Exista onoare in acest joc?

Exista onoare in acest joc?


  • Total votanți
    50
  • Sondaj închis .

DeletedUser

ei ,treaba asta cu onoarea putini o inteleg, nu-i bai trecem peste oricum majoritatea folosesc cuvantul "onoare" pentru a arata cu degetul :)
Intrebarea,bine asta daca reusim sa trecem peste caterinca facuta pana acum, este "Eu am(am avut) onoare cand am facut aia si aia?" si daca reusim sa raspundem la asta sincer cred ca ar fi un progres pentru multi. ;)
 

DeletedUser

eu nu inteleg o chestie la tine masterd:de ce cand te enervezi incepi sa jignesti si sa injuri ?.
nu am injurat si nu am jignit am constatat doar o stare de fapt ...pe care vad ca a prins o si el ca si adat seama ca e .....si acum tace :)))))
 

DeletedUser

mai baieti si fete nu vreit sa luati o pauza...caldura cred ca a inceput sa va afecteze
Chill!!! Mergeti beti o bere rece....:p
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

da gabitza ai dreptate :)))cine cedeaza primu e mai destept decat ....:)
 

DeletedUser

vai deja imi e scarba de ce se ** aici ...dica pupincurist ce esti ma mir ca ai gura sa vorbesti ...si ceilalti care se baga in seama pe aici vorbiti de onoare,dati definitii,medalii,vai vai aveti grija de satele voastre si nu va mai dati toti corecti si ingerasi ....poate vreunu din voi sa dea primu cu piatra ?????


"Prietene" cred ca ar trebui sa mai citesti putin ca la varsta care o ai, sincer nu stii nici ce inseamna onoare si nici nu stii cat d emult reprezinta pentru unii acest cuvant, la varsta ta ar trebui sa fii cu capul pe umeri si sa gandesti putin cuvintele pe care le scrii aici, eu in Timisoara stiu ca sunt multi oameni isteti, dar se pare ca tu nu faci parte dintre oamenii aia, de la o tema pe o discutie sa ajuns la cuvinte mai putin digerabile pentru domnisoarele si doamnele de pe forum, dar astia suntem noi, romanii, stim mereu sa ne facem auziti dar nu intelesi, unii se fac auziti prin cuvinte bune, altii prin vorbe urate si provocatoare, ce sai faci ralf, ma chinui sa supravietuiesc, si apropo comportamentul asta de aici de pe forum, este influentat si influenteaza si viata reala dar si jocul asta, oare nu suntem cu totii oameni?
Fiecare om este dispus greselilor, dar adevaratii oameni recunosc cand gresesc, si vor incerca sa nu mai greseasca, de ce sa nu fim prieteni si colegi, oare acest joc ne mana pe toti la invidie, rautate si comportament indecent?

Cu respect te salut si iti urez succes.
 

DeletedUser

cred ca maine o sa iasa cu stropi ca fac mazare d-asta noua :D

bercea ...uite aici exprimare de domnisoara ...:))

si tot pentru tine "pritene"ca sa spun asa desi nu imi aduc aminte sa fi mai vorbit vreodata amandoi ca sa fim macar cunostinte asa cum scria la profilu meu si cum a zis unu mai destept ca mine si am impresia ca era mai destept si decat tine .."if you don't know me don't judge me "
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Ai dreptate in multe privinte masterd1, nu ma cunosti nu te cunosc, nu am mai vorbit inainte pentru ca nu am avut ocazia si sincer nu imi place sa vorbesc despre oameni pe care nu ii cunosc, dar cred ca nici tie nu iti place cu toate ca ai vorbit despre oameni care tu ai zis ca nu ii cunosti, tu ai zis ca ma dau corect si ingeras, de unde stii ca sunt corect sau ingeras sau a fost vorba de o provocare din partea ta la adresa mea, pentru ca sincer sa fiu eu nu am vorbit nici despre satele tale nici despre caracterul tau si nici despre ceea ce vorbesti tu cu prietenii sau colegii tai, stiu ca atunci cand un om vorbeste , discuta cu o persoana , ar trebui sa fie lasata in pace sa discute pe cu ea, ca nu traim in haos ca sa ne bagam unii peste altii, eu te-am respectat atat pe tine cat si pe colegii tai, respect pe toata lumea care ma respecta, dar facand afirmatiile pe care le-ai facut ai jignit unele persoane, poate nu direct.
Ai facut referire la persoana mea in afrimatiile pe care le-am citat eu mai sus. "if you don't know me don't judge me " ai dreptate

Sunteti dusmani, ati fost dusmani cu tribul CIR dar ati fost si aliati si prieteni cu el odata, oare de ce atata ura intre noi, rezolvam ceva daca ne provocam si daca ne jignim reciproc, eu zic ca nu, tu?

Mult respect din partea mea si scuze daca te-am gijnit vreodata sau acum.
 

DeletedUser

astept sa imi arati si mie unde te am facut pe tine ingeras si corect ..si apoi mai discutam

era vorba acolo de batista si elena ..tu erai alta latura a discutiei,aveai treaba cu medalii alte probleme ..cei care se bateau cu pumnu in piept ca ei nu au fauct si ca nu fac magarii erau cei doi ...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser18063

"..., eu in Timisoara stiu ca sunt multi oameni isteti, dar se pare ca tu nu faci parte dintre oamenii aia, de la o tema pe o discutie sa ajuns la cuvinte mai putin digerabile pentru domnisoarele si doamnele de pe forum, dar astia suntem noi, romanii, stim mereu sa ne facem auziti dar nu intelesi, unii se fac auziti prin cuvinte bune, altii prin vorbe urate si provocatoare, ce sai faci ralf, ma chinui sa supravietuiesc, si apropo comportamentul asta de aici de pe forum, este influentat si influenteaza si viata reala dar si jocul asta, oare nu suntem cu totii oameni?...
.


nu iti inteleg postul si nici afirmatile...si nici nu stiu ca eu sa te fi jignit vreodata,poate ca ai fost in Timisoara,nu zic nu ,dar pana sa ma cunosti mai este,si daca (sa spunem) chiar vrei sa ma cunosti in Timisoara am sa iti dau adresa unde ma poti gasi linistit.Chiar imi plac cei care ma caracterizeaza fara macar sa stie cu cine discuta.
'Grija ca eu nu am pomeit nimic de braileni si de bagatul in seama.
 

DeletedUser

Sunteti dusmani, ati fost dusmani cu tribul CIR dar ati fost si aliati si prieteni cu el odata, oare de ce atata ura intre noi, rezolvam ceva daca ne provocam si daca ne jignim reciproc, eu zic ca nu, tu?

de atata ura ??/pentru ca ma enervez cand vad ca unii oameni nu capacitatea sa isi recunoasca faptele,greselile etc ..eu recunosc ca am facut multe dar le am facut interesu tribului .e adevarat ca asta nu face un om mai bun ...dar cand ai de aface cu oameni perversi pentru care regulamentu nu exista,regula bunului simt nu exista ,si alte chesti elementare ale bunului simt ...trebuie sa fi mai porc decat porci ...
ps nu are rost sa mai pun aici motivele si incalcarile regulamentelor interioare pentru unii cu puncte mai multe ,ptr priteni,sau alte categorii ..
 

DeletedUser

..si ceilalti care se baga in seama pe aici vorbiti de onoare,dati definitii,medalii,vai vai aveti grija de satele voastre si nu va mai dati toti corecti si ingerasi ..

Gresec cumva masterd1, eu unu m-am simtit provocat si jignit la afirmatia ta, de asta am si continuat sa vorbesc, nici batista si nici elena nu au postat ceva legat de medalii, doar eu am postat asa ceva, nu imi place sa ma bag intre voi, deci nu continui sa vorbesc despre conflictul vostru, ce aveti, aveti intre voi dar nu implicati si mai multa lume.

Fiecare plateste pentru greselile lui.

Cat despre tine ralf , sincer imi place ca esti un om curajos dar nu imi placi atat de mult incat sa te vizitez, cand discutii despre tribul CIR sa nu vorbesti al general pentru ca eu unul nu am avut nimic cu tribul tau, si sa nu uiti ca este doar un joc, conflcitele le impartim aici in lumea virtuala nu ne intindem si in viata reala, ca sincer sa fiu nu trebuie sa ne stresam atat de mult.
Daca unu greseste trage-l de maneca si spunei frumos ca a gresit, nu pune si mai multe paie pe foc.

RESPECT PENTRU VOI CA INTELEGETI SI CA PURTAM O DISCUTIE LIBERA DAR IN LIMITELE BUNULUI SIMT.
 

DeletedUser

imi cer scuze fata de tine daca te ai simtit cumva .....cand am zis toti m am referit la cei doi ..(limba romana cu intelesurile ei :)))) nu am nimic cu tine la fel cum nu am nimic cu majoritate jucatorilor din cir sau cir c ...eu am ce am cu ...(se stiu ei )
inca o data scuze nu m am referit la tine
 

DeletedUser

respectele mele colegu si iti urez succes atat in joc cat si in viata reala
 

DeletedUser18063

Cat despre tine ralf , sincer imi place ca esti un om curajos dar nu imi placi atat de mult incat sa te vizitez, cand discutii despre tribul CIR sa nu vorbesti al general pentru ca eu unul nu am avut nimic cu tribul tau,

RESPECT PENTRU VOI CA INTELEGETI SI CA PURTAM O DISCUTIE LIBERA DAR IN LIMITELE BUNULUI SIMT.

nu cred ca ai vazut undeva un post de al meu referitor la tribul CIR,si daca ai vazut te rog sa mil arati si mie...
 

DeletedUser

imi cer scuze fata de tine daca te ai simtit cumva .....cand am zis toti m am referit la cei doi ..(limba romana cu intelesurile ei :)))) nu am nimic cu tine la fel cum nu am nimic cu majoritate jucatorilor din cir sau cir c ...eu am ce am cu ...(se stiu ei )
inca o data scuze nu m am referit la tine

Asa...ai ceva de impartit cu mine?Care este problema ta?Vezi-ti de satele tale,da-le odata lui bebelino si lasa-ne,lasa-ne
 

DeletedUser18063

bercea,era raspuns la mitocania lui batissta...
Lasa aerele astea de domnisoara,nu te prind,mai ales cand colegul tau[.....].Sper ca intelegi ce am vrut sa zic.Atata timp cat el nu vorbeste ca un om civilizat..nu vad sensul.
Si nu cred ca tiam zis tie sa [....] ca sa te simti atat de ofensat.

1.1. Tratati-i pe ceilalti cu respect si mentineti discutiile in limitele bunului simt. Nu uitati ca pe forum sunt membri de varste diferite si a caror experienta de joc difera de la caz la caz, motiv pentru care va rugam sa fiti rabdatori daca uneori apar intrebari care pot parea "stupide" sau "infantile".
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Nu MA simt ofensat, dar cum am zis toti gresim haideti sa fim putin mai maleabili si sa ne intelegEm civilizat, sper ca nu te superi ca vorbesc doar cu voi "dusmanii" mei, cu ei am vorbit si vei vedea ca se va vedea cred eu diferenta, suntem oameni pana la urma nu animale sa nu ne putem intelegem.
Poate varsta mea mult mai mica decat a voastra va va face sa ganditi altfel despre relatiile dintre oameni.

Mult succes colegu.
 
Sus