Dovada ca TLD (implicit LF) este ajutat de admini !!

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Zvonurile ca TLD este ajutata de admini, sau adminii le permit lor sa incalce unele reguli sunt vechi, dar niciodata nu au putut fi aduse argumente.
Iata ca totusi a aparut si prima dovada:

Un raport in care un TLD si anume jucatorul Flow, ataca un jucator GD:

Titlu FLOW atacã Tower City
Expediat 04.07.07 13:47
Agresor: FLOW
Sat: ~ATLANTIDA~ (533|566) K55

Numãr: 0 0 0 0 0 3531 0 3030 200 200 1 0
Pierderi: 0 0 0 0 0 436 0 374 31 31 0 0

3531x4=14124
3030zx6=18180
200x5=1000
200x8=1600
paladin=10
TOTAL: 34914

Acest raport dovedeste ca ferma lui are o capacitate de minim 34914
ATENTIEE! MAXIMUL il reprezinta echivalent ferma level 30 adica 24000

Ma gandesc cu groaza daca mai avea si o aparare prin baza, oare ce nivel o avea ferma ?? Imi este greu sa cred ca un jucator care joaca de la inceputul jocului, si a facut aceste manevre nu a putut fi reperat la timp de catre admini, aceiasi admini care taie in carne si oase jucatorii GD uneori nevinovati.

Aceasta e o dovada ca TLD incalca regulile, si oarecum este sustinuta de admini, astfel ca facem cunoscuta cererea noastra sa fie exclusi din conducerea site-ului toti membrii TLD, si sa aibe loc o ampla analiza a fiecaruia dintre membrii TLD.

Oare mai are rost sa jucam, daca deja stim deznodamantul ? Oare atatia useri platesc cont-premium degeaba, cand rezultatul este deja stiut ? Ne luptam cu morile de vant ?? Ce e de facut ??? voi lua in considerare opiniile celor corecti, adica mai putin familia LF.

P.S. Pentru cei care cred ca raportul este o facatura, il voi trimite cu cea mai mare placere in joc, la cerere.

Din nou P.S. aici sunt mentionate treupele 39.914 , dar nu sunt calculate si cladirile , deci sare de 50.000 cu siguranta, tare rau sa ai ferma lvl 50
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Acum sa vedem, daca e coincidenta sau nu, s-a blocat serverul si cica vor da timpul inapoi, sa vedem poate reusesc sa il dea inainte de 14.47, ca sa stearga cu buretele dovada care o avem.belea , mai au rost cuvintele ??? oare mi-am pierdut peste 2 luni jucand acest jco degeaba ?
 

DeletedUser381

ce sa zic h3r0 . Este nesimtire . :( . Pacat ca m-am apucat sa joc pe versiunea romaneasca . Mai bine ma bagam pe la englezi ca acolo nu cred ca se fura in halul asta . Romanii sunt jalnici .
 

DeletedUser

Zvonurile ca TLD este ajutata de admini, sau adminii le permit lor sa incalce unele reguli sunt vechi, dar niciodata nu au putut fi aduse argumente.
Iata ca totusi a aparut si prima dovada:

Un raport in care un TLD si anume jucatorul Flow, ataca un jucator GD:

Titlu FLOW atacã Tower City
Expediat 04.07.07 13:47
Agresor: FLOW
Sat: ~ATLANTIDA~ (533|566) K55

Numãr: 0 0 0 0 0 3531 0 3030 200 200 1 0
Pierderi: 0 0 0 0 0 436 0 374 31 31 0 0

.

inradevar am vazut raportul si este adevarat ceea ce este prezentat DAR TOCMAI TU HERO SA APARI PE FORUM CU ASA CEVA???
ORICUM POATE FI IAR O "EROERE DE SERVER"
h3r0 tata vreau si eu atunci toata conducerea GD sa fie verificata de admini pentru multiacount( glumesc este o aberatie sa ceri asa ceva)
totusi sunt e acord cu luarea de masuri in ceea ce priveste securitatea serverului si cu anularea acestiu atac , si chiar cu verificarea acelui jucator care a dat atacul pentru ca asa ceva nu este corect
din echipa mai fac parte din ce am vazut si sego, si inca vreo 2-3 jucatori dintre care unul nu stiu in ce trib joaca stiu doar ca nu raspunde la tickete decat cand vrea el adica Andu. asta este parerea mea...cat despre moderatori ...Dave a zis sa nu mai deschid multe threaduri/ vrajitoruldin oz a avut placerea de a-mi da warn pentru ca am facut multipost...deci impartialitatea cam lipseste

ce sa zic h3r0 . Este nesimtire . :( . Pacat ca m-am apucat sa joc pe versiunea romaneasca . Mai bine ma bagam pe la englezi ca acolo nu cred ca se fura in halul asta . Romanii sunt jalnici .
ingham ... mai bine nu te apucai sa joci deloc ca nu te pricepi....si te bate o fata de 3 saptamani in coa'
 

DeletedUser

...

Sa mentionam ca la primul back-up GD a fost defavorizat, si TLD si-a schimbat radical jocul fata de zilele care trecusera? :mad: :mad:
 

DeletedUser

h3r0 tata vreau si eu atunci toata conducerea GD sa fie verificata de admini pentru multiacount( glumesc este o aberatie sa ceri asa ceva)

conducerea GD e verificata in fiecare zi pentru multi-acount nu mai e nevoie ca sa ceri tu.

Iar faza cu TLD , e cunoscuta de mult ca sutn ajutati, iata ca avem si argumente, si dorim prin aceasta dovada, sa fie analizati impartial toti.Te asigur eu ca daca un jucator GD depasea cu o singura unitate ferma, era banat.
 

DeletedUser

conducerea GD e verificata in fiecare zi pentru multi-acount nu mai e nevoie ca sa ceri tu.

Iar faza cu TLD , e cunoscuta de mult ca sutn ajutati, iata ca avem si argumente, si dorim prin aceasta dovada, sa fie analizati impartial toti.Te asigur eu ca daca un jucator GD depasea cu o singura unitate ferma, era banat.

nu imi mai aduce tu asigurari...sunt satul de asigurarile tale....eu am fost de acord ca nu este corect sa se ataca in felul acesta si ca acel jucator a gresit.....dat tu sa vii care iti negi propriile afirmatii pe forum si te contrazici o data la 3 minute si sa ceri anumite lucruri....cat despre verificarile GD de multiacount cred ca ai fi fost inchis de mult;) si stii si tu de ce....

Sa mentionam ca la primul back-up GD a fost defavorizat, si TLD si-a schimbat radical jocul fata de zilele care trecusera? :mad: :mad:


Daca taceai...Filozof ramaneai aplica zuper te rog ce zici ramai tu filozof;)ne scutesti sa tit mai citim aberatiile
 

DeletedUser

nu imi mai aduce tu asigurari...sunt satul de asigurarile tale....eu am fost de acord ca nu este corect sa se ataca in felul acesta si ca acel jucator a gresit.....dat tu sa vii care iti negi propriile afirmatii pe forum si te contrazici o data la 3 minute si sa ceri anumite lucruri....cat despre verificarile GD de multiacount cred ca ai fi fost inchis de mult;) si stii si tu de ce....




Daca taceai...Filozof ramaneai aplica zuper te rog ce zici ramai tu filozof;)ne scutesti sa tit mai citim aberatiile

deturnezi discutia Mircea..sa ne concentram te rog asupra acestui fapt...care e o bataie de joc pt toti useri acestui joc...si pt bani lor...si dupa aia revenim la razboi..dar sa fie un razboi corect..nu crezi?
 

DeletedUser

Cert e ca pe nimeni nu intereseaza parerea membrilor LF, e vorba de a celorlalti, cei ce ne simtim in pericol, si care vedem ca nu se joaca corect.
 

DeletedUser

nu imi mai aduce tu asigurari...sunt satul de asigurarile tale....eu am fost de acord ca nu este corect sa se ataca in felul acesta si ca acel jucator a gresit.....dat tu sa vii care iti negi propriile afirmatii pe forum si te contrazici o data la 3 minute si sa ceri anumite lucruri....cat despre verificarile GD de multiacount cred ca ai fi fost inchis de mult;) si stii si tu de ce....

Tu esti de cacord ca nu e corect....omg...ce bine ca esti tu de acord ca altfel nici nu stiim ce se putea intampla.Dar daca asta cu atacul nu gresea asas flagrant si isi punea trupe cat ii incap in ferma.Le pierdea si isi facea instat altele,si ataca mereu in limitele a 24000 atunci ti se parea corect sau nu.de 2 lei faza oricum.am jucat doua luni degeaba ca sa ma atace unul dinasta si sa imi distruga munca instant.Ia zi asta ti se pare corect?
 

DeletedUser

Din informatiile pe care le detin eu TLD nu a fost avantajat de catre admini(nu fac parte din LF asa ca ar trebuie sa tii cont de ce spun), si iti voi spune si de ce. Dupa primul back-up(nu stiu motivul lui) mai multi jucatori s-au trezit cu trupe peste nivelul fermei, sau cu trupele dublate, iar altii s-au trezit fara trupe, unii aveau chiar mai multi paladini in sat, si erau toti ai lor(puteau ataca cu ei), paladinii cu timpul au disparut(se putea verifica ca fiecare jucator sa aiba un singur paladin) dar trupele au ramas la fel. De accea spun ca este posibil sa se fi intamplat acelasi lucru si la acest jucator, sa i se dubleze trupele in timp ce el era(sau nu) cu ferma la nivel maxim. Deci nu cred k adminii au avantajat un anumit jucator, sau un anumit trib. Poate par idealist dar mentalitatea romanilor se mai poate schimba, poate fi o greseala. Mentionez ca nu am fost favorizat sau defavorizat de acest back-up, pentru mine doar s-a dat timpul inapoi cu 2 zile si a trebuie sa-mi construiesc iar cladiri si armata.
 

DeletedUser

Extraordinar

Din informatiile pe care le detin eu TLD nu a fost avantajat de catre admini(nu fac parte din LF asa ca ar trebuie sa tii cont de ce spun), si iti voi spune si de ce. Dupa primul back-up(nu stiu motivul lui) mai multi jucatori s-au trezit cu trupe peste nivelul fermei, sau cu trupele dublate, iar altii s-au trezit fara trupe, unii aveau chiar mai multi paladini in sat, si erau toti ai lor(puteau ataca cu ei), paladinii cu timpul au disparut(se putea verifica ca fiecare jucator sa aiba un singur paladin) dar trupele au ramas la fel. De accea spun ca este posibil sa se fi intamplat acelasi lucru si la acest jucator, sa i se dubleze trupele in timp ce el era(sau nu) cu ferma la nivel maxim. Deci nu cred k adminii au avantajat un anumit jucator, sau un anumit trib. Poate par idealist dar mentalitatea romanilor se mai poate schimba, poate fi o greseala. Mentionez ca nu am fost favorizat sau defavorizat de acest back-up, pentru mine doar s-a dat timpul inapoi cu 2 zile si a trebuie sa-mi construiesc iar cladiri si armata.

asa e, TLD nu e din LF, ci face parte din Alianta Lorzilor. OMFG, ne crezi batuti in cap? bun, deci in fine, nu e din LF. Dar daca i s-au dublat trupele de ce nu a anutat adminii, pentru ca asa s-a cerut atunci. toti care observa anomalii sa raporteze adminilor. Nu-mi spune, n-a observat, nu-i asa?!
Geeez!
 

DeletedUser

1)din cate stiu eu LF = Lords Family din care fac parte TLD, CL, WL TL si academiile lor;)
2) nu am vrut sa jignesc pe nimeni deci as dori sa faci si tu acelasi lucru
3) tu daca aveai mai multe trupe raportai?
 

DeletedUser

1)din cate stiu eu LF = Lords Family din care fac parte TLD, CL, WL TL si academiile lor;)
2) nu am vrut sa jignesc pe nimeni deci as dori sa faci si tu acelasi lucru
3) tu daca aveai mai multe trupe raportai?

3.da..pt ca daca nu ma insel eu..ar trebui sa ia ban acum nu?parca nu ai voie sa ataci cu trupele primite in urma unui bug(desi 100% nu e bug..e furaciune..dar sa zicem..)
 

DeletedUser

Imi cer scuze

1)din cate stiu eu LF = Lords Family din care fac parte TLD, CL, WL TL si academiile lor;)
2) nu am vrut sa jignesc pe nimeni deci as dori sa faci si tu acelasi lucru
3) tu daca aveai mai multe trupe raportai?

imi cer scuze daca te-ai simtit jignit, nu asta a fost intentia. Atat doar ca TLD face parte din Familia Lorzilor chiar daca nu scrie asta in descrierea lor.
 

DeletedUser

@qinty: da, exact, familia lorzilor tradus in engleza ar insemna lords family(LF).

@lordkani: din pacate nu toti suntem corecti...:(
 

DeletedUser

acel bug nu a fost raportat in momentul cand s`a dat serverul in spate ... jucatorul ar trebuii banat ... parerea mea
 

DeletedUser

nu a fost bug

deja diferenta e de 20.000 aproape (unitati de ferma) , n ucred ca au fost raportate nici cand s-a dat serveru peste cap asemenea bug-uri de armata. opinia mea e categorica, si sunt sigur ca i s-a permis sa ramana cu acea armata.
 

DeletedUser

deja diferenta e de 20.000 aproape (unitati de ferma) , n ucred ca au fost raportate nici cand s-a dat serveru peste cap asemenea bug-uri de armata. opinia mea e categorica, si sunt sigur ca i s-a permis sa ramana cu acea armata.

h3r0 tata cand ai chef tu exagerezi la max vad... dif este de 10000 aprox.
 

DeletedUser

...

Eforturile celor din TLD au fost rasplatite... au ajuns pe locul 1
Bravo baieti:)

Domnule lord, sa-ti zic ca numele tau trezeste suspiciuni. Sa fi unul dintre multele conturi care le au TLD pentru a spiona si influenta parerea membrilor cinstiti?:mad: :mad:
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus