Este corect cumva ?

DeletedUser

Am si eu nelamurire... Eu de ex am 2 sate de peste 3000 de puncte... In total am aproximativ 7000 de puncte.Si dintrodata ma trezesc cu 60 de atacuri pe un sat 60 de atacuri pe altul de la un jucator de peste 1 mil de puncte.Nu mi se pare normal... este voie asa ceva ?
 

DeletedUser

nu stiu pe ce lume joci ,dar normal nu e voie sa ataci jucatori care au de 20 de ori mai putine puncte ca tine.credk asa e
 

DeletedUser

da,este normal , de ce nu ar fi ? daca el vrea sa iti ia satul ...
 

DeletedUser9103

MogulKahn sfatul meu.
incerca o noua provocare pe l8 sau pe l9 care va incepe cat de curand. L2 ii o lume destul de avansat ori cat ti-ai dori nu prea o sa faci fata.
L8 ii relativ o lume noua sansele de supravietuire, sa zicem asa, ar fi mai mari.
In legatura cu intrebarea ta sa nu fiu off topic ii perfect corect, cine-i mai istet ala o sa castige.... Nu renunta demonstreaza ca poti mai mult de atat.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Inteleg... deci la jocul asta concluzia e : mananca sau vei fi mancat... mananci mai mult te faci mai mare.Incep din nou daca e.
 

DeletedUser

ar fi culmea ca toate satele in viitor sa apartina unui singur jucator... daca nu exista o limita :))
 

DeletedUser8715

daca reusesti sa faci rost de ceva sprijin, o sa fie frumos, pentru ca el are un moral foarte, foarte mic si nu cred ca toate atacurile sunt full
 

DeletedUser

la peste 1 milion de puncte cu 60 de atacuri chiar nu vad cum poti sa ii faci fata... chiar si cu moralul minim.

Tot ce pot sa iti urez este succes :))
 

DeletedUser5673

daca ilajuta careva cu mimim 20000 din fiecare faca fata sa aiba zid de 20
 

DeletedUser7708

la peste 1 milion de puncte cu 60 de atacuri chiar nu vad cum poti sa ii faci fata... chiar si cu moralul minim.

Tot ce pot sa iti urez este succes :))

noob, te rog eu frumos fă-ţi un serviciu şi nu mai induce în eroare lumea. Din 60 de atacuri, doar 4-5 sunt cu nobil, dacă e şi nobilime pe acolo. Got my idea?
On-topic: Este posibil, dar după vreo 2 luni. Dacă tu în 2 luni ai decât 7k, atunci e o problemă. Îţi recomand cu căldură un început pe L9, unde va fi o clădire nouă care va schimba un pic modul de joc şi va fi ceva nou pentru toată lumea, deci ai o şansă foarte mare să înveţi mai repede ca alţii tot ce se poate învăţa.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Am si eu nelamurire... Eu de ex am 2 sate de peste 3000 de puncte... In total am aproximativ 7000 de puncte.Si dintrodata ma trezesc cu 60 de atacuri pe un sat 60 de atacuri pe altul de la un jucator de peste 1 mil de puncte.Nu mi se pare normal... este voie asa ceva ?

1. Este voie
2. Mi se pare absurd un jucator la valoarea atacatorului sa ravneasca la satele tale. Dar nah...fiecare cu ale lui.
3. Nu mai tin minte setarile la Lumea 2 dar ar trebuii sa vezi distanta de la care au fost date atacurile. [Sper sa nu ma insel] Daca sunt peste 40 de ore nu sunt nobili inclusi.
4. Astfel poti scoate linistit unitatile din sat ca sa nu ai pierderi. Poti si cheltuii resursele in acelasi scop.
5. Banuiesc ca sunt fake-uri toate. Daca nu, oricum doar cateva sunt reale. Daca nu sunt cu scop de nobilare sunt cu scop de demolare. L-ai suparat cu ceva si acum vrea sa iti rada cladirile.
6. Daca ai trib, ai si prieteni in jur si crezi ca poti strange o aparare eficienta, ai putea sa o faci caci are moral foarte mic si ai sanse sa scapi.
 

DeletedUser

noob, te rog eu frumos fă-ţi un serviciu şi nu mai induce în eroare lumea. Din 60 de atacuri, doar 4-5 sunt cu nobil, dacă e şi nobilime pe acolo. Got my idea?
On-topic: Este posibil, dar după vreo 2 luni. Dacă tu în 2 luni ai decât 7k, atunci e o problemă. Îţi recomand cu căldură un început pe L9, unde va fi o clădire nouă care va schimba un pic modul de joc şi va fi ceva nou pentru toată lumea, deci ai o şansă foarte mare să înveţi mai repede ca alţii tot ce se poate învăţa.

ai grija DFA1 ca imediat ar sa te invete batidax cum trebuie sa joci acest joc:))
 

DeletedUser

noob, te rog eu frumos fă-ţi un serviciu şi nu mai induce în eroare lumea. Din 60 de atacuri, doar 4-5 sunt cu nobil, dacă e şi nobilime pe acolo. Got my idea?
On-topic: Este posibil, dar după vreo 2 luni. Dacă tu în 2 luni ai decât 7k, atunci e o problemă. Îţi recomand cu căldură un început pe L9, unde va fi o clădire nouă care va schimba un pic modul de joc şi va fi ceva nou pentru toată lumea, deci ai o şansă foarte mare să înveţi mai repede ca alţii tot ce se poate învăţa.


Scuze ca iti spun, esti un MARE FRAIER ! si sincer eu zic sa iti vezi de treaba ta.

eu ziceam ca daca din 60 de atacuri 55/56 sunt full nukes nu prea are sanse de supravietuire nici cu moral minim, dar lol ce sa stii tu. Ce treaba are nobilimea cu atacurile full ?

Fake-uri sincer nu cred ca sunt, nu ar avea motiv.


@MogulKahn - E greu sa-ti dai seama care sunt atacuri cu catapulte/berbeci si care sunt nobili, (sunt 60 de atacuri).
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Scuze ca iti spun, esti un MARE FRAIER ! si sincer eu zic sa iti vezi de treaba ta.

eu ziceam ca daca din 60 de atacuri 55/56 sunt full nukes nu prea are sanse de supravietuire nici cu moral minim, dar lol ce sa stii tu. Ce treaba are nobilimea cu atacurile full ?

Fake-uri sincer nu cred ca sunt, nu ar avea motiv.


@MogulKahn - E greu sa-ti dai seama care sunt atacuri cu catapulte/berbeci si care sunt nobili, (sunt 60 de atacuri).

doamne nu credeam ca am sa o mai vad si pe asta:)))...batidax nu cred ca ajungi nici la degetul mic... de la picior a lui DFA1 dar ce rost mai are sa comentez:confused::)))=)))

si apropo unii stiu care e diferenta dintre nobil si berbeci si pot face chiar si dodge...poate nu si MogulKahn dar sunt
 

DeletedUser

la distanta mare poti face foarte usor diferenta intre nobil si catapulta:D
 

DeletedUser

doamne nu credeam ca am sa o mai vad si pe asta:)))...batidax nu cred ca ajungi nici la degetul mic... de la picior a lui DFA1 dar ce rost mai are sa comentez:confused::)))=)))

si apropo unii stiu care e diferenta dintre nobil si berbeci si pot face chiar si dodge...poate nu si MogulKahn dar sunt

da, daca ai rabdare sa calculezi la 60 de atacuri, de ce nu . SI apoi, depinzand de timpul lasat intre clearing-uri si trenulet, fentezi atacurile, simplu.

P.s: nu mai are rost sa ne certam/sa comentezi asupra mea, nu ajungem nicaieri, vorbele se vor vedea in joc.

Cat despre dfa1, nu ma intereseaza cine e/experienta lui , dar dupa postul lui ce am zis eu mai sus il caracterizeaza.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Am si eu nelamurire... Eu de ex am 2 sate de peste 3000 de puncte... In total am aproximativ 7000 de puncte.Si dintrodata ma trezesc cu 60 de atacuri pe un sat 60 de atacuri pe altul de la un jucator de peste 1 mil de puncte.Nu mi se pare normal... este voie asa ceva ?

Este normal din moment ce protectia de incepator este de 5 zile iar cea de moral de 60 de zile.Protectia de moral reprezinta acel raport mai mare de 20 dintre punctele atacatorului si cele al aparatorului.

Succes!
 
Sus