Discutii Valentine's Versus Dragobete

DeletedUser

La concursul urmator poate eliminati premiile in pp-uri.
Nu stimuleaza decat frauda:)
Cred ca este mult mai interesant un concurs cu premii simbolice...atunci vor participa strict cei care au ceva de spus cu adevarat...si sigur vom vedea creatii muuuult mai originale si mai interesante:)
 

DeletedUser

vi se pare ca acele conturi cu activitate zero au votat pentru ca apreciaza creatiile sau pentru ca au votat cum li s-a cerut ? cred ca orice jucator vechi daca isi pune mintea poate schimba rezultatul unui concurs . daca asa vom avea niste concursuri corecte ale caror castigatori vor fi cei ce merita si nu cei ce cersesc mai bine sau au mai multi prieteni in joc atunci sterge voturile raka .

este corect cum zice eva dar redus sau nu premiul tot aia este pt ca pentru acele pp-uri se fac toate astea

raisa , oricum vei pierde cateva voturi : 3. Sunt acceptate voturile numai de pe conturi existente la momentul inceperii concursului (vechimea contului de pe forum sa fie de minim o luna).

.http://forum.triburile.ro/member.php?43384-balacy
http://forum.triburile.ro/member.php?43435-valahul1
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

vi se pare ca acele conturi cu activitate zero au votat pentru ca apreciaza creatiile sau pentru ca au votat cum li s-a cerut ? cred ca orice jucator vechi daca isi pune mintea poate schimba rezultatul unui concurs . daca asa vom avea niste concursuri corecte ale caror castigatori vor fi cei ce merita si nu cei ce cersesc mai bine sau au mai multi prieteni in joc atunci sterge voturile raka .

este corect cum zice eva dar redus sau nu premiul tot aia este pt ca pentru acele pp-uri se fac toate astea .


Bravo Nyx :)
 

DeletedUser

da Nyx stiu si nu ma deranjeaza lucrul asta ,regula e regula si nu sunt singura care pierde voturi
 

DeletedUser

corect . daca ma poti convinge ( tu sau oricare alt participant ) ca cei fara nici un post pe forum au votat creatiile si nu autorii dau si eu premiul o data cu raka . dar nu poti pt ca nu asta e realitatea . nu am nimic cu tine si nici dovezi ca ai cerut vreun vot , a nu fi inteles gresit . vreau doar un concurs corect cu sanse egale pt toti .

nu cred ca stii , acum ceva timp un concurs a fost castigat de un agramat el avand una dintre cele mai proaste creatii, raka il poate gasi daca vrea in arhiva si stie la cine ma refer . nu e ok asa ceva .
 

DeletedUser

Majoritatea ,NU :)
Dar sa fim corecti...sunt si persoane care au stat si au citit creatiile....putini,dar sunt
 

DeletedUser

Nyx eu personal nu am participat numai pt a castiga "marele" premiu pt k nu duc lipsa de pp, am vrut sa vad ce inseamna un concurs aici si am vazut.
Daca ai avut timp sa imi vezi profilul ti ai dat seama ca nici macar eu nu postasem ceva pe forum si totusi am zis sa incerc asa ca nu am motive sa incerc sa te conving pe tine sau pe altcineva de transparenta voturilor primite de creatia mea e mai mult decat evident ca cei care m au votat ma cunosc si au stiut pe cine voteaza pt k am avut permisiunea de a posta poza personala +text.
 

DeletedUser5596

daca stiam ca tu esti in poza te votam :)) asa am votat pe sistemul ala-bala-portocala
 

DeletedUser

....e mai mult decat evident ca cei care m au votat ma cunosc si au stiut pe cine voteaza pt k am avut permisiunea de a posta poza personala +text.

cu riscul de ma repeta , nu te acuz de nimic si nu am nici un indiciu ca ai fi facut ceva necurat . din pacate cateva voturi primite de tine incalca regulile si de aici am ajuns la altele , asta e . dar ... asa cum spui si tu , si altii vor pierde . sper insa ca pe viitor nu se va mai permite participarea cu poze proprii . de ce ? e simplu . asa cum chiar tu afirmi mai sus , imi postez poza pe forumul tribului si nu e nevoie sa scriu votati concurentul X ci doar 'votati si voi la concursul de pe forumul extern' . e ok , nu am cerut voturi pentru mine direct insa am facut-o indirect pentru ca un coleg care imi va vedea poza ma va vota . nu incalc regulile ci doar le ocolesc . repet , nu te acuz ce ceva necurat , nu vreau sa se inteleaga ca fac asta . discutam despre cum se pot primi voturi doar .
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Da am inteles nici nu am insinuat ca ma acuzi de ceva.Iar asta cu postatul pozelor pe forum nu e neaparat un atu ca colegii sa te si voteze pt ca nu toti te si plac ,in fine totusi cred k in afara de poza mi am spus si punctul de vedere in creatie daca o sa se decida alte lucruri cum ar fi anularea voturilor celor care nu au postat sau altceva pe mine nu ma deranjeaza si nici nu o sa comentez sau sa fac "scandal"
 

DeletedUser

:))) Foarte dragute discutiile de aici :D
@Raisa...daca ai sa castigi tu, indiferent ca ai si voturi obtinute "pe pile" nu are sa ma doara ficatul de ciuda pentru ca si lucrarea ta e una dintre putinele care imi plac dar daca va castiga lucrarea 15 are sa ma doara foarte tare ficatul :)))) cred ca oricine isi poate da seama de ce :D
Totusi, pentru un concurent care respecta regulile cu sfintenie si nu recurge la autopropaganda e frustrant sa vada ca nu obtine decat 1,2...maxim 3 voturi iar cei care isi promoveaza lucrarile trec de 10 voturi.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

:)))
@Raisa...daca ai sa castigi tu, indiferent ca ai si voturi obtinute "pe pile" nu are sa ma doara ficatul de ciuda pentru ca si lucrarea ta e una dintre putinele care imi plac dar daca va castiga lucrarea 15 are sa ma doara foarte tare ficatul :)))) cred ca oricine isi poate da seama de ce :D

Cata dreptate ai:))
Si totusi nr.15 are sanse mari sa castige.....poate asta va fi o lectie pentru moderatori si pentru INNOgames
 

DeletedUser16781

Concurentii 13 si 15 au fost descalificati conform regulii :

6. Votarea propriei creatii este interzisa si duce la descalificare.


Imi poti explica si mie de ce m-ai descalificat ? (Cu numarul 13 am participat,pentru cine nu stia )

S-a vazut si pe forum ca am intrebat de "votul propriei creatii" pentru ca dadusem la mine si nu mai aveam ce face,ti-am si dat mesaj in care te-am rugat sa-mi stergi votul ca nu am niciun motiv sa trisez si acum ce faci ma dai afara ?

picture1xhr.png


Deci las-o dracu de treaba ,de Craciun am ramas cu buza umflata ca nu mi-ai citit mesajul. Ce ai patit tu atunci pentru neatentia ta ? NIMIC iti zic eu NIMIC, si acum ma dai afara pentru o greseala recunoscuta ,tu atunci nici macar nu ti-ai recunoscut greseala,ai dat-o cotita.

Un an de zile m-am chinuit la poezia aia,fiecare vers exprimand un vis,o amintire,o idee,un gand etc....am astaptat mutl timp sa vina acest concurs pentru a-mi expune creatia si acum tu ma dai afara . Esti multumit ca vor castiga agramatii care au scris 3 randuri fara pic de talent ,fara pic de efort ?


Sper ca ai puterea sa ma confrunti public si sa nu-mi stergi postul.
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
146
rakanishu a spus:
C.Razvan a spus:
Am vazut acum raspunsul tau.
Din pacate am votat inainte,cred ca am sarit peste acea regula

Imi poti sterge te rog votul meu ? Nu am niciun motiv sa trisez,doar ca n-am fost atent.

Din pacate nu se poate ( tehnic ), pot doar sa anulez ca numar, pe tine ca participant nu am cum.

Sorry



Nu am cum sa iti las creatia, ti-am explicat si in mesajul privat trimis.
Regulile sunt pentru toti.

Nu am ce sa recunosc, atata timp cat greseala nu mi-a apartinut ( ca nu crezi, este cu totul altceva ), nu te cunosc si nu am nimic cu tine sau cu vreun participant.

Răspuns la: Uite mesajul pe care ti-l trimisesem.

Imi pare sincer rau, dar este prima oara cand vad asta, daca forumul a avut o eroare nu este vina mea.
Acum din pacate este prea tarziu sa te mai inscriu in concurs.

Data viitoare sa ceri si confirmare de primire, asa fac toti sa fie siguri ca au ajuns la mine lucrarile.

La Multi Ani !
 

DeletedUser16781

Unde scrie ca descalificare inseamna eliminare din concurs ?

Unde mi-ai explicat in mesajul trimis de tine ca voi fi eliminat ? Din ceea ce ai scris tu reiese ca imi poti sterge un vot "ca numar " dar numele meu tot va ramane acolo ca si cum as fi votat.


M-am pregatit pentru concursul asta 1 an de zile ,nu 3 balarii scrise in 5 minute si tu ma dai afara ?
 
Sus