Doriti sa facem o "istorie" a L7 ?

Doriti sa facem o "istorie" a L7 ?


  • Total votanți
    48
  • Sondaj închis .
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Ce ar presupune acest proiect?

O istorie pe care nu o gasim in statistici,o amintire a ceea ce ati facut in anii de joc pe L7...

Dar pt asta am nevoie de ajutorul vostru...ce triburi s-au infiintat,cand,de catre cine,ce razboaie au avut,cine le-a castigat,ce diplomatii au fost....tot ce va amintiti de cand ati inceput sa jucati si pana astazi!

Iar cei ce citesc acest forum pot transmite si colegilor din joc propunerea mea si poate vin si eu cu un vot si/sau cu o amintire :)


Sondajul va fi deschis 30 de zile!
 

Gyy0

member
Scor reacție
0
2

depinde acum cu ce doresti sa te ajut
a trecut ceva timp de cand m am lasat de 7
oricum pm si ti povestesc istoria L7 asa cum o stiu eu din tribul -dark-
 

DeletedUser17395

Pai nu stiu exact la ce te referi ? La mom cand 3 corecti au tradat TSL si au furat satuce noaptea ? Pai multe i se datoreaza lui open mind, a avut tarie de caracter si a continuat sa joace, si alaturi de vechiul TSL am venit eu si colegii mei din RA, si cei din TSA grupati in jurul lui sebastos..
Open e cel mai in masura sa povesteasca..
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

eu stiu ca era noobs,nu n00bs :)

imi mai aduc aminte de niste triburi: Die!,TDL,Dark,Narf,Jar,Knight,GVL...ar fi interesanta povestea lor(ca de Diablo,Hk,Viking,TSL m-am saturat sa tot aud).
 

DeletedUser

Povestea GVL va fi cu siguranta...si va fi spusa de cea care a condus acest trib foooarte mult timp si de alti cativa jucatori care sunt convinsa ca ma vor ajuta,inclusiv de catre mine,sunt unul din "ultimii GVL-isti" ;)
 

DeletedUser

totusi nu a pomenit nimeni de FR nimic .. au fost si ei pe acolo totusi
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

inainte sa afirmi ca eu nu stiam macar ce se intampla pe parcela mea eu zic sa te interesezi .. parcela mea insemna sfera .. si cred ca stiam cam tot ce se intampla acolo ...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser20252

Cauta la topicul dinstre TSL si H.K. si vezi ca sunt jucatori din H.K. care confirma ca ala a raspuns la un ticket pe lumea 7,chiar daca juca acolo si nu stiu ce motiv avea el sa raspunda.
Ti-am spus ca nu stii multe.
 

DeletedUser11365

l7..a fost o lume prea tare pentru vorbele care vi le aruncati voi acuma..

a existat candva Mod,TSL,Diablo,Burn,Die..jucatori ca hiotikiri,sisisi(dany),jet-li,citu,allexzandra,Eek..am enumerat doar cativa pe care lumea i-a uitat..Diablo avea razboi cu Burn,sebica cu hiotikiri si-au facut ei 2 trib (LOVE),cuka impartea premium luat de pe la copii..o lume frumoasa..una din cele mai tari care au existat pe .ro..voi care inca jucati,respectati-va mai mult daca vreti sa faceti cinste unei lumi cu o istorie asa de bogata..
 

DeletedUser

cineva se arata interesat de o istorie a anumitor triburi care au evoluat pe aici si s-a scris mai putin despre ele...poate o sa prezint eu Knight of Avalon.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser11501

Sunt curios de versiunea "istoriei" TSL-ului...in special "acea mirifica rupere" a tribului....foarte multi stiau ca se va intampla...cu mult timp inainte...acum poate avem si o varianta "oficiala". :)

pot oferi povestea in detaliu:rolleyes:
 

DeletedUser

si da, am preferat hk pentru ca au fost oameni normali si mi-au explicat si m-au ajutat mult chiar inainte de a intra la ei.

open cand a venit la mine a zis asa : fotr sa fuzioneze cu TLA daca nu ma insel sa sprijinim noi granita cu hk si daca suntem si activi poate primim si sate in granita aia...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser17395

Adevaru ca de pe lumea 7 mai exista doar 2 echipe, una Diablo e invingatoarea meritata a lumii, alta TSL e o castigatoare de respect din partea multora..
. 2 echipe mai sunt, repet, diablo e pe lumea 7, TSl pe W46. Nu cred ca vei din Viking mai activeaza pe undeva.., din hk probabil mai exista cateva bisericute,
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

...........................................................................
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser20252

Ca sa fiu si eu on-topic o sa ma dau si eu cu parerea doar in privinta a doua triburi si anume:
DIABLO-un trib format din mai multe grupuri,unele cu niste interese,altele cu alte interese.Au reusit sa castige aceasta lume pentru ca toate grupurile ce alcatuiau DIABLO aveau acelasi scop,si anume cucerirea lumii 7.Nu prea a contat in ce mod au facut asta,prin recrutari masive,prin alte suste,important este ca au facut asta si este succesul lor.Eu nu pot decat sa ii felicit si sa fiu mandru ca am fost si eu parte candva din acel trib.BRAVO DIABLO.

TSL-un trib a carui scop a fost drumul parcurs pe lumea asta si nu neaparat destinatia.S-au distrat,s-au simtiti bine,au dat dovada ca sunt o echipa foarte unita avand in vedere ca au trecut cu brio prin multe incercari si au ales sa renunte cand au dat stergere in semn de protest fata de adminii ce conduc aceasta lume.TSL cu H.K. nu pierdeau,era un razboi ce dura de multe luni de zile,aproape de un an si H.K. avea o diferenta doar de 600-700 de sate(am vazut astazi statistici inainte sa dea TSL stergere).Poi DIABLO luat 600 de sate de la VIKING in o saptamana si ceva,si H.K. a reusit asta in aproape un an,va dati seama cat ar mai fi durat razboiul dintre cele doua triburi,dar mna...sunt detalii.


Una peste alta,TSL au fost cea mai buna echipa de pe lumea asta,insa nu au fost cel mai bun trib.Dupa parerea mea cel mai bun a fost,este si va ramane DIABLO.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser11501

Sa ne aducem aminte ca HKK nu era singurul razboi al TSL. TSL avea razboi cu o coalitie de trei ori mai mare ca numar de sate. Cu toate astea, in momentul retragerii TSL de pe lumea 7, TSL era pe plus cu un numar de cateva sute de sate impotriva coalitiei ca ansamblu.
La momentul retragerii TSL am postat o statistica TSL vs. hkk, hkka, fr, fra, haita, futr...dar din cate am observat a fost stearsa din arhiva acestui forum(ca si intreg topicul Tribal Lords unde era postata).
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Rezultatul curateniei ? 5 pagini sterse,100 de postari pline de venin,jigniri si spam...

Am pastrat doar ce era on topic,cat de multe au ramas :(

Acum sa incerc sa raspund celor care au scris pana acum :

-in general ma intereseaza orice informatie despre toate triburile care au existat pe Harta L7,rezumat al activitatii,razboailor,harti,statistici,orice !

Open,chiar sper ca ma vei ajuta ,poti sa imi trimiti un PM cu istoria TSL iar daca ai ceva harti,statistici mi le poti da pe skype,daca nu m-ai sters :D

Ginel39,imi poti trimte un PM cu ce iti amintesti,eu voi starnge toate informatiile!


Claudiu(scz,dar stii ca am o problema cu nick-ul tau,mereu ma incurc in el :D ),te contrazic,exista cineva interesat de real story......EU,asa ca te rog sa nu te retragi si sa ma ajuti ,ce spui ? Te intereseaza?

Kami
.....FR ? detalii ????????

Gyy0 - chiar te rog sa-mi trimit prin PM povestea tribului - dark -

Carmen - te rog sa te apuci de tastat :*

Din HK e cineva?...sau ma apuc sa caut prin lista de skype fostii jucatori HK?

Orice postare care nu e on topic va fi stearsa,orice postare care va contine si spam pe langa on topic va fi modificata de catre mine!

Am incercat sa va las libertate de miscare,sa va spuneti parerile,dar nu reusiti sa ramaneti la discutii civilizate,asa ca....acesta e rezultatul!

Nu uitati ca exista topic pt spam,acolo puteti discuta despre ce doriti :)
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus