~EC~

  • Autor subiect DeletedUser5712
  • Data de început

DeletedUser

heh!

foarte frumos, citatul. desi e un mix intre Columb, Platon si ...un admin de pe .net, totusi are savoare...

acum...cred ca sunt in masura sa particip la thread-ul asta. de ce? pt ca sunt FIX la mijloc, intre cele doua ...curente.

in primul si-n primul rand, Castillo merita respectul oricui a stat mai mult de 6 luni in LC. asta nu se poate discuta, combate sau nega. e evident.

in al doilea rand, ~EC~ a fost foarte mult timp identitatea extinsa a lui Castillo. toata lumea stia ca daca auzi de ~EC~ (btw...long live! :) ), auzi si de Castillo. iar de cand am intrat eu in acest trib (impreuna cu fratele coovrig si altii, ne stim foarte bine...) si Castillo s-a retras, ceva s-a schimbat. si asta e drept.

in al treilea rand, vreau sa fiu clar intr-o chestie: daca cineva decide ca se lasa de triburile...e fraier! :) mai ales cand stie ca va reveni, acolo, intr-un coltisor al mintii. eu nu pot sa imi dau seama cum chestia cu lasatul lui Castillo a fost crezuta in ~EC~!

si-n ultimul rand, acum ~EC~ nu mai exista. din cauza a doi oameni cu principii (cam opuse, ce-i drept!): Castillo si crioli. amadoi stiu ca ACUM eu ii vad ca fiind orgoliosi si incapatanati... desi toata lumea sustine ca e preocupata de trib in primul rand, se pare ca orgoliile personale inca ne stau in cale.

(eu recunosc: sunt lenes. si prost. si badaran. si...:) )

salut, jwst, batrane vulpoi! ;)
 

DeletedUser

heh..pt ciuculete..long time no see:)
imi place ideea ta despre aceasta "lupta pt putere"
pt catalin.the main idea e ca nu ai cum doar cu 2 sate..insa ms ca nu intentionezi sa o faci..mai am putin si fac 1 mil de pct la inamici invinsi :-j..deja sunt pe 300 si ceva la aparatori :eek:
 

DeletedUser13188

ce sa zic mihai......ca tot ma bagi in DISCUTIE deshi eram hotarit sa nu mai postez NIMIKA.....

frate frate...dar vezi tu....iti dau un EXEMPLU....chiar DOUA si pe FAPTE nu pe VORBE.....

unul cel mai EVIDENT ca eu sint AICI...iar TU ACOLO

DOI la MANA..........PROFILUL TAU....(sper sa nu il schimbi ad-hoc....iar )

era ceva de genul...RESPECT....castillo......covrig...etc etc......acum daca se uita cineva la profilul de pe contul tau...e O MAREEEE schimbare...

eu unul sa sti ca NU m-am schimbat DELOC...chiar daca la profilul meu...NU MAI E NIMIKA

mai departe ...o sa vedem ce va fi.....oricum TRECUTUL....e intrat IN ISTORIA acestui joc . ...EL NU se POATE SCHIMBA....PREZENTUL e asta.....care e....

...ar mai fi ceva.......dar o sa cosmetizez ceea ce am sa scriu ca sa nu iau BAN....

cind un OM e cu un picior in TRECUT si cu altul in VIITOR.....pe prezent nu poate decit sa se.........(intelege-ti voi ce se poate face pe prezent)

cel putin cam asha vad eu DE AICI situatia...

eu unul mihai.....sper sa.....raminem AMICI fara ( IN ) in FATZA....

bafta la joc...si nu lua ca o ofensa ce am postat aici...dar asta e REALITATEA.....
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser13188

pai am zis......IN REZUMAT......ca nu am chef sa ...plictisim playerii....ca de spus........eheee....sint multe de spus.....iar PICANTERIIE dau bine pe sticla....

ce discutii am vazut pe ......unele forumuri din alte triburi.....ITI STA MINTEA IN LOC....macar aici...nu intra ORICINE....si se pot SPUNE lucrurilor pe NUME.
 

DeletedUser

stiu ca sunt multe de spus. si mie imi vine sa spun ...insa prefer sa tac. ;)
(ca sa ramanem prieteni, nu din alte motive!)

raman la parerea mea, expusa aici... si sa stii ca pentru tine SPECIAL imi voi schimba profilul saptamanal. :D
 

DeletedUser13188

Apreciez gestul ! Mai multe pe tema asta.....se poate discuta la o BERE....ca pina la urma e DOAR UN JOC.
 

DeletedUser

hmm..mergem poimaine toti 3 la o bere in bucuresti?:D..m-am km autoinvitat dar hey..sunt prezent peste tot:)..
 

DeletedUser13188

...nu 3 man.....ca nu sintem EXCLUSIVISTI....eu unul am mai facut escapade din astea...

locul de intilnire ERA la CLASIC (se potriveste cu JOCUL )....undeva la PIATA UNIRII....acum din partea mea...nu ar fi mare SACRIFICIU...depinde si de altii....
 

DeletedUser

ok. este primul si ultimul meu post. dar se pare ca trebuia sa fac asta. ce este aici oameni buni? plictiseala sau pur si simplu dorinta de afirmare? cred ca putin din amandoua.
sa o luam cu inceputul. mesajele mele au fost scoase din context si este perfect normal ca se intelege ce doreste. cum a intrat in trib (invitat de mine) si-a capatat toate drepturile. i le-am luat cand a vrut sa isi bata joc de munca atator oameni. si l-am dat afara cand a sters profilul. mi-am dat seama ca va face rau cu orice pret.
i-am spus-o si lui personal, o spun si public: am fost o prietena si o doamna in adevaratul sens al cuvantului si nu am postat (si nici nu o voi face) toate mesajele noastre personale, in care ma rog de el sa nu lase jocul. nu am sa intru in detalii legate de mesaje atata timp cat nu doresc sa le fac publice. eu nu am nevoie nici de aprobarea cuiva si nici de afirmare. avand in vedere ca la 2 saptamani mai apar pe forumul mare, asta inseamna ca exist, spre deosebire de altii care doar COMENTEAZA despre mine.
castillo nu a vrut niciodata sa continue sa joace, are probabil acum o perioada in care se plictiseste pana incepe scoala. il cunosc suficient de bine. cand a intrat, se astepta sa fie primit cu covorul rosu si in uralele multimii. evident ca nu a fost asa. a fost cumplit de dezamagit si a trebuit sa iste un scandal sa se faca oarecum remarcat.
poate este cineva care isi mai aminteste, atunci cand el a lasat jocul, deja tribul era in declin. era o atmosfera ingrozitoare in trib, numai scandaluri, toti se lasau. el a simtit asta si s-a spalat pe maini de responsabilitatea asta, a aruncat-o la mine si sunt ferm convinsa ca se astepta sa nu pot sa redresez lucrurile. sa fie oare rautate si orgoliu? nu stiu si nici nu face subiectul acestui post.
repet, i-am spus-o personal, o spun si public: este pentru ultima oara cand mai accept sa imi fie folosit numele si mesajele (scoase din context dupa bunul plac) fara sa iau atitudine. nu sunt o persoana razbunatoare si niciodata de cate ori am fost aici comentata nu m-am bagat. dar, din pacate, am si eu niste limite si au fost duse prea departe lucrurile ca sa mai pot fi neutra.
chiar nu realizeaza nimeni ca poate exista si o alta varianta decat cea expusa?

nu as vrea sa fiu rautacioasa si sa va spun ca multi dintre cei care postati pe aici, sunteti ca niste babe pensionate la piata, care, din lipsa de activitate, evident, isi dau si ele cu presupusul sa mai treaca timpul si sa se simta importante.

cred ca rezultatele sunt destul de evidente. avem un avans de aproape 30 milioane, in conditiile in care, urmatorul trib sub noi este un trib mamut, diferentza de 500 de playeri (inca 2 triburi mari NUMAI din diferenta). avansul am reusit si l-am pastrat prin munca.
as vrea sa incetati sa aruncati cu pietre. o puteti face atunci cand vom pierde locul 1. atunci imi voi pune eu singurica cenusa in cap, nu va fi nevoie s-o faca nimeni si atunci ma puteti blama.

si cu asta am incheiat dizertatia mea. imi cer scuze daca v-am plictisit sau daca am jignit pe cineva. am fost, sunt si voi ramane un om corect, chiar si intr-un joc si nu agreez cand cineva insista sa terfeleasca cu mine pe jos atunci cand i se permite gratie bunatatii si educatiei mele.

o seara buna tuturor si .....ne intalnim in joc!
 

DeletedUser

Stil Ostil

cand am vazut k a scris Castillo asta pe forum m-am crucit :)))) cred k erai beat de ai scris pe forum :)))) glumesc.

ce sa mai... are dreptate. are mare dreptate in ceea ce a zis.l-ati calcat in picioare. sa va fie rusine ma ruptilor din acest "~EC~" pt k unii dintre voi habar nu aveti cum a fost la inceput in acest trib si cate mesaje am putut sa scriem in stanga si in dreapta ca sa ajungem pe locu 1. unde cred k suntem si acum k nu am mai intrat.

Crioli nu ma asteptam de la tine sa faci asta. te-oi crede mare si tare si k tu ai facut acest trib nu? indiferent de cate ori ai stat la el sitter si la altii si ai ajutat tribu cum ai putut tu, eu nu prea m-am bagat k oricum era naspa, dar sa faci asta e prea urat.

e tribu nostu ma... noi l-am facut in primele 2-3 sapt de zile. va spun si oamenii: Castillo, Stil Ostil, Eutheking,.... Paolik., Gore-Horika si inca maxim 2-3 care imi scapa acum. Primii au conceput tribu iar impreuna cu urmatorii l-au pus pe picioare sa ajunga sus.
 

DeletedUser

sa va fie rusine ma ruptilor din acest "~EC~" pt k unii dintre voi habar nu aveti cum a fost la inceput in acest trib si cate mesaje am putut sa scriem in stanga si in dreapta ca sa ajungem pe locu 1..


Te rog sa specifici, cate mesaje care contineau rugaminti de a intra la voi in trib ... cate invitatii .. cate marsavii ...
Taaare mult ati mai tras pentru locul 1 ...:(:(:(
 

DeletedUser

Din categoria "Alo?! sunt doamna Popescu"...dintotdeauna m-am dat in vant dupa oamenii care-si atribuie singuri titlul de domni sau doamne...spune totul despre ei...
 

stou

member
Scor reacție
0
Is pe jos de ras nu mai pot :D:D:D
Varza fratilor mai mult decat Varza :D:D:D
Traisca egoismul si egocentrismul dus la extrem!!!:rolleyes:
Un trib ESTE O COMUNITATE DE OAMENI !!!!Deci dragi iubitori de sine daca nu erau aia multi si prosti (dar multi):cool: voi nu ma va mai ratoiati acuma pe aici cu ce care si cum deci vediti-va de conturile voastre si de jocul vostru si nu va mai bateti aici in vorbe pentru un trib !!
Daca maine ies toti si intra in alte triburi sa va lasa solo in 2 saptamani nici numele nu va mai sunt pomenite !!
Oricum eu acuma va scriu de sub masa pentru ca acolo am ajuns tavalindu-ma de ras :D:D:D
 

DeletedUser

mie mi-a placut partea cu educatia si bunatatea, absolut criminala :eek:
 

DeletedUser

din pacate cel mai trist lucru este ca singurul ei contact cu razboiul nostru il reprezinta cele 17 sate pierdute catre diversi
si singurul pe care se pare ca l-a invins a fost castillo

inca ceva, in toate circularele spune ca ii va concedia pe toti cei din ec (sau cum s-o numi acum, tot aia e) care nu ataca, dar ea n-a atacat niciodata un sat phx (si probabil nici un altfel de sat, dar asta nu am de unde sa stiu sigur)
nici acum nu participa la actiunea pe blu3, doar ii concediaza pe cei care nu ataca

nu-i nimic, nimeni nu pare sa observe asta
de fapt ea nu joaca triburile, ea se joaca de-a triburile
cand mai cade cate un jucator de la ei se fac ca ploua si ii innobileaza intern satele pe care nu le luam noi
a durat 3 zile pana sa-l sprijine pe paolyka., si pana atunci pierduse deja toate satele din zona de granita

ma intreb ce s-ar face 'printzesa' (nu e vina mea, ti-ai facut-o singura cand ti-ai dat titlul asta mai acum ceva timp) in zona de granita? cat ar rezista? sunt cativa jucatori din ec pe langa mine pentru care am tot respectul, care in fata mea au demonstrat ca stiu sa joace, dar sunt din ce in ce mai putini
celor vechi cu care chiar am colaborat la inceput si pe care ajunsesem sa-i respect se pare ca le iau locul jucatori obscuri, care au crescut doar prin innobilari interne

vedem unde o duce si asta

l.e.: in caz ca prin post-ul meu am jignit cumva onoarea acelei preabune si atat de educate doamne, promit sa ma retrag in pustietate si sa-mi traiesc restul zilelor ca un sihastru (asta, evident, daca cineva imi arata pe aici acea preabuna si atat de educata doamna pe care am jignit-o, eu nu am gasit-o inca)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser13326

Deci nu imi vine sa cred ce puteti sa ziceti. Sunt complet socat. Oare interesul vostru, celor din afara ~EC~ este de a o aduce la spitalul de nebuni pe crioli? Eu in locul ei nu as rezista.

Noisette, ai vreo treaba cu Lumea Clasica? NU? si atunci?

Stil Ostil, ar trebui sa stii mai bine. Exact cum a zis crioli, Castillo a lasat tribul EC, cand a vazut ca nu mai poate face fata. Cred ca 90% din tribul de atunci s-au rugat la propriu de Castillo sa nu renunte, ca el ESTE Lumea Clasica. Insa el a dat raspunsuri banale, sictirite.

Cum trebuia sa lase cuiva tribul, a lasat tribul cui a crezut ca este cel mai bine, si anume crioli. Exact cum Castillo a avut incredere in crioli, aceasta a dovedit ca este mai mult decat o lidera, si a remediat situatia in care era ~EC~.

Apoi Castillo a venit inapoi dupa 98251769851279581 de zile, si dupa ce i-a spus lui crioli CA EL NU MAI VREA NIMIC DE LA TRIB (asta cand s-a lasat), acuma a revenit, si dupa ce a lasat tribul la voia intamplarii, pur si simplu fara sa ii pese despre ceea ce se intampla cu el, vrea sa fie tratat la fel. Apoi, ca asa vrea el decide sa desfinteze tribul. NOT FAIR. Nu mai are nici macar 1% merit pentru tribul de acum.

Se prea poate ca crioli sa nu atace, insa nu in asta consta abilitatea de conducator. Unii stiu mai bine cu capul, decat cu sabia.

Felicitari crioli. Esti cea mai buna conducatoare dupa lumea clasica. Tine-te tare, nu te lasa influentata de toti acesti "jucatori" care se baga in seama cu scopul sa te darame psihic.
 
Sus