DreamTeam

  • Autor subiect DeletedUser42663
  • Data de început

DeletedUser46863

Pe-o lume cu asemenea facilitati nu-ti demonstrezi valoarea... Vom vedea jefuitorul de azi;) acolo se va vedea calitatea
 

DeletedUser43917

Pe-o lume cu asemenea facilitati nu-ti demonstrezi valoarea... Vom vedea jefuitorul de azi;) acolo se va vedea calitatea

Aoliuuuuu :( Acolo se vede VALOAREA ? Nu mai spune mai baiatuleeee !! Daca unu a bagat 5,000 pp sa faca cai si are 100000000 cai si farmeaza toata harta ? Are valoare , no ?
 

DeletedUser45557

DeletedUser45557

iesi acas'... Suntem la topicul "Dream Team", nu avem ce cauta noi aici, muta pe skype :))
 

DeletedUser

Nu au ei pp sa cumpere resurse cat farmam noi:))




Eu nu mai inteleg nimic.. unde imi e amanta?

Cred ca ma confunzi :p nu sunt Duck Dodgers de pe joc (nu mai sunt de pe la inceputu L34)

Se pare ca n-a mai postat nimeni o echipa sa mai comentan si noi pe aici
 

DeletedUser46866

Daca ati fi in postura de a numi o echipa ideala a lumii 44, dupa scheletul unei echipe de fotbal, ce componenta ar avea ?

Argumentati !

1. Portar - maram - cheia lumii, orice greseala a lui duce la un dezastru

2. Fundas stanga -abuser -super jucator, defensiv, sprijina oriunde si oricand este nevoie

3. Fundas dreapta - Tryszpe

4. Fundas central - -DemO-

5. Fundas central - victorgr

6. Mijlocas stanga - S o r e w h y .

7. Mijlocas dreapta - goloie

8. Mijlocas defensiv - th9one

9. Mijlocas ofensiv - cotzanul

10. Atacant central - LadyLethal

11. Atacant central - SiCkOsS -

F.C. World44


LucheScaiUacar - baiatu cu apa
romanalex 1507 - oieru (patronul gigi becali)
goloie - i s-ar potrivi mai mult baiatul cu mingile , sau bucataru echipei !
 

DeletedUser24343

LucheScaiUacar - baiatu cu apa
romanalex 1507 - oieru (patronul gigi becali)
goloie - i s-ar potrivi mai mult baiatul cu mingile , sau bucataru echipei !

O sa anunt "oieru" sa-ti dea niste lapte de "berbec" batut manual direct de la sursa, poate te destepti si nu mai faci comentarii de doi lei despre persoane pe care nu le stii.
 

DeletedUser2154

M-am gandit sa fac si eu o mica postare, chiar daca unora nu o sa le placa!
Nu stiu cati mai sunt de aici care joaca cu mine sau au jucat cu mine pe lumea care activez acuma!
Dar din punctul meu de vedere nu exista notiunea de dream team!Doar notiunea de echipa si unitate!
Dar din pacate in lumile mai noi nu mai exista aceasta notiune!Acuma cel mai puternic, ca si individ este cel care cumpara cele mai multe puncte premium!Jocul a devenit prea diferenti-al intre cel care cumpara pct premium doar pt a adminstra contul, si cel in care le foloseste in a creea diverse avantaje, pe care cred ca majoritatea le stiu!
O sa pun o intrebare retorica: Cu ce sunt mai presus cei enumerati mai sus fata de triburile, Scitii care au castigat lumea 3, fata de Diablo care a castigat lumea 7, fata de SPAM care a castigat lumea 9!?
Ma intreb oare cati dintre voi ar rezista cu un cont de peste 150 de milioane, aproape tot contul in granita si care este atacat cu peste 40k-50k atacuri?!
 

DeletedUser42593

Hey Puyut...tu vorbesti de lucruri sfinte :)
Echipele ce le-ai enumerat mai sus nu numai ca erau unite si stia fiecare ce stiu sa faca dar aveam in componenta in mare parte jucatori care aveau conturile dublate cu inca 1-2 co-playeri.
Stiu povestea Diablo :)
Doar am fost membru TSL pe ro7 :)))
Scitii a fost o echipa model pentru cei din ziua de azi.
Aici se face un Dream Team al momentului cred...multi de atunci nu mai activeaza, sau daca sunt active conturile lor, nu mai sunt ei pe cont, sunt alti jucatori.
 

DeletedUser2154

Povestea de pe Lumea 7 o stiu si eu...am dat si eu o mana de ajutor acolo, unde ai dreptate existau co-playeri!
Dar exista o diferenta...atunci exista unitate prietenie!am luat legatura cu numele care le cunosc de pe lumea 44 si am ramas uimiti sa recunosc acelesi persoane!
 

DeletedUser8343

O sa o citez pe Xena: Puyut vorbesti de lucruri sfinte. Triburile de pe vremuri erau create altfel, la fel si jucatorii de atunci. Erau altfel valorile care contau: echipa, jocul unit, increderea, diplomatia, jocurile de culise faceau diferenta si nu pp-urile cum vedem ca se poarta acum :)
Eu vorbesc pentru ca am facut parte din Scitii, aceeasi echipa care a inchis L3 a inchis si L26 + alti prieteni pe care ni i-am facut acolo. Dar nucleul a fost in mare parte acelasi de pe L3.
Se vede diferenta in jocul celor care stiu triburile de la inceput (primele lumi) si cei care joaca acum si se mentin in topuri doar cu premium cum mentionai si tu mai sus. Noi ne stim de pe l1, am fost si dusmani si aliati in diverse perioade de timp.
Jocul insa a devenit mult prea comercial. Poate de asta si multi jucatori s-au lasat in timp sau nu mai joaca asa cum o faceau pe vremuri.
E adevarat ca au aparut unele facilitati fata de primele lumi (L1-L10).. dar parca jocul era mai curat pe vremuri si oamenii altfel :)
Totusi e normal ca acum jucatorii sa isi creeze ideea de dream team cu jucatorii actuali. Inca mai sunt jucatori care sunt foarte buni cu toate schimbarile si facilitatile pe care le ofera premiumul + noile avantaje si care oricand pot da lectii unui asemenea jucator daca are o echipa buna alaturi.
 

DeletedUser2154

Ingerasa, noi aliati?!ai uitat ca am rasturnat lumea sa scot din joc tribul ala de.....care era sustinut de stii tu cine,nu spun eu ca risc banarea, sau ai uitat cate lupte am dat pe speed, cand avea-ti echipe de admini si moderatori si tot va da
deam bataie!
Legat de facilitati,am vrut sa aduc pe aceasta lume vechi jucatori foarte buni,care nu mai activeaza,dar care sunt la curent cu aceste facilitati,dar am fost refuzat ptca nu vor sa se bata cu sistemul de joc.unul chiar mi-a spus,cum sa imi demonstrez valoarea,cand cu puncte premium ceilalati crec pana si producerea minelor,omul vrea sa joace clasic nu sa castige cel care cumpara cele maimulte pct premium
 
Sus