Discutii - Tribal Land

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
146
Vai ce m-am distrat, voi chiar aveti talent :)
Ala micu din tufis de mine fuge de s-a ascuns acolo ? :D
 

DeletedUser

pai asa reiese din ce au scris colegii... eu doar am continuat ideea :)

edit: rog pe cel care va continua sa descrie oarecum povestea prin care alfabetul a iesit din castel... asta numai daca vreti, ar fi frumos :)
 

DeletedUser

Vai ce m-am distrat, voi chiar aveti talent :)
Ala micu din tufis de mine fuge de s-a ascuns acolo ? :D

pff.. tati, nu te supara ca ti-o spun, iti trebe' un om (cel putin) de incredere, care sa-ti rezolve necazurile, cu armata ta de natarai mai departe de episodu' 20 nu te vad, nici nu-i nevoie sa se uneasca fortele binelui si sa te rapuna..
E tristete mare.. :) Unde-i raul ala absolut de alta-data, ala in fata caruia tremurau muntii si se intunecau zilele in amiaza?
Nu tu dragoni, nu tu castel de flacari..

ntz ntz.. slabuta reprezentatia.. foarte slabuta..
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
146
Om vedea ce se mai intampla in episoadele viitoare, poate imi rezerv eu ultimul episod...si nu neaparat cu happy-end ca in basme sau filmele americane. :D
 

DeletedUser

Om vedea ce se mai intampla in episoadele viitoare, poate imi rezerv eu ultimul episod...si nu neaparat cu happy-end ca in basme sau filmele americane. :D

deci, eu vreau sa vad distrugere in masa... vreau sa vad cum le zboara 3 capete dintr-o lovitura.. fa tu finalul, in care sa moara toti, te rog eu, sa castige si raul o data, ce atata bine-bine?

Oamenilor cand le dai bine, vor mai bine, si mai bine.. lor trebuie sa le fie rau, sa planga pentru viata lor, sa le inghete picioarele cand vor sa fuga din fata ta.. sa isi tina ultimele ganduri pentru cei dragi si sa inalte slava cerului daca scapa cu o mana taiata sau cu un ochi scos..

Ce atata happy-ending? Vreau Unhappy-ending! :D

Iar pe ala micu' l-ati ales prost, mai bine scapati de el, il spanzurati de un copac, si il lasati acolo sa atarne cateva episoade, sa ia aminte altii care ar mai cuteza numai sa gandeasca sa infrunte raul.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

@ Simonica multumesc frumos :)
Eu cateva zile nu am intrat pe forum, azi cand am revenit am gasit mai multe capitole. :) Din pacate eu nu am reusit sa inteleg ce rost avea incaierarea in poveste. :confused: Nu se potriveste cu ce am scris noi restul mai inainte, nu are nici un fel de logica aparitia ei, nu exceleaza la capitolul "scriere".... Plus ca pur si simplu bloca povestea. As fi vrut sa fac acest capitol fara nici o incaierare, insa nu aveam cum.. A trebuit sa gasesc vreo solutie pentru ca mi s-a parut ca lucrurile s-au stricat si impotmolit cu acest cap.12 si parca toate personajele bausera matraguna si....le scazuse IQ-ul :)

PeSeu. Sincer, mi se pare ca ar cam trebui sa ne oprim din a aduce personaje noi. Devine stufos, greu de urmarit si pana la urma lipsit de "doza" aceea minuscula de veridicitate necesara oricarei scrieri. Exclud desigur de aici prezentarea sa zicem unei intregi categorii (cum ar fi adminii in povestea scrisa mai devreme de simonica). Asa se mai poate scrie un capitol unde cineva poate prezenta spre exemplu spadasini in cazarma. Dar va fi un capitol singular.

Ma refer asadar strict la personaje individuale noi, pe care apoi vom fi cumva nevoiti sa le integram si reintegram gasindu-le un rost in poveste :)

deja telenovela:))
eu nu m.am mai sinchisit sa citesc,de cand s,a dat in balarii [uneori adevarul se spune si in gluma]
si cu toate astea am "ochit" cateva talente ,iar postarile lor merita citite:D

sa aveti succese ,dar nu cu prea multe excese
 

DeletedUser

Lady Godiva
Junior Member

Send Message User Lists Ultima activitate: Astăzi 10:06:36
Current Activity: Viewing Thread File de poveste


My lady, nu ne incantati cu un capitol? Va rog frumos, frumos de tot :) :*
 

DeletedUser

Ohohooo, ce-ati mai scris in lipsa mea! Bravo voua, asa va vreau. In seara asta o sa am ce sa citesc.
De dinainte va felicit pe toti din toata inima! (ca sa nu va mai pot critica dupa aia, daca ma enerveaza ce ati scris.. :))
 

DeletedUser

multumim leif-ule... si te asteptam cat mai repede cu inca un capitol din partea iepurariei tale, daca imi permiti :D
 

DeletedUser

Deh... acum nu pot... o sa plec undeva si revin peste cateva saptamani... Mi-ar placea sa mai scriu, dar nu am timp acum.
Oricum...am citit tot... mi-a placut mult. Unele au fost mai infantile, unele mai stupide( nu dau nume :) ), altele au fost scrise foarte frumos. Oricum, per total, imi place mult ce ati facut. :) Cel mai mult m-au impresionat Planeta Soarelui si piratul devenit doctor.

P.S: astept sa imi treaca cucuiul din cap :))
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
146
vezi sa nu-ti fure cineva marele ban prins cu lantic de aur :):):):)

frumos . felicitari tuturor :p

S-ar putea ca in ultimul episod ( cel care, probabil, va fi scris de mine ) lantisorul cu marele ban sa il duc personal la amanet sau sa il dau de pomana.
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
146
Ne nastem, traim si murim...ca e mai devreme sau mai tarziu, nu este important.
Show must go on...
 
Sus