Diverse Smecherii ....

  • Autor subiect LoLoZaurusRobert
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

A-si dori sa ma ajutati sa fac o enciclopedie a "smekeriilor" pe care cei care sunt un pic mai experimentati in cadrul jocului le-au dobandit. Un exemplu o sa il dau kiar eu :

1. Cand sunteti atacati cu nobil vezi avea [de regula] 4 atacuri cu nobil si 1 de ucidere a trupelor. Trimiteti trupele din sat in sprijinul unui alt sat din aproapiere si dupa ce trece primul atac [acela de omorare a trupelor] aducetii inapoi [adica dupa ce trece atacul ei sa fie deja inapoi, trebuie sa calculati putin dar .... merge]. Astfel satul nu va mai fi innobilat deoarece o sa ii distrugeti nobilii. Tactica e f. buna in special din cauza pierderilor : 4 *nobil = 4* 50.000 orice resursa deci 200.000 din orice resursa adica jumatate de magazie plina ochi. Tactica mi-a folosit odata .... :) !
 

DeletedUser

Extraordinar de interesant...o alta smecherie ar fi...acea optiune numita "stergere cont"!! Incearco...e misto !
 

DeletedUser

Extraordinar de interesant...o alta smecherie ar fi...acea optiune numita "stergere cont"!! Incearco...e misto !

Ai dreptate..e cea mai in voga acum! :)

A-si dori sa ma ajutati sa fac o enciclopedie a "smekeriilor" pe care cei care sunt un pic mai experimentati in cadrul jocului le-au dobandit. Un exemplu o sa il dau kiar eu :

1. Cand sunteti atacati cu nobil vezi avea [de regula] 4 atacuri cu nobil si 1 de ucidere a trupelor. Trimiteti trupele din sat in sprijinul unui alt sat din aproapiere si dupa ce trece primul atac [acela de omorare a trupelor] aducetii inapoi [adica dupa ce trece atacul ei sa fie deja inapoi, trebuie sa calculati putin dar .... merge]. Astfel satul nu va mai fi innobilat deoarece o sa ii distrugeti nobilii. Tactica e f. buna in special din cauza pierderilor : 4 *nobil = 4* 50.000 orice resursa deci 200.000 din orice resursa adica jumatate de magazie plina ochi. Tactica mi-a folosit odata .... :) !

:confused: ce legatura are asta cu P&P?
 

DeletedUser

Extraordinar de interesant...o alta smecherie ar fi...acea optiune numita "stergere cont"!! Incearco...e misto !

1. daca nu ai nimic de spus .... mai bine taci din gura.
2. nick-ul tau HackMyAss ti-a stabilit cultura la un nivel infim, deci te rog nu mai polua acest thread cu post-urile inutile ale neuronilor tai ruginiti. Multumesc anticipat !

Daca doresti sa te lansezi in atacuri la persoana, poti cel mult sa te alegi cu o vacanta.
Daca ai de ceva de discutat, foloseste mesageria privata.

 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

1. daca nu ai nimic de spus .... mai bine taci din gura.
2. nick-ul tau HackMyAss ti-a stabilit cultura la un nivel infim, deci te rog nu mai polua acest thread cu post-urile inutile ale neuronilor tai ruginiti. Multumesc anticipat !

Vad ca stii sa comunici doar pe trepte...asa ca iti voi raspunde pe subpuncte cum ai facuto si tu:
1.Stii ce as avea de spus daca tot ai adus vorba...lumea 2 a ajuns la un nivel unde acele miscari pe care le numesti tu "smecherii" sunt ceva normal si sunt folosite de 90% din jucatorii care joaca pe aceasta lume. Deci acest thread mai bine nu il deschideai.
2.N-ai tu treaba cu nickname-ul meu. Daca nu stii de ce l-am ales mai bine ai incerca acea "smecherie" despre care am scris mai sus.
3.Pa si hesh ! :)
 

DeletedUser

Vad ca stii sa comunici doar pe trepte...asa ca iti voi raspunde pe subpuncte cum ai facuto si tu:
1.Stii ce as avea de spus daca tot ai adus vorba...lumea 2 a ajuns la un nivel unde acele miscari pe care le numesti tu "smecherii" sunt ceva normal si sunt folosite de 90% din jucatorii care joaca pe aceasta lume. Deci acest thread mai bine nu il deschideai.
2.N-ai tu treaba cu nickname-ul meu. Daca nu stii de ce l-am ales mai bine ai incerca acea "smecherie" despre care am scris mai sus.
3.Pa si hesh ! :)

:) Raspuns :

1. Daca mai citeai de 2-3 ori titlul observai ca este in special penttru noobs
2. Facutul de offtopic-uri pe forumuri e treaba celor ca tine :) ! Felicitari meriti o promovare si o marire de salariu.
3. Ce inseamna "hesh" ?
 

DeletedUser

RO2 2251 LoLoZaurusRobert 75,525 8 ~HPR~
RO3 12401 LoLoZaurusRobert 176 1
RO4 9266 LoLoZaurusRobert 11,239 1 L.RO.
RO6 10847 LoLoZaurusRobert 4,412 1 ~EI~
RO7 2054 LoLoZaurusRobert 4,845 1 ~EI


eu zic mai bine sa iti gasesti altceva de facut.ce legatura are acest topic cu "Politică şi propagandă Lumea 2"?daca vrei sa dai sfaturi da pe forumul intern al tribului din care faci parte sau aici,daca tot vrei sa fii si tu activ pe extern
 

DeletedUser

Rog moderatorul sa mute threadul .... poate ca nu aici era locul de postare ....

Inca odata baieti mi-ati vodedit k stiti sa faceti off-topic .... mai uitati-va inca odata la numele threadului si la primului post. Raspundeti off topic sau va rog nu mai scrieti nimic.
 

DeletedUser

:) Raspuns :

Daca mai citeai de 2-3 ori titlul observai ca este in special penttru noobs

Si te-ai apucat tu mare jucator de triburile cu cateva sate, sa ajuti persoanele care nu stiu sa joace de pe lumea 2 ? Nu prea ti-ai gasit locul de postat. Si cum a zis si boggy-arsenal1990...aici e Politica si Propaganda.... Si "hesh" e urletul cu care ardelenii alunga gainiile in cotetz seara. :)
 

DeletedUser

Raspundeti off topic sau va rog nu mai scrieti nimic.

Cred ca vroiai sa scrii on topic. Asa cum s-a scris mai sus, cei care joaca aici stiu mult mai multe decat apare pe forumul extern.
Si oricum strategia ta spusa in primul post are lacune mari. Ce se intampla daca cel care te ataca iti da piata centrala jos sau da atacurile la secunda?

La intrebarea asta dau eu raspunsul: se pot aduce trupele inapoi inainte de primul atac.

Dar ce se intampla in cazul in care cel care te ataca baga un atac de curatare inainte de fiecare nobil. Atunci ce mai faci?
 

DeletedUser

Vad ca stii sa comunici doar pe trepte...asa ca iti voi raspunde pe subpuncte cum ai facuto si tu:
1.Stii ce as avea de spus daca tot ai adus vorba...lumea 2 a ajuns la un nivel unde acele miscari pe care le numesti tu "smecherii" sunt ceva normal si sunt folosite de 90% din jucatorii care joaca pe aceasta lume. Deci acest thread mai bine nu il deschideai.
2.N-ai tu treaba cu nickname-ul meu. Daca nu stii de ce l-am ales mai bine ai incerca acea "smecherie" despre care am scris mai sus.
3.Pa si hesh ! :)


pt tine apare un nivel cu tancuri si avioane!!!
 

DeletedUser

"Bing Bang......sunt singurel...pe lumea 2...si vreau sa imi sparg caramida in piept...."

Eu personal nu ii inteleg.Exista lumea 7 de ce nu merg toti "profesionisti acolo"???

@pepito1 prietene...Cred ca ar trebuii sa mergi si tu pe lumea 8.Poate acolo iti gasesti rostul,ca .................:D
 

DeletedUser

Reguli generale:
1.3. Va rugam sa nu raspundeti la off topicuri si sa nu postati in topicuri care probabil vor fi sterse. Postari de genul "primul pe pagina" sau "am scris si in topicul asta" sunt interzise.
2.4. Pentru a evita repetarea argumentelor, mai ales in cazul discutiilor lungi, va sugeram ca intotdeauna sa cititi intregul topic inainte de a posta un raspuns. Înainte de a posta un topic nou, folositi functia de cautare pentru a va asigura ca nu exista un topic asemãnãtor.
2.5. Vã rugãm ca înainte de postarea unui topic nou sa va asigurati cã acesta este în sectiunea corespunzatoare, pentru ca moderatorii sã nu fie nevoiþi sã îl mute mai tarziu.

Daca vreti sa impartasiti si altora diverse tactici o puteti face aici
Topic inchis!
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus