Efectele obiectelor de la asalt castel

DeletedUser

Am cumparat cu 400 medalii, "obiectul" care imi da : "25% capacitate de transport"

Dupa ce l-am activat...capactitatea de transport este aceeasi....tot atatia negustori am...nici o schimbare

Poate ma lamureste si pe mine cineva la ce se refera acest bonus...la ce fel de transport ...

Or fi transportat localnicii efectele bonusului pe piata neagra...posibil
 

DeletedUser40036

cred ca acest obiect iti mareste cu 25% prada.exemplu concret.15 usori pot aduce prada in sat un maxim de 1200 resurse.cu acest bonus,ei vor fi capabili sa aduca cu 25% mai mult,adica 1500 resurse.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Mda....daca ar fi fost mai expliciti domnii care au pus la cale descrierea bonusului..nu as fi cumparat vreo 3 degeaba :))


Multumesc pt clarificare...de nervi, nu m-am gandit la posibilitatea asta
 

DeletedUser40036

amplificator steag:Dublează efectul steagului curent. Schimbarea steagului duce la încetarea bonusului. Nu poate fi folosit pe steagul Capacitate populaţie.

citesc si eu despre bonusul acesta.foarte clar:nu merge pe populatie. zic sa fac si eu o combinatie.sa pun steag de -20 taleri si sa obtin un bonus de -40,dar surpriza,bonusul nu face nimic(in afara de o iconita cu 100% efectivitate steag care apare la efective afective).intrebarea mea e de ce?daca are vreo importanta,e pe l47.
 

DeletedUser40036

o alta intrebare:se poate sa faci combinatii intre bonusuri?2 exemple concrete:sa activezi un bonus 15% atac topoare si usori de doua ori si sa obtii un 30%?sau sa activezi un bonus amplificator steag+amplificator raid?
 

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
90
- amplificator raid + amplificator steag = da, le poti activa concomitent
- de 2 ori acelasi bonus, chiar si cu procente diferite (exemplu topoare+usori 10%- topoare+usori 15%) = nu, nu le poti activa concomitent
 

DeletedUser40036

neata...se rezolva problema cu steagul -20% taleri?de preferat inainte sa imi expire mie bonusul pentru care am dat 1700 medalii...dar e bine daca se rezolva si pana se termina evenimentul.daca nu,mai bag o fisa si astept evenimentul urmator,de la anul:))
 
Scor reacție
98
- amplificator raid + amplificator steag = da, le poti activa concomitent
- de 2 ori acelasi bonus, chiar si cu procente diferite (exemplu topoare+usori 10%- topoare+usori 15%) = nu, nu le poti activa concomitent

dar amplificator steag + topoare si usori pot fi activate in acelasi timp ?
 
Sus