Discutii libere SP4

DeletedUser

Fara limita de farm .

Zicea unguru mai sus ca ar fi ok sa nu se poata alege directia de start .ar fi misto .multi jucatori ,prieteni buni ,care joaca pe alte lumi impreuna de ani de zile ,raspanditi in toate colturile hartii ,cand se fac mari (din internele tribului din care fac parte ,logic :D) ,isi fac alt trib cu motivatia : sunt prieten bun cu x'ulescu ,zulescu ,ygrescu .atunci sa vezi fuziuni ,aliante ,ruperi de nori si trupe .hahal ungure .halal sa'ti fie !
 

DeletedUser38518

Zicea unguru mai sus ca ar fi ok sa nu se poata alege directia de start .ar fi misto .multi jucatori ,prieteni buni ,care joaca pe alte lumi impreuna de ani de zile ,raspanditi in toate colturile hartii ,cand se fac mari (din internele tribului din care fac parte ,logic :D) ,isi fac alt trib cu motivatia : sunt prieten bun cu x'ulescu ,zulescu ,ygrescu .atunci sa vezi fuziuni ,aliante ,ruperi de nori si trupe .hahal ungure .halal sa'ti fie !

asta se va intampla oricum, chiar daca sunt raspanditi pe harta sau nu (vezi precedentele 3 speciale).
 

DeletedUser

Varianta 1 dar cu 50 de oameni ca sa nu fie cu 1000 de academii

Se pare ca voi nu intelegeti cei care cereti un numar mai mare de 30 de membri. Pai o echipa sudata cu multe lumi in urma de 15 jucatori crezi ca sunt incurcati de un trib cu 20 de academii ? :)

Trezeste-te aici e speciala nu lume normala, maxim 4.000-5.000 de conturi vor intra din care 25% conturi suport. Dupa 2 luni de zile maxim, o sa mai miste maxim 100 de jucatori. Deci despre ce vorbim ? :)
 

DeletedUser

LE: o setare care mi-a placut pe 21, aia cu "nu poti alege directia de start". Astfel, se echilibreaza numaru de sate pe fiecare continent, se echilibreaza si valorile pe continente si, de asemenea, strica planurile triburilor pre-made.

Asta ar fi cel mai perfect , sa nu mai faca ei ce vor ei cum au facut pe Speciala trecuta Grupul .
 

DeletedUser

iar o sa fie triburi cu n-spe academii si o sa se strice jocul. chiar nu ne putem abtine la maxim doua triburi (unul mare si o academie).
 

DeletedUser38518

unde-s multi, prostia creste ma pasaroiule (sau era cu puterea, nu mai stiu)...
 

DeletedUser39475

iar o sa fie triburi cu n-spe academii si o sa se strice jocul. chiar nu ne putem abtine la maxim doua triburi (unul mare si o academie).

Sincer iti zic, eu nu am vazut pe nicio speciala pana acum trib cu "n-spe academii". Poate nu am vazut eu bine, cine stie.
E clar ca 30 de membri in trib sunt de ajuns.

@Rawrr, ce stii tu si nu stim noi?
 

DeletedUser

LE: o setare care mi-a placut pe 21, aia cu "nu poti alege directia de start". Astfel, se echilibreaza numaru de sate pe fiecare continent, se echilibreaza si valorile pe continente si, de asemenea, strica planurile triburilor pre-made.

Asta ar fi cel mai perfect , sa nu mai faca ei ce vor ei cum au facut pe Speciala trecuta Grupul .

Daca tu crezi ca setarea "nu poti alege directia de start", strica planurile triburilor pre-made te inseli . Setarea aceasta nu impiedica jucatori profesionisti, doar amatori .

Conducatori tribului Grupul pe SP3 au stiut sa urmareasca harta si sa o foloseasca cum vor ei pentru castigarea acestei speciale 3. Daca tu unul nu stii sa anticipezi evolutia triburilor pe harta si crezi ca o astfel de optiune impiedica o astfel de organizare esti amator. Doar te-am scos cu usurinta de pe speciala.

Succes!
 

DeletedUser

Suna interesant

viteza joc 4x
viteza unitate 1x
doar 6 luni...

Acum experienta celorlalte lumi... iti poate spune si limita in trib (daca e mica/mare) dar sugerez sa o mai ridicati de la 30 oameni... mai ales daca pe lume vor intra vre-o 3-5000 de jucatori activi...

Cei care voteaza varianta 1... sunt jucatorii mai vechi de pe aici... stiu importanta costului pentru nobili...

Cercetare pe 10 nivele :>
 

DeletedUser

Suna interesant

viteza joc 4x
viteza unitate 1x
doar 6 luni...

Acum experienta celorlalte lumi... iti poate spune si limita in trib (daca e mica/mare) dar sugerez sa o mai ridicati de la 30 oameni... mai ales daca pe lume vor intra vre-o 3-5000 de jucatori activi...

Cei care voteaza varianta 1... sunt jucatorii mai vechi de pe aici... stiu importanta costului pentru nobili...

Cercetare pe 10 nivele :>

Daca o sa fie 5.000 de jucatori activi, eu ma fac popa.
 

DeletedUser38518

Acum experienta celorlalte lumi... iti poate spune si limita in trib (daca e mica/mare) dar sugerez sa o mai ridicati de la 30 oameni... mai ales daca pe lume vor intra vre-o 3-5000 de jucatori activi...

5000?! mai taie din ele, da-le dracu... daca intra 1000-1500 (hai 2000 cu indulgenta, ca sunt bine dispus in seara asta ) e bine.
 
Sus