DiViN vs +SAS+

  • Autor subiect DeletedUser13808
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

...

Cand o sa ajungi tu ca PDT sa te bati pe atatea fronturi vom mai discuta,pana atunci ciocul mic si joc de glezne.

e problema ta ca aveti multe razboie...ai gasit locul unde sa te plingi

si alege cuvinte----ciocul mic....ai venit din padure?
 

DeletedUser

Cand o sa ajungi tu ca PDT sa te bati pe atatea fronturi vom mai discuta,pana atunci ciocul mic si joc de glezne.

e problema ta ca aveti multe razboie...ai gasit locul unde sa te plingi

si alege cuvinte----ciocul mic....ai venit din padure?

Auzi la el cica ma plang...nu m-am plans niciodata si nici nu ma voi plange....
PS:daca mai comentati ceva la vorbele mele,treaba voastra,eu nu o sa mai fiu sa va contrazic...Bafta tuturor.
 

DeletedUser35226

imi pare rau ca intervin
dar,
lexus84 de ce te bagi tot timpul in seama nu stiu:-??...
pot sa spun ca de fiecare data esti cu GURA MARE
unde ai vazut tu ca se plange alinmaggot?!
am auzit destule despre tine
cum fugeai...mai ales de rip....cu mai mult timp in urma
nu stiu de ce "iti bagi nasu' unde nu-ti fierbe oala"!
si ce treaba ai tu daca ei vor razboi cu toata harta?(daca ai probleme lexus ma gasesti in joc) si de lex asa de manru erai
dar iti vine si tie randul ;)
Imi cer scuze daca e off topic
 

DeletedUser16781

Ce naiba tot pisi ochii aici ca un cry baby eu nu vad sa va faca nimeni nimica rau vezi fa un memoriu si la Basescu si la urma te asteptam sa plangi un pic pe extern ca ai fost trimis la margine .
.

Trebuie sa fii destul de prost incat sa postezi acelasi lucru de 50.000 de ori
Prin postarea mea nu m-am plans ca avem atatea razboiaie ci am aratat cat de disperati sunt DIVIN :) oricum Olo si HA sunt cam departe de mine deci nu-i bai...
Vrei sa-ti reamintesc de algina..cat timp v-a luat s-o scoateti dintre voi ?:))


Pai stiu ca nu te intereseaza dar sunt bune satele capatate de la ei dupa ce au venit la voi ,nu-i asa ?

Orice sat e bun....stiu ca suferi ca acele sate nu sunt ale voastre..incerc sa-ti inteleg durerea


Iti garantez ca ti-as lua sate daca au luat altii pot sa iau si eu nimeni nu este invincibil .

(673|429) K46 5,341 C.RAZVAN [+SAS+A] nyuszi2 [DiViN2] 2010-07-17 21:15:53
(671|460) K46 9,258 C.RAZVAN [+SAS+A] flytony [DiViN2] 2010-05-21 20:22:31
(670|441) K46 4,939 C.RAZVAN [+SAS+A] nush1 [DiViN2] 2010-05-20 01:58:16
(673|437) K46 9,781 C.RAZVAN [+SAS+A] harmonie [DiViN1] 2010-04-18 10:43:35
---------------------------------
(704|679) K67 9,204 C.RAZVAN [NOI] juliolove [C.K.] 2008-09-11 03:21:59
(704|675) K67 9,740 C.RAZVAN [NOI] YOTZOE [+SAS+] 2008-09-05 07:09:14
(706|688) K67 9,716 C.RAZVAN [NOI] juliolove [C.K.] 2008-08-31 13:59:15
(705|680) K67 9,740 C.RAZVAN [NOI] juliolove [C.K.] 2008-08-31 00:25:35
(717|689) K67 9,991 C.RAZVAN [NOI] juliolove [C.K.] 2008-08-29 18:16:32

Intereseaza-te cum si cand am pierdut eu toate satele de pe lumea 5 apoi vino si posteaza prostii pe aici
Singurul sat pierdut pe lumea 18 e acela la flytony pt ca nu l-am aparat...am subestimat vecinii si mi-am luat-o bineinteles....restul sunt recuperari cea ce mi se pare normal ;)..si oricum au ajuns inapoi la mine :p
Nu le-am mai copiat pe toate numai cateva sa-ti aduci aminte ca ai pierdut sate .
Nu exista jucator care sa nu piarda sate oricat de bun ar fi asa ca lasa-ma

Nu ai inteles analogia mea cu Japonia adica si ei ca si voi ati declansat razboiul aroganti tin minte ca ziceati nu stiu cate sate o sa luati pe zi si ii terminati pe Divin ,ei bine japonezii nu au luat in calcul ca poate nu o sa castige sau se va modifica situatia si o sa fie atacti si de altii cum au patit japonezii find atacati si de rusi sau alt exemplu si Hitler a declarat razboi URSS ca sa-i bata si nu a luat in calcul si alte probleme la fel si Napoleon a invadat pe rusi crezand ca o sa-i infranga si pe urma si-au luat ceaiul ce am vrut sa zic este ca nu veni sa te vaiti pe extern ca te ataca si alte triburi pt ca nu poti sa dai vina numai pe Divin pt situatia in care sunteti aveati si alte variante si nu trebuia sa faceti probleme de exemplu in cazul H.A ati recrutat jucatori din triburile cu care se bateau ei si dupa aia sa vii sa spui ca va ataca 2142344876 de triburi daca nu le faceati probleme nu ati fi avut cearta cu ei si pana acum numai cu Divin si H.A ati avut probleme daca ii scoti pe H.A din calcul atunci singurii cu care v-ati fi batut ar fi fost Divin

:))
Bai nene ai uitat ca din sudul k46 ati disparut imediat ?:))
Si dispareati de tot daca nu se lasau majoritatea jucatorilor vechi ;)
Nu ma intereseaza felul cum s-a produs razboiul cu HA ;)...ideea e ca sunteti atat de diperati sa destramati +SAS+ incat faceti aliante peste aliante si recrutari peste recrutari...

1.1. Tratati-i pe ceilalti cu respect si mentineti discutiile in limitele bunului simt. Nu uitati ca pe forum sunt membri de varste diferite si a caror experienta de joc difera de la caz la caz, motiv pentru care va rugam sa fiti rabdatori daca uneori apar intrebari care pot parea "stupide" sau "infantile".
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Pai postez acelasi lucru de mai multe ori tocmai pt ca tie iti lipseste logica cu desavarsire ,prinzi greu si uiti repede ,poate niste medicamente pt tinere de minte te-ar ajuta .

Nu ma intereseaza felul cum s-a produs razboiul cu HA ;)


1.Pai ma ,cum poti veni aici sa spui ca nu te intereseaza cum s-a produs razboiul cu H.A dar pe alta parte sa vii sa te vaiti ca sunteti atacati de 233333333 de triburi ,poate ar trebui sa te uiti la cauzele care au dus sa aveti razboi cu 23333333 in loc sa vii sa te plangi pe urma .
Aveti razboi si cu ei ti-am pus si un citat din cauza ca ati luat doua triburi cu care se bateau ei Infern si Scitii si le-ati transformat in SAS A si SAS B .Stai slab cu logica dar sa te plangi e usor .
Intradevar, alianta/pna-ul nu s-a semnat datorita recrutarii inamicilor nostri. Nu toti din familia +SAS+ umbla numai dupa interese, intrigi, si alte chestii, mai sunt si persoane diferite.
In calitate de fondator al familiei H.A confirm acest zvon. Dupa cum unii dintre voi deja stiti, noi am declarat razboi in data de 24.02.2010 triburilor +SAS+A si +SAS+B. Erau inamicii nostri, cu toate ca membrii conducerii tribului +SAS+5 au fost instiintati, nu au renuntat la ei. Nici noi nu am renuntat, si au ramas la inamici.

@galles :
1. ca sa stii parerea mea sincera, H.A a avut dreptate in ceea ce a facut.
2. in timpul aliantei SAS-Divin, ambele triburi au luat, pe rand, tintele celorlalti.


H.A
H.A I
H.A II
H.A 3


Daca va straduiti putin s-ar putea sa adunati vreo 70.000 de triburi impotriva noastra :))

2.
Prin postarea mea nu m-am plans ca avem atatea razboiaie ci am aratat cat de disperati sunt DIVIN :)
..ideea e ca sunteti atat de diperati sa destramati +SAS+ incat faceti aliante peste aliante si recrutari peste recrutari...

Dar ce vroiai bai desteptule sa faca Divin sa rupa aliante vechi de 7 luni de zile pe care le aveau numai ca sa fi tu multumit baga la capatana ca Divin avea alianta cu RIP inca din ianuarie cel putin de atunci imi aduc eu aminte se poate sa fie chiar si mai veche de atat cu H.A la fel in ianuarie aveau alianta ,tot de atunci aveam alianta si cu Triadele cu voi aveam PNA nu mai tin minte exact ,mai aveam alianta cu O.A si mai erau si altii nu-i mai tin minte pe toti .

Ce-ai fi vrut ,Divin sa rupa aliante vechi de 7 luni de zile pe care le avea cu ei ?
Pe ce motiv sa le rupa ?
Ca asa vrei tu ?


Baga la cap si nu mai veni cu tot felul de aiureli aici ,acele aliante cu RIP ,H.A ,TRIADELE si cu voi le aveam inca de atunci din ianuarie cand aveam si cu voi relatii diplomatice ,nu au fost create cum aberezi tu aiurea aici impotriva voastra si pt confirmare pt ca nu trebuie sa ma crezi pe mine scrie-i mesaj lui Borzesti si intreaba-l daca e asa cum zic eu si scrie si la cine mai e lider in H.A si dupa aia poti veni sa bati campii cat vrei .
Singurii cu care nu aveam alianta nici acum nu stiu daca sunt aliati au fost OLO, dar nici acolo nu vad nici un motiv sa pisi ochii pt ca nu vad ca voi sa fi pierdut vreun sat la ei si atunci care a fost rostul postului tau de doi lei .
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser31820

intrebare sa inteleg si eu.

Care mai sunt relatiile dintre confederatia anti SAS intre ei,si dintre SAS cu confederatia?
 

DeletedUser

Nu puteam sa inchei discutia despre o postare aiurea fara sa aduc niste ultime completari .



DIV2
DIVIN 3
DIVIN 4
DIVIN 5
DIVIN 6

RIP
RIP-AcIN
DIVIN 1
DIVIN
R!P
.RIP.

OLO
(|)

H.A
H.A I
H.A II
H.A 3
Sper ca n-am sarit pe nimeni ;))

Daca va straduiti putin s-ar putea sa adunati vreo 70.000 de triburi impotriva noastra :))
Sau aveti de gand sa ne scoateti si de pe celelalte lumi ?:))))))


trebuia in urma discutiilor purtate de voi sa vi se alature 5 triburi sa atace divin....de ce majoritatea ne-au contactat???de ce ???? ptr ca voi dupa umila mea parere ati tradat tot ce se putea numi ideal sau relatie cu vecinii....i-ati implicat in razboaie pe care nu le-au vrut.....nu le-ati respectat dorintele si i-ati tratat intotdeauna ca pe fratii mai mici si mai saraci...cu aer de superioritate...nu ** de tine sslazio....** de altii....am sute din discutiile voatre cu ei....oare de ce ????ptr ca se poate numi ca nu ati fost verticali in relatiile cu ei....nu v-ati respectat niciodata oamenii de langa voi ...ma refer la strategie de razboi si aliante(sa nu se inteleaga gresit ...ca unii nu respecta nici omul...nu fac apologie)

SSLazio, din postarile tale de pana acum am tras o concluzie gresita, cum ca ai fi un om cumpatat. Nu esti. Esti chiar rautacios.
monstruoasa coalitie? SSLazio, dar in timp ce erati aliati cu DiViN si v-ati chinuit timp de o luna de zile sa-i convingeti pe veruschi, Borzesti si Pirates sa atace si ei DiViN-ul, aia n-ar fi fost monstruoasa coalitie?

patriot gales si care mai faceti referire la mine va rog postati direct ca oricum nu ma deranjeaza,stiti chiar si noaptea imi fac procese de constiinta cat de rau am fost eu ca am vorbit cu aliatii(acuma ce sa zic daca faptu ca te pregatesti de razboi si vorbesti cu aliati din punctu meu de vedere te face un bun diplomat) nu neaparat ca nu respecti vre-un principiu...

Deci dupa logica ta de doi lei si a unor colegi de ai tai cand ati incercat sa-i convingenti pe RIP , Gemina si MK sa-i atace pe Divin era normal sa fie 70.000 de triburi impotriva Divin nu -i asa ? dar in situatia de acum cand aveti razboi cu DIVIN si cu H.A( de care voi sunteti vinovati ) si mai introduci ca dusmani si pe RIP si OLO care nu v-au luat nici un sat pana acum ,deci in aceasta situatie nu este normal sa fiti atacati de 70.000 de triburi . Nu ?

1. PAI CE LOGICA SUCITA E ASTA DUPA CUM A SPUS SI GICACONTRA .ZICI CA SE COALIZEAZA 70.000 DE TRIBURI IMPOTRIVA VOASTRA DAR DACA AR FI FOST IMPOTRIVA DIVIN NU ERA NICI O PROBLEMA , NU-I ASA ?

2.Alt lucru la fel de important voi ati facut asta ,ati incercat sa-i intoarceti impotriva Divin pe ce-i enumerati ,SAS fiind in ALIANTA cu Divin dupa cum se lauda chiar fostul tau coleg i se parea normal sa faca asa si pt el asta insemna ca este bun diplomat :rolleyes: .
Dar daca Divin gaseste aliati impotriva voastra fiind in razboi cu voi neavand relatii diplomatice cu SAS este rau nu este bine ce fac :eek:

Deci dupa cum spuneti voi este clar , trebuie schimbata modalitatea cum trebuie jucat de acum inainte , trebuie sa- i tragi in piept pe aliati si sa-i lucri pe la spate :rolleyes:


Vedeti sa aveti o logica cand mai postati ceva ,nu e obligatoriu sa se posteze pe extern .
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

TANNO1, ce documentat esti, cu copy/paste cu d'astea, ma uimesti,parca ai fi the patriot varianta placuta evident.

Cand eu in paranoia mea infantila ii scriu lui borzesti de diplomatie, iar el o arde aiurea ca nu, nu intrerupem alianta batman batman, si la 2 saptamani o face fara niciun fel de motiv intemeiat, da-mi voie sa am propriul scenariu legat de aceste misculatii diplomatice.

Cand olo si (|) imi ataca un coleg de 3 zile incontinuu, in mod organizat, nu doar foc de paie, iarasi da-mi voie sa fabulez.
Cand un reprezentant PDT mai sus afirma, ca v-au curs lacrimile pe la diplomatii altor triburi, ca sa ne inconjurati, doar pentru va satisface pofta primitiva de a ne desfinta, da-mi voie sa fabulez.

Cand un jucator cu nume de desene animate ne propune PNA-uri, da-mi voie sa fabulez.

Probabil intr-un final veti reusi ce v-ati propus, dar da-mi voie sa fabulez: East Side Empire este o naluca, visele voastre de a conduce lumea 18 prin cantitate vor ramane doar vise, unii au experienta lumii 4 :p. Acum te intreb: are rost sa mai fabulez?

Pana atunci, noi cei din +SAS+ ne aparam saracia si nevoile si neamul, si de aceea tot ce misca in lumea asta ne-e prieten numai noua, iara voua.......
 

DeletedUser

Trabantzel
Mai trabantzel orice ai zice asta nu o sa puteti sterge din Istoria acestei lumi si cu asta sunt de acord chiar si colegi de ai tai cum este Lazio care a spus ca H.A au fost indreptatiti sa va declare razboi .
1. Ati luat dusmanii aliatilor vostri .
Am mai spus in urma citeste ,se putea face si altfel ,in loc sa-i recrutati pe Scitii si Infern ii atacam impreuna si ii eliminam altfel de ce am mai avut alianta intre noi asta este rostul aliantelor ,si se strangeau relatiile intre noi cooperand in eliminarea inamicilor comuni dar voi ne-ati recrutat dusmanii nostri si ai altora ,acuma nu ne-am mai fi acuzat daca se mergea pe cooperare nu pe lovituri pe la spate si nu mai aveati motiv sa va plangeti ca va ataca nu stiu cine pt ca aveati spatele asigurat .
2 . Fiind aliati cu Divin ati incercat sa formati o coalitie cu care sa ne atacati ,ce fel de aliati sunteti voi ma?
Sunteti rusinea lumii 18 pt asta si sa stii ca treaba asta se va stii pe toate lumile pe care o sa jucati de acum inainte ,ati incercat sa ne faceti fiind aliati cu noi .
3 .
Nu au voie Divin sa gaseasca aliati impotriva voastra ? de ce ? Sunteti in razboi si daca Divin gaseste aliati impotriva voastra foarte bine nu ma intereseaza ca sunteti surclasati ca numar, au dreptul, nici o regula nu le interzice sa caute aliati impotriva voastra in fond fiind in razboi cu voi .
Acuma in legatura cu faptul ca sunteti aliati cu Rip nu ma amestec in chestiunea asta .

4 .
Cand un reprezentant PDT mai sus afirma, ca v-au curs lacrimile pe la diplomatii altor triburi, ca sa ne inconjurati, doar pentru va satisface pofta primitiva de a ne desfinta, da-mi voie sa fabulez
.

Aici sa stii ca mi-am permis sa rad cu gura la urechi pt ca pur si simplu este amuzant .
Dar voi cand ati vrut sa organizati impreuna cu RIP ,MK si GEMINA sa-i desfiintati pe divin atunci cum era ? Sau voi aveati o pofta civilizata de a ne desfiinta ?:D:D:D

Probabil intr-un final veti reusi ce v-ati propus, dar da-mi voie sa fabulez: East Side Empire este o naluca, Acum te intreb: are rost sa mai fabulez?

Pai din ce stiu East side empire s-a desfiintat, PDT au plecat si iau sate din Divin mi se pare ca sunt aliati cu voi asa ca nu stiu despre ce East Side Empire vorbesti ,tine minte ca Divin are alianta cu RIP s, H.A si MK de 7 luni de zile nu de ieri de altaltaieri ,dupa cum si voi cred ca aveti alianta cu Rip de o perioada buna de timp .

Eu nu mai joc in Divin de luni de zile ,am spus asta :)

Voi nu intelegeti un lucru ca ati fi putut fi impreuna si le dadeati ceaiul la altii dar cu voi nu s-a putut face nimic ati vrut sa ne faceti pe la spate .
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

ba ce mi place jocul asta ba :))

TANNO sa stii ca statisticile mai si mint uneori. Cel mai corect din partea ta (ca pe tine te vad cu zeci de statistici) ar fi sa le pui complete. Partial nu au nicio valoare. Si aici ma refer la lumea 18. Despre lumea 5 nu iti mai da tu cu parerea ca nu cunosti situatia care fuse pe acolo. Acolo poti sa le pui integral ca tot vei trage concluzia proasta, iti garantez.

Arunc un ochi pe forumul asta odata la 2-3 saptamani si raman surprins sa vad ca sunt citat.

Da, ai dreptate, eu am spus ca HA avea tot dreptul sa ne dea razboi. Oricine ar fi facut o. Deci unde este caracterul infect al SAS-ului pe care tu tot incerci sa il demonstrezi?
Da, ai dreptate, noi am cautat diplomatie contra Divin-ului(nu spun contra "voastra" pentru ca din punctul meu de vedere cei care posteaza cu alt nume decat pe joc sunt niste neica-nimeni). Si daca am cautat, ce? Acum demonstrati proverbul ala cu razbunarea si cu arma pentru ca exact asta a facut si face Divin-ul, cauta diplomatii anti-SAS.
SAS a recrutat Scitii care aveau un numar de membrii de cateva ori bune mai mic decat cel al Triadelor. Tot noi am fost aia ai dracu, nu?

Ca o informatie doar pentru ochisorii tai : SAS-ul a testat lumea 18, nu a jucat o. Daca vrei confirmare, uite te la ce a spus Razvan care te a anuntat de cateva ori ca multi jucatori buni din SAS au renuntat repede. Matematic vorbind, asta inseamna ca dintr un numar n de jucatori cu experienta si activi au ramas doar n-x, unde x este un numar natural mai mare strict decat 0. Daca ar fi ramas acel numar n, cat de mare devenea familia Divin-ului? East Side devenea East & Center & North Side?

Decat sa dai din gura pe aici mai bine fa rost de un cont in Divin si scoate i tu pe SAS ca la critici si la statistici esti bun, ne am convins cu totii.

Ne vedem peste inca vreo 3 saptamani!
Toate cele bune si succes SAS-ului si numarului natural mai mare sau egal cu 10 de triburi care se lupta cu ei(ca sa nu interpreteze TANNO afirmatia asta in shhpe feluri o si explic : pe langa postare am testat sa vad daca mai stiu si eu ceva matematica)!
 

DeletedUser

Voi incepe sa postez mesaje din arhiva personala. Asa mai aducem la cunostinta tuturor unele chestiuni pentru care aici sunt postate zeci de fabulatii din partea SAS. Mai exact, de catre Trabantel si C.Razvan. Ei nu cunosc multe, ii inteleg.

Cum am fost pacaliti cu SCITII ... remember. :)
La final nu s-a primit niciun sat din cele promise de imposibil. Asta ca sa nu existe dubii.


impossibil în data de 11.03. la ora 21:55
salut

doi prietebni de pe alte lumi s-au lasat de joc si mi-aui lasat mie conturile lor; unul dintre ei am vazut ca are pierde un sat la voi; asta este
celelalte, insa, as dori sa ramana in cadrul tribului...
daca vrei iti pot trimite discutiile (scurte dar la obiect) cu ei...

the patriot în data de 11.03. la ora 22:32
Sunt de la sciti, cumva?

impossibil în data de 11.03. la ora 22:33
au fost pana in seara asta; i-am bagat aici si ti-am scris ca sa vedem cum sa o rezolvam mai bine

the patriot în data de 11.03. la ora 22:34
De cine e vorba?

impossibil în data de 11.03. la ora 22:35
glasin ai 1amincontrol...
doi buni amici de joc de pe alte lumi, cum iti spuneam

the patriot în data de 11.03. la ora 22:37
Nu se poate asa ceva, am forum dedicat pentru ei, am zeci de mii de trupe pe satele la vreo 10 jucatori de pe langa ei, ne-au cucerit ceva sate... si acum sa acceptam asta? Ti se pare corect?

impossibil în data de 11.03. la ora 22:43
stai ptuin ca sa discociem putin lucrurile
- nu le-au lasat unui trib ci unei persoane si daca eram mai aproape incepeam sa le culeg inca din seara asta
- fiind o chestie pur personala eu zic ca nu avem de ce sa amestecam suita de atacuri pe ei cu ..donatia lor catre mine
- daca nu imi pasa de pozitia voastra nici macar nu te contactam, nu crezi?
dar acum tu ce propui?

the patriot în data de 11.03. la ora 22:53
1. inainte de orice prietenie/rudenie/ aici avem un protocol intre 2 familii serioase, zic eu, pentru care mai multi prosti si-au batut capul, aici ma includ si pe mine, si pe tine, pe toti participantii. Este refugiat, tribul lui era in razboi cu noi, deci e clar refugiat.
In privinta asta nu poti avea nicio pretentie, avem dreptate. Eu tin cont de diplomatia si intelegerea care am incheiat-o, nu de prietenia ta cu respectivii.
Te intreb altceva, cand ei ne atacau si ne luau sate, tu fiind prieten cu ei si aliat cu noi, de ce n-ai intervenit sa nu mai cucereasca sate de la noi?

2. La acest punct, nu ca-ti dau dreptate, ci doar incerc sa te inteleg. O concluzie este clara, tu nu poti avea pretentii, ar fi prea de tot. Sincer, daca as fi fost in locul tau, eu consider ca as fi fost nesimtit sa am o asemenea pretentie de la voi, adica sa raman eu cu satele.

3. putem negocia, nu sunt absurd, insa nu stiu cat o sa castigi de la aceste negocieri.

impossibil în data de 11.03. la ora 23:04
1 -sincer chiar nu stiam ce se petrece acolo
2 -te-as ruga sa nu ma jignesti; eu sunt civilizat in exprimari si nu jigensc pe nimeni...chiar cand cineva nu are dreptate; sau, cel putin, asa mi se pare mie...
3 -tocmai in virtutea bunei mele credinte te-am cautat eu pe tine si nu am asteptat sa ma cauti tu...asa, in nesmitirea mea...
chiar m-ai suparat cu eticheta asta

the patriot în data de 11.03. la ora 23:30
Imi cer scuze, departe de mine gandul acesta. Eu m-am referit la mine, daca as fi fost in situatia ta. Doamne iarta-ma! n-am jignit pe nimeni pe triburi pentru niste sate, si joc de vreo 5 ani, deci nici pe tine, te rog sa ma crezi.

the patriot în data de 12.03. la ora 00:39
Continuam maine discutia, suntem oameni maturi si cred ca ne vom intelege. Uneori copiii spun lucruri traznite, de aceea prefer sa stau de vorba cu tine. :)
In niciun caz cu [player]Qiilindory[/player].

Noapte buna!
******************************************************************
******************************************************************

impossibil în data de 13.03. la ora 14:23
salut, prietene...

of... (cam asta e cel mai bun si mai corect inceput)
haide sa incercam noi doi, pana mai pe seara, cand vom putea discuta si cu ceilalti, sa lamurim ceva din toata povestea asta

voi trece starea de fapt a lucrurilor la momentul acesta ca sa avem baza de discutie, daca esti de acord:
- scitii intra in familia sas

nu vreau sa comentez nimic pe marginea razboiului vostru cu ei

tu ce zici despre asta?

the patriot în data de 13.03. la ora 15:40
Salut ,

Sunt de acord cu intrarea oricarui SCIT in SAS , fara k26 si k36(zona DIVIN).

In legatura cu cei 2 jucatori in cauza(1amincontrol si glasian) propunerea mea este de a imparti satele in felul urmator :

Cei 2 jucatori au luat de la noi 7 sate.(5 control si 2 glasian). Noi le-am luat 5. Deci , ar fi mai fi de recuperat 2 sate de la control.

In plus , consider ca este ok sa cucerim si restul satelor de pe k26/K36 ale lui control.

ce parere ai?

impossibil în data de 13.03. la ora 16:57
ca sa inteleg bine:
- iei cele 2 sate considerate in minus de la control
- iar restul satelor lui control cine le ia?

the patriot în data de 13.03. la ora 20:08
K36 noi (zona de influenta DIVIN).
Ceea ce nu este in k36...fiecare dupa posibilitati.

impossibil în data de 13.03. la ora 20:40
adica, sa inteleg eu bine:
- vrei 12 sate de la control?
- si vrei sa mai ciupesti ceva si din k 46...
de ce nu spui ca vrei intregul cont?
nu ti se pare ca este de-a dreptul utopica cererea asta?

sunt dispus sa renunt la cele 2 sate (dintre care pe unul l-am lasat deja pe rusulika sa il ia) care faceau acea diferenta defavorabila...

the patriot în data de 14.03. la ora 12:43
Eu nu zic de 12 sate .
Eu zis de astea :

001 ([coord]670|394[/coord]) K36
002 ([coord]672|397[/coord]) K36
003 ([coord]668|398[/coord]) K36
007 ([coord]666|392[/coord]) K36
010 ([coord]678|392[/coord]) K36
012 ([coord]667|395[/coord]) K36
013 ([coord]668|391[/coord]) K36
200 ([coord]649|397[/coord]) K36


Iar restul , ceea ce nu este in k36 , le puteti lua voi :

[village]([coord]660|407[/coord])[/village]
[village]([coord]672|406[/coord])[/village]
[village]([coord]663|400[/coord])[/village]
[village]([coord]677|404[/coord])[/village]
[village]([coord]674|406[/coord])[/village]
[village]([coord]680|408[/coord])[/village]
[village]([coord]679|406[/coord])[/village]
[village]([coord]660|406[/coord])[/village]

the patriot în data de 14.03. la ora 12:44
[village](660|407)[/village]
[village](672|406)[/village]
[village](663|400)[/village]
[village](677|404)[/village]
[village](674|406)[/village]
[village](680|408)[/village]
[village](679|406)[/village]
[village](660|406)[/village]

impossibil în data de 14.03. la ora 13:07
spui numai de 8...am inteles
in ideea ca de fapt va fac un cadou cedandu-va niste sate, ce compensatie primesc in schimb?

the patriot în data de 14.03. la ora 14:23
satele de pe K46 ale lui control + contul lui glasian.
In plus, 2 jucatori de la SCITI , care pot ramane la voi , din K46.
Daca esti de acord, te rog sa imi comunici numele celor 2 jucatori alesi.

impossibil în data de 14.03. la ora 14:26
vrei cel putin jumatate din contul lui control; contul lui glasian si 2 jucatori din sciti?

asta este compensatia pe care mi-o oferi?:)))
esti utopic, serios...

the patriot în data de 14.03. la ora 21:24
Ai inteles gresit. :)

Tu ai intrebat: ce compensatie primesc in schimb?
... iar eu ti-am raspuns:
satele de pe K46 ale lui control + contul lui glasian.
In plus, 2 jucatori de la SCITI , care pot ramane la voi , din K46.
Daca esti de acord, te rog sa imi comunici numele celor 2 jucatori alesi.


Acum e clar? :)

impossibil în data de 14.03. la ora 21:26
e clar si imi cer scuze pentru interpretarea eronata dar ...tot aiurea este; tu imi oferi ceea ce eu am deja...
uite cum facem:
iti las 5 (cinci) sate de la control dintre care unul l-a si luat rusulika
si asta e tot

the patriot în data de 14.03. la ora 21:33
Mitica... (parca acesta iti este numele, scuze daca n-am retinut bine), are sate pe k36, acolo suntem noi, nu vad de ce v-ar interesa.

Cat despre avut, ti se pare corect sa-mi iei dusmanii? Noi ce mai atacam? Nu asa ne-a fost intelegewrea, nu?
Vad ca foarte multi sciti s-au refugiat la voi.

the patriot în data de 14.03. la ora 21:35
Noi am fost intelegatori, in mod normal nu trebuia sa invitati la voi pe nimeni de la sciti. Ti l-am lasat pe glasian fara sa-i luam un sat, chiar daca el ne-a luat 2 sate.

impossibil în data de 14.03. la ora 21:40
nu ma cheama mitica; este numai un fel al vostru de a-i numi pe cei din bucuresti:)))
dar eu ma amuz de asta...ma cheama mircea...

haide sa discutam la obiect, da?
va bateti cu aia de atata timp in zadar; preluarea lor de catre noi nu se poate numi ca le-ar fi fost frica; asa cum au rezistat si au iesit in astig cu voi, mai rezistau...iti spun in cunostinta de cauza pentru ca acum sunt sitter la control; si daca nu voiam sa ii las satul lui rusulika, probabil ca mai pierdea 3 luni ca sa ia unul...
noi aveam deja o alianta cu scitii, sti bine; nu am intervenit in nici un fel in razboiul asta pentru ca era o incompatibilitate intre diplomatii...
au vrut ei s aintre la noi, in calitate de aliati ai nostri, am acceptat...
mi-ai putea spune ca si voi, in aceiasi calitate de aliati, puteati sa va opuneti...posibil...dar noi eram neutri in acel razboi...

revenind la control: iti ofer GRATIS 5 sate; atat; nu are pentru mine nici o relevanta ca v-ati batut atata timp; satele sutn acolo si sunt in posesia lui control...
haide sa facem asa si e ok...
iar razboaie...haide sa fim seriosi; s-au treminat triburile de pe harta?

the patriot în data de 14.03. la ora 21:45
Scuze, Mircea.

Ce intelegi tu pri "in zadar"?
Verifica acest link si spune-mi daca a fost in zadar.
http://ro.twstats.com/ro18/index.php?page=war_stats

Mircea, ne-am inteles in protocol sa nu invitati jucatori sau triburi (in cazul fuziunilor) in caz ca acestia sunt in conflict cu cealalta parte? Raspunde-mi la aceasta intrebare, te rog.

impossibil în data de 14.03. la ora 21:54
din pacate, nici un act nu poate sa prevada chiar tot...nu esti un copil si sti bine ca legi si alte acte normative date de oameni de specialitate au scapari (nu ma refer la cele voite) si portite , etc...

acum ce facem noi?
ne cramponam de cateva sate?
te intrebaem de o compensatie si...in fine
o sa cedez niste sate, dar nu pot pe toate 8 pentruca imi rup legatura cu glasian; raman 5, da?

the patriot în data de 14.03. la ora 21:57
Si ceilalti jucatori care au intrat la voi? Cu ei cum ramane?

impossibil în data de 14.03. la ora 21:59
sunt la noi...
iti repet: nu ei sunt grija noastra sau a voastra...
avem ce face mai departe; noi sa vrem, nu?:)
daca vrei, ia-o ca pe un hatar facut si pe care il vom inapoia

the patriot în data de 14.03. la ora 22:06
Si ei sa ramana la voi? :)

Pentru ce este pe k36 imi vine greu sa fiu de acord. Hatarul asta e prea mare. Si nici la intrebare nu mi-ai raspuns.
Noi nu suntem absurzi, cred ca am fost destul de intelegatori pana acum. Te-am inteles, ti-au fost prieteni cei doi, insa vad ca "prietenia" asta se extinde la un trib intreg. Ori pe K36 nici nu se discuta, este zona noastra si vreau pe cat posibil s-o vad curatata, cu exceptia aliatilor, normal.

Nu te supara pe mine, insa tu nici zonele de influenta nu le mai respecti.

impossibil în data de 14.03. la ora 22:16
hm....asa cum spueam de prima oara, exista aici o problema destul de spinoasa...
nu vreau sa reluam aici cine ce respecta; pentru ca ai ai tai si ai mei au scaparile lor...
dar acum este o problmea mai mult decat serioasa pe care trebuie sa o rezolvam cat mai bine pentru toata lumea...
am sa discut si cu doru si am sa iti spun mai tarziu propunerea noastra

the patriot în data de 14.03. la ora 22:21
Cine este doru?

impossibil în data de 14.03. la ora 23:01
Qiilindory:)

the patriot în data de 15.03. la ora 06:26
:)) Acum, sa ma scuzi, sa nu mi-o iei in nume de rau, ti-o spun prieteneste, dar din atatea triburi pe care le are SAS, chiar nu ai un prieten mai matur cu care sa te consulti? :)
Sincer, eu am discutat cu foarte multi jucatori, de la mine sau din alte triburi (KMD, Triada, Gemina, fostul CTM, etc), insa n-am auzit absolut pe nimeni sa spuna o vorba frumoasa despre el. Cam toti spun ca este un "mucos imatur" sau un "copil fara minte". Parerea mea este ca-i un increzut imatur. M-am convins de asta. :) Personal n-am nimic cu el, insa nu stie sa poarte o discutie.
Toti spuneau ca: "vorbeste cu Mircea, imposibil, e om cu capul pe umeri". :)

impossibil în data de 15.03. la ora 10:25
prietene, il cunosc bine si iti pot confirma ca uneori atitudinea lui poate fi taxata si asa...dar e un tanar de mare capacitate intelectuala; si trebuie sa ma sfatuiesc cu el deoarece este si el ca si mine intemeietor al familiei...
e drept ca noi ne putem sa ne intelegem altfel, avand o experienta de viata 9asta insemnand si de lucuru cu oamenii) mai mare...ar trebui sa fie in ajutorul si folosul nostru chestia asta...

revenind putin la problema noastra:
- nu ii pot trata pe oameni ca pe obiecte; daca cineva din fostul sciti vrea sa vina la voi, e liber sa o faca; sper sa intelegi pozitia mea
- am convingerea ca trebuie sa ne intelegem dincolo de puncte si zone pentru ca vecinii nostri, respectiv amenintarile care ne pasc pe amandoi, nu sunt deloc de neglijat...or, daca ne oprim la niste lucruri pe care le putem rezolva amiabil (chiar si prin unele concesii pe care ni le facem - normal, la urma urmelor, nu?) cum ne putem gandi la un viitor comun bun?
nu as dori sa ma intelegi eronat; dar uneori se petrec lucurui care ne cer nu numai pricepere in gestionarea lor dar si maturitate in analiza situatiilor; atat pentru acum dar mai ales pentru maine si luna viitoare

the patriot în data de 15.03. la ora 11:46
Eu n-am zis sa nu te consulti cu el, insa ..... cred ca nu e treaba mea sa ma bag. :) Pe net e posibil orice.

Mircea, tu vrei sa ne cedezi 5 sate de la 1amicontrol iar noi sa ne facem ca ploua? Acum sincer, nu ti se pare ca cererea este putin cam umflata?
Adica voi priviti doar din perspectiva voastra, va bucurati ca niste copii ca mai luati niste sate in plus, dar nu va pasa de noi. Eu sunt intelegator, fac si compromisuri, insa ce-mi ceri e prea mult. Ai ajuns ca de la 2 jucatori ( considerati prieteni ce renunta la joc dar care se pare ca nu mai renunta) sa inviti tot tribul. Activ/inactiv nu conteaza, important sa intre la voi.
Si toate astea fara sa-ti pese de noi, si doar oameni suntem si noi ("nu ii pot trata pe oameni ca pe obiecte").
2 chestii ne-au deranjat:

1. ati incercat si incercati sa minimalizati rolul nostru, efortul si reusitele noastre in acest razboi.
2. ne-ati mintit, ati plecat de la 2 jucatori iar pe ascuns ia-ti invitat pe toti scitii! Nici macar nu ne-ati intrebat daca suntem de acord.

Mircea, un viitor bun nu se cladeste pe inselarea partenerului. Inainte sa fi facut ce ati facut de ce nu ati stat de vorba cu noi? Ati facut-o pe ascuns, in timp ce negociati cu noi pentru glasian si 1amicontrol, pe partea cealalta ii invitati in trib pe ceilalti.
Tu vorbesti de gestionarea matura, insa voi ati fost departe de asa ceva.
Stii ca eu am jucatori din 3 academii revoltati de ce ati facut voi? Asta este una din problema pe care mi-ati provocat-o.

Imi cedezi toate satele lui 1amicontrol ce sunt pe k36 + alte 10 sate de la alti jucatori, dar tot pe k36.
Mai mult nu cedez, si-asa am cedat un trib intreg.

impossibil în data de 15.03. la ora 22:21
ei....
la control sunt eu sitter...la glasian este alctineva; deocamdata...asta ca sa lamurim ce e cei doi; daca nu mi-ar fi pasat de discutia asta, deja erau innobilati de noi; asa ca acuzatia despre "bucuria" unor sate si a catorva puncte este o rautate gratuita...
restul scitilor au solicitat ei sa devina academia noastra; ca sa lamurim si asta...
despre minimalizat, nu eu am minimalizat ceva; nu-mi permit asa ceva; dar statisticile sunt statistici:(

cele 7-8 sate de la control...as zice ca da;
asadar eu sunt de acord cu satele de la control; pentru celelalte te rog sa discuti cu doru...

the patriot în data de 15.03. la ora 22:42
La ce statistici te referi? Twstats este de partea noastra, am pierdut 19 sate si-am cucerit 26. Deci chiar ca minimalizati.

Si cu ce schimba datele problemei daca au solicitat ei?

Eu nu discut cu toti mucosii, nu te supara. Si nu-l jignesc cand spun asta, e doar o metafora. Ca si cum as fi spus ca nu discut cu toti copiii. Este imatur iar "capacitate lui intelectuala" nu m-a dat pe spate . :)

Sa-mi dai coordonatele la cele 8 sate de pe k36 si celelalte 10 sate.
Nu ma trimite la x si la z, stabileste 10 sate si incheiem povestea.

impossibil în data de 16.03. la ora 00:24
am sa le stabilesc
si te rog sa renunti la tonul asta ...chiar ma deranjeaza; voiam sa vorbesti cu el numai pentru ca e mai familizrizat cu zona...

the patriot în data de 16.03. la ora 00:34
Ce ton? Ti-am explicat ca eu refuz - pentru ca nu pot! - sa port un dialog cu acel copil si tu ma trimiti tot la el. Ce vrei sa fac?
Intai sa se familiarizeze cu altele, pe urma poate reveni si pe triburi. :)

impossibil în data de 16.03. la ora 00:38
e-n regula
maine am sa iti spun satele
merg la somn ca maine am scrbici iar:)
noapte buna si tie

the patriot în data de 16.03. la ora 00:53
Noapte buna!
*******************************************************************
*******************************************************************

Comentariile nu-si au rostul aici. :(


the patriot în data de 17.03. la ora 12:41
Pe forumul comun ai rezervat satele unui nou coleg. Te rog sa stergi tu.

DMN3 în data de 17.03. la ora 12:42
era in triada cand le-am rezervat
si am atacurile pregatite
prea tarziu pentru el

the patriot în data de 17.03. la ora 12:47
Stiu ca era in triada, insa in momentul in care ai rezervat s-a si vazut ca este la noi.
Imi pare rau, stiu ce simti, insa asa am patit si noi cu Scitii. Te rog frumos, nu ataca.

DMN3 în data de 17.03. la ora 12:48
de acum o sa joc si eu la fel ca si voi
pete in roate

si crede-ma ca o sa aveti multe puse

nu fac promisiuni de genul dar o sa fac o exceptie

the patriot în data de 17.03. la ora 12:52
Tot noi nu suntem corecti? Sau te faci ca nu stii ce este cu scitii? Ei erau in razboi cu noi iar acum sunt colegii tai. Ti se pare corect?
Eu le-am atras atentia si lui imposibil, si luyi qillindory, nu faceti asta, o sa creati un precedent si se poate intoarce impotriva voastra. Nu m-au ascultat si chiar asta s-a intamplat.

DMN3 în data de 17.03. la ora 12:54
nu iti dau cu exporta din alte motive

Author a spus:
DMN3 în data de 11.03. la ora 22:12
au pierdut trupe
le merita
impossibil în data de 11.03. la ora 22:11
le-am scris, mi-au scris, sa vedem ce iese...
eu sincer nu le-as da nici un sat :)
DMN3 în data de 11.03. la ora 22:05
pana nu rezolvati cu divin nu iau
impossibil în data de 11.03. la ora 22:04
ia-le satele acum
nici nu trebuie sa le golesc eu ca sunt aproape goale:)))
nu stiam ca tu esti acolo
DMN3 în data de 11.03. la ora 22:03
divin se bat de mult cu ei
stiu doar sunt in zona mea
impossibil în data de 11.03. la ora 22:02
pentru mine e suficient de clar iar eu vreau sa le las tribului nostru
DMN3 în data de 11.03. la ora 22:01
nu imi trebuie
impossibil în data de 11.03. la ora 22:00
i-am scris lui the patriot
dar nu a raspuns inca
stai ca iti trimit si tie corespondenta cu ei
DMN3 în data de 11.03. la ora 21:59
trebuia sa discutati pe PM
sunt prea multi acolo care citesc
impossibil în data de 11.03. la ora 21:57
nu ma gandisem
chestia e ca aia chiar mi-au lasat conturile...
am si corespondenta cu ei, doveditoare
DMN3 în data de 11.03. la ora 21:55
sterge postul ala
se gaseste unu sa iti depuna tichet

cum am zis mai jos
aveti grija la roate sa nu ramaneti fara spite

the patriot în data de 17.03. la ora 12:59
Tu ne-ai dat dreptate iar acum platesti oalele sparte? :)
Nu e corect.

DMN3 în data de 17.03. la ora 13:06
o sa platiti si voi ...

the patriot în data de 17.03. la ora 13:07
"eu sincer nu le-as da nici un sat:)"

Nu mai exista nici caractere in acest joc. :(
Ce are mai mizerabil fiinta umana asta iese la suprafata si aici. Am o scarba profunda fata de tot. Uneori imi vine sa dau stergere cont. :(

Sa vezi ca imposibil n-o sa spuna nicio vorba pe forum. Sau daca spune, ar fi prea ipocrit.

De ce sa platim? O sa vrea razboi SAS-ul? :)))

DMN3 în data de 17.03. la ora 13:17
eu am iesit de o luna din conducere din SAS
din cauza unora printre care si imposibil

mie mi indiferent razboiul
nu joc pentru sate si joc singur aici

the patriot în data de 17.03. la ora 13:19
Imposibil sta la tot ce spune qilindori, de aici si prostiile pe care le face.

Vad ca tu cauti trib, de ce nu vii la noi? Te asigur ca nu intalnesti ce ai intalnit in SAS.

DMN3 în data de 17.03. la ora 13:33
nu sta la tot ce spune Q
tocmai asta ii problema fiecare face ce il taie capul

faza ii alta cu cautatul de trib :)))
astia au faza aia cu familia si eu le-am zis ca nu sunt prea familist :)))
si am aia la profil sa ii oftic pe ei :D

the patriot în data de 17.03. la ora 13:36
:)))

Invitatia ramane valabila. Apreciez ca esti un om corect. Cel putin asta am dedus din acel mesaj.

DMN3 în data de 17.03. la ora 13:48
nu spun ca sunt 100 la suta
dar cel putin incerc chiar daca mai am scapari

the patriot în data de 17.03. la ora 13:57
Toti gresim, insa cand gresesti intentionat, cu viclenie... atunci e altceva.

********************************************************************
********************************************************************

Trabantzel în data de 15.03. la ora 00:10
da numai cu divin, povestea cu divin si cu scitii e aceasi cu cam ce incerci tu sa faci, scitii au pierdut razboiul cu divin, si cativa din scitii au incercat sa intre la noi, pt ca avem alianta cu divin

Trabantzel în data de 15.03. la ora 00:11
incearca sa intri in divin, plm vorbeste cu [player]the patriot[/player] sau cu [player]tylerdurden[/player]
*********************************************************************
*********************************************************************

Qiilindory în data de 11.03. la ora 23:21
hai sa fim seriosi
ce facem vanam cai verzi pe pereti...
eu nu vad nici o rezervare facuta pe ei de nimeni de la voi apoi am intales ca e vorba de cateva atacuri razlete
cum naiba s-au dezvoltat asa tare daca voi ii atacati incontinuu si sunt plini de trupe.
uitativa si de unde au luat sate,o sa vedem cel mai bine eu zic asa impartim satele care le-au luat de la voi vi se cuvin satele care is de la noi ni se cuvin si restu care raman sa fie date celui carui ei au lasat satele
sa nu confundam statutul de refugiat aici si amandoi is in k 46 asa ca avem voie sa invitam
daca e vorba de chestia asta divinu mi-e in jur mi-a invitat nu stiu cati care erau posibile tinte pt mine...


asta ca sa nu mai pierdem timpu cu discuti
e ce propun eu ca trebuie facut
nu poti declara refugiat jucatori cu atatea puncte numa ca ai facut planuri care nici macar nu au reusti ba din contra...insa acuma e mai bine voi va primiti partea noi partea inamici dispar si ne vedem mai departe de treaba

the patriot în data de 12.03. la ora 00:01
Buna seara!

Hai s-o luam babeste sa ne putem intelege. Satele dusmanilor noi nu le rezervam pe forumul comun cu un trib care este aliat cu dusmanul. Sa fim seriosi.
Cat despre rapoarte, ca sa-ti indepartez nedumerirea, iti pot trimite zeci de rapoarte de atac, deci nu au fost "cateva atacuri razlete". Respectivii jucatori au renuntat deoarece erau singurii din trib care mai jucau si cam ramasesera fara trupe. In seara asta i-au luat un sat lui 1amicontrol, dar am pierdut si vreo 8000 lanci si spade pe un sat unde a atacat el. Noi am avut zeci de atacuri de la ei, am jucatori o gramada sprijiniti la granita cu ei. Si tu acum spui ca vanam cai verzi pe pereti? Chiar asa, nu ai cunostinta de acest razboi, nu stii cate sate am pierdut la ei, nu stii cate atacuri am dat in ei sau cate mii de trupe s-au pierdut dar totusi vii cu pretentia unui cunoscator. Cel putin asta reiese din mesajul tau.
Nimic din ce spui nu este adevarat. Ai consultat twstats?.. asa din curiozitate?


Side 1:
Tribes: DiViN DiViN2 DiViN3 DiViN4 DiViN5 DiViN6 DiViN7 DiViN8 DiViN9
Players:

Side 2:
Tribes: Scitii
Players:

Timeframe: Dintotdeauna

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 916
Tabăra 2: 154
Diferență: 762

image.php


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 27
Tabăra 2: 19
Diferență: 8

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 1,232,703
Tabăra 2: 229,661
Diferență: 1,003,042

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 96,106
Tabăra 2: 60,595
Diferență: 35,511

image.php


......................................................

Noi le-am luat 27 de sate iar ei 19. Astea sunt atacuri razlete?

Am pierdut la el doar 5 sate. Dar tu nu pui noptile pierdute? Chiar ne batem joc de copiii astia? Uite dusmanul, nu mai e dusmanul!

De ce nu spui sa negociem? De ce vrei tu sa minimalizezi toata munca noastra? Pentru ca asta faci tu. "Eeee, ce razboi ma, ati dat si voi 2-3 fake 2-3 atacuri razlete si gata, mare scofala." Cam asta reiese din mesajul tau.

Da, e pe k46, dar uiti ca se fac cuceriri, nu se invita jucatori dintr-un trib dusman aliatilor.
Si noi am invitat jucatori din out, ne erau aliati dar nu erau dusmanii vostri.
Apoi, nu uita de jucatorii din CTM ce si-au gasit adapost la voi. Dar am tacut.
Apoi, nu uita de refugiatii care au plecat din divin6 iar acum sunt la voi, chiar daca ati promis ca nu ii ve-ti invita. Iar am tacut.
Acum insa, e prea pe fata, e prea in bataie de joc. Incalcati si protocolul existent dar si bunul simt.

M-a deranjat ca vreti sa discutati de pe o treapta mai sus, si nu este cazul. Minimalizand efortul nostru gresiti.

Da, sunt de acord sa negociem, sa-i impartim satele, dar cum? Cate ne-ar reveni noua?

the patriot în data de 12.03. la ora 00:04
http://ro.twstats.com/ro18/index.ph...0269&pn=-1&type=&enemy=-1&enemyt=-1&min=&max=

the patriot în data de 12.03. la ora 00:06
http://ro.twstats.com/ro18/index.php?page=player&mode=conquers&id=425654

Qiilindory în data de 12.03. la ora 00:18
daca iti zic cate trupe mai au astia doi nu o sa iti vina sa crezi
in momentul in care imi declari refugiat jucatorul care e locul doi pe k pt mine e o problema
atatatea atacuri zici insa e ciudat ca ei au castigat
eu nu minimalizez nimic ma uit la rezultate nu spun ca nu v-ati chinuit insa fara folos asta e tot
vorbim despre cei doi nu ma intereseaza sciti si noi avem razboi cu kmd is pe voi nu ma intereseaza si aveti alianta cu ei.jucatori din out au fost tintele mele intereseazate la gemina cati o dat afara pe chestia ca le-am cerut noi
out in 1 o fost trecuti la dusmani de mine

apoi cu ctm am luat 2 jucatori care is foarte ok chiar daca au cateva puncte acolo(Ctm a cazut la o saptamna dupa ce eu am scos aliata ca stiam ca au razboi cu voi) deci avem si noi un merit acolo meritam 2 jucatori.
despre aia din divin 6 recunosc ca nu stiu nimic

ca sa nu mai pierdem timpu
fa repede propunerea cu impartirea insa tine cont bine de resursele care le-ati fi pierdt voi ca macar sa reusiti sa ii faceti ceva ca sa nu zic de atacu de care dispun pt ca nu vreau sa fiu rau da daca nu ati reusit pana acuma sa le faceti mare lucru cand deja is si mai mari si au trupe slabute sanse
nu va minimalizez nimic insa gandeste-te la noptile pierdute de acuma incolo ca ar fi fost si mai multe
asa acuma controlul conturilor e la noi(ca sa nu mai includ si chestia ca satele au fost cedate catre noi)
si nu e nici o chestie de uite dusmanu nu e dusmanu
conturile dispar voi va luati partea noi partea...
cam asta e
astept propunerea cu impartirea ca da nu mai pierdem timpu

Qiilindory în data de 12.03. la ora 00:27
ca sa nu mai adaug ca imagineazati
is 2 jucatori foarte mari orice trib ii vrea
si daca eu ii dau afara o sa ii prea alti care nu cred ca o sa mai fie dispusi sa cedeze sate ba mai mult ii blindeaza si sa vad atunci nopti pierdute da nu pt atacuri ci pt aparare...
cam asta eu ma bag la somn continuam discutia maine

the patriot în data de 12.03. la ora 00:31
Auzi, nu te supara pe mine. Prefer sa discut cu imposibil. Tu nu detii informatii exacte, nu stii despre ce este vorba iar uneori chiar bati campii.
Cum poti tu sa sustii ca noi nu i-am facut nimic lui 1amicontrol? Tu te-ai uitat putin pe adresele ce ti le-am dat? Macar asa, din curiozitate? Daca 1amicontrol ne-a cucerit 5 sate iar noi i-am cucerit lui 4 sate, asta inseamna ca:
- "v-ati chinuit insa fara folos asta e tot"
- "atatatea atacuri zici insa e ciudat ca ei au castigat"
- "daca nu ati reusit pana acuma sa le faceti mare lucru"

Nu ne purta de grija, ne descurcam noi cu ei.

Noapte buna!

Qiilindory în data de 12.03. la ora 00:42
bine is eu is pragmatic
un jucator impotriva unui trib si are un sat avans
asta da castig
treaba ta eu incerc sa scurtez disctia
in rest e clar facerea de planuri nu inseamna refugiat
intereseazate cum arata un refugiat(astia is plini de trupe) si daca e de descurcat pfff credema pot sa ma descurc si eu in alt mod..
2 is in k 46 adica zona mea de influenta eu negociez aici

cand ma bag in k 36 e alta chestie

si dah m-am uitat pe adresele alea... de prima data si stiu si ce trupe detin asa ca credema stiu ce zic

the patriot în data de 12.03. la ora 00:53
Amice, unde vezi tu "facerea de planuri" ?
Apoi, noi nu discutam cum era acel jucator, bun sau rau.
Un refugiat este cel ce fuge dintr-un trib in altul pentru a se pune la adapost de agresori. Poate el sa aiba 1 milion de sate sau doar un sat, poate sa fie primul in top 20 sau ultimul, poate sa aiba miliarde de trupe sau doar 100 de lanci. Tot refugiat ii spune.
Nu incerca sa dai definitii noi, stim foarte bine ce este un refugiat.

Care este treaba ta nu ma intereseaza, insa nu-mi place cum decurge discutia cu tine. Prefer sa discut cu oameni mai bine documentati. Tu nu esti documentat absolut deloc.

Noapte buna!

Qiilindory în data de 12.03. la ora 22:45
eu zic sa te mai documentezi despre ce inseamna un refugiat totusi

*********************************************************************
*********************************************************************
Se lamenta aici cineva ca ne-am chinuit s-o innobilam pe Algina ( dealtfel o persoana agreabila). Unul din motivele pentru care am "stagnat" este acesta:

the patriot a spus:
[ally]+SAS+5[/ally] - [player]impossibil[/player] astăzi la ora 01:44

incepand din momentul acesta pana maine seara ora 24,00 intre familia noastra si [ally]DIVIN[/ally] exista un armistitiu.

va fi respectat intocmai

multumesc


........................................................................
........................................................................

Va rog sa respectati acest armistitiu pana la conferinta de maine seara (adica in seara asta).
Daca aveti atacuri pornite dupa aceasta ora ni le aduceti la cunostinta.
In mod expres va rog sa opriti atacurile impotriva jucatorului [player]Algina[/player].
Puteti continua atacurile impotriva satelor ce ii apartin lui [player]dacul02[/player].

Mai multi colegi de la mine pot recunoaste aici de cate ori i-am rugat (si m-au ascultat) sa n-o mai atace pe Algina.
In final nu a avut loc nicio conferinta. Nu s-a prezentat SAS. Si nici scuze nu si-au cerut.
Diplomatul lor, intr-un mesaj, spunea ca el nu stie nimic despre nicio conferinta insa intr-un post pe forumul extern recunostea ca era cu imposibil cand a discutat cu mine la telefon.
I-am spus lui imposibil si reactia lui a fost aceasta: "Ce-i nebun? Cum sa nu stie?"

:)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Ne-au dat teapa SAS cu Scitii degeaba vorbesc ei si mint cu gura plina erau in dengrigolada cand au intrat in SAS pierderile lor erau foarte mari nu mai luau sate de la noi ,aveam topic cu rapoartele din razboi cu ei si pierdusera trupe cu gramada 1amincontrol avea pierderi mari ,era mare in punctaj pt ca a fost foarte activ ,in orice caz ne-au dat teapa mare SAS cu Scitii si in general am luat plasa cu SAS ,ei nu vad ca ce am patit cu ei nu am patit cu nimeni nici cu RIP si nici cu H.A .
 

DeletedUser16781

1.1. Tratati-i pe ceilalti cu respect si mentineti discutiile in limitele bunului simt. Nu uitati ca pe forum sunt membri de varste diferite si a caror experienta de joc difera de la caz la caz, motiv pentru care va rugam sa fiti rabdatori daca uneori apar intrebari care pot parea "stupide" sau "infantile".

Unde vedeti ca nu ii tratez pe ceilalti cu respect sau nu am bun simt ???
Nu-i problem ca va fac observatie la tot ce mi se pare aiurea din postarile celorlalti sa vedem daca acolo luati masuri ;)

Pai postez acelasi lucru de mai multe ori tocmai pt ca tie iti lipseste logica cu desavarsire ,prinzi greu si uiti repede ,poate niste medicamente pt tinere de minte te-ar ajuta .
Parca suna a jignire dragi moderatori
Atunci cand postezi ceva incearca sa si argumentezi nu doar sa arunci aiurea vorbe pe forum...
Intereseaza-te de mine unde invat,ce clasa sunt etc etc si apoi mai vedem daca prind asa grei si uit asa repede

Pai ma ,cum poti veni aici sa spui ca nu te intereseaza cum s-a produs razboiul cu H.A dar pe alta parte sa vii sa te vaiti ca sunteti atacati de 233333333 de triburi ,poate ar trebui sa te uiti la cauzele care au dus sa aveti razboi cu 23333333 in loc sa vii sa te plangi pe urma .
Aveti razboi si cu ei ti-am pus si un citat din cauza ca ati luat doua triburi cu care se bateau ei Infern si Scitii si le-ati transformat in SAS A si SAS B .Stai slab cu logica dar sa te plangi e usor .

Ti-am mai spus de 50 de ori pana acum (exagerez) ca nu ma plang.....
Prin postarea mea am vort doar sa evidentiez dorinta voastra de a ne desfiinta si atat..in rest nimic.
Nu am negat ca H.A ne-a dat aiurea razboi,am spus ca pur si simplu nu ma intereseaza deoarece nu cunosc cauzele conflictui si n-are rost sa vorbesc aiurea ;)


Dar ce vroiai bai desteptule sa faca Divin sa rupa aliante vechi de 7 luni de zile pe care le aveau numai ca sa fi tu multumit baga la capatana ca Divin avea alianta cu RIP inca din ianuarie cel putin de atunci imi aduc eu aminte se poate sa fie chiar si mai veche de atat cu H.A la fel in ianuarie aveau alianta ,tot de atunci aveam alianta si cu Triadele cu voi aveam PNA nu mai tin minte exact ,mai aveam alianta cu O.A si mai erau si altii nu-i mai tin minte pe toti .
Parca suna a jignire dragi moderatori
Nu am spus sa rupa aliantele dar nici sa faca atatea aliante cu disperare...
Sa nu uitam fuziunea cu Gemina si nu ma indoiesc ca DIVIN sa fi influentat ruperea aliantei dintre RIP si +SAS+..deasta spun ca sunteti disperati :p

Baga la cap si nu mai veni cu tot felul de aiureli aici ,acele aliante cu RIP ,H.A ,TRIADELE si cu voi le aveam inca de atunci din ianuarie cand aveam si cu voi relatii diplomatice ,nu au fost create cum aberezi tu aiurea aici impotriva voastra si pt confirmare pt ca nu trebuie sa ma crezi pe mine scrie-i mesaj lui Borzesti si intreaba-l daca e asa cum zic eu si scrie si la cine mai e lider in H.A si dupa aia poti veni sa bati campii cat vrei .
Singurii cu care nu aveam alianta nici acum nu stiu daca sunt aliati au fost OLO, dar nici acolo nu vad nici un motiv sa pisi ochii pt ca nu vad ca voi sa fi pierdut vreun sat la ei si atunci care a fost rostul postului tau de doi lei .
Parca suna a jignire dragi moderatori
Eu am postat dupa ce RIP a anuntat ruprea aliantei/am aflat ca OLO ne are la dusmani..deci nu m-am vaitat ca ma ataca RIP sau OlO asa ca scuteste-ma cu vaicarelile ca ma stresezi
>baga la cap< ii spui cui vrei tu dar nu mie pentru ca eu nu bag la cap toate prostiile de pe un joc ;)
Nu ma intereseaza de cat timp aveti voi alianta.....postarea mea a vrut doar sa scoata in evidenta disperarea voastra de a desfiinta +SAS+ atat...cred ca e a 100 oara cand ti-o spun si p-asta:))

Deci dupa logica ta de doi lei si a unor colegi de ai tai cand ati incercat sa-i convingenti pe RIP , Gemina si MK sa-i atace pe Divin era normal sa fie 70.000 de triburi impotriva Divin nu -i asa ? dar in situatia de acum cand aveti razboi cu DIVIN si cu H.A( de care voi sunteti vinovati ) si mai introduci ca dusmani si pe RIP si OLO care nu v-au luat nici un sat pana acum ,deci in aceasta situatie nu este normal sa fiti atacati de 70.000 de triburi . Nu ?

Nu am spus ca e ceva anormal sa avem razboi cu 70.000 de tirburi ci doar ca sunteti prea disperati sa destramati +SAS+..am ajuns la 101 parca :))

Alt lucru la fel de important voi ati facut asta ,ati incercat sa-i intoarceti impotriva Divin pe ce-i enumerati ,SAS fiind in ALIANTA cu Divin dupa cum se lauda chiar fostul tau coleg i se parea normal sa faca asa si pt el asta insemna ca este bun diplomat .
Dar daca Divin gaseste aliati impotriva voastra fiind in razboi cu voi neavand relatii diplomatice cu SAS este rau nu este bine ce fac

1.5. Membrilor forumului le este interzis sa provoace moderatorii sau adminii in mod deliberat. Topicurile sau mesajele care au ca scop crearea de conflicte intre jucatori si moderatori vor fi sterse, iar autorii vor fi pedepsiti aspru.

6.3. Toate reclamatiile sau criticile in legatura cu activitatea moderatorilor sau a adminilor de pe forum sau din joc (incluzand aici sanctiunile primite) se vor face numai prin sistemul intern de suport. Orice incercare de a deschide o discutie pe aceasta tema pe forum va fi considerata infractiune si pedepsita cu un avertisment iar tema va fi inchisa/stearsa .

Cea ce fac divin nu arata rautate ci disperare
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Unde vedeti ca nu ii tratez pe ceilalti cu respect sau nu am bun simt ???
Nu-i problem ca va fac observatie la tot ce mi se pare aiurea din postarile celorlalti sa vedem daca acolo luati masuri
Si eu am primit mustrare stai linistit pt ce zici tu ca as merita si eu mustrare tot pe 1.1. diferenta e ca mie mi-a trimis in mesaj nu mi-a pus in josul postarii ca si tie asa ca cererea ta este fara sens mi-am primit sanctiunea :) .
Atunci cand postezi ceva incearca sa si argumentezi nu doar sa arunci aiurea vorbe pe forum...
Eu cred ca am argumentat si chiar reiterez ce am zis din nou ,ca iti lipseste logica si ti-am explicat din punctul meu de vedere de ce cred asta .
Nu am negat ca H.A ne-a dat aiurea razboi,am spus ca pur si simplu nu ma intereseaza deoarece nu cunosc cauzele conflictui si n-are rost sa vorbesc aiurea
Aici te astept sa citesti si sa revii cu clarificari ca sa nu zici pe urma ca iar critic ,ai vrut sa zici ca H.A v-a declarat aiurea razboi ?
Am pus doua mesaje in care colegi de ai tai sunt de acord ca H.A aveau dreptate in ceea ce au facut si au luat situatia asa cum era si tu vad ca zici ca H.A v-au declarat aiurea razboi .
Cred mai degraba ca ai avut tu o greseala de exprimare si de fapt ai vrut sa spui "Nu am negat ca H.A ne-au declarat razboi fiind indreptatiti sa o faca" nu ca v-au declarat razboi aiurea ,pt ca daca spui ca v-au declarat aiurea te astept sa argumentezi de ce crezi ca v-au declarat razboi aiurea si chiar si asa o sa-ti dau cu argumentele in cap .
Nu ma intereseaza felul cum s-a produs razboiul cu HA ;)
Ei aici avem o problema cu logica odata spui ca nu te-a intereseaza cum s-a produs razboiul cu H.A dar cand ai facut tabelul cu toate triburile impotriva voastra i-ai trecut si pe ei ,din doua una :sunt de acord cu tine daca spui ca nu te intereseaza din ce motive aveti razboi si cu H.A dar atunci fi constant cu tine insuti in aceasta pozitie si nu-i mai trece si pe ei la cele 70.000 de triburi care sunt impotriva voastra ,este adevarat ca va bateti si cu ei dar asta s-a intamplat din CAUZA VOASTRA . Daca vrei sa-i treci si pe ei la triburi impotriva voastra te rog sa mentionezi in dreptul lor intotdeauna Avem razboi cu H.A pt ca le-am luat triburile cu care se bateau si le-am transformat in triburi SAS si ne-au declarat razboi din cauza asta ,asa mi se pare mie corect ,nu mi se pare corect sa spui ca au fost adunate triburi impotriva voastra si sa nu mentionezi ceea ce am spus in ce-i priveste pe ei .
Eu zic ca am explicat destul de clar .

Un alt motiv pt care te-am acuzat de lipsa logica este cand ai spus urmatoarele
...ideea e ca sunteti atat de diperati sa destramati +SAS+ incat faceti aliante peste aliante si recrutari peste recrutari...

Deja ti-am mai spus ca nu ai dreptate si oricine citeste va fi de acord cu mine cum poti spune ca facem aliante peste aliante ca sa va destramam pe voi ?
Este o prostie pt simplul fapt ca noi aveam alianta cu cei acuzati de tine RIP ,H.A de mult timp ,nu sunt aliante recente inca din ianuarie cand aveam relatii diplomatice si cu voi deci este o greseala in exprimarea ta ar fi trebuit sa spui ca Divin sunt disperati sa-i faca si pe alte triburi sa va atace cu un simplu amendament pe care trebuie sa-l faci ca sa fi logic Divin nu are cum sa faca aliante peste aliante ca sa va destrame din simplul motiv ca aliantele sunt facute inca de acum 7 luni de zile ,ca sa ai o exprimare corecta ar fi trebuit sa spui ca incearca sa-i intoarca impotriva voastra pt ca altfel lumea o sa creada ca chiar asa e cum zici tu ca face aliante peste aliante si de fapt ele sunt foarte vechi in timp si nu au fost facute impotriva voastra ci au fost facute pt ca ne invecinam si nu doream razboi unii cu altii de fapt din acelasi motiv din care ati avut si voi alianta cu ei .
Singurii la care exprimarea ta ar fi fost corecta sunt OLO cu care probabil este o alianta mai recenta dar as avea si aici o completare de facut cred ca cei din olo au fost capacitati sa va atace pe relatia Rip ,RIP fiind aliati cu olo nu cred ca Divin are vreun merit in asta dar nu am de unde sa stiu sigur ,pot sa spun prostii pt ca nu am absolut nici o informatie , speculez si eu , am renuntat de ceva vreme la joc pe lumea 18 .

A si ca sa completez inca ceva pt cine citeste ca sa nu zica ca Divin are numai aliante peste tot vreau sa amintesc ca si cei din SAS au avut aliante multe si aici mentionez
Alianta cu Rip ,Alianta sau PNA cu familia MK ,Alianta sau PNA cu Gemina si nu in cele din urma Alianta cu Divin si PNA cu H.A .

Spor la scoala cu invatatul .
 

DeletedUser20436

am primit vreo 2 mustrari si mi sau sters doua comentarii ale mele..in fine probabil PUSKI a avut dreptate ,dar nu inteleg un lucru...de ce aceasta postare nu a fost stearsa

Auzi la borzesti...cum merge razboiul cu olo?) Cand o sa ajungi tu ca PDT sa te bati pe atatea fronturi vom mai discuta,pana atunci ciocul mic si joc de glezne.....Dupa ce ca si voi ii sprijiniti...pe aliatii vostrii de nadejde)

adica asta e permis si ce am zis eu a fost mai grav?

no offence alin

bun sa scriu ceva ce are legatura si cu acest topic..suntem aliati cu DIVIN din ianuarie e adevarat ...cu SAS mai apoi am facut..nu pot sa spun ca nu ne-am inteles bine cu ei...nu pot sa le reprosez absolut nimik...am explicat motivele ruperii aliantei...cu OLO la fel suntem aliati cu ei de cand erau ei vreo 8 jucatori in trib poate mai putin...stiu si ei...vreau sa spun ca nu am uneltit noi RIP la distrugerea +SAS+...,numai si numai circumstantele ne-au adus in aceasta postura...seara buna
 

DeletedUser

In primul rand vreau sa clarific un lucru pentru C.Razvan. Vreau sa stii si tu deoarece vad ca nu ai idee de la ce a pornit razboiul H.A vs SAS ca desi au fost tensiuni la mijloc razboiul adevarat a pornit cand tribul Infern si academia acestora au devenit SAS A respectiv SAS B, triburi care in acel moment erau in razboi cu noi. Au fost unele negocieri insa in final rezultatul a condus la un razboi care din punctul meu de vedere si a majoritatii membrilor tribului nu se va incheia decat cand unul dintre cele 2 triburi (H.A sau SAS) va disparea din zona noastra de conflict. Imediat dupa pornirea razboiului chiar a fost o discutie cu SSlazio care recunostea ca nu era de acord cu felul in care erau tratate lucrurile si aici ma refer desigur la cei din tabara sas-ului.

In al doilea rand, TANNO1, vad ca tu stii despre cei din SAS ca ne-au propus un pna, dar nu stiu cati cunosc faptul ca SAS ne-au propus o fuziune cu pretextul ca am lucra mai bine impreuna impotriva unui anume trib (nu fac referire la vreunul din actuali aliati, nu este implicat in acest razboi) pentru ca se dezvolta destul de binisor. Desigur raspunsul nostru a fost unul negativ.

In al treilea si ultimul rand am mai spus si o repet PDT este un trib jalnic nu isi merita pozitia de lider in clasament, singurul lucru pe care il doresc este sa fi avut granita cu ei, probabil sate luate fara prea mari probleme...doar daca nu primeau milioane de trupe in 20 de minute sprijin cum spunea cineva de la ei :))... fara suparare alin, dar stii parerea mea despre restu de la voi din conducere.
 

DeletedUser

Din lipsa de informatii C.Razvan face niste afirmatii neacoperite de realitate. El nu-i rau intentionat, si n-o spun ca-i buzoian de-al meu, ci pur si simplu pentru ca asa este. El a iesit la "iveala" -adica in fata- dupa ce s-a retras spishuletz (sau cum ii spunea, n-am retinut bine, chiar daca era tot buzoian de-al meu). Pana atunci eu n-am auzit de el. Bine, mea culpa. :)
Ai spus multe pe acest forum dar nimic nu-i adevarat.
Razvan, cand DiViN a devenit aliat cu HA, MK si RIP, nici macar nu aveam alianta cu SAS! Alianta cu SAS a venit mult mai tarziu. Tu gresesti cand spui ca: "Nu am spus sa rupa aliantele dar nici sa faca atatea aliante cu disperare"
Despre DiViN nu poti spune ca a facut "atatea aliante"cu disperare deoarece nu a facut decat o singura alianta in plus de ce avea. :) Da, exact, cu tribul OLO.
Despre SAS da, putem spune ca umbla cu disperare dupa aliante, pot enumera cel putin 3 aliante noi.
Dar noi nu condamnam asta, este strategia voastra, pe timp de razboi se permite, noi am condamnat modul ticalos si marsav pe care l-ati folosit in timp ce eram aliati, ati incercat sa ne injunghiati pe la spate, tilhareste.. Atat si nimic mai mult. Asta condamnam. In rest puteti sa va aliati si cu triburile de pe L19 si L20 sau chiar si L5, unde am auzit ca ati facut nu stiu ce vitejii.

Razvan, la noi nu-i disperare, stai linistit. Si prea o spui intr-un mod jignitor pentru jucatorii din DiViN, normal.
De ce sa fie disperare? Daca triburile noastre sunt in razboi, nu ti se pare normal si logic sa ne dorim sa va distrugem? Voi, SAS, nu va doriti acelasi lucru in ce ne priveste? Ba chiar mai mult, daca nu ma inseala memoria. Cand 2 triburi au tradat familia DiViN si s-au aliat cu voi impotriva noastra, pe forumul comun ce l-ati creat imediat am avut ocazia sa intalnesc niste afirmatii de-ale voastre pur si simplu macabre sau aiuristice. Ca sa ne omoara pe noi (DiViN) si alte, alte tampenii. Asa ca, eu cred ca disperarea se afla la voi.

PS. 1. Razvan este la liceul Hasdeu din Buzau, liceu considerat cel mai bun din judet Ca sa fiu mai exact, el si-a pastrat acest renume de pe timpul fostului presedinte al Romaniei, N.Ceausescu.
Si totusi, chiar si-asa, asta nu inseamna nimic, Razvane. Nu vreau sa insinuez nimic, insa stim foarte bine ce scoala se face in ziua de azi. :)

PS. 2 Atat General Moshu cat si Borzesti au perfecta dreptate.
In privinta RIP-ului, sa ziceti merci ca ei au avut caracter si nu au rupt alianta cu voi atunci cand a inceput razboiul nostru.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser16781

Si eu am primit mustrare stai linistit pt ce zici tu ca as merita si eu mustrare tot pe 1.1. diferenta e ca mie mi-a trimis in mesaj nu mi-a pus in josul postarii ca si tie asa ca cererea ta este fara sens mi-am primit sanctiunea :) .
Eu cred ca am argumentat si chiar reiterez ce am zis din nou ,ca iti lipseste logica si ti-am explicat din punctul meu de vedere de ce cred asta .
Oi fi mai important de ai primit mustrare in privat :))..nu conteaza eu mai vroiam o sanctiune :))))
Faptul ca nu ma intereseaza cum s-a produs razboiul cu HA este o lipsa de logica :))

Nu am negat ca H.A ne-a dat aiurea razboi,am spus ca pur si simplu nu ma intereseaza deoarece nu cunosc cauzele conflictui si n-are rost sa vorbesc aiurea
Aici te astept sa citesti si sa revii cu clarificari ca sa nu zici pe urma ca iar critic ,ai vrut sa zici ca H.A v-a declarat aiurea razboi ?

Nuuuuu....m-am incurcat in negatii + cuvantul >aiurea< :))) scuze...asa se intampla cand stai cu cate 5-6 ferestre deschise :)) :">
Voiam sa spun ca nu cunosc cauzele acelui razboi deci nu pot sa afirm ca HA ne-a dat razboi aiurea sau nu :)

Am pus doua mesaje in care colegi de ai tai sunt de acord ca H.A aveau dreptate in ceea ce au facut si au luat situatia asa cum era si tu vad ca zici ca H.A v-au declarat aiurea razboi .
Cred mai degraba ca ai avut tu o greseala de exprimare si de fapt ai vrut sa spui "Nu am negat ca H.A ne-au declarat razboi fiind indreptatiti sa o faca" nu ca v-au declarat razboi aiurea ,pt ca daca spui ca v-au declarat aiurea te astept sa argumentezi de ce crezi ca v-au declarat razboi aiurea si chiar si asa o sa-ti dau cu argumentele in cap .

Te-am lamurit mai sus :D
Ei aici avem o problema cu logica odata spui ca nu te-a intereseaza cum s-a produs razboiul cu H.A dar cand ai facut tabelul cu toate triburile impotriva voastra i-ai trecut si pe ei ,din doua una :sunt de acord cu tine daca spui ca nu te intereseaza din ce motive aveti razboi si cu H.A dar atunci fi constant cu tine insuti in aceasta pozitie si nu-i mai trece si pe ei la cele 70.000 de triburi care sunt impotriva voastra ,este adevarat ca va bateti si cu ei dar asta s-a intamplat din CAUZA VOASTRA . Daca vrei sa-i treci si pe ei la triburi impotriva voastra te rog sa mentionezi in dreptul lor intotdeauna Avem razboi cu H.A pt ca le-am luat triburile cu care se bateau si le-am transformat in triburi SAS si ne-au declarat razboi din cauza asta ,asa mi se pare mie corect ,nu mi se pare corect sa spui ca au fost adunate triburi impotriva voastra si sa nu mentionezi ceea ce am spus in ce-i priveste pe ei .
Eu zic ca am explicat destul de clar .

Cred ca o sa tin minte toata viata cum s-a produs razboiul cu HA :))
Nu ma intereseaza pentru ca eu nu am HA pe langa mine
Cu HA si cu DIVIN avem razboi de mai mult timp deci nu are rost sa comentam cum s-au produs aceste razboaie....eu ma refeream la faptul ca ati facut alianta cu olo,v-ati bagat intre noi si RIP,ati incercat fuziune cu gemina si cred ca daca se poate ati mai face :p

Ma rog..hai ca n-are rost sa ne contram la infinit pt ca ** de 2 lucruri diferite...eu de faptul ca faceti orice pentru a destrama +SAS+ iar tu despre greselile +SAS+ care au dus la producerea unora dintre aceste razboie :p
 

DeletedUser

C.Razvan a spus:
de faptul ca faceti orice pentru a destrama +SAS+

Tu ce intelegi prin "faceti orice" ? Ce-i de condamnat la noi? Ca am mai facut o alianta?
Si unde e problema? Dorinta noastra (logica si fireasca, la urma urmei suntem in razboi) deranjeaza? :)

Parerea mea, problema principala e la voi. Dusmanie si ura ca la jucatorii vostri n-am mai intalnit. N-ar fi fost nimic daca acestia se exprimau in joc, prin atacuri, insa ei au facut-o doar pe forum sau prin mesaje. Pentru un joc, sa ajungi sa-l faci pe cineva "prost" sau in alte feluri nu-si gaseste justificare. Ati depasit de mult masura.
 

DeletedUser

N-ar fi fost nimic daca acestia se exprimau in joc, prin atacuri, insa ei au facut-o doar pe forum sau prin mesaje. Pentru un joc, sa ajungi sa-l faci pe cineva "prost" sau in alte feluri nu-si gaseste justificare. Ati depasit de mult masura.
patriot sa iti aduc aminte cum jucatoarea Trosnea imi tot dadea mesaje crezand ca o sa ma provoace sa i raspund cu jigniri ca sa imi faca tichet si din pacate pentru voi nu va reusit;)
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus