Discutii libere SP4

DeletedUser23756

Salve,
Salut intentia adminilor de a creea un nou server special "ceva mai old school" si totodata initiativa acestui sondaj de opinie pentru a ne exprima opinia. A mea este urmatoarea:

Durata 6 luni, viteza 4 cu 1, cercetare simpla, paladin cu arme (Inclusiv flama cu 10x, e mai distractiv asa. Eventual mi-as dori posibilitatea de a alege arma), membri cati mai putini (Maxim 20, in felul asta se vor echilibra echipele), taleri "low cost", suport doar in trib si aliati, tribul nu poate fi parasit decat prin stergerea contului, fara limita de farmare.

+ Sate bonus, sate de barbari maxim pana la 1500 pct, fara injumatatiri, fara bonusuri la resurse, fara steaguri, fara limita de parcurgere a nobililor, fara limita de fake, fara posibilitatea de a alege directia de start, fara bonus de noapte, fara moral, fara sitter iar inactivitatea de peste 7 zile sa duca la stergerea contului. Atacurile in cadrul tribului, aliatilor si pna sa fie vizite, trecerea de la aliat/pna la dusmani sa fie posibila doar la un minim interval de 3 zile (Se trece tribul aliat/pna la dusmani iar atacurile nu vor mai fi vizite decat dupa 3 zile), totodata modificarea diplomatiei sa fie notificata prin mail in vederea acceptarii cu exceptia trecerii unui trib ca adversar doar prin declaratie de razboi. Pentru a permite inobilarile interne si de a evita unirea conturilor, sa existe optiunea de activare a cedarii satelor astfel incat atacurile, numai din cadrul tribului, sa nu mai fie transformate in vizite. Deasemenea in functie de marimea contului, sa existe un anumit interval de timp disponibil inobilarii pana la barbarizarea satelor si sa existe un raport de maxim 25% din sate cedate per jucator (Evident din cadrul tribului in care joci). Fara coplayer (Maxim 2-3 ip-uri per cont) si de ce nu, cu biserica.

*In cazul in care va fi setarea cu parasirea tribului dupa o luna, mi-as dori ca jucatorul sa nu poata primi sprijin de la trib decat dupa 24 de ore de la aderare.

In opinia mea, asta ar fi un server cu adevarat special.
 

DeletedUser38518

Foarte multe din idelile tale sunt ridicole.

-posibilitatea de a alege arma la paladin
-fara sitter
-trecerea de la aliat/pna la dusmani sa fie posibila doar la un minim interval de 3 zile
-modificarea diplomatiei sa fie notificata prin mail in vederea acceptarii
- Pentru a permite inobilarile interne si de a evita unirea conturilor, sa existe optiunea de activare a cedarii satelor
-Fara coplayer (Maxim 2-3 ip-uri per cont)
-cu biserica!!!

Insa apreciem gestu...
 

DeletedUser

nu am mai jucat pe o lume speciala dar nu vad care e diferenta inafara de viteza ... am mai jucat pe viteza 2 lume, 1 trupe ... pe L13 (de atunci nu am mai reusit sa prind o lume rapida) .. si atunci tribul era de 50 daca tin bine minte. Acum ca e viteza mai mare ce insinuezi ... defapt nu pricep ce vrei sa spui cu 30 de insi bat 90 de insi prosti ? cred ca nu ai auzit de vorba aia .. prosti da multi si castigam ... nu suport triburile mamut cu 100 de academii de cand incepe lumea ... oricum prima luna sprijin doar in trib (deci daca se vor face academii se vor face pt atacuri comune) si nu se poate parasi tribul ... ceea ce e bine daca intrii bine

Daca nu ai jucat abtinete! Pe speciala 3 au fost 15 vs 60-70 si ce au facut ? Au fost maxim 2 academii la un trib si cu acelasi numar de membri 30 . Daca nu ai jucat si nu stii cum e pe o speciala nu mai vorbi in plus.
 

DeletedUser23457

Daca nu ai jucat abtinete! Pe speciala 3 au fost 15 vs 60-70 si ce au facut ? Au fost maxim 2 academii la un trib si cu acelasi numar de membri 30 . Daca nu ai jucat si nu stii cum e pe o speciala nu mai vorbi in plus.

gata sefu, te rog eu nu ma bate
 

DeletedUser23756

Eu as baga o setare si mai smechera la paladin : Fiecare sa primeasca o singura arma.Si cu aia te speli pe cap pana la sfarsit. Stiu, e ridicol dar e si amuzant .Sa ai full de atac si sa stai cu paladinul inarmat cu Spada lu' Ulrich ala :))))
Fiecare sa primeasca o singura arma,ca la duel. Acum cum ti-oi fi norocul . Astept injuriile pe privat. Sa v-i le reportez ....hahaha

Mi-ai inseninat noaptea! :))
 

DeletedUser668

si eu sunt pentru cresterea membrilor din trib si pentru a nu pune limita la fake

in rest ar fi ok....vedem ce iese si din aceast sondaj, doar s-au spus atatea
 

DeletedUser523

am ales si eu varianta 1 si apoi am observat ca asta doreste majoritatea. e bine ca va iesi asa :)
 

Adenauer

member
Scor reacție
105
Foarte multe din idelile tale sunt ridicole.

-posibilitatea de a alege arma la paladin
-fara sitter
-trecerea de la aliat/pna la dusmani sa fie posibila doar la un minim interval de 3 zile
-modificarea diplomatiei sa fie notificata prin mail in vederea acceptarii
- Pentru a permite inobilarile interne si de a evita unirea conturilor, sa existe optiunea de activare a cedarii satelor
-Fara coplayer (Maxim 2-3 ip-uri per cont)
-cu biserica!!!

Insa apreciem gestu...

Cea inrosita cred ca te supara cel mai tare :D
 

DeletedUser44505

Cu bonus fara bonus da-ti drumul mai repede la lume, ca unii ne-am plictisit de la atata asteptat !
 

DeletedUser29124

Cred ca sondajul e destul de concludent...Cu cat amanati mai mult startul lumii cu atat dispare interesul si entuziasmul celor ce doresc sa intre.
Nu stiu care e politica inceperii unei lumi noi...insa odata lumea anuntata cred ca este suficient o saptamana pana sa inceapa.
 

DeletedUser38518

Cred ca sondajul e destul de concludent...Cu cat amanati mai mult startul lumii cu atat dispare interesul si entuziasmul celor ce doresc sa intre.
Nu stiu care e politica inceperii unei lumi noi...insa odata lumea anuntata cred ca este suficient o saptamana pana sa inceapa.

i2 are dreptate...
 
Sus