Discutii libere(spam) 2011

DeletedUser

Spionu ala din pacate nu-ti zice corect, sau poate nu citeste corect ca oriunde joc eu joc via sitter.[...]

:))))))))))))))))))) "Sitter" este numele de cod pentru "geani on proxy" ?!?

Sincer imi pare rau ca ati dat delete....ati scapat prea usor.

Hai cum se zice...gege si noroc in viata. Respect celor care au tras de tribul ala sa il tina pe linia de plutire...pacat ca v-ati sabotat intre voi (nu prea se pupa nordul cu sudul).
 

DeletedUser

Statistica asta e irelevant dar nu ma intereseaza asta

Deci, sunt total de acord cu tine dar nu pot accepta modul lor de cum au jucat ilegal, gandeste-te ca si noi jucam, salvam sate care ei trimit de pe atatea conturi cu proxy....

Dar rugamintea mea e sa ne mai vizitezi ca sa vezi de fapt cum sta treaba si ai sa-ti schimbi parerea.

O seara buna

Nu exista padure fara uscaturi ... daca ei au jucat ilegal voi ziceti ca ati jucat corect ? nu prea imi vine a crede ... nu exist trib corect pe aici mai ales la nivelu asta in care mai sunt 2 tabere ... sunt cel putin 20-30 conturi care sunt tinute cu parola de altii prin proxy sau prin alte legaturi de net ...
 

DeletedUser

:))))))))))))))))))) "Sitter" este numele de cod pentru "geani on proxy" ?!?

Sincer imi pare rau ca ati dat delete....ati scapat prea usor.

Hai cum se zice...gege si noroc in viata. Respect celor care au tras de tribul ala sa il tina pe linia de plutire...pacat ca v-ati sabotat intre voi (nu prea se pupa nordul cu sudul).

1. n-am scapat deloc usor, dovada e ca tu si restu fara conturi de moral ati reprezentat ZERO pe granita. mai activ a fost Narcotiq cu atacurile lui haotice decat tot sudu vostru. cu exceptia celor fosti 4 colegi pe care i-ati macelarit ati luat extrem de putine sate pe granita.
2. ce treaba am eu jucand cu sitter si geani cu proxy ? IQ-ul tau iti permite sa faci diferenta intre doua persoane sau nu ca pot sa-ti explic si ca la copii daca e nevoie.
3. n-are nici o treaba nordul cu sudul, pentru tribul asta au tras in ultimele 8 luni si oameni din Armada si oameni din GTC. foarte adevarat au fost multi care nu au mai tras, care s-au vazut dintr-o data fara granita si au zis ca e timpul de pauza. eh exact acei oameni minunati acu se agita sa refaca treaba fiindca vrand nevrand granita ajunge langa ei.
4. degeaba va dati voi mare trib de jucatori activi, ia verifica http://ro.twstats.com/ro4/index.php?page=tribe&mode=members&id=16866&compare=oda si ai sa vezi conturi de 1, 5, 10, 15milioane fara ODA cu saptamanile. Activi la voi erau conturile cu moral mic si atat. In rest marii jucatori ai vostri n-au fost in stare sa ia un sat cu moral 100% cu saptamanile. Cand o sa faceti voi o operatiune cu 15.000 de atacuri pe un jucator sa postati aici sa vedem si noi, pana atunci ciocu mic. Pana atunci va complaceti in ideea ca 3 oameni v-au tinut pe loc cu lunile dar au facut-o folosind proxy. Bravo lor, arata ca multi si "prosti" nu e suficient ca sa faci treaba.
5. alegerea noastra de a renunta nu are nici o legatura cu Master, puteam usor sa recuperam 1000 de sate si sa mai stam inca 3 ani de zile aici fara sa obtinem nimic. aceasi oameni, aceasi prieteni, aceasi monotonie, pierzi un sat iei un sat. Pe L4 lipseste cu desavarsire persoana care sa-i poata uni pe cei activi intr-un singur trib. Iar tu xenimus, ala care iti permiti sa o acuzi pe Adina doar pentru ca cunoaste lume din GTC nu esti nici pe departe persoana necesara, iti lipseste cu desavarsirea caracterul ca sa poti face treaba asta cat timp la tine tribul Master se rezuma la 2-3 prieteni si restul sclavii tai.
6. jocul pe proxy este folosit din prima zi a oricarei lumi pentru ca nimeni nu interzice acest lucru. o facem noi, o faceti si voi, macar aveti bunul simt si nu negati acest lucru pentru ca doar in ultimele saptamani v-am gasit doua conturi spion folosite la trimis trupe la MIR. jocul pe proxy si jocul cu IP dinamic poate fi foarte foarte foarte usor de detectat insa nu se face fiindca se pierde CP-ul vandut unora. Asta e, banul primeaza cateodata in fata calitatii jucatorilor.

Noi n-am fost deacord cu pedepsele date pe vorbe, copy paste-uri, screenshoturi si alte deastea (sa ne aducem aminte ce s-a intamplat ultima data cand screenshoturile adminilor au fost facute publice ...). Deastea pot sa dau si eu o gramada si se da afara o tona de lume din multe servere. Daca sistemul iti ofera dovezi aplica cele mai drastice pedepse, daca nu lasa oamenii in pace si imbunatateste sistemul. Trei tichete in decurs de o saptamana, toate trei inchise si aplicate pedepse fara nici o dovada pe baza unui regulament intern cunoscut doar de unii. Asta nu acceptam si oricat de tentanta ar fi ideea de a ramane doar ca sa fim noi gica contra impotriva voastra am preferat sa o luam de la capat altundeva cu oameni care vor sa se distreze.

Avand in vedere ca aici se incheie aventura noastra pe L4 o sa spun stop oricaror comentarii ulterioare. Va urez bafta in continuare, spor la joc atat Masterului cat si "activilor" ramasi in GTC, Felictari unora si altora (nu stiu cui sa le dau ca Master nici cu 40.000 de babari n-a urcat pe locul 1), va doresc sa va vad si peste trei ani tot aici (sper ca activii aia ramasi sa aibe macar orgoliul necesar sa se tina de joc dupa ce altii i-au tinut in joc cu lunile).
 
Ultima editare de un moderator:

Deleted User - 213220

S-a si plans adina la tine :rolleyes:.Din ce vad gasti v-a cam dat teapa, a dat primu stergere si inca nu a disparut :D
 

DeletedUser

Mai copii, respectele mele de jucator pentru cei care au avut curajul si tupeul de a da sterge unor conturi mari. Dar sa nu credeti ca veti schimba ceva.
Celor pe care ii luati drept vinovati pentru ca ati parasit jocul nu li se poate decat falfai de protestul prin plecare.

Daca acceptati faptul ca jocul se merita jucat pentru a cunoaste niste oameni, pentru a te amuza la absurd pe o tema la fel de absurda, pentru ore in sir petrecute in conferinte doar de dragul de a abera si a te amuza, atunci puteti juca fara probleme. Dar in momentul in care jucati pentru un anumit tel (cucerirea hartii, puncte), nu deveniti cu nimic mai buni si nici mai fericiti. Asta nu e viata reala, e o chestie care ar trebui sa ne distreze.

Trebuie sa recunosc ca ii inteleg pe cei care au dat stergere din cauza unei fuziuni cu Armada...daca mai tin bine minte ca sunt cei care au crescut in >>ender si ulterior in Kings, cu un asemenea stil de joc si de a face "politica" pe harta, se pierde toata partea amuzanta din joc. M-a surprins ca dupa 4 ani sa vad ca inca exista TUMBY, daca omul chiar mai exista...

Au plecat o gramada de oameni care pe vremuri faceau jocurile pe L4 (david1999, mai traiesti?), acuma poate vine vremea celor care au stat in umbra pana atunci. In final, nu cei care au fost cei mai galagiosi pe forum, care au activat cel mai mult in joc, care au atacat de nebuni si si-au pierdut noptile aparand 10 conturi pe sitter si incurcandu-se in sittere cand dadeau atacuri, vor cuceri lumea, ci tacutii pe care nu i-a intrebat nimeni nimic. Jocul asta apartine celor care petrec cel mai mult timp in fata monitorului, nu celor care cred ca il planifica.

Pacat ca pleaca si ultimii oameni care mai "faceau harta" inainte. cgal, te-am considerat totdeauna un jucator fara principii, care se indoia dupa cum batea vantul si care zicea azi alb si maine facea negru...mi-as fi dorit acum ceva ani sa fiu pe langa tine pe harta sa-ti fac ora 08:00:01 cea la care iti curg sudorile si te apuca sindromul de tunel carpal...dar n-a fost sa fie.

Vai de satele de barbari! pe ei, vitejilor! :D

(ok, over and out, ca v-am plictisit)
 

DeletedUser

Uuu, ce frumos :)) Ati ajuns la vorbele mele ? :D
Doar un delay de 3-4 ani ? Destul de bine, peste asteptari oricum.
 

DeletedUser

Nimica nou pe aici? Sau sunt prea ocupati vitejii cu nimicitul satelor de barbari?
 

DeletedUser5970

Ar mai fii ceva de spus totusi

GabbY-Ghost astăzi la ora 20:35
Master, Semper... ?!
tack35 astăzi la ora 20:36
superior...:D
caliyn astăzi la ora 20:37
... superiores

:)
KARDAN astăzi la ora 20:37
FOREVER
ionutpop astăzi la ora 20:41
superiori!!!
doarnimeni astăzi la ora 20:42
Superiores
keiraknightley astăzi la ora 20:42
...Superiores ..:)

Master INVICTUS
Gugu Mugu astăzi la ora 20:41
Semper paratus
paladin82 astăzi la ora 20:37
master semper superiores
deepsk8 astăzi la ora 20:41
Superiores:D:D:X::X:X:X
sergiu0328 astăzi la ora 20:38
SEMPER SUPERIORES
dasimo astăzi la ora 21:01
... Superiores
:)
ianky astăzi la ora 21:01
Semper in motu : mereu in miscare
naykwin astăzi la ora 21:06
..Superiores!

woow:)
Cornelius22 astăzi la ora 21:05
Superiores
madalinzz astăzi la ora 21:10
Master Invictus

Master ڪے Semper Superiores ڪ
Made-In-Romania astăzi la ora 21:15
superiores ^^
alexaur71 astăzi la ora 21:18
'INVICTUS'
cocox astăzi la ora 21:19
...Superiores!!!!!
mariusa34 astăzi la ora 21:36
Superiores!
magarel69 astăzi la ora 21:35
Superiores!
parascheva astăzi la ora 21:43
forever
saget29 astăzi la ora 21:55
SEMPRE MASTER SUPERIOR
axis forces astăzi la ora 22:33
Superiores
expurtucontabil astăzi la ora 22:36
Superiores!
ady-colt astăzi la ora 00:52
Superiores
Boogie Man astăzi la ora 00:56
Superiores?
rebel4you astăzi la ora 06:18
Superiores...:D

esti de belea!
Rosaliu astăzi la ora 09:27
Superiores

Rosaliu astăzi la ora 09:29
SUPERIORESSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS
wxvz astăzi la ora 09:34
Superiores
gratzy13 astăzi la ora 13:57
Master Semper Superiores .
:)
sorininho astăzi la ora 10:32
superiores:))
za player astăzi la ora 16:32
:))
Master, Semper
king lee 1 astăzi la ora 16:47
SUPERIORES !!!
dac ul astăzi la ora 21:48
Semper Superiores

si cum zice un coleg, citand din emblema Master "in urma noastra nu poate ramane decat praf", ca o mica adaptare a frazei la situatia de pe harta "in urma noastra a ramas doar praf' ... hihihihi
 

DeletedUser

e un animal, magia, care ii place prafu???? .... cum se cheama ca am un lapsus!!!!!!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser32033

Praful a ramas in urma GTC. In el va tavaliti acum.

Vlaicule te vazusi si fost lider GTC=praf ca sa faci comentarii in numele lor ???
Puteai sa spui ca a ramas praful in urma ta.Si nu vad cu ce te deranjeaza pe tine daca mie imi place sa ma tavalesc in praf ?
Distractie placuta pe .net
 

DeletedUser

scuza-mi lipsa de punctuatie . mai greseste omu . oricum ideea cu prafu ramane aceeasi. daca poate sa ne zica magia cum se numeste animalu.... macar sa nu murim curiosi , ca poate va intereseaza
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser14250

Vorbeste magia ca si cum ar fi fost de-o viata in GTC. Tu doar ai intrat acolo si ti-ai sters contul :D ce mult merit ai mataluta...

Am scris eu ca am merite? E doar o constatare. In urma GTC a ramas doar praful. Amestecat cu balele pe care le scuipati pe aici de ceva vreme, praful devine mocirla.
E un animal caruia ii place mocirla. Nu stiu exact cum se numeste. Are nume de admin si joaca in master.
 

DeletedUser5970

Nu ai scris pentru ca la capitolul merite esti zero barat. :rolleyes:
Deloc inspirat cand ti-ai ales nick-ul de joc, nu echivalezi deloc prin prezenta cu acea magie a sarbatorilor :mad: tind sa cred ca esti un fel de protest prin rautatea pe care o emani.


.... trebuia sa fii dulce si matasos :eek:
 

DeletedUser

gata am cautat pe net cu detaliile oferite de tine si uite ce am gasit .....denumire trinomială, Sus scrofa domestica xenimusta.. asta cred ca e si cica e si de mancare???? da oare cine il mananca
 

DeletedUser14250

Nu ai scris pentru ca la capitolul merite esti zero barat. :rolleyes:
Deloc inspirat cand ti-ai ales nick-ul de joc, nu echivalezi deloc prin prezenta cu acea magie a sarbatorilor :mad: tind sa cred ca esti un fel de protest prin rautatea pe care o emani.


.... trebuia sa fii dulce si matasos :eek:

Esti ultimul care poate vorbi de merite in acest joc. Asta o stiu toti cei care citesc pe aici
Stai frumos in coltul in care te-a trimis nabu si bucura-te de resturile ramase de la masa GTC-ului. E tot ce mai puteti face in urmatoriii ani aici : mancati resturi intr-o casa parasita.
Oricum , cu cateva exceptii, nu aveti altceva de facut in viata.
 

DeletedUser5970

Imi miroase a duel aici :D Eu macar am recunoscut ca n-am mai fost in stare sa joc si n-am comentat, spre deosebire de tine care ai iesit plangand din trib ca nu te mai cunoaste lumea :rolleyes:
Merite am destule, unul fiind acela ca daca nu eram eu, nici acum nu te stia lumea pe aici asa ca ar trebui sa fii un pic mai respectuos cu cel care te-a promovat si ti-a aratat drumul.
 
Sus