E greu sa spui TE IUBESC?

  • Autor subiect DeletedUser16450
  • Data de început

DeletedUser16450

Doua cuvinte... Aparent banale. Dar atat de pline... Si totusi, uneori greu de pronuntat. De ce? Poate pentru ca iubirea nu trebuie "rostita" ci simtita? Poate pentru ca iubirea nu se masoara in vorbe? Poate pentru ca nu ne place sa ne risipim in banalitatea unor cuvinte atat de mici si fara valoare? Poate pentru ca nu mai e la moda sa spui "te iubesc"? Poate... Poate.... Voi ce parere aveti?
 

DeletedUser

Dar daca cel de langa tine are nevoie din cand in cand sa auda direct de la tine ce simti?
 

DeletedUser

Si daca spui dar spui degeaba?:| Nu faci decat curent si atat!
 

DeletedUser

Daca simti dar nu spui ranesti,daca spui dar nu simti ranesti...acelasi cuvant dar ranile sunt atat de diferite......
 

DeletedUser

De fapt vorbeam despre a treia varianta: simti, spui dar nu esti crezut.:)

Noapte buna, sefa!:)
 

DeletedUser

ntrebarea se pune asa: de ce nu esti crezut?
__________________
"Atunci cand iti doresti cu adevarat ceva, intreg Universul conspira sa iti realizeze visul."
vad 2 variante:-nu esti convingator si -ai fost convingator dar ai pierdut increderea
 

DeletedUser

Dar daca cel de langa tine are nevoie din cand in cand sa auda direct de la tine ce simti?

nu ar trebui sa auda........, ar trebui sa simta , cine vrea sa auda .......are o problema, nu e cu toate cartile pe masa
Nu tre' sa auzi, tu tre' sa simţi,
Ce spune inima de tine,
Nu tre' sa auzi, tu tre' sa simţi,
Că sufletul meu este la tine,
 

DeletedUser16450

nu ar trebui sa auda........, ar trebui sa simta , cine vrea sa auda .......are o problema, nu e cu toate cartile pe masa

Masculin privind problema, probabil. Insa pentru o femeie nu e chiar asa. Ca sa nu generalizam, ma dau pe mine ca si exemplu, argumentand ce cred eu:
da, sunt de acord ca iubirea trebuie simtita. Asta tine de felul partenerului de a-si arata iubirea, dar si de capacitatea doamnei de a percepe asta ca declaratie de dragoste. In plus, doi oameni care se iubesc fac si pietrele sa vibreze, fara sa fie nevoie de cuvinte. DAR: femeile vor poezie in toate. Si implicit, in vorbe. Sau cel putin asa sunt eu. Un "te iubesc" spus din cand in cand, (la momentul potrivit) nu face decat sa condimenteze si mai mult iubirea. Retineti, insa, am spus din cand in cand. Mie una nu mi-ar place langa mine cineva care in fiecare zi sa imi repete ca ma iubeste. Ar sfarsi prin a suna ca o banda uzata acel "te iubesc", si in cele din urma m-ar enerva.
Ca si concluzie generala, pentru ca sunt convinsa ca toate femeile cred asta, "te iubesc" este un condiment. Da o aroma imbatatoare si o savoare nebuna unei clipe de tandrete intre doi oameni care vibreaza la fel. Folosit insa in cantitate prea mare, strica efectul. La fel ca si orice condiment. Parerea mea.
 

DeletedUser

Wow-ho-hoooo! Dar ce m-ati "luat in colti", dragilor!!!:)))
Ei, ete ca mai era o varianta: vroia s-o auda de mai multe ori, na!
Sac!! :p
:)))
 

DeletedUser


Promit sa ti-o si spun de cate ori vei dori s-o auzi, draga mea! :*

justforyou.jpg
 

DeletedUser

Te iubesc..spus in 49 de moduri

Africana - Ek is lief vir jou!
Albaneza - Te dua!
Araba - Ohiboke (el ei), Nohiboka (ea lui sau el lui)
Armeana - Yes kez si'rumem!
Basca - Maite zaitut!
Bosniaca - Volim te!
Bulgara - Obiceam te!
Catalana - T'estimo!
Sarbo-croata - Volim te!
Ceha - Miluji tev!
Daneza - Jeg elsker dig!
Olandeza - Ik hou van je!
Engleza - I love You!
Esperanto - Mi amas vin!
Estona - Mina armastan sind!
Filipineza - Iniibig kita!
Finlandeza - (Md) rakastan sua!
Franceza - Je t'aime!
Germana - Ich liebe dich!
Greaca - S'ayapo!
Hawaiiana - Aloha wau ia 'oe!
Ebraica - Anee ohev otakh (el ei), Anee ohevet otkha (ea lui), Anee ohev otkha (el
lui), Anee ohevet otakh (ea ei)
Ungara - Szeretlek!
Islandeza - Eg elska thig!
Indoneza - Saya cinta padamu!
Irlandeza - t'a gr'a agam dhuit!
Italiana - Ti amo!
Japoneza - Kimi o ai shiteru!
Koreana - Dangsinul saranghee **!
Latina - Te amo!
Malaeziana - Saya cintamu!
Mandarina - Wo ai ni!
Norvegiana - Jeg elsker deg!
Poloneza - Kocham ciebie!
Portugheza - Eu te amo!
Rusa - Ya tyebya lyublyu!
Sanskrita - twayi snihyaami
Sarba - Volim te!
Slovaca - Lubim ta!
Slovena - Ljubim te!
Spaniola - Te amo!
Swahili - Nakupenda!
Suedeza - Jag dlskar dig!
Turca - Seni seviyorum!
Ucrainiana - Ya tebe kokhayu!
Galeza - Rwy'n dy garu di!
Yiddish - Kh'hob dikh lib!
Zulu - Ngiyakuthanda!

Te ador, dragul meu :* ... http://www.youtube.com/watch?v=ln-dL4SOLuE
 
Sus