Evolutia lumii 51

  • Autor subiect DeletedUser41586
  • Data de început

DeletedUser

Fantastic, se vorbește despre onoare, demnitate pe triburi. Parcă mă întorc cu 5 ani în urmă, când nici nu știu ce nick-uri aveam. Mai ușor să nu vă plesnească o venă.
Or să vă pape mozii pe toți că v-ați insultat subtil și că ați făcut dublu post (deși eu aș renunța la regula asta, având în vedere cât de mort e forumul).
Dar, până atunci, rog și eu un observator obiectiv, bun cunoscător al situației în cauză, să explice unui jucător oarecare ca mine scandalul Roma-Gluglu, în special episodul cu sitterele. Am citit cam tot ce era scris pe acolo, dar n-am înțeles prea bine detaliile telenovelei, cam toți păreau prea subiectivi. Aș vrea să știu toate detaliile, care de cine a abuzat, cum şi de ce, ce s-a întâmplat ulterior etc. E interesant pentru istoria L51 să se știe asta. Mulțumesc. Am popcorn destul.
 

DeletedUser41586

Deci , Domnul Alex2peu jucator in GluGlu a lasat sitter la el pe cont pe Klaus (coleg de trib) , ca prin minune i s-au scos trupele din sat , trimise la zeci de ore departare ... El sustine ca aceasta "manevra" i-a fost facuta de catre tribul dusman si anume Roma.
Insa pe contul 'Klaus' unde alex2peu a lasat sitter nu s-a logat nimeni altcineva innafara de proprietarul contului. Iar el tot o tine pe a lui ..
 

DeletedUser47803

povestea care o stiu eu.....roma a dat un organizat pe locul 1 numai 1 si din cauza ca avea zidurile foarte jos s-a decis sa nu i se trimita sprijin ci sa i se faca split-uri, nu a pierdut nici un sat dar el s-a suparat si a iesit din trib.....timp de aprox. 2 sapt. a stat cuminte....dupa care tribul gluglu a luat un sat langa el de la roma si el a inceput sa-l atace, iar noi am inceput sa ii dam spionaje si el a fugit in roma....la 2-3 zile distanta s-a intamplat faza cu sitter-ul....contul lui klaus mikaelson tinea sitter la natasha romanoff si la alex2peu....dimineata alex s-a trezit si a vazut ca are trupele la 40h distanta trimise si atacuri de la roma, iar dupa acmelius a sunat-o pe natasha sa-i zica ce se intampla si cand colo si natasha avea sitter tot la klaus si aceeasi poveste trupe trimise la zeci de ora distanta si atacuri de la roma....satele au fost luate....s-a facut ticket la admini si jucatorii care au luat acele sate + klaus au fost incuiati o perioada de cateva ore....satele luate au devenit barbare + 7 sate a le lui klaus....unii zic ca era locul 1 pe contul lui klaus...personal nu cred...intrebarea e de ce a fugit in roma si de ce imediat cum i s-a dat drumul la cont a inceput sa atace jucatori din gluglu, daca nu el nu avea nici o vina?....dupa care iese roma pe forum si cica ei nu au luat parte la asa ceva...ca a fost organizat....ei au dat pe bonus de noapte atacurile cu full-uri impartite in 4 si cica asa s-a nimerit....si pe langa toate acestea, roma aborda jucatori din gluglu ptr. a se duce la ei...din ce stiu lu unu' i s-a zis ca daca nu se duce in roma il muta la marginea hartii...kinderas parca il chema....cam asta e povestea...daca stie cineva mai bine sa o zica....eram on in dimneata cu abuzul de sitter....teoretic am fost martor:D:D:D
 

DeletedUser47991

In razboiul asta, glu a blindat toate satele din zona, mai putin pe locul 1, unde s-au hotarat sa faca doar un split. Omul s-a suparat si a decis sa paraseasca glu. In Roma a intrat o saptamana mai tarziu, cand avea adeziunea foarte scazuta. Adeziunea a fost scazuta de jucatorii din Roma. Roma a decis ca e un jucator bun, care merita sa joace. El nefiind in nici un trib in momentul respectiv.
in noaptea cu pricina, s-au luat niste sate. Care a doua zi s-au barbarizat iar klaus a pierdut 7 sate. Lui Alex2peu i-au adus adminii trupele inapoi instant.
Din toate satele barbarizate, glu n-a reusit sa ia nici unul inapoi, desi erau in mijlocul lor. Nu prea se poate spune ca au fost sate moca, deoarece Roma a spart ceva pana sa le ia inapoi.

daca Glu vrea sa spuna ca ei au pierdut razboiul din cauza acestor cateva sate....care mai erau si in inima tribului.
Acum unii plang pe aici ca au fost oameni invitati in Roma...nu vad problema. Cine a vrut, s-a dus. Cine nu, nu. Si nici nu cred ca au fost asa multi. Iar Alex2peu sa nu-si mai faca atatea iluzii. El n-ar fi fost primit niciodata
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Sickoss, nu înțeleg ce relevanță ar avea pentru alex2peu sau pentru altcineva dacă exista alt jucător logat la Klaus pe cont în clipa "dezastrului". Asta e treaba adminilor să constate ce IP-uri au fost pe acolo... nu văd de ce ar fi contat atunci din moment ce realitatea de pe jhartă ar fi fost aceeași.
Hakusho, nu înțeleg exprimarea ta referitoare la locul 1 numai 1... "după ce i s -a dat drumul la cont"... a fost și el încuiat? De ce?
Oricum ce înțeleg e că voi acuzați niște coincidențe. Observ că a fost un gest urât, o nedreptate reparată într-o anume măsură de admini. Nu înțeleg totuși cum îl incriminează povestea voastră pe locul 1 (nu îi țin partea, nu îl cunosc), ar fi putut doar să speculeze un moment defavorabil vouă pentru a vă lua sate, nu știu de unde până unde e și el implicat cu ceva. Adică e posibil să fie, dar nu mi se par destule dovezi. Și povestea asta nici nu indică măcar un atac cu "premeditare", klaus(sau cine a fost pe cont atunci) putea să se supere într-o zi și să se joace la sittere, iar apoi să se laude la romani cu isprava lui. Nu văd de ce ar fi fost parte dintr-un plan "malefic" mai complex...

Mai am popcorn. Klaus ce avea personal cu cei din Glu?
 

DeletedUser41586

Eu unul nu l-am acuzat pe Locul 1 numai 1 .
2peu zicea ca locul 1 a fost intrat pe contul lui klaus , iar eu nu cred lucrul asta.
[08/07/2016 18:54:27] xxx: eu eram pe plaja
[08/07/2016 18:54:33] xxx: contul meu
[08/07/2016 18:54:36] xxx: era in sitter la klaus
[08/07/2016 18:54:42] xxx: pecontul lui Klaus s-a logat locul1?
[08/07/2016 18:54:45] xxx: intelegi?

Sper ca nu-mi iau ban xD
 

DeletedUser47803

ce a blindat glu???....esti pe dinafara...s-a trimis sprijin doar pe satele care erau inconjurate de roma....in estul continentului k44 nu s-a trimis sprijin permanent ca nu era nevoie eram destul de apropiati pe harta....acolo era si locul 1 deci nu era nevoie de permanent..."Lui Alex2peu i-au adus adminii trupele inapoi instant."....trupele nu au fost aduse inapoi....au bagat adminii trupe in sat dupa ce le-au barbarizat...unul din sate era de atac si am dat spionaj pe el si avea 5700 lanci si 5700 spade dupa barbarizare...0 atac...
 

DeletedUser41586

Haideti sa povestim despre altceva , de exemplu ANGELS-ul

25 romanalex 1507 146.705 31 4732

E a 2-a oara care isi paraseste propriul trib , intemeietorul number one.
Ce parere aveti de el/ei?!
 

DeletedUser47803

locul 1 nu a fost incuiat....vorbeam de klaus acolo...au fost(nu stiu daca mai sunt) rapoarte la sectiunea roma vs gluglu care aratau ca un jucator din roma a luat atacul de pe satul lui l-a impartit in 4 si a dat pe bonus de noapte....inseamna ca stiau ce se intampla....
 

DeletedUser

Eu nu am păreri despre romanalex, nu cunosc :))) pe lumile astea ieșirile din triburi nu sunt foarte concludente, uneori se mai face așa pentru a "împărți" mai bine satele cu colegii, poate voia omul să dea la interne
Hakusho... și dacă cei din Roma știau de mișcările lui Klaus... Cum dovedește asta că a fost altcineva pe contul lui? Cred că un până şi simplu jucător poate vedea ip-urile și să le compare; dacă era ceva suspect pe contul lui Klaus sigur adminii puteau compara niște cifre acolo să mai ardă la sate și pe altcineva
 

DeletedUser47803

ti se pare ca am zis ca a fost altcineva pe contul lui????
 

DeletedUser

Hakusho, mi s-a părut că insinuezi asta și că ar fi o teorie în care câțiva jucători cred... acum scuze dacă am înțeles greșit, e prea de dimineață pentru mine :))
Ce ostil pare forumul ăsta extern, după ce că e pustiu, sunt de ajuns 3 comentarii să îți faci un potențial dușman :)) aici e bine să intri dacă nu mai ai ce dușmani noi să îți faci :))
 

DeletedUser47803

chestia ca locul 1 a fost pe contul lui klaus, din ce am inteles klaus a zis-o primul....
 

DeletedUser35216

Pe harta sper sa fi la fel de bun,discutia e non sens.Ramane gestul urat facut de sitere.
trebuie sa recunosc ca am citit de cateva ori postarea ta... pentru a o intelege cu adevarat.. si asta nu ca e un raspuns foarte elaborat sau ca ar avea greseli in el... doar ca nu imi puteam sa imi dau seama ca 'tu' ai reusit sa nu lungesti discutia la nesfarsit.
bravo, bre, mesagerule!
se pare ca tu chiar ai inceput sa joci jocul asta cum trebuie! felicitari! ne vedem pe harta!
Spor la joc!
 
Sus