Discutii Valentine's Versus Dragobete

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
145
Ti-am explicat in privat ca nu pot scoate voturile decat ca numar, cum as fi putut sa las numele tau acolo in dreptul creatiei, rezultatul ar fi fost, sa zicem, 10 ca numar, dar cand numaram nickurile ieseau 9 ?

Este vot vizibil ( toti vad cine si ce a votat ), daca lasam creatia incalcam regula 6 a concursului. Nu este relevant cine si cat a scris, daca se depisteaza nereguli se elimina, este simplu.
Regulile au fost postate boldat de la inceputul concursului, necunoastrea/omiterea lor nu este o scuza.

Descalificare, acest termen inseamna eliminare dintr-o competitie oricare ar fi ea.
 

DeletedUser16781

"Regulile sunt pentru toti ".

Atunci sansele de ce nu sunt pentru toti ? Eu de ce nu am avut sansa sa particip la concursul de Craciun,pentru ca a fost neatentia ta,ai fost penalizat acea neatentie ?

Ok,scoate-ma din concurs si da-ti si tu demisia din functia pe care o ocupi pe acest forum pentru ca nu ti-ai facut treaba cum trebuie la concursul precedent.


Nu vreau sa ma cert cu tine,esti printre putinii pe care i-am apreciat pe acest forum dar nu doresc nici sa-ti bati joc de munca mea.
Nimeni din acest concurs n-a muncit cat am muncit eu si nu sutn de acord sa fiu dat afara pentru o greseala recunoscuta.
 

DeletedUser16781

Atunci bag si eu scuza ca a votat un coleg de camera in locul meu ,cand sa votez am lasat laptopul deschis ca m-am dus pana la baie si hop el in urma mea a votat ...merge ?

"Daca tu nu ma crezi nu inseamna ca este si adevarat" exact asa mi-ai spus si tu .
ei bine eu mi-am recunoscut greseala,candva eu ti-am iertat o neatentie,tu la randul tau de ce nu o faci ?
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
145
Nu cred ca esti in masura sa conditionezi ceva atata timp cat greseala la acest concurs iti apartine. Eu pot dovedi oricand cu probe ca nu am primit mesajul la care faci referire, exista foruri superioare ce pot verifica asta, iti recomand sa o faci daca inca mai crezi ca am ceva personal cu tine.

PS. Si cel de mai sus a recunoscut, si el este scos din concurs.
 

DeletedUser16781

Nu cred ca esti in masura sa conditionezi ceva atata timp cat greseala la acest concurs iti apartine. Eu pot dovedi oricand cu probe ca nu am primit mesajul la care faci referire, exista foruri superioare ce pot verifica asta, iti recomand sa o faci daca inca mai crezi ca am ceva personal cu tine.

PS. Si cel de mai sus a recunoscut, si el este scos din concurs.


Cum imi poti dovedi ca acel mesaj nu a ajuns la tine ? Poate ca l-ai sters direct cum l-ai primit.
Eu am vrut sa-mi indrept greseala la nici 3 minute dupa ce am facut-o,nu cred ca celalalt participant a facut-o tot atunci ;)


Stiu ca nu ai nimic personal cu mine,vorbesc serios, doar ca nu e corect ceea ce faci .
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
145
Ti-am explicat mai sus ca nu se poate dpdv tehnic si nici nu este normal sa ne trezim dupa 3 zile ( este un mod de a spune, nu am stat sa vad exact la cat timp dupa vot mi-ai dat mesaj ) ca am facut o eroare, asta este...ne-o asumam, este atat de greu de inteles ?
Ca si in viata reala, argumentul "nu am stiut legea x" nu iti sterge cu buretele fapta comisa. ( chiar daca esti sincer sau nu ).
Nu puteam lasa o creatie cu un vot mai putin ( ca numar ) fata de numarul de nickuri afisate sub "concurent".

Cum imi poti dovedi ca acel mesaj nu a ajuns la tine ? Poate ca l-ai sters direct cum l-ai primit.

Serios ? Eu iti pot arata print cu tot ce am primit de la tine, dar probabil vei spune ca e contrafacut, de aceea ti-am zis ca sunt foruri superioare care pot sa imi verifice logurile, toate actiunile facute din 2007 de cand am contul de forum pana acum. Ce interes as avea sa nu iti primesc o creatie intr-un concurs ?
 

DeletedUser

orice actiune pe joc sau pe forum ramane scrisa undeva in server . se poate cauta . chiar si ceva sters . in fine .
 

DeletedUser

Atunci bag si eu scuza ca a votat un coleg de camera in locul meu ,cand sa votez am lasat laptopul deschis ca m-am dus pana la baie si hop el in urma mea a votat ...merge ?

"Daca tu nu ma crezi nu inseamna ca este si adevarat" exact asa mi-ai spus si tu .
ei bine eu mi-am recunoscut greseala,candva eu ti-am iertat o neatentie,tu la randul tau de ce nu o faci ?

Razvan, hai sa facem un exercitiu de imaginatie impreuna, vrei?
Gandeste-te ca tu nu ai fi gresit, nu te-ai fi votat singur, ca lucrarea ta ar fi inca in concurs si in situatia ta actuala ar fi un alt candidat...Acusi vine intrebarea, ti-ar fi convenit sa i se anuleze doar votul, incalcandu-se astfel regulamentul concursului, pe simplul motiv ca acel concurent nu a citit cu atentie regulamentul inainte de participare?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

razvan , regulile sunt la fel pentru toti . iti inteleg supararea insa acolo scrie clar : 6. Votarea propriei creatii este interzisa si duce la descalificare. nu scrie ca se sterge votul respectiv sau nu ci ca esti exclus direct :( iti place sau nu s-a respectat regulamentul afisat .
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
145
Crede-ma Razvane ca esti printre putinii care si-au recunoscut o greseala in mod public ( cel putin pana acum la cazurile intalnite de mine personal ), iar asta este un lucru de apreciat, din pacate nu pot sa fac ce doresti tu, ti-am explicat si in privat si aici pe forum motivele.

In general nu prea se citeste mai jos de premii ( nu zic ca tu ai facut asa, este o concluzie trasa dupa n concursuri de genul asta ), dovezi in sprijinul celor afirmate...nenumarate, cum ar fi inscrieri venite de pe conturi mai noi de 1 luna ( multe chiar ), voturi multiple, voturi de pe proxy, voturi personale, autopropaganda.

La concursurile urmatoare o sa pun premiile la sfarsit, poate asa se mai reduce numarul neatentilor si implicit a discutiilor de genul asta.
 

DeletedUser16781

Sincer ? DA
Cei ce ma cunosc in viata reala stiu ca sunt o persoana foarte ieratoare.


E o mare diferenta in a cominte o greseala reparabila(pentru ca astfel de eroare poate fi reparata) si a incerca sa fraudezi ceva.

In fine.
Multumesc pentru lamuriri.
Cei ce mi-au citit creatia stiu foarte bine ca a fost una dintre cele mai bune chair daca am fost descalificat,chiar daca nu as fi primit cele mai multe voturi.
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
145
Daca regulile ar fi prevazut ceea ce doresti tu, cu cea mai mare placere.
Si mie imi pare rau de creatia ta, este peste multe dintre cele inscrise, dar nu sunt eu cel care judeca cine va castiga sau nu, sunt doar un simplu arbitru, cu toate ca mi-am acordat votul unui concurent desi am spus ca nu o voi mai face...

M-am gandit la o chestie, sa mai acordam o sansa si celor eliminati pe regula 6 ( cea cu verde ).
Dupa ce se termina votarea oficiala, voi mai face un thread strict pentru cele eliminate astfel din concurs, dar...votul nu va fi ca acesta ci va fi exprimat prin post argumentat de cateva randuri, si nu argumentare simpla de genul "votez x ca asa vreau io" !

Am mai facut la un concurs asta, si cred ca a fost bine primit.
 

DeletedUser

sau un premiu de consolare ? deja 'patania' este cunoscuta si ar lasa lor de subiectivism . ce zici ?
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
145
Nu premiu de consolare, nu cred ca Razvan a intrat pentru premiul de puncte premium in mod special...sa fie tot competitie, a-i acorda lui un premiu ar fi incorect fata de ceilalti in situatie similara.

Acum sunt 3 eliminati ( 1,13 si 15 ), dupa ce se termina asta oficial...fac un thread separat cu cei 3 ( am creatiile integral, chiar daca le-am sters din poll ), daca raman doar ei pana la sfarsit si fiecare doritor va "vota" printr-un post argumentat frumos, asa mai punem la lucru si mintea oamenilor...ca sa dam un click sau sa raspundem cu "da" sau "nu" este la indemana oricui. Dupa x zile tragem linie, numaram...si cel cu cele mai multe posturi bine argumentate va castiga, ce...vedem la momentul respectiv.
 

DeletedUser16781

Nu e nevoie de niciun premiu , nu trebuie sa faceti alt concurs separat ,supararea pe care o am nu poate fi alinata de nicio recompensa.

Ceea ce ai scris mai sus poate fi aplicat la concursurile viitoare ,astfel sunt mai mari sansele ca cea mai frumoasa creatie sa castige.

Azi am invatat 3 lucruri :

01.Numarul 13 chiar aduce ghinion
02.Neatentia m-a constat,ma costa si ma va costa cel mai mult in viata asta,e o regula sa fiu neatent :))
03.Lucrurile scrise din suflet nu sunt de vanzare
 

DeletedUser

haideti sa revenim la concurs .
mie imi plae creatia concurentului cu nr 17 :).
Dar vad ca concurentul\ concurenta nr 2 conduce .
Tipic romanilor , daca le arati o femeie goala ar face pe dracu in patru numai sa o voteze .:mad:

Oare stau si ma intreb , daca concurenta cu nr 2 ar fi postat doar poza cu ea mai sumar imbracata ar fi primit tot atataea voturi ? :eek:
 

DeletedUser42542

haideti sa revenim la concurs .
mie imi plae creatia concurentului cu nr 17 :).
Dar vad ca concurentul\ concurenta nr 2 conduce .
Tipic romanilor , daca le arati o femeie goala ar face pe dracu in patru numai sa o voteze .:mad:

Oare stau si ma intreb , daca concurenta cu nr 2 ar fi postat doar poza cu ea mai sumar imbracata ar fi primit tot atataea voturi ? :eek:

Unde ma rog vezi tu femeie goala la poza nr 2?
Din cate stiam eu, o femeie goala de obicei nu are haine pe ea (sau gresesc?!).
Fiecare om are dreptul la o opinie, pe mine personal creatia concurentului nr 17, niste inimioare deasupra unui sat, nu ma fascineaza.
 

DeletedUser

Pana la urma creatia nr. 4 imi pare cea mai originala.....ca si compozitie si ca mesaj....
Si cea mai haioasa :D
 
Sus