DS-LAN ajutor tutoriale.

  • Autor subiect DeletedUser20561
  • Data de început

DeletedUser20561

Buna ziua!Observ ca tot mai multi oameni cer tutoriale despre ds-lan pe diferite forumuri.
Ei bine,a voi ajuta eu.


Nu de mult aveam si eu probleme cu astfel de servere.

Va pot ajuta sa le faceti pe toti cei care doriti.Insa daca doriti o varianta online va faceti rost de server files singuri.

Optiuni servere:
Puteti crea:Biseica,tabere militare,paladin(optional) si chiar si trupe noi!!!!
Optiuni admin:Zeci de optiuni!!!Le puteti schimba pe cele pe care le primiti.
Ex:schimbarea parolei jucatorilor,mutarea satelor la alte coordonate,schimbarea vitezei,crearea altor lumi,schimbarea graficii,etc.


Totul este pe gratis!Daca veti gasi asazisi creatori de servere ce va cer sume ca 10-15 euro 1.Serverele vor fi onine(ilegale)
2.Suma e cam mare,nu?

Puteti schimba orice doriti la site.
Acesta va fi ttradus romaneste(momentan lucrez la traducere) in maxim 2 luni.



Scopul acestui topic este de a ii ajuta pe cei care nu inteleg tutorialele de pe net.
Va rog sa nu faceti spam aici.

 

DeletedUser5809

Sa faci un server online este ilegal, daca dai informatii cum sa faci asta, o sa faci pauza 2 saptamani.
O sa il rog pe adex sa mute topicul la linkuri si unelte independente pentru pastrare, daca tot vrei sa il faci de la cap la coada.

Bafta.
 

DeletedUser20561

Nici info nu dau.Ca nu ma bag la ilegalitati,eventual imi fac eu online :)).Si mersi.
 

DeletedUser20561

Ai nevoie de ajutor?Dar te ajut doar daca e DS-LANnu daca ai server modificat sa fie online.


Scrie ce nu sti sa faci.
 

DeletedUser34265

Ai nevoie de ajutor?Dar te ajut doar daca e DS-LANnu daca ai server modificat sa fie online.


Scrie ce nu sti sa faci.

Pai deschid toate alea apache start dslan start mysql........etc....intru pe http:// si IP meu...pana aici toate bune si frumoase, pot sa joc pot sa intru la panoul admin la tot, dar cand dau adresa la cineva ii zice ca nu ii merge...:confused:
 

DeletedUser

deci ca sa inteleg,daca faci un astfel de server...poti juca cu niste prieteni?sau e un joc single player ?
 

DeletedUser

Pai deschid toate alea apache start dslan start mysql........etc....intru pe http:// si IP meu...pana aici toate bune si frumoase, pot sa joc pot sa intru la panoul admin la tot, dar cand dau adresa la cineva ii zice ca nu ii merge...:confused:

asta deja e ilegal ... ce vrei tu e sa faci un servar online ,nu lan

andrei: ideea este sa joci cu prietenii dar numai pe LAN
 

DeletedUser20561

:))Pt ca e offline.Merge doar sa joci cu niste cabluri lan sau poti sa exersezi singur.De versiunile online nu ma ocup,dar cauta pe google


e uilegal

Da andrei,dar iti trebuie cabluri LAn ca sa joci cu
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser20561

Da,varianta pe care o joci doar tu si cu prioetenii prin cabluri.
 
Sus