Excalibur - In the name of the King

  • Autor subiect DeletedUser706
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser706

Excalibur - In the name of the King a fost ideea mea .
Nu stiu cat de buna , dar mi o asum ..
A aduna toata crema veteranilor intr un trib , si a incerca sa provoci mai tinerii jucatori [ vorbesc ca varsta de joc , nu ca valoare sau varsta reala ] era o provocare pentru toti ...
Cine nu ar fi vrut sa urmareasaca o asemenea batalie ...?
Urmaream sa creez doi poli clari in joc
Excalibur - In the name of the King condus de Sir si valiusha iar de partea cealalta 'tinerii ' reprezentati de BlooM un jucator totusi vechi cu experienta , dar inconjurat de oameni celebri ai speedului sau a triburilor mai noi .
Il cunosteam pe BlooM ..
Are multe defecte ...dar si mai multe calitati ...
Dar mai mult decat orice ...are orgoliu !
Stiam ca avand ca oponent Excalibur - In the name of the King va organiza o echipa de elita ....si ca va lupta pana la ultimul jucator ..
Ar fi fost frumos ..
Pe asta am mizat cand am inceput totul ..
Dar am comis greseala unui copil de 12 ani ..
Am actionat inainte sa gandesc ..
Sau mai bine spus ...am actionat fara sa cer acordul si celor implicati .
Valiusha mi a spus sincer omul ca alaturi de colegii lui doreste sa initieze un alt proiect ..
Iar Sorin ...in nota lui de eleganta , ma refuzat mai mult decat politicos [pentru ca motivele tin de viata personala nu le voi expune aici ]
Oricum nu ar conta motivele ..
Proiectul Excalibur - In the name of the King sfarseste inainte de a incepe .
Singurul vinovat pentru tot sunt eu .

I mi cer scuze fata de jucatorii care au acceptat sa participe la acest proiect si pe care i am pus intr o postura ingrata .
Nu pot exprima in cuvinte atat regretul ca nu vom juca impreuna , cat mai ales regretul ca v am creat iluzii , pentru a avea deziluzii
I mi cer scuze , si sper ca macar voi , sa fi ti mai blanzi in criticile si atacurile ce vor urma dupa cest proiect !
Sincer ...chiar mi am dorit !
Cei care ma cunosc stiu ca eu sunt un jucator singuratic ..
In afara de tribal wars , aici pe .ro am jucat mai mereu singur !
Acum chiar i mi doream ...
Din pacate am esuat .
Si pentru ca nu e vorba doar de mine ..
Si pentru ca e vorba si de alti oameni , pe care i am dus in eroare ..
Este firesc sa platesc pentru greseala comisa

De aceea ma voi retrage din joc .


Nu incercati sa mi schimbati opinia ..
Cei care ma cunosc stiu ca sunt incapatanat ...

Dar inainte sa plec , vreau sa clarific cateva lucruri ...

1.I mi cer scuze fata de membri OMERTA pentru ca ei mi au acordat increderea , iar eu i am parasit , fara sa gandesc la calm ...actionand sub impulsul de moment .

2.I mi cer scuze fata de BlooM fata de conflictul avut pe tema vanatorilor/mamutilor si regret atat tonul folosit cat si cuvintele aruncate atunci ..
Am spus si mai devreme ..
BlooM are calitatile si defectele lui ...
Dar era firesc sa l respect , iar daca aveam o alta opinie decat el , in nici un caz nu trebuia sa folosesc cuvinte jignitoare ..

3.I mi cer scuze fata de toti cei care le am trimis invitatie in Excalibur - In the name of the King .
Corect era sa fi vorbit cu Sorin si Vali inainte de a vorbi cu ei ..
Nu am facut o ....si in felul acesta mi am batut joc de prietenia voastra .

Am mai spus o data ca ma retrag ...
Cati dintre noi nu au spus o ..
Cati nu ne am dorit asta ..
Dar ne am intors ..
Nu stiu daca si eu o voi face ..
Nu stiu ce voi face ..
Acum simt doar un puternic sentiment de vinovatie ...

Stiu ca dupa acest post vor aparea o multime de reactii ...
De la mesaje de apreciere , la atacuri mai mult sau mai putin corecte ...
Stiu acest lucru ...
Si acesta este si motivul pentru care renunt ..
As fi penibil sa continui ...
Discutile pe forum ar fi interminabile ...
Asa sper ca intr o zi doua reactile sa se inchida ...iar o data cu inceputul jocului sa se uite acest nume
Sincer ..
Mi am facut o cu mana mea ...
Dorinta mea de a opune veterani de o parte , si "generatia noua " de alta parte a fost o ruleta ruseasca pentru mine ..
Puteam sa reusesc ....si astfel se creea probabil cea mai frumoasa lume [ sau cel putin cea mai palpitanta ] ..sau puteam avea un esec [ cum sa intamplat ]...si atunci as fi devenit un penibil ..
Si asta sunt acum !

Imi cer scuze prieteni , dar m am facut de ras !

Am o rugaminte la toti prieteni din joc .

Oricare din voi ma respecta ....sa nu mi ceara sa nu mi sterg conturile sau sa ma intorc . Daca ma respectati , respectatim si dorinta de a mi asuma esecul .Nu are rost sa faceti un martir din mine ..
Nu sunt ..
Am atatea defecte , si am facut atatea greseli in joc ...incat as putea scrie 3 zile despre asta ...
Am petele mele care ma acopera , asa cum multi din noi avem !


PS: Inca ceva ..
Stiu ca vor fi si atacuri si mesaje magulitoare ..
Este firesc ...O singura rugaminte ..
Stiu ca merit atacurile
Am calcat pe bec ..si o merit ...
Dar ..
Nu jigniti ...
Atat !
 

DeletedUser7711

Pai de la hartie la fapte ... cale lunnnnnngaaaaaaaaaaaa .
 

DeletedUser

Felicitari pentru initiativa si pentru toata munca depusa in aceasta campanie.
Chiar daca nu se materializeaza, iti multumesc pentru sentimentele pe care le-am trait vizionand filmuletele si amintindu-mi niste momente frumoase :)
Succes in continuare, indiferent ce ti-ai propus!
 

DeletedUser706

Vreau sa raspund si celor care tot intreba ce am facut eu de ma face atat de deosebit ..
Tot prin acest post vreau sa lamuresc si eventualele discutii ce vor aparea dupa plecarea mea ...
Am jucat pe varianta romana a triburi , pe servarele 1,2,5,6..
Nu am pierdut niciodata un sat ...
Oricine afirma ca a luat un sat de la mine , minte cu nerusinare !
Desi in mare parte am jucat singur fara trib [ cunoscatorii stiu cat de greu poate fi ] ..nimeni niciodata nu mi a cucerit un sat !
Iata si biografia mea in acest joc :

-Am inceput pe varianta internationala a tribal wars inca de la lansarea jocului .
-Sub un alt nume de user , nu aztecul ..[cei care ma cunosc stiu numele]
-Alaturi de cativa prieteni am infintat tribul RO [Romania] acum mai bine de 2 ani ...[ varianta triburi nici macar nu exista ca proiect]
-In momentul lansarii variantei in limba romana a jocului am venit aici pe triburi pentru a recruta oameni si a reforma imperiul RO de pe tribal wars .
-un timp am jucat singur , pana cand am avut deosebita onoare de a fi invitat de Sorin in tribul Avalon ..
-Am incercat sa schitez cateva proiecte in trib , se pare ca Sorin a considerat ca ma pricep la asta ..si am fost numit Lord of War al tribului ..
-Din pacate nu am reusit sa ma fac inteles , si cum era timpul sa ma intorc pe tribal wars am decis sa parasesc avalonul.

Am parasit avalonul , pentru ca nu doream ca oamenii pe care i recrutam sa ma perceapa apartinand unui trib ! Doream sa fi u vazut ca un om neutru , si pentru asta cu mari regrete a trebuit sa plec din Avalon .

Imediat tribul rival [Geto Dacii] printr un jucator [Zuper] au considerat ca se poate manca o paine din satele mele pentru ca numai aveam trib ..
Greseala fatala ..
GD si a rupt trupele fara sa reuseasca sa mi cucereasca nici un sat ...
Peste 10 nobili si zeci de mi de trupe !
Desi jucam singur , experienta de pe Tw mi a ajutat sa ies usor din atacuri cu fruntea sus ..
Am predat satele avalonului fara sa pierd vre unul [ Sorin poate confirma]
GD era condus atunci de Aquilla [ daca nu ma insel ] si am fost acuzat ca defapt ~TLD~ ma ajutat sa rezist ..
Defapt ~TLD~ nici nu stia cine sunt ..
Valiusha chiar a ramas mirat cand a auzit asta ..

Mi am adunat o echipa si am intrat pe tribal wars lumea 9 unde am format imperiul RO .
Desi putini i mi acordau vre o sansa , am reusit sa duc acest imperiul pe unul din primele locuri ..
Peste 500 de jucatori pot confirma ca atat timp cat am condus acest imperiu ...nici un jucator din tribul meu ..nu a pierdut vreodata un sat
Din pacate probleme de sanatate m au facut sa ma retrag ..
RO a disparut , si au schimbat numele in RAW ..dar echipa formata a ramas si domina si acum lumea [ sau cel putin stiam ca sunt in top]

Atunci cand sanatatea mea sa ameliorat , m am intors aici ..
Provocat de o discutie cu BlooM am decis sa vin sa joc si pe .ro sa arat ca jucatorii de pe tw au valoare ..
Asa am ajuns pe Lumea 5 ...

Intamplarea face sa am satul chiar langa liderul tribului de pe locul 1 , si care reusise sa stranga peste 1000 de jucatori !
Asa sa nascut povestea danimaxxx ...
O batalie intre un jucator ...si un trib de 1000 de jucatori
Rezultatul il cunoasteti ..
Dealtfel pe L5 inainte de a inchide conturile eram singur in trib [ defapt alaturi de o fata de nota 10 dar ea nu avea timp de joc ]...si cu toate astea ..
La fel ca peste tot ..
Nu am pierdut un sat

Am dorit sa fac aceste clarificari pentru ca :

1.Nu stiu cati jucatori se pot mandri cu performanta de a nu pierde nici un sat , desi in multe situati am jucat singur , si nu vorbim de un servar !

[Asta pentru acel jucator care spunea pe alt topic ca sunt un 0 ca jucator ]

2.Poate e bine de stiu [ macar ca biografie ] care este trecutul romanilor in acest joc ...care este trecutul nostru pe servarul international ...cum sa nascut RO ....si faptul ca macar pentru un W [W9] romani au dominat acest joc !

3.Cati jucatori mai exista astazi , care au curajul de a juca singuri fara trib ?
Si cat rezista ei ?
Cata pricepere , cata diplomatie sau tactica i ti trebuie pentru a rezista intr un trib singur ? Mai ales ca trebuie sa te si dezvolti ?
Personal pe L5 desi eram singur , mi am permis luxul de a cuceri satele de la tribul de pe locul 1 !
Si nu aveam 3 sate !
Cati mai stiti ca au reusit asta ?

4.Pe tribalwars am jucat
w1,w2,w3 [cu un nume de user]
w8,w9,w10,w11,w14,w15,w16,w17,w18,w19 cu alt nume
w20,w21,w22 cu numele de aztecul

Sper ca aceste clarificari sa lamureasca multe despre mine !
Si mai ales pe aceia care spuneau ...
"-cine domne aztecul asta ...ce a facut el "

V am pupat prieteni ..
Si in special pe :
"-Sorin[Sir] ...un caracter ...
-Lucas TM -[nu l stiti , nu aveti cum ....un prieten]
-Simiga [vocea mea interioara ...cata papara o sa mi dea cand o sa auda ca m am retras !]
-intrisecu [ si mai ales pentru caii lui ]
-NightWolf [ce forumuri facea el ]..
-mirceabrezovan [un alt proscris]
-BlooM si MD [ voi chiar nu va cunoasteti in RL ?....]
-RockGirl [ sper ca ai fost la concert la Metalica , altfel scoatem partea cu Rock]
si mai sunt atatia de pus pe lista ...
 

DeletedUser2147

cat mi-as fi dorit sa ne putem bate cu un trib ca al vostru :) stiu ca ai incercat,asa ca te felicit pentru initiativa, sincer regret ca nu s-a materializat, dar stiu ca a depins de mai multi factori.
stiu si eu, si tu, si multi dintre jucatorii care joaca de cel putin un an, ca acest joc nu iti iasa chiar asa usor din sange, asa ca de revenit vei reveni :)
 

DeletedUser

Am fost onorat ca m-ai ales pe lista ta de jucatori pentru acel proiect. L7 va fi o lume interesanta, se vor aduna multi jucatori cu experienta. Se anunta cateva triburi interesante. Puteai sa te alaturi unuia din aceste triburi, ai fi fost primit cu placere.
Nu sunt atat de sigur ca vei pleca din jocul asta. Iti spun sincer, e ca un microb. De 2 ani ma lupt cu microbul asta, am avut nenumarate momente in am zis ca voi iesi definitiv in joc, dar nu am facut-o. Sper sa fie doar o vacanta, din cand in cand mai ai nevoie de asta. La cat suflet pui in acest joc nu vei putea sta deoparte.
Indiferent daca vei pleca definitiv sau nu iti doresc mult succes in viata reala.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser1627


Cine nu ar fi vrut sa urmareasaca o asemenea batalie ...?
Urmaream sa creez doi poli clari in joc
Excalibur - In the name of the King condus de Sir si valiusha iar de partea cealalta 'tinerii ' reprezentati de BlooM un jucator totusi vechi cu experienta , dar inconjurat de oameni celebri ai speedului sau a triburilor mai noi .
Il cunosteam pe BlooM ..
Are multe defecte ...dar si mai multe calitati ...
Dar mai mult decat orice ...are orgoliu !


Scuze că nu am citit tot aztecul-e, dar eu nu înţeleg de ce rezumi această nouă lume la tribul vostru şi a lui Bloom, asta mă deranjează pe mine...
 

DeletedUser2786

noi o sa facem =TGH= aka The Golden Horde . vrei sa facem razboi?:p
 

DeletedUser7711

Hmmm ... Nu ai pierdut nici un ast ---> asta nu e o performanta . La inceputul jocului doar cei slabi pierd sate iar de aici reiese ca

1. Esti un jucator bun .
2. Ai fot inconjurat numai de aliati .



Cat am jucat eu tribalwars pe lumile 1 , 2 , 3 etc nu am vazut nici un server roman . :confused:



Nu stiu ce ai facut tu pe triburile.ro pentru ca eu nu am jucat aici (accountul asta e al lui framiu , eu jucand doar pe lumea 5 ) .


Pe w9 ati dominat la inceput ca nu cred ca ati facut fata pana acum . (pacat ca nu am jucat si eu )


Cu ce nume joci pe w11 ?
 

DeletedUser

baiete , el a stat singur intre dusmani , fara trib ? ia sa te punem pe tine in aceeasi situatie ? pariez ca mai mult de o saptamana [daca] nu rezisti :D
 

DeletedUser10642

Eu nu inteleg un lucru: acest proiect a depins doar de 3 persoane?Nu exista nimeni care sa poata indeplini planul proiectului?Dintre toti cei selectati sa intre in trib sigur se gaseste cel putin unul pentru a fi demn de pozitia de lider.
 

DeletedUser

Aztecule, ca sa-ti raspund, nu, nu ne cunoastem in RL :) Cat despre triburi, logic ca mi-am dat seama ce urmaresti. Ai omis toutsi ceva, eu nu am incercat sa creez un trib de elita. Doar prieteni, prieteni ai prietenilor...un tribulet unde sa jucam frumos, atat. Eek, relax, nu ti-a contestat valoarea de jucator, daca asta te deranjeaza. Succes aztecule!
 

DeletedUser

doar o parere

nu contest caliatile jucatorului aztecul dar nu intekeg de ce nu se poate sa joace si in aceasta lume cu sau fara trib.juca in aceasta lumea doar datorita tribului?daca asta ar fi fost singurul motiv sa zicem ca e ok adica in sensul ca eu nu imi pot permite sa judec motivele.dar din pacate am auzit multi oameni ca ar intra sa joace si ca vor face parte dintr-un trb din care vor face parte de asemenea si prieteni lui care sunt si niste jucatori extraordinari si...etc ca pina la urma sa afirme ca e dezgustat de lumile.ro si ca nivel e slab si etc.multi dintre cei care au facut asemenea afirmati de fapt nu mai erau cooptati in acelasi trib.si eu intru singur din cind in cind pe alte lumi decat cele din .ro si joc singur pina ma plictisesc si consider ca mi-am demonstrat mie ce pot.dar nu imi refuz placerea de a imi dem mie veleitatile pe care poate inca le mai posed si pe .ro.si cunosc ceva juc care in general au demonstrat ca stiu sa joace extraordinar si pe .de si pe .ro.si poate ca unii din cei care vb sunt jucatori mai isusiti decat eroii principali de pe forumurile romanesti dar nu ai stiu decat 12 oameni si cred ca asa e si normal sa ramana.poate gresesc dar daca tot ma plictisesc mi-am luat inima in dinti si am indraznit sa imi postez si eu parerea.va doresc o zi frumoasa in continuare si sper sa intre cati mai multi pe l7 indiferent de experienta sau indiferent de lumea pe care au mai experimentat pina acum.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus