Exista onoare in acest joc?

Exista onoare in acest joc?


  • Total votanți
    33
  • Sondaj închis .

DeletedUser

In fiecare saptamana va fi un poll pe o anumita tema. Acesta va dura o saptamana, apoi va fi inchis si mutat la arhiva. Va fi deschis alt topic cu un alt poll tot pentru o saptamana si asa mai departe.

Intrebarea saptamanii:

Exista onoare in acest joc?


ps: este o intrebare oarecum subiectiva, dar, puteti istorisi intamplari (asa e cel mai bine) care sa releve daca exista sau nu demnitate.
 

DeletedUser

da dar depinde de oameni. pana la urma desi e doar un joc fiecare om va fi la fel cum e si in viata reala.
 

DeletedUser21711

deci, explicati-mi si mie, la ce se refera? Ca nu inteleg, sunt cam greu de cap.
Onoare pentru ce? la ce?

Astept sa inteleg despre ce e vorba, apoi o sa votez si eu :confused:
 

DeletedUser

nu este onoare in acest joc,pe nici o lume

saluatare baietilor buni:cool:
 

DeletedUser9618

treaba asta cu onoarea.. e relativa, probabil ca fiecare, intrebat in particular, va spune ca joaca cu onoare
per total nici eu nu cred ca exista
 

DeletedUser14300

cred ca intrebarea nu se refera la parerea noastra despre noi insine ci despre colegii:p(cei mai buni:D)... si chiar adversari:)(parere pe care am sa ma abtin sa mi-o exprim:D:D:D)
 

DeletedUser

Exista onoare,nu peste tot si nu la toata lumea,dar da exista!
 

DeletedUser

sunt oamenii in acest joc care au onoare , care au avut o mai au , onoarea nu se pierde ;)
 

DeletedUser

cred ca exista f putina onoare pt ca a luat-o dondon si gabytzuc pe toata
 

DeletedUser38328

doar la nivel de principiu si dorinta. Adevarata onoare se vede pe campul de lupta atunci cand apare si frica ca si efect al constientizari pericolului de moarte.
in joc se pune problema daca esti corect, cinstit sau sarlatan,excroc.
 

DeletedUser3919

Exista onoare in acest joc?

DEX dixit: ONOÁRE, onoruri, s. f. 1. Integritate morală, probitate, corectitudine; demnitate, cinste.

ehe, aci e aci. Unii confunda onoarea cu mandria. Altii cred ca daca esti in top si ai multe puncte inseamna ca ai si onoare, cuvant, respect, ai catelusi dupa tine care latra la fiecare colt de gard dupa un dusman imaginar si nu te va uita intreaga posteritate dupa ce placinta atomica va lovi lumea 5.

M-am apucat sa scriu aici deoarece o circulara MAGIC mi-a atras atentia si cred ca cel mai bine se poate discuta pe exemple.

pavone astăzi la ora 01:10
RUGAYAH în data de 06.01. la ora 18:19
incalci diplomatia:)

asta este mesajul de intimidare adresat de rugayah unui coleg de-al nostru care o ataca.
stie f bine ca este liber la atac pe ea, mesajul MAGIC i=a fost transmis.
stie si motivele: atacarea noastra de pe conturi de sitter, incalcarea rezervarilor, preluarea satelor dusmanului pe care noi le atacam, trimitere de sprijin adversarilor nostri.
seria de atacuri de acum, nu a fost data pe ea ci pe dapromar insa evident ca a fost instiintata ca atacam acele sate si le-a luat repede.


asa ca nu mai pierdeti timpul cu vrajelile ei ieftine si continuati treaba daca o mananca undeva si nu se potoleste.

succes
Asa cum am mai zis de atatea ori, cand se face o afirmatie, ea trebuie si argumentata ca nu e treaba altuia sa dovedeasca contrariul afirmatiei.
Orice acuza trebuie insotita de dovezi, argumente logice (chiar daca se stie ca logica nu e punctul forte al unora sau chiar le lipseste cu desavarsire) caci altfel raman doar vorbe aruncate in vant cu scopul de a denigra sau din placerea de a mintii si manipula.

Deci nu voi aduce argumente caci e datoria acuzatorului sa o faca si nici nu o voi dezvinovatii pe Rugayah caci sunt convinsa ca poate si singura sa se apare.

Eu vreau sa dezbatem una dintre acuze. Sa discutam cu argumente pro si contra:

atacarea noastra de pe conturi de sitter

Asta poate fi o acuza? Ce este mai moral sa faci cand primesti un cont in sitting (cont aflat in alt trib)? Sa stai cu mainile in san, fara sa misti o trupa si sa-l lasi la cheremul tribului care il ataca, sau sa il aperi ca si cum l-ai apara daca ar fi al tau?
Din punctul meu de vedere, consider ca este abuz de sitter daca sitter-ul nu face tot ce ii sta in putinta pentru apararea contului. Neapararea contului duce la distrugerea lui, fapt ce este incriminat si de regulamentul de joc.
Cel care primeste un cont in sitting si nu face nimic ca sa-l salveze nu se poate numi moral, tot asa cum nu se poate numi morala persoana care acuza pe cineva ca a aparat (cea mai buna aparare e contraatacul) un cont pe care il avea in sitting.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser14300

mie altceva mi-a atras atentia in mesajul asta:D incercarile disperate ale lui pavone de a ma scoate vinovata inclusiv de atacurile lor:D:D:D

pavone astăzi la ora 01:10
RUGAYAH în data de 06.01. la ora 18:19
incalci diplomatia:)


asta este mesajul de intimidare adresat de rugayah unui coleg de-al nostru care o ataca.
stie f bine ca este liber la atac pe ea, mesajul MAGIC i=a fost transmis.
stie si motivele: atacarea noastra de pe conturi de sitter, incalcarea rezervarilor, preluarea satelor dusmanului pe care noi le atacam, trimitere de sprijin adversarilor nostri.
seria de atacuri de acum, nu a fost data pe ea ci pe dapromar insa evident ca a fost instiintata ca atacam acele sate si le-a luat repede.

asa ca nu mai pierdeti timpul cu vrajelile ei ieftine si continuati treaba daca o mananca undeva si nu se potoleste.

succes

mai minte omul...dar mai ia si pauza sa respire din cand in cand nu ca asta:))))...
si ca sa si sustin ceea ce afirm...aveti mai jos 3 printscreenuri...dar am de unde sa va mai dau:D
sat luat de mine cu doar 2 zile inainte de aparitia atacurilor de la magic...si pe care l-am si rezervat la planificatorul comun cu magicul:D:D:D


83788627.jpg

99479332.jpg

93003614.jpg



asa ca
pierdeti timpul cu vrajelile ei ieftine
ca vad ca inca nu s-a saturat sa si-o tot ia in bot si minte mai departe cu nerusinare...sau poate o fi inceput sa-i placa:D:D:D
 

DeletedUser

megara, rugayah, ..nu toate topicurile sunt deschise pentru a va da voi cu parerea despre pavone
incep sa o cred cand zice ca doar pe ea o vedeti in toate mesajele, discutiile, rapoartele..ca toate lumea 5 se invarte in jurul ei :))
asa ca , tare as vrea sa vad un singur loc in care mesajele voastre nu fac referire la ea
..
..on topic: da, exista onoare..daca lumea ar crede ca nu mai exista asa ceva pe lumea 5, s-ar lasa instantaneu 90% din jucatorii de aici
desi sunt multe dezamagiri, acestea sunt cazuri izolate, sau cel putin asa imi place mie sa cred
 

DeletedUser14300

sunt multe topicuri in care nu se vorbeste de pavone, doamne ajuta ca altfel nu stiu unde ajungeam:D
si sincer, as mai vorbi si de altii...daca mi-ar oferi ocazia(cand mi-au oferit material chiar nu i-am ratat...cred insa ca tu nu citesti decat ce e legat de pavone, sau doar atat te intereseaza)...oricum se pare ca pavone ii cam intrece pe toti:D
 

DeletedUser

citesc destul despre pavone la mine in trib..aici as citi de altii
dar nu am vazut altceva
normal ca nu citesc topicuri care nu au legatura cu MAGIC sau UFO..si tot ce se discuta pe acolo, unde tu sau megara scrieti ceva, tot la pavone ajungeti
deci e normal sa fac acea constatare
 

DeletedUser3919

megara, rugayah, ..nu toate topicurile sunt deschise pentru a va da voi cu parerea despre pavone
incep sa o cred cand zice ca doar pe ea o vedeti in toate mesajele, discutiile, rapoartele..ca toate lumea 5 se invarte in jurul ei :))
asa ca , tare as vrea sa vad un singur loc in care mesajele voastre nu fac referire la ea
..
..on topic: da, exista onoare..daca lumea ar crede ca nu mai exista asa ceva pe lumea 5, s-ar lasa instantaneu 90% din jucatorii de aici
desi sunt multe dezamagiri, acestea sunt cazuri izolate, sau cel putin asa imi place mie sa cred
Hai profu, chiar asa? De ce citesti numai posturile rezultate dupa ce ai folosit functia search si variabila "pavone"? :D
Vrei sa-ti dau eu niste link-uri mai interesante? :p

Pai nu se lauda pavone pana nu demult ca e cea mai mare si mai tare in parcare? Nu se batea ea cu pumnul in piept de cate a dres si a facut? Ca eu si ruga suntem scalve si ea stapana (la ce?)? Pai vezi? De asta si aratam cate drege si face "stapana" mai ales ca stim ca ii place tare mult sa fie vazuta, crezuta, pupata....

Eu te contrazic la faptul ca daca nu ar fi onoare 90% s-ar lasa de joc. Si stii de ce nu se lasa? Iti zic in privat daca vrei :p

citesc destul despre pavone la mine in trib..
ia mai citeste cu atentie forumul vostru, mai ales pe la spam.... se vorbeste mai mult de mine si Ruga. Stiu ca david ma iubeste tare :D
Ah, sa nu uit de topicul ala de pe General deschis de pavone special pentru mine :D:D:D
Mai nou e bagat in arhiva dupa show-ul lui renzor :p
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

nici nu stiu sa folosesc search si pavone (spre rusinea mea)
citesc discutiile legate de tribul meu si al tau, atata tot, sunt vreo 4-5 topicuri cu totul, nu prea multe, si acolo vad aceleasi mesaje
...vad doar mesajele tale si ale lui rugayah legate de pavone, si de la ea nimic
cand a scris ea despre voi, i-am scris acelasi lucru
e normal sa cred ceea ce am scris mai sus :)

..
..vad ca stii mai bine forumul nostru decat mine :))
nu stiu ce denota asta
 

DeletedUser3919

nici nu stiu sa folosesc search si pavone (spre rusinea mea)
citesc discutiile legate de tribul meu si al tau, atata tot, sunt vreo 4-5 topicuri cu totul, nu prea multe, si acolo vad aceleasi mesaje
...vad doar mesajele tale si ale lui rugayah legate de pavone, si de la ea nimic
cand a scris ea despre voi, i-am scris acelasi lucru
e normal sa cred ceea ce am scris mai sus :)

..
..vad ca stii mai bine forumul nostru decat mine :))
nu stiu ce denota asta
Pai de ce i-ai zis? Lasa fata sa scrie si sa se laude, ca daca nu se lauda ea cine sa o faca?
Lasa fata macar aici sa se simta primarita de Vascauti :D:D:D

Da da... si zi-i aluia care imi atragea atentia ca ceea e interesant, se afla pe forumul ascuns ca ceea ce e interesant pentru mine se afla la vedere :D:D:D
Daca se refera la strategie (daca e vreuna) sau la satele atacate, spune-i ca alea chiar nu ma intereseaza. :p
 
Ultima editare de un moderator:
Sus