E normal asa ceva?

DeletedUser

Am atacat un sat parasit si am castigat, dar de ce mi-a murit soldatu?
Agresorul a câştigat
Noroc (din punctul de vedere al agresorului)
3.8%
Moral: 100%

Agresor: Bodeless
Sat: satul lui Bodeless (797|548) K57

Număr: 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Pierderi: 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0


Apărător: necunoscut
Sat: Sat de barbari (797|546) K57

Număr: 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Pierderi: 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0



Pradă: 0/0
 

DeletedUser6376

nu,el se refera pentru ca scrie acolo "Agresorul a castigat" cand defapt i'a murit lancierul....;)
 

DeletedUser

De ce ai ataca un sat cu un singur lancier? oO

E un calcul matematic...
De exemplu, iti sugerez sa ataci un sat de peste 11.000 de puncte cu toti lancierii si toate spadele pe care le ai. Apoi, ataca cu nobilii, singuri, satul respectiv.
Rezultat garantat! ;)
 

DeletedUser1195

Ma intreb oare ce raspuns s-ar putea da la asa o intrebare.
Probabil si serverul a fost socat de atacul cu un lancier si l-a dat pe agresor castigator:)
 

DeletedUser

chestia nu e ca a murit lancierul , ci de ce a fost declarat agresorul invingator? doar i-au murit toate trupele!:confused:
 

DeletedUser13067

se mai intampla... am patit-o si eu o data ... nu cu 1 lancier, dar am patit-o... explicatie insa nu am gasit:p
posibil sa fie vorba si de moral.....
 

DeletedUser2692

Bodeless a spus:
Am atacat un sat parasit si am castigat, dar de ce mi-a murit soldatu?
Agresorul a câştigat
Noroc (din punctul de vedere al agresorului)
3.8%
Ai castigat pentru ca ai avut noroc.
 

DeletedUser

Nu are nimic de a face cu zidul... Nu stie nimeni exact cum se calculeaza o lupta(nu cred cel putin).... Chiar si fara zid iti moare tot timpul un lancier daca ataci cu mai putin de 34-35 de lancieri si ai noroc 0... Daca ataci cu 1-2 lancieri o sa iti moara sigur orice noroc ai avea... Foloseste simulatorul... Ramane intrebarea: De ce ai atacat cu un singur lancier??
 

DeletedUser

se mai intampla... am patit-o si eu o data ... nu cu 1 lancier, dar am patit-o... explicatie insa nu am gasit:p
posibil sa fie vorba si de moral.....

Nu am nici eu raspuns.
Oricum nu cred ca ar conta o explicatie in cazul unui singur lancier.
Dar nu are legatura cu moralul. (satul parasit nu are coeficient de moral).
 

DeletedUser

probabil este tot ceva legat de noroc ... Acesta combinat cu puterea foarte slaba de atac a lancierilor determina acest rezultat in formulele de calcul ale jocului... probabil ati observat ca daca trimiti lancierii cu trupe ofensive nu mai mor, sau mor mai putini... deci puterea de atat per-ansamblu conteaza... si legat de intrebarea dc a atacat cu 1 sg lancier , poate omu tocmai a inceput pe lumea respectiva si vrea sa farmeze, a fost nerabdator si a trimis primul care a iesit, nu a mai asteptat la mai multi :)
 

DeletedUser

Explicatia e logica , dupa atac indiferent ca satul aparatorului avea sau nu trupe in el aparatorul a ramas fara trupe cea ce indeplineste telul unui atac ,adica sa lase aparatorul fara trupe in sat si la o scara mai mare sa ramai cu trupe.Deci daca nu ma credeti imaginativa un sat care e atacat de ul lancier care da cu nasul in zid si cade lat la pamant , chiar daca a murit a castigat atacul pt ca satul in urma lui e fara aparare armata !

Sper ca acest raspuns e cel corect.
 
Sus