Discutii libere SP4

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
145

id4wht.png



Spor la joc :)
 

DeletedUser

varianta 1 cu o obiectie : 30 membri in trib va insemna o lume cu N academii , n triburi si tribulete . O setare la 50-60 ar fi mai ok . cine nu a mai jucat pe server cu sprijin doar in trib nu stie ce presupune asta ( ma refer la ce trebuie sa faci pentru a iti ajuta colegii ) . Aici vor avea un avantaj cei ce au mai jucat pe un astfel de server .
 

DeletedUser44505

varianta 1 cu o obiectie : 30 membri in trib va insemna o lume cu N academii , n triburi si tribulete . O setare la 50-60 ar fi mai ok . cine nu a mai jucat pe server cu sprijin doar in trib nu stie ce presupune asta ( ma refer la ce trebuie sa faci pentru a iti ajuta colegii ) . Aici vor avea un avantaj cei ce au mai jucat pe un astfel de server .

Idem Nyx. !
 

CALU

member
Scor reacție
0
varianta 1 cu o obiectie : 30 membri in trib va insemna o lume cu N academii , n triburi si tribulete . O setare la 50-60 ar fi mai ok . cine nu a mai jucat pe server cu sprijin doar in trib nu stie ce presupune asta ( ma refer la ce trebuie sa faci pentru a iti ajuta colegii ) . Aici vor avea un avantaj cei ce au mai jucat pe un astfel de server .
aceiasi obiectia am si eu
 

DeletedUser44593

Si eu la fel , ar fi mult mai indicat sa ridicam numaru membrilor in trib pe aceasta speciala.
 

DeletedUser

varianta 2.de ce?de mult nu a mai fost o lume cu cercetare pe 10 nivele in plus sistemul de nobili e mult mai bun pentru o lume cu durata asa de mica:D

ar fi bine daca va fi fara moral si bonus de noapte daca ar fi si cu steaguri ar fi perfecta:)
 

DeletedUser38518

6 luni? Daca tot i-ati marit viteza, de ce i-ati marit si durata?
 

DeletedUser

Bonus de noapte intre 0.30-8.00
Varianta 3. Elimina norocul la gasirea armelor.
 

DeletedUser

50 in trib, varianta 3, avand paladin cu arme, norocul e un factor prea important in jocul asta ...
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
145
- Va fi cu maxim 40 membrii in trib, daca mai multi vor dori asta.
- Durata, am avut 3 speciale scurte 3-4 luni, acum una putin mai lunga, vor mai fi si altele ( aici asa ramane )
- Armele la paladin - nu am specificat si de care, pot fi si armele vechi ( fara 10x la catapulte ).
 

DeletedUser38518

Au fost 3 speciale scurte, da macar avea viteza mai ok (3 cu 1, 4 cu 0.5), asta va fi si mai lunga si mai rapida (4 cu 1). Desi, dupa cum s-a vazut la specialele precedente, fuziunile si academiile sunt la putere, traditia se pastreaza, deci si aici se vor face nspe mii de triburi si se va termina mai repede de 6 luni.


LE: o setare care mi-a placut pe 21, aia cu "nu poti alege directia de start". Astfel, se echilibreaza numaru de sate pe fiecare continent, se echilibreaza si valorile pe continente si, de asemenea, strica planurile triburilor pre-made.
 
Scor reacție
209
Toti sunteti invidiosi pe internele lui :(.

Imi place varianta 1 si m-as baga sa o castigam si pe asta, dar n-am timp, baga-mi-as ***** de treaba.. :(

Nu umbla cu prostii ca pe cealalta. Fii sincer si spune de pe acum daca intri ori ba, sa nu se mai oboseasca altii sa-si faca planuri :)). Co-playeri nu se gasesc?
 

DeletedUser37057

Am si eu o sugestie si ar fi frumos sa existe o astfel de lume...fiind Special...ar fi frumos sa fie ceva ce intr-adevar sa o faca speciala. La ce ma refer? Pai avand in veere o limita de jucatori (un numar nu pot da deoarece nu stiu cati playeri sunt actual pe Triburile) si triburile sa fie impartite in cele patru puncte de start (NE SE SV NV). De asemenea la inceputul lumii sa fie un fel de contor pentru a nu fi mai multi jucatori intr-un trib decat in altul...inceputul sa fie echilibrat. Este doar o sugestie...^^
 

DeletedUser

Varianta 1 dintr-un motiv foarte simplu, tribul nu poate fi parasit, in sfarsit o veste buna.
Felicit adminii pentru aceasta initiativa , macar pe lumiile normale aceasta conditie sa fie pusa macar o data la 3 lumi.
 

DeletedUser37967

Varianta 1,dar cu 40 de membri in trib.
Sa se poata alege directia de inceput,pentru ca daca o sa intram un trib intreg,voi fi raspanditi pe n k`uri si ne va fi foarte greu.
 
Sus