e ceva normal?

  • Autor subiect DeletedUser7817
  • Data de început

DeletedUser

Ca sa linistesc spiritele, eu nu mai sunt admin pe nicio lume de luni, am renuntat la drepturi pe toate lumile.

Nu sunt de acord cu tine... Nu ai ce linisti . Cei care au ceva cu tribul din care faci parte vor gasi alt admin pe care sa il acuze pe forum de toate pacatele din lume. Numele va fi diferit, povestea va fi aceeasi: ,,Ne fura adminii!!!"
 

DeletedUser1284

hmm

Exact asta faceti si in joc...:D ce avea avatarul meu?ERa un tablou<o poza> nu erau insemne naziste.Mda dar ma rog..la cultura voastra la ce sa ma astept.
 

DeletedUser1284

mda..

acum sa nu va suparati pe mine si sa-mi faceti satele de barbari....chiar o sa-mi faceti un bine...sunt plictisit de neregulile voastre.Pentru unii dintre voi cuvintul "MORALITATE" nu exista.Daca exista nu participati la joc si cu asta punct si de la capat.Metoda ~TLD~ sa propagat si in CLASICA-din pacate pentru bagatorii de bani in jocul vostru.:eek:
 

Bogdan3L

member
Scor reacție
0
guawar, este tipic pt romani sa faca galagie pe acest forum, si tu nu faci exceptie!!
mereu sunt adminii de vina, noi va transformam satele in sate de barbari fara nici un motiv, voi sunteti corecti, nu aveti multi, toti joaca foarte corect!!!

te anunt ca si eu ca si rumi am primit invitatie in tribul happy!!!
am intrat am postat pe forum cate ceva si apoi m-am intors in tribul meu de bastina!!!
nu avem nici o vina ca recrutatorul din tribul happy nu se uita la cina da invitatiile :D

si mai fac o referire, pe clasica suntem jucatori, nu admini!!!
 

DeletedUser

GUAWAR .... hai recunoaste ca esti emo .Nu se supara nimeni, dar recunoaste lucrul asta ... macar sa stie lumea sa nu te mai bage in seama ;)
 

DeletedUser

Guawar, vecine, ce n-ai inteles din ce am scris?
Nu mai sunt admin incepand cu ziua de luni.
Dar tu nu: Batman, Batman!!
 

DeletedUser

dincolo era mai ieftin :eek:
de ce am sentimentul ca am mai vazut undeva discutia asta? aaa, tot pe forumul asta, de vreo 20 de ori
 

DeletedUser7817

revenind

Indiferent de tema discutiei, mi se pare o lipsa de respect si de bun simt ca unii dintre dumneavoastra sa jigneasca, nu este cazul, fiecare are parerea lui proprie si personala,chiar daca nu sunteti de acord, este necesar insa sa o acceptati si eventual sa o combateti prin argumente potrivite ( nu gen esti frustrat, emo, roman s.a).
Faptul ca mai multi dintre noi considera ca acea circulara este un abuz nu este de blamat, au existat precedente prin care administratorii au facut facut apel la functiile dumnealor in scopuri personale sau in interesul altor jucatori.
 

DeletedUser5203

au existat precedente prin care administratorii au facut facut apel la functiile dumnealor in scopuri personale sau in interesul altor jucatori.

Nume, locuri, date precise. Daca nu, te vom ruga sa-ti ceri scuze.
Generalitati putem spune fiecare dintre noi: ca adminii sunt corupti, ca in Romania se fura, ca cei care au bani multi au furat. Asta e usor de facut.
Cand e vorba sa ne sustinem afirmatiile, ne trezim batand din buze.
 

DeletedUser7817

A se revedea cazul dumneavoastra cand userul pe lumea clasica a fost schimbat, si a generat contradictii.Daca gresesc facand aceasta afirmatie imi cer scuze.
 

DeletedUser1195

Imi pare rau Dr@gutz@(eu te stiu ca pe o persoana echilibrata si inteligenta)acea circulara nu e un abuz.Este o dovada de ...naivitate(mie nu imi place sa folosesc cuvinte mai grele)de care era pacat sa nu profiti.O multime dintre jucatorii nostri au invitatii prin diverse triburi ,invitatii care nu au fost niciodata retrase.Si uneori ni se face dor de o mica excursie pe forumurile altor triburi.E vina noastra?E vina lor?:)

O singura data in toata istoria triburilor un admin a facut uz de puterile sale in interes personal.Si acel abuz a fost aspru pedepsit de conducerea team-ului.Restul sunt "vanare de vant" sau doar incercari de a potoli frustrarile propriilor esecuri.

Si toate acuzele nu au nici macar o tinta realista.Nici unul dintre admini nu e numarul 1 pe nici o lume.Nici nu ar avea cum: prea mult timp se duce pentru pastrarea in limitele legalitatii a jocului si prea putin ramane pentru conturile noastre.Si incetati sa cereti ca adminii sa nu mai joace.Toti vom alege jocul si nu administrarea si veti putea cere ajutor la suport unor admini care nu vor cunoaste subtilitatile si particularitatile jocului.Poate atunci veti fi mai fericiti.:)

Cand esti cooptat in echipa de admini iti poti alege alt nick decat cel din joc.Sorin a facut-o.Apoi am hotarat de comun acord ca nu e corect si ca jucatorii au dreptul sa stie care jucator e si admin si ca deci ar trebui folosit acelasi nick in ambele situatii.Fiindca renuntase la lumea 1,Sorin a ales Simavo,ca Sir Soreen sa ramana legat doar de lumea 1 si de Avalon.Ce abuz iti pare aici,mai ales ca acest lucru a fost facut public si toti stiu ca Simavo si Sir Soreen e una si aceiasi persoana?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Drepturile pe care le are un admin nu ii furnizeaza acestuia informatiile necesare favorizarii tribului din care face parte ? Totusi suntem in Romania , iar aici oricine isi foloseste drepturile . Cum se poate afla daca un admin a abuzat de functia pe care o are ??? Asta este singura neclaritate pe care o am ...
 

DeletedUser

Iara daca tot spuneti ca si adminii sunt printre jucatorii de pe triburi de ce nu dati o circulara tuturor jucatorilor sa fie informati toti cu privire la cine este si admin . Ar fi mult mai corect sa stim toti aceste lucruri ...:confused:
 

DeletedUser

Am vazut , dar intrebarea mea este alta trebuie sa caut fiecare jucator si sa verific daca este sau nu admin ??? Din datele de acolo se vede :

Lumea 3:


flo (r318)
just4fun (lamine)
albertus (albertus)
Mucigasul (mucigasul)
Bogdan3L(Bogdan3L)
aiurea (aiurea)
moko (moko)
Stil (Stil)
Simavo (Simavo)
rainn21(rainn21)

si nicicum ca unii jucatori de aici se regasesc si in Lumea Clasica ...
dar totusi nu a-ti raspuns la intrebarea mea : " De unde stim ca adminii nu folosesc informatiile in interes personal ??? "
 

DeletedUser

Rumi tu comentezi?Care mi-a dat warn degeaba?Cica am facut spam iar la warn-uri imi aparea ca mi-ai dat pt jignire...N-am jignit pe nimeni!!Dar voi admini...Asa sunteti toti!!:)

Si ti-as mai da inca o data, din pacate nu mai pot, am renuntat si la dreptul de moderator.

@Viorel24, ce vrei pana la urma? Daca eram asa favorizati de statutul de admin, trebuia sa dominam serverele pana acum, nu?


M-am saturat de mentalitatea asta, de scenarita din mintile voastre.
De aceea am renuntat la drepturile de admin, am obosit sa am de-a face cu ingustete, cu micime, cu hotie, cu prostie. Imi vad de joc linistita, daca e posibil...dar stati, nu cumva trecutul meu glorios de admin ma favorizeaza??


Sfat: defulati fratiorii mei in alta parte, ati cam infundat forumul asta.

PS Ce bine e sa scriu linistita, neconstransa de niciun statut "oficial" :rolleyes:
 

DeletedUser

Un argument irefutabil este faptul ca voi aveti drepturi pe care le puteti folosi oricand in favoarea voastra sau a altora , in plus adminii banuiesc ca pot intra pe orice cont si pot vedea cine pe cine ataca , cand ajung atacurile etc.

Probabil ca "ingustetea micia , prostia si hotia" asta ne reprezinta pe noi , cei fara drepturi , cei ce preferam sa jucam acest joc fara a avea aceleasi avantaje ca altii si poate de aceea comentam aberatiile unora ce ne-ar putea oricand opri sa jucam acest joc . Daca tot ai fost admin atunci cum ne poti spune ca nu folosesti informatiile pe care le detii sau le-ai detinut in favoarea ta . Cum stim noi ca nu ti-ai folosit drepturile pe care le-ai avut . Poti demonstra contrariul ?
Daca da atunci eu astept si imi cer scuze , dar daca nu macar nu mai abera ca nu ai avut sau ca nu ai putut folosi aceste drepturi .
 

DeletedUser

E chiar asa greu de priceput ca daca un admin joaca pe o lume, el nu are niciun drept pe acea lume ... nu poate afla niciun fel de informatie .
Lumile nu au nicio legatura una cu alta, din acest punct de vedere.
Daca ai dovezi cum ca un admin faca asa ceva, nu ar comenta nimeni ... dar fabulati si o faceti degeaba.In primul rand tu trebuie sa demonstrezi ca cineva abuzeaza de functie ... nu ei ,adminii, trebuie sa va dovedeasca voua, cei care visati urat noaptea, ca nu abuzeaza.
Ai dovezi ,prezinta-le .... nu ai , atunci noapte buna.
 

DeletedUser

O singura data in toata istoria triburilor un admin a facut uz de puterile sale in interes personal.Si acel abuz a fost aspru pedepsit de conducerea team-ului.Restul sunt "vanare de vant" sau doar incercari de a potoli frustrarile propriilor esecuri.

si asta cum s-a numit o exceptie ce incalca regula ??? nu mai pot exista astfel de exceptii ??? sau nici aceasta exceptie nu a exista ???
 
Sus