Discutii libere SP16 !

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
145
Buna seara :)

Avand in vedere ca e prima lume NO HAUL ( fara prada ) de la noi, chiar suntem curiosi ( mai ales eu :D ) cum va decurge aceasta lume si daca va mai fi cazul pe viitor sa facem si alta, cu modificari, logic. Orice feedback va fi luat in considerare, aici pe speciale avem posibilitatea sa ne "jucam" cu setarile astfel incat sa multumim pe toti, bine, putem introduce si optiunile "pay" daca doriti, glumesc...sau nu...chiar se poate. Acum fara gluma ( legat de facilitatile pay ), ne-am dorit de la inceput ca lumile speciale sa fie o alternativa la lumile normale, mai pe scurt, cat mai aproape de "old school", desi stim cu totii ca in ziua de azi ( scripturi, bla bla ) nu prea se mai poate...

Deci hai sa vedem cum ne descurcam si pe NO HAUL

Va uram succes !
 

Black is Back

member
Scor reacție
1
Misto rau ,fara prada !! Ca si cum hotii s-ar duce la ciordeala si ii prinde politia cu mainile in buzunar fluierand ! Ne dezvoltam prin transfer de energie !! Se poate trimite resurse de la unu la altul? Adica daca eu il bag pe unu sa creasca langa mine si il farmez degeaba, poate sa-mi trimita resursele ? :D
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
145
"
...................
Cine a redactat acest mesaj,și ce alcoolemie avea în sânge?

Oare preferati un mesaj standard, gen : Stimati jucatori, maine incepe speciala 16, va asteptam pe joc, succes etc, etc "?

Credeti ca e nevoie ca cineva sa "aiba la bord" ceva ca sa poata redacta/gandi un mail mai "user friendly" ? :)
 

DeletedUser37697

Oare preferati un mesaj standard, gen : Stimati jucatori, maine incepe speciala 16, va asteptam pe joc, succes etc, etc "?

Credeti ca e nevoie ca cineva sa "aiba la bord" ceva ca sa poata redacta/gandi un mail mai "user friendly" ? :)





Nu vreau să insult dar nu mi-aș permite să redactez așa ceva ! Nu am treabă despre cum vorbesc adminii aici,nu încerc sa fiu vreun profesor ,dar eu cel puțin nu aș putea să fiu admin și să nu folosesc diacritice intr-o circulară trimisă tuturor jucătorilor.
De exemplu, mesajul este redactat inițial de "Noi- TT" dar la final a rămas scriitorul singur ( "mi-am dat seama"). Voi restul adminilor ați ieșit la țigară ?
Deci da...trebuie sa aibă ceva la bord să redacteze o asemenea circulară trimisă oficial.
Usăr friendli este ceva iar scrisul la mișto e altceva.
nimic personal
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
145
și de ce mi s-a șters postul inițial ? :(

https://gyazo.com/4e528db5f33728b0f77bf9514316bb86

Se pare ca l-ati sters personal :)

PS. Eu nu folosesc diacritice, dupa cum se vede si in posturile de pe forum.

Nu cred ca asta este un impediment atat de major in a se intelege natura si ideea mesajului, si da, nu va erijati in vreun profesor de limba romana, no offence. :)

Ca noi am incercat sa facem si o altfel de abordare in mesajele oficiale si nu toti sunt deacord cu asta, e normal, de aceea exista aceste threaduri ( titluri ). Eu personal nu cred ca o incercare de a destinde putin atmosfera strica, bine, strict parerea mea, astept sa vedem si pe a altora.
 
Ultima editare:

DeletedUser43779

Buna seara!

In sfarsit un mesaj de la admini nerobotizat, pana la urma e un joc, sa ne jucam zic :p
 

DeletedUser37697

Din cauza unei erori când am incercat sa postez prima dată ,mi-a aparut casuța care spunea ca trebuie să aștept 20 de secunde până să pot posta.Dupa un timp am încercat iar și au ieșit 2 posturi identice,de aceea l-am șters pe unul din ele.
Am precizat dinainte că eu mă refer la mesajul primit oficial în joc,nu de cum vorbești pe forum,unde și eu consider ca e ok fără diacritice.
Dupa dialog,să ințeleg că tu l-ai redactat?


Văd că nu vrei sa comentezi despre ce am spus eu,și încerci să deviezi subiectul limbajului oficial înspre cel de pe forum,deși eu am fost foarte clar.
Așa ca,iti las o dilemă :)
Cum apare in joc : "curte nobilă" sau "curte nobila" ?
Azi-mâine vom avea Kurte Nobila si Kladirea Prinkipala ?
 

marakesh

member
Scor reacție
0
Din cauza unei erori când am incercat sa postez prima dată ,mi-a aparut casuța care spunea ca trebuie să aștept 20 de secunde până să pot posta.Dupa un timp am încercat iar și au ieșit 2 posturi identice,de aceea l-am șters pe unul din ele.
Am precizat dinainte că eu mă refer la mesajul primit oficial în joc,nu de cum vorbești pe forum,unde și eu consider ca e ok fără diacritice.
Dupa dialog,să ințeleg că tu l-ai redactat?


Văd că nu vrei sa comentezi despre ce am spus eu,și încerci să deviezi subiectul limbajului oficial înspre cel de pe forum,deși eu am fost foarte clar.
Așa ca,iti las o dilemă :)
Cum apare in joc : "curte nobilă" sau "curte nobila" ?
Azi-mâine vom avea Kurte Nobila si Kladirea Prinkipala ?
Hai k sari kalu!
Chiar trebuia un astfel de mesaj pe joc sa mai destinda lumea! Rakanishu e un profesionist si daca a trimis mesajul haios sa fi sigur/a ca era foarte treaz!
Felicitari rakanishu pentru mesaj!


Si pentru hateri: rakanishu m-a blocat pentru multiaccount!
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
145
Din cauza unei erori când am incercat sa postez prima dată ,mi-a aparut casuța care spunea ca trebuie să aștept 20 de secunde până să pot posta.Dupa un timp am încercat iar și au ieșit 2 posturi identice,de aceea l-am șters pe unul din ele.
Am precizat dinainte că eu mă refer la mesajul primit oficial în joc,nu de cum vorbești pe forum,unde și eu consider ca e ok fără diacritice.
Dupa dialog,să ințeleg că tu l-ai redactat?


Văd că nu vrei sa comentezi despre ce am spus eu,și încerci să deviezi subiectul limbajului oficial înspre cel de pe forum,deși eu am fost foarte clar.
Așa ca,iti las o dilemă :)
Cum apare in joc : "curte nobilă" sau "curte nobila" ?
Azi-mâine vom avea Kurte Nobila si Kladirea Prinkipala ?

Am trimis destule mesaje in joc in ultimii 6 ani, dar dupa cum am spus si mai sus, sa destindem putin atmosfera. Nu tine, asta e, mi-o asum. Faptul ca scriu sau nu cu diacritice nu inseamna ca este si gramatical incorect sau mai bine zis inteligibil

Oricum, important este ca ati inteles mesajul... Si anume ca azi, incepe sp16 :)

Vedeti, este 7 dimineata si sunt la fel de lucid ca si aseară.
 

Black is Back

member
Scor reacție
1
Un co player femeie gasesc si eu ? Cu 80 % din romani suspecti ,mi-e frica sa intemeiez o relatie pe acest cont cu un alt barbat ,asa ca de-aia cer o femeie.Chiar daca e ....cum e . Mai bine asa decat sa-mi pazesc noaptea posteriorul ...hahaha
 

DeletedUser21703

Am trait sa vad si asta! Doamne, un admin relaxat in exprimare!:)) Mi s-a daramat un crez milenar! Eu stiam ca-s "Zeii INNO"!:)) Cum, sunt oameni??:)))
Fratilor, voi chiar nu aveti alte asteptari de la admini decat acelea de a va da ban si de a va raspunde monosilabic (eu credeam ca au limita impusa de cuvinte / raspuns: nu mai mult de 6)?:)

Acum, lasand glumele: felicitari Raka, a fost o placere sa iti citesc postarile. Pana acum doar Carmi nu semana cu un Optimus Prime!:))

Abia astept sa vad cum e o lume fara farm...si fara optiunea de a cumpara resurse!:))))))))) Speciala 16 o sa ramana in istorie sub numele de "Mina Petrila" - toti o sa fim mineri!:)))))))) Catapultele noastre nu vor mai tinti niciodata alte cladiri, ci doar minele!:))))) Iar unica noastra placere va fi sa ne prindem adversarii cu trupele in sat, alte pagube fiind inexistente. Bun si asa!
Concluzionand: la tranta, tovarasi!:) La lupta dreapta, nu la ciordeala!:))))))
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
145
Contul premium a fost mereu, facilitatile anexe nu sunt ( gen injumatatiri, productie ridicata, etc ).
 
Sus