explicatie va rog?

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

care e faza ca nu ma prind sa mor...oi fii eu prea dobitoaca...oi fii proasta...dar nu ma prind de ce moderatorii inchid topicuri dezgropate??
:confused: :confused: :mad:
de exemplu cineva dezgroapa un topic "Istoria tw privita prin ochii fiecaruia" hop apare un anumit moderator si il inchide...

DRAGI MODERATORI SCRIE UNDEVA IN REGULI CA NU ESTE VOIE SA SE POSTEZE IN TOPICURI MAI VECHI DE UN ANUMIT INTERVAL DE TIMP?
DACA NU SCRIE,ATUNCI DE CE ACESTE TOPICURI SUNT INCHISE?

Va multumesc!

P.S:ii rog de asemenea pe moderatorii sa observe numeroasele semne de intrebare si sa concluzioneze ca acestea sunt doar niste intrebari la care ii rog sa-mi raspunda...

o zi buna
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

nu exista asemea regula .. si ei inchid alea pt ca pot ( alta explicatie mai logica nu exista ) mai ales ca in regulile forumului scrie ca nu e voie sa deschizi un topic care este identic cu altul deja existent
 

DeletedUser

amandoi incalcati regulile forumului -provocati moderatori- si nu e voie...nu mai zic nimic am plecat:)


mentionez ca doar am atras atentia nu am provocat pe nimeni:D
 

DeletedUser

pei ce sa inteleg de aici?..si anume:

1.VREI SA POSTEZI intr-o tema deja existenta..postezi si moderatorii iti inchid topicul..nu mai poti posta deci nu e bine

2.NU AI VOIE SA DESCHIZI ALT TOPIC ASEMANATOR,caz in care esti obligat sa postezi in acel topic "antic" caz in care este inchis..

WTF????:eek: :eek: :eek:


amandoi incalcati regulile forumului -provocati moderatori- si nu e voie...nu mai zic nimic am plecat:)


mentionez ca doar am atras atentia nu am provocat pe nimeni:D

te rog citeste P.S-ul ca sa vada si ochii tai ca ceea ce am postat reprezinta o intrebare,o nelamurire
 

DeletedUser

pai folosesti sistemul suport raportezi si...se rezolva.asta e versiunea legala:D
 

DeletedUser

nu exista asemea regula .. si ei inchid alea pt ca pot ( alta explicatie mai logica nu exista ) mai ales ca in regulile forumului scrie ca nu e voie sa deschizi un topic care este identic cu altul deja existent

pai da .....de obicei se reduce la "pt ca sa vor muschii mei":D
 

DeletedUser

pai folosesti sistemul suport raportezi si...se rezolva.asta e versiunea legala:D

eu am o intrebare referitoare la forum,caz in care un moderator imi poate raspunde,caci aceasta este competenta lui
:D ..nu?
nu vad de ce ar trebui sa fol sistemul tichet...sau threadul asta de "intrebari" este deschis pe degeaba?
 

DeletedUser

atentie flamer ca... "pleci" in vacanta...gata nu mai zic nimic :-|
 

DeletedUser

amandoi incalcati regulile forumului -provocati moderatori- si nu e voie...nu mai zic nimic am plecat:)


mentionez ca doar am atras atentia nu am provocat pe nimeni:D

si unde anume in postul meu am provocat pe cineva?? .. doar am atras atentia
 

DeletedUser

@ R3born3d

In cazul in care doresti sa postezi intr-o anumita discutie si te lovesti de aceasta problema, poti contacta un moderator si cere redeschiderea discutiei.

@ PopescuA

Daca ai de facut aprecieri de orice gen privind actiunile moderatorilor, incearca sa le discuti in privat. Daca esti nemultumit, poti oricand trimite un mesaj privat catre mine sau Carmi si va fi facuta o reevaluare a actiunii moderatorului.
 

DeletedUser

dave iti multumesc pentru raspuns...sincer
ceea ce nu inteleg...aste de ce nu sunt topicurile lasate deschise pentru o discutie libera...la subiect bineinteles..?:D
atata timp cat nu este incalcata vreo regula....nu?
 

DeletedUser

R3born3D : e pentru a doua oarã cînd te iei de o decizie de a mea, pentru cã despre mine e vorba. Chiar crezi cã fac o treabã atît de proastã
pe forumul ãsta ?! Îmi cer mii de scuze dacã am deranjat pe cineva prin ceea ce fac și vã rog sã mã credeți cã nu am intenționat, dar nu consider cã am greșit absolut deloc prin ceea ce am fãcut. Sã exemplific :

1) Am închis topicul acesta din cauza acestui post. Motive : topicul era vechi și nu era nevoie sã fie reactivat printr-un mesaj total off-topic și mai ales cã era vorba de un fel de autobiografie care nu își avea locul la P&P L1.

2) Am închis acest topic în primã fazã, apoi l-am mutat la off-topic și l-am deschis înapoi. Motive : era, de asemenea un topic vechi, inactiv, dupã care am primit un mesaj privat prin care mi s-a prezentat situația. Mi-am reparat greșeala, am mutat topicul la locul lui și gata.

Repet : nu sunt aici ca sã abuzez de „funcția” de moderator și am venit aici ca sã contracarez acțiunile foarte drastice a unor colegi de ai mei, dar dacã e nevoie (și din cîte observ voi asta doriți) pot fi și eu drastic chiar foarte și sã dau avertismente în stînga și în dreapta... Înțelegeți, vã rog, cã îmi fac doar datoria, fãrã a ține cont de apartenența la triburi, de pãreri și de rivalitãți. Atîta timp cît respectați regulile forumului îmi sunteți prieteni...

Cu respect,
Adrian Cãtãlin a.k.a. Stodiamus

P.S. : acest mesaj e scris la supãrare, cei care mã cunosc înțeleg, deci vã rog tratați-l ca atare. Mulțumesc !
 

DeletedUser

stodiamus:

1.daca postul nu isi avea locul acolo...cu tot respectul putea fii mutat..multe topicuri au fost mutate...totusi daca era vechi,multi poate au uitat de el,si altii poate vor si ei sa-si scrie bibliografia...nu?...adica sa li se lase posibilitatea sa povesteasca si ei ce si cum

2.nu stiu povestea nu despre asta ziceam

eu incerc sa inteleg anumite lucruri pentru ca nu ma pricep,sunt o incepatoare deci tratati-ma ca atare ca rog..:D..sutn simple intrebari
 

DeletedUser

Dragã constãnțeancã / constãnțean R3born3D : te rog citește regula #6 din regulamentul forumului... Cu asta am încheiat discuția. Observ ironii și persiflãri fãrã rost și la care nu am de gînd sã rãspund.
 

DeletedUser

draga stodiamus...nu era vb de nici o ironie...este treaba dumneavoastra cum imi interpretati posturile...de aceea este regula 6.4 ca sa ma "revansez" daca posturile mele sunt interpretate in mod gresit
nu mai pot sa fiu curioasa ca gata fac ironie?...:confused:
stiu regulile forumului...stiu ca aveti dreptul sa inchideti topicuri..stiu ce puteti face....eu vroiam sa ajungem la un consens ceva pe aceasta cale..ca aceste topicuri vechi sa ramana in picioare daca au un continut interresant/important
asa cica se modereaza pe net..mi-a zis cineva...ma gandeam sa pastram topicurile interesante,chiar daca sunt la off topic sau altceva si nu la p&p neaparat

P.S:nu sunt constanteanca...:D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Explicația

În urma „argumentelor” venite din mai multe direcții și pe mai multe cãi de comunicație am redeschis topicul în cauzã și mi-am cerut scuzele de rigoare.

Pe viitor, cînd dumneavoastrã considerați cã am fãcut un abuz sau cã am nedreptãțit pe cineva, sau pur și simplu nu sunteți de acord cu o decizie de-a moderatorilor, vã rog sã adresați un mesaj privat sau sã adresați un tichet prin intermediul sistemului de suport...

Vã mulțumesc pentru înțelegere !
 

DeletedUser

va multumesc pentru intelegere!
Nu am considerat niciodata ca ati facut un abuz insa...daca era asa trimiteam tichet!...;)
era decat o nelamurire de-a mea...puteti inchide acest topic caci s-a dat raspunsul la intrebarea mea
va multumesc inca o data!
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus