Emoticonuri pe forumuri

  • Autor subiect Raptor2703
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Ati fi de acord sa fie introduse emoticonuri pe forumuri ca pe messenger?
In principiu sa fie cateva din oficiu pe care sa le poata folosi oricine si altele speciale sa poata fi instalate ca scripturile de catre cei cu cont premium.
Consider ca ar mai anima forumurile si automat le-ar face mai placute pentru citit si de asemenea ar usura efortul jucatorilor care le folosesc in prezent, dar stau sa le caute prin notite, pe site-uri sau diverse programe prin calculator. :)
Ce ziceti? :D
 

DeletedUser16241

Da, sunt de acord cu aceasta propunere, desi iar se vor trezi unii destepti care vor intrece msura cu asa ceva, si apoi nu mai e funny.
 

DeletedUser6558

si link spre facebook si gura presei, si mai era un site pentru injurat, dar imi scapa. Era chiar misto. Emoticons sunt chewing-gum pentru ...
 

DeletedUser

Unii comentati de parca ati da bani pentru asta. In fine...
Ideea era sa facem forumurile mai atractive folosind emoticonuri sugestive pentru discutii. Totodata vor fi mai colorate si implicit atrag mai multi membri ai triburilor la discutii pe forum care in final pot ajunge sa colaboreze mai strans cu colegii lor si sa faca jocul mai eficient.
Voi ce preferati? Sa cititi o carte cu imagini colorate sau doar cu scris?
Probabil va aduceti aminte unii care ati prins la scoala si carti colorate si carti alb negru, ce diferenta este intre ele.

Eu zic sa votati pentru schimbare ca nu aveti nimic de pierdut, ci din contra veti vedea in timp ca e mai bine asa.
 

DeletedUser

Cat mai mult scris.. .. am trecut de vremea cartilor colorate:))

Probabil va credeti amuzanti cu glumele astea de clasa a 4-a.
Am deschis forumul asta ca sa discutam serios. Daca din punct de vedere psihic inca nu ati trecut de pubertate v-as ruga sa va abtineti.
Caterinca asta proasta o faceti cand o sa fim fatza in fatza!
 

DeletedUser

haha, raptore, da`nu-i nevoie sa dai in cap ceor care te contrazic :) au si ei dreptul la o parere.

Si apropo, nu-i cam deplasat sa spui ca niste emoticoni or sa faca mai stranse colaborarile intre oameni care joaca deja impreuna de cativa ani? Sau c-o sa faca jocul mai eficient? :)) Cum functioneaza chestia asta mai exact: jucatorului X, destul de retras in discutii, incepe sa intre pe forum mai des, ca sa vada "ce fete vesele au mai pus aia" (desi o sa`i scada interesul dupa 2 zile, cand le vede pe toate) si, daca tot e pe forum, hai sa trimita si niste sprijin, ca i-a placut "big grin"-ul de la sfarsitul cererii de ajutor. Foarte realist! ;)

Smileys ai aici, pe forumul pentru politica si propaganda (deci pe forumul de discutii) :) Ala din interiorul tribului probabil c-a fost conceput ca loc de planificari, mai mult, de nu i-au bagat si acolo, pana acum, din proprie initiativa.

In fine, eu nu cred c-ar avea vreo utilitate prea mare introducerea lor si dincolo... ar face forumul mai colorat si-ar fi mai mult spam, probabil :p
 

DeletedUser

Man eu am explicat mai sus care-i treaba cu emoticonurile.
Efectul psihologic e destul de mare in cazul celor care nu prea citesc forumul de fel ca una e sa vezi ditamai carnatul cu text simplu si sa-ti vina greu sa-l citesti si alta sa vezi printre atatea cuvinte si cateva fete sugestive pentru continutul textului.
Intreaba orice psiholog despre treaba asta si iti va raspunde la fel.
Cel mai usor iti dai seama de asta studiind preferintele unui copil. Treaba interesanta e ca pastram aceleasi preferinte si la maturitate.
Eu zic ca oricum nu incurca sa fie acolo si in plus sunt sigur ca in timp forumurile vor deveni mai populate cu membrii care altadata se fereau sa citeasca discutiile extrem de lungi si automat vor deveni mai implicati in joc. Stiti si voi cum e cand se leaga prietenii in joc ca va vine greu sa-i dezamagiti pe ceilalti.
 

DeletedUser

1. multe emoticoane au "drepturi de autor"
2. nu mai suntem la varsta in care ne exprimam prin "mama","tata","papa", "caca". un carnat de litere asa cum spui tu este suficient ca niste persoane sa se inteleaga.
3. ai mereu site-uri aditionale (new tab, copi image address, [img ]link[/img])
 

DeletedUser

E complicat cu linkuri si alea.
Eu ziceam sa simplificam treaba asta.
Am spus cam tot ce am avut de spus mai sus. Acum ramane sa gandeasca restul cum e mai bine. :|
 

DeletedUser

Probabil va credeti amuzanti cu glumele astea de clasa a 4-a.
Am deschis forumul asta ca sa discutam serios. Daca din punct de vedere psihic inca nu ati trecut de pubertate v-as ruga sa va abtineti.
Caterinca asta proasta o faceti cand o sa fim fatza in fatza!

Mda.. o discutie serioasa depre un subiect neserios.

Hai sa fim seriosi.. jocul asta dateaza de cativa ani buni.. iar cei de pe L1 si L2 se coordoneaza foarte bine si eficient si fara "fete amuzante " pe forum....

In al doilea rand e un joc de strategie nu e Messanger sa dai buzz-uri si sa pui un smile..ideea e ca daca se vrea sau ma rog se gasea o explicatie logica si o utilitate real se introduceau pana acuma.. deja avem 21 de lumi.

Si domnul Psiholog.. nu iti da tu cu parerea depre varsta psihologica a altor jucatori.. nu e nici frumos si nici sanatos
 

DeletedUser

Nu trebuie sa dai bani pentru asta si il poti considera ca un upgrade al jocului ca pana la urma tot s-a scumpit contul premium si probabil cea mai scumpa investitie a fost sa creeze versiunea jocului pentru mobil pe care eu impreuna cu multi altii nici nu o folosim si eu unul nu cred ca o s-o folosesc vreodata.
E fix alegerea fiecaruia daca foloseste emoticonuri sau nu in discutii pe forum. Ideea e sa-l faca mai placut si eu il consider mai placut pentru citit vazandu-l mai colorat.
Ca s-au format prietenii in timp si nu-i deranjeaza pe cei implicati serios in joc ca nu exista astea pe forum e partea a 2-a. Eu de la bun inceput am specificat ca este o optiune pentru ca cei care nu prea citesc forumul sa fie atrasi mai mult de noua versiune.
Si repet... nu costa nimic! Eu nu inteleg ce anume va deranjeaza pe unii.
Daca le introduceau direct fara sa purtam discutia asta aici va revoltati toti ca de ce au fost introduse? Haideti sa fim seriosi ca nu se supara nimeni, dar asa am venit eu cu propunerea, vedeti ca e un lucru simplu in comparatie cu altele si gasiti de bunacuviinta sa faceti putin misto ca asa e mentalitatea romanilor. Cum vine unul cu idei sa schimbe ceva in bine e luat la baza de oameni incuiati la minte si de-asta nu dam ma niciodata inainte ca popor. Preferam sa aruncam vorbe goale in loc sa punem osul la treaba toti si sa cladim ceva.

Si tu cu sfatul cu privire la aprecierea varstei psihologice. Permite-mi sa-ti spun ca esti ipocrit pentru ca toata lumea s-a adresat cuiva la un moment dat cu "cretinule", "retardatule" avand la baza cam aceeasi idee, asa ca nu-mi adresa mie critici pentru lucruri pe care nici tu nu le respecti.
 

DeletedUser

haha, eu deja am oameni in trib care strecoara prin mesaje emoticoni de genul:
chase.gif


asta face topicul tau destul de demodat, pentru ca toti emoticonii pe vrei tu sa`i adauge team triburile sunt mult mai putin expresivi decat asta si n`o sa atraga lumea la fel de mult :))
 

DeletedUser

Si acei emoticoni pana sa fie pusi pe forum traverseaza diverse etape in general asa ca ar fi mai simplu sa fie dracu inclusi pe forum ca sa nu se mai chinuie bietii oameni platitori de CP. :)
 

DeletedUser

Si acei emoticoni pana sa fie pusi pe forum traverseaza diverse etape in general asa ca ar fi mai simplu sa fie dracu inclusi pe forum ca sa nu se mai chinuie bietii oameni platitori de CP. :)

pisi
Cp platesti pe joc daca vrei, nu pe forum ;)
 

DeletedUser

Pussy eu vreau emoticonuri la CP pe forumuri pentru scumpirea facuta. Ce-ai tu cu mine? Daca vrei le folosesti, daca nu nu.
Te porti de parca te obliga cineva sa folosesti la fiecare replica in caz ca le baga. :D
Mofturi de-astea faci si in pat? [probabil o sa ma injuri, dar nu-mi pasa] :)
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus