta de moderator , inseamna ca tu ai o problema , nu noi .. get a life , domnisoara , lasa corecturile ca devine jenant de'acuma .


Poate ca totusi sunt prea exigente masurile care se iau, daca pt asemenea mesaj se primeste ban pt. 14 zile...

2.7 Este interzis a se posta in numele unui jucator banat. Banul a fost dat din anumite considerente legate de regulament. Orice post de pe alt cont inseamna afront adus echipei de moderatori si sfidarea regulamentului.

nu a primit ban doar pentru acel post. dumnealui mai avea 5 puncte penalizare de dinainte.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser34265

Aldana, faza cu william2 o pot caracteriza printr-o singura imagine, aceea fiind:
garfieldrr41.jpg

Deci altfel eu nu vad faza intre tine si william2!!!
 

DeletedUser28264

aldana, nu avem voie sa citam mesajele de pe forum? daca nu, scoate-ti butonasul ala.
in fine ... si asa scriu 1 data pe luna pe extern, poate ca e un prost obicei, 1 data pe an o sa fie prea mult.
 

DeletedUser16239

Pai sa salutam toata lumea care incearca sa discute pe acest forum !Stiu ca aldana a zis ca incearca sa mai coloreze forumul,pentru a fi mai atragator si sa ne retina mai mult cu diferite postari !Totul ar fi ok pana aici !Totusi vad ca prezenta postarilor noastre nu aduce acea nota de bunavoie pe care spera aldana ci mai mult,avertismente si banuri !
Asi propune ca forumul cu tema respectiva sa posteze numai si numai modelatorul,iar noi sa mergem sa postam in alta parte ! :pAsa sper sa fie rezolvata aceasta anemozitate !:D:D
 

DeletedUser

Pai sa salutam toata lumea care incearca sa discute pe acest forum !Stiu ca aldana a zis ca incearca sa mai coloreze forumul,pentru a fi mai atragator si sa ne retina mai mult cu diferite postari !Totul ar fi ok pana aici !Totusi vad ca prezenta postarilor noastre nu aduce acea nota de bunavoie pe care spera aldana ci mai mult,avertismente si banuri !
Asi propune ca forumul cu tema respectiva sa posteze numai si numai modelatorul,iar noi sa mergem sa postam in alta parte ! :pAsa sper sa fie rezolvata aceasta anemozitate !:D:D





touchee pussycat!

---2.6.1. Toate mesajele trebuie sa contina un numar de minim 4 cuvinte.Mesajele care incalca regula de post-lenght vor fi considerate Spam si sanctionate ca atare.
:)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Se pare ca se ia ban pe banda rulanta si pe nedrept. Sunt de accord cu foxi , ar trebuii sa lasam aceasta tema ( unde mai ieri ne ditram in felul nostru ) si sa il lasam domnisoarei aldana sa fie sigura ça nu se mai rascoala nimeni. Asa il va putea colora cu rosuuuu. A era sa uit "politica si propaganda" ca sunt sigur ca daca nu introduceam aceste cuvinte aici luam si eu avertisment :)))
 

DeletedUser

aldana, nu avem voie sa citam mesajele de pe forum? daca nu, scoate-ti butonasul ala.
in fine ... si asa scriu 1 data pe luna pe extern, poate ca e un prost obicei, 1 data pe an o sa fie prea mult.

Nu aveti voie sa scrieti in numele jucatorului banat! Cred ca e destul de clar regulamentul. Asta implica si faptul ca citarea anumitori posturi sterse de administrator, este interzisa.

Pai sa salutam toata lumea care incearca sa discute pe acest forum !Stiu ca aldana a zis ca incearca sa mai coloreze forumul,pentru a fi mai atragator si sa ne retina mai mult cu diferite postari !Totul ar fi ok pana aici !Totusi vad ca prezenta postarilor noastre nu aduce acea nota de bunavoie pe care spera aldana ci mai mult,avertismente si banuri !
Asi propune ca forumul cu tema respectiva sa posteze numai si numai modelatorul,iar noi sa mergem sa postam in alta parte ! :p Asa sper sa fie rezolvata aceasta anemozitate !:D:D

Incep sa cred ca ati facut o pasiune despre mine. In caz ca doriti atentia cuvenita, va rog sa apelati la sectiunea off topic sau la un alt gen de forum.

In alta ordine de idei, singurul topic cu accesul este restrictionat a fost cel cu interviurile. Nu inteleg de ce niste reguli (pe care nu eu le-am conceput, ci doar le respect) sunt chiar asa de greu de inteles pentru niste vorbitori de limba romana uzuala.
 

DeletedUser

1. soro...
2.initial ...
3.am...
4.considerat...
5.ca...
6.-7.nu-ti...
8.dai ..
9.seama..
10.ce...
11.faci...
12-+infinit.dar ai devenit penibila...ia iesi matale si abuzeaza de puterile-ti nesiute pe alt topic care sa te reprezinte...lasa-ne pe noi muritorii adoratori de limba romana neaosa sa ne desfatam si poate ca ...altundeva o sa fii intampinata cu osanale si temenele...eventual fa-ti tu unul doar pentru tine...ai devenit acra rau!:D....i want a pussycat!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Aldana pana ce nu ai aparut tu totul decurgea de minune pe forum, nu imi amintesc sa fi citit vreun conflict cu moderatorii sau adminii. Nu spun ca munca ta e de prisos, dar abuzezi de o putere pe care daca continui in acest fel poate nu o vei mai avea. Una e sa aplici regulile la o tema cu subiect precis si alta e sa iti exerciti puterile pe un forum cu discutii libere. Aldana ne poti definii cuvantul discutii libere? Daca da atunci sigur imi vei da dreptate ca azi ai exagerat. Poti da cate banuri vrei insa dupa cate vad ti-ai facut niste amici azi care nu cred ca sunt f multumiti de felul in care colorezi tu totul. Lasa pixul jos si exercita-ti te rog puterea la alta tema . Si acum ça sa o citez pe colega mea iti doresc un touche pussycat fericit :)
 

DeletedUser16239

Pasiune,departe de a putea spune ! Nu zic ca nu este placere in a discuta cu o persoana draguta ,dar tu nu vrei sa fii draguta !Cel putin cu noi !Eu zic ca acele interviuri postate sunt super ,dar fara discutia si chiar intepaturile de pe marginea lor nu-si au farmecul !Nu cred ca faci bine stergind postari si banand jucatori !Tu cum ai vrea sa facem?! Sa citim aici interviurile si cand sa postam sa iesim de aici si sa mergem la off topic si sa postam acolo comentariile noastre? Este ca si cum am merge la un meci de fotbal pe stadion si incurajarile si alte chestii le-am striga acasa !:confused:
 

DeletedUser

Foxi ai grija ca poate iei si tu ban ptr simplul motiv ca iei apararea colegilor de harta. Daca e asa sa stii ca te asteptam pe skype, avem acolo o conferinta cu negru unde putem injura. Ioi era sa uit. Politica si propaganda ça sa fiu la subiect
 

DeletedUser

Pasiune,departe de a putea spune ! Nu zic ca nu este placere in a discuta cu o persoana draguta ,dar tu nu vrei sa fii draguta !Cel putin cu noi !Eu zic ca acele interviuri postate sunt super ,dar fara discutia si chiar intepaturile de pe marginea lor nu-si au farmecul !Nu cred ca faci bine stergind postari si banand jucatori !Tu cum ai vrea sa facem?! Sa citim aici interviurile si cand sa postam sa iesim de aici si sa mergem la off topic si sa postam acolo comentariile noastre? Este ca si cum am merge la un meci de fotbal pe stadion si incurajarile si alte chestii le-am striga acasa !:confused:


Am actionat conform regulamentului in fiecare din actiunile mele.
Posturile care constituie, conform regulamentului, o provocare la adresa moderatorului sunt sterse automat iar celui in cauza i se da ban pe loc. Ambii jucatori banati au primit doar 5 puncte din cele 10 necesare pentru trimiterea in vacanta. Celelalte 5 puncte le-au fost acordate pentru greseli din trecut.
Raspunsurile (eventualele discutii pe marginea interviurilor) au loc in topicul deschis special pentru ele.

ps: special pentru dumneavoastra am ales o culoare de "impacare"
 

DeletedUser

soro...decat sa imparti asi de pica ca o crupiera mai bine ti-ai pune pernitele pe claviatura si ai da si tu o mana de ajutor sa rezolvi lag-urile de pe l23 ca deja m-apuca nabadaile...lasa propaganda si politica!
 

DeletedUser16239

In ziua de azi ,cind criza tipa cit ii ziua de mare,cin se supara ca ia un ban degeaba..?:confused::D:D:D:D:D
 
Sus