Distractie..lumea 3

  • Autor subiect DeletedUser8343
  • Data de început

DeletedUser

Da mah ...imi place la piscina ...nu ca tine sa pierd vremea prin pesteri ...vara, cand lumea sta cu ..... umbreluta-n sus la plaja! :)

pai tu nu ai cum sa iti pierzi vremea prin pesteri ... decat daca iti plac femeile, continuarea cu umbrela nu o mai zic, trage tu conclizia :p

Rosito, depinde de momentul cand imi iau concediu, precum si de alte multe lucruri ...

Da momentul concediului cand ai un copil conteaza foarte mult, la fel si prezenta lui in concediu :), revenind la Grecia: cum am zis, nu am fost sa vizitez ceva anume, tot ce am vrut a fost relaxare pe malul unei ape limpede, fara valuri ( cel mai mare, daca se poate numii val avea .... o palma ).

Ca si locatie Statiunea Hanioti, bratul Kassandra, este animata, terase super ok, plaja superba, se pot face excursii atat catre muntele Athos cat si catre alte locuri care nu trebuiesc ratate pt cei care doresc sa viziteze Grecia.

Pentru cei care doresc sa mearga cu cortul, bratul Sithonia ( spre muntele Athos ) are niste locuri spectaculoase ( cum se pot vedea si in primul post ).
 

cossu

member
Scor reacție
9
Eu vara trecuta am trecut prin Rosiorii de Vede...insa nu m-a incantat prea mult...Piatra Olt in schimb..frate superb...este aproape la fel de frumos ca la Titu sau Golesti.
 

cossu

member
Scor reacție
9
e frumos la titu?....care titu...de dambovita?

Da...superb...unul din punctele de atractie ale orasului este dat de gara centrala, unde poti gusta din traditionalele acadele preparate pe caldaramul peronului sau ciubucuri 3 la 10.000...preparate si ele in traditionala caditza.

De asemenea daca doresti o serata dansanta, prin partile locului sunt foarte obisnuite manelele la maxim in Dacii 1310 sau chiar in coviltirurile colorate la dublucasetofon cu baterii (aici fiind expuse unele dintre ultimele exemplare de astfel de casetofoane-acelea Marca Internationa cu beculetze colorate care clipocesc pe boxe).

Pentru iubitorii de aventuri se organizeaza excursii pe la miezul noptii prin diferite zone de mahala ale orasului, aceste excursii numindu-se "Hasmopele"-adica in traducere libera din limba locala rromanes:"Te tai in mortii matii!!!Da lantu-ncoa!"...este cunoscut faptul-ca acest gen de aventura ofera senzatii mai tari chiar si decat Bungee-Jumping-ul...desi este totusi cam piperat ca si pret...

Astea sunt doar cateva atractii din partea locului...Cine trece pe acolo nu va regreta ...
 
Ultima editare:

DeletedUser8947

:))))))))))))))))))))).....ma miram eu sa iti placa ceva prin locurile astea de 2 banuti......

eu sunt din targoviste.....si...toata zona asta..e de tot rahatul...:)
 
Sus