F.SOD vs. F.What??

DeletedUser

Pentru ca multi din jucatorii ambelor tabere nu inteleg ce se intampla si de ce sa ajuns in situatia de fata,mai mult decat o declaratie de razboi,aceasta este o explicatie.
Conducerea What?? a dorit razboi cu MOD inca dinainte ca T.L.S. si MOD sa fuzioneze,si purtau discutii de alianta cu tribul PICI pt a schimba diplomatia tradand prin asta intelegerile prealabile avute atat cu T.L.S. cat si cu MOD.Ceea ce What?? a incercat sa faca are o singura descriere:cutit in spate.

Odata facuta fuziunea intre MOD si T.L.S...fuziune intre 2 aliati dealtfel,exact ca cea dintre What?? si FAQ,fuziunea care nu trebuia sa deranjeze pe nimeni,conducerea noului trib SOD a luat din nou legatura cu What?? sperand sa poata continua alianta.Raspunsul primit a fost negativ..in timp ce noi discutam cu ei de continuarea aliantei ei discutau cu PICI.
Nu doar ca discutau pt tradare,dar o si faceau intr-un fel care poate fi descris doar ca imoral.Ceea ce eu vorbeam in buna credinta cu conducerea What?? ei dadeau copy - paste in conferinta pe care o aveau cu PICI spunand:"uitati,ei sunt dusmanii vostri ,vor sa va atace,noi What?? suntem buni si vrem sa va sa salvam..uniti-va cu noi si sa atacam SOD."
Ajunsi aici si vazand ca sperante de reconciliere nu mai exista,am decis sa luam taurul de coarne si sa cautam intelegearea refuzata de What?? de cealalta parte a granitei.
Fapt incredibil,noua alianta a SOD cu PICII a fost inlesnita tocmai de uneltirile celor din conducerea What??.
Tribul PICI ne-au fost trib dusman,dar dusman respectat.Au demonstrat de alfel ca respectul nostru pentru ei este meritat pentru ca ei singuri erau scarbiti de strategia tribului What?? si au hotarat sa mearga alaturi de noi,cei tradati,decat sa se alieze cu o conducere cu multe fete care asteapta doar momentul oportun sa iti bage cutitul in spate.
Acesta este un mesaj strict adresat conducerii What??:razboaiele nu se castiga cu copy-paste..si oamenii pe care ii ai in trib trebuie sa-i protejezi nu sa iti bati joc de ei facand diplomatii pe inamicitii personale.

Tin inca odata sa multumesc noilor aliati din PICI care au stiut sa vada ce se ascunde in spatele ofertelor inveninate ale conducerii What?? si au ales sa mearga alaturi de noi..respectul va fi reciproc si gestul lor este pe deplin apreciat.

Catre membrii tribului What?? care nu fac parte din conducere:ce am spus mai sus nu trebuie sa credeti pe cuvant..luati legatura , pe joc, cu (tWooHH) si va voi furniza dovezi incontestabile asupra faptului ca sunteti condusi de o mana de oameni fara onoare carora putin le pasa de voi.
Un exemplu:
[1/30/2012 11:27:23 PM] twoohh: buna isa
[1/30/2012 11:27:34 PM] twoohh: am hotarat sa facem fuziune cu mod
[1/30/2012 11:27:38 PM] isabel0( nou): :)
[1/30/2012 11:27:39 PM] isabel0( nou): auzisem ceva
[1/30/2012 11:27:45 PM] twoohh: sper sa nu va simtiti jigniti de decizia asta
[1/30/2012 11:27:46 PM] isabel0( nou): dar credeam ca nu e adevarat
[1/30/2012 11:27:53 PM] isabel0( nou): nu, dar in cazul asta
[1/30/2012 11:27:55 PM] isabel0( nou): noi
[1/30/2012 11:28:00 PM] catalina: ne-au spus deja cei din pici
[1/30/2012 11:28:02 PM] isabel0( nou): o sa ne interectam
[1/30/2012 11:28:05 PM] catalina: dar credeam ca e vrajeala
[1/30/2012 11:28:10 PM] twoohh: nu e vrajeala
[1/30/2012 11:28:10 PM] isabel0( nou): noi cu mod
[1/30/2012 11:28:15 PM] twoohh: era timpul sa fuzionam
[1/30/2012 11:28:22 PM] isabel0( nou): n-o sa avem pace
[1/30/2012 11:28:25 PM] twoohh: vom face trib nou
[1/30/2012 11:28:27 PM] twoohh: nume nou
[1/30/2012 11:28:28 PM] isabel0( nou): pana nu dispare mod
 

DeletedUser

Mereu mi-am pus intrebarea de ce what?? si Faq au fuzionat.Astazi mi-am dat seama si am inteles ca oamenii cu 2 fete trag unu langa altul...Sincer ma bucur ca am revenit la sentimentele de mult uitate de unii iar acum sper sa va expediem dupa aceasta lume !!!
 

DeletedUser

sa vedem cum o sa va descurcati voi toti contra noastra , ca pe rand se pare ca nu se poate (mod ,spor si pici)
 

DeletedUser

e doar o parere

eu cred ca adevarul e undeva la mijloc...:p eu stiu pe anne si sefa(mine) si nu cred ca fac de astea... mai mult ca sigur e la mijloc vreo lipsa de comunicare... o sa ma conving de mai multe cand o sa vad cate sate au luat cei din MoD celor din PICI... eu nu i-am simtit niciodata aproape in razboiul contra lor... poate ma insel eu si nu am perceput eu corect...

oricum piatra in lac a cazut... asteptam undele..!:):D
 

DeletedUser

Parte 1:
Triburi: MoD
Parte 2:
Triburi: PICI, PICI3, Picii2

Timeframe: Dintotdeauna

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 1,261
Tabăra 2: 539
Diferență: 722

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 12,368,488
Tabăra 2: 5,246,484
Diferență: 7,122,004

chart




invata sa cauti si dupa fa aceste afirmatii !
 

DeletedUser34153

Parte 1:
Triburi: MoD, PICI, PICI3, Picii2, 22Pici, 22-6
Parte 2:
Triburi: What??, P-v, Who??

Timeframe: Săptămâna trecută

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 1,435
Tabăra 2: 1,356
Diferență: 79

chart


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 81
Tabăra 2: 198
Diferență: 117

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 7,677,839
Tabăra 2: 8,678,465
Diferență: 1,000,626

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 689,957
Tabăra 2: 1,650,086
Diferență: 960,129

chart





Parte 1:
Triburi: MoD, PICI, PICI3, Picii2, 22Pici, 22-6
Parte 2:
Triburi: What??, P-v, Who??

Timeframe: Ultimele 48 de ore

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 399
Tabăra 2: 341
Diferență: 58

chart


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 26
Tabăra 2: 41
Diferență: 15

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 2,282,893
Tabăra 2: 2,103,248
Diferență: 179,645

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 205,925
Tabăra 2: 325,861
Diferență: 119,936

chart




Parte 1:
Triburi: MoD, PICI, PICI3, Picii2, 22Pici, 22-6
Parte 2:
Triburi: What??, P-v, Who??

Timeframe: Ultimele 24 de ore

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 196
Tabăra 2: 181
Diferență: 15

chart


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 14
Tabăra 2: 17
Diferență: 3

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 1,133,828
Tabăra 2: 1,006,925
Diferență: 126,903

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 109,803
Tabăra 2: 109,624
Diferență: 179

chart
 

DeletedUser

O sa ii raspund raposatului axtrek cu cateva intrebari si raspunsuri...
1. de ce a dorit what razboi cu mod ??
-din cauza deselor neintelegeri, lipsei de implicare din partea conducerii mod la cererile noastre legate de sate,avansari pe harta, etc....la care cel mai des raspundeau anumite personaje din conducerea vechiului spor (mod, apoi) + gerula (persoana cu care se pare ca au avut o divergenta in trecut si iubirea dintre ei se rezuma la cianura,cutite, pistoale,etc ), care ironizau anumite intelegeri facute intre triburi cand s-a facut alianta MOD+FAQ+TLS+WHAT vs Pici family, ca apoi inainte de a cere la pici alianta pe conferinta comuna dintre noi mod si tls, anumiti jucatori din mod injurand conducerea noastra ca la usa cortului...
2. de ce ati discutat o posibila alianta cu pici impotriva noastra...?
-motivul este ca cum noi nu va avem la suflet, aici ma refer la Faq nu are la suflet jucatorii spor si viceversa, acest lucru fiind si in cazul mod si what
3. vrei sa stii de ce a fuzionat faq cu what ??
- raspunsul este simplu, pt simplu fapt pt care a fuzionat si spor cu mod, si mai ales pt ca aveam 1 scop comun, ne bateam impreuna cu fost-ul rip + jucatorii din spor (TDN) ca ulterior sa putem lupta contra familia pici
4. ziceati ceva de 1 raspuns negativ legat de continuarea aliantei dintre sod si what ?
- normal ca a venit negativ, sec, pt ca nu poti sta aliat cu cineva care asteapta o ocazie sa te loveasca, care te injura, si cu care nu poti ajunge niciodata la 1 consens
5. de ce tot cei care nu stiu toate detaliile comenteaza ?
-sufera de atentie, o stare de singuratate si de nesiguranta pe ei, ex o circulara data in trib cu speranta dezbinarii tribului, o incercare de a se sterge unii pe maini aruncand vina pe altii
6. daca tls nu era alaturi de voi, d-lor din mod, pe cine credeti ca ar fi ales pici....noi sau voi ?
- ii las pe domnii conducatori din pici sa raspunda daca mai au tupeu sa zica exact cum au zis pe conferinta !!!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser41356

Sunteti prea aroganti ma,si nu vad cu ce va laudati:) ca dati intr-un trib inconjurat? sau ca nu prea va merge treaba cu el
Si ce ati vrut sa demonstrati cu topicul asta penibil? ati scris asta si in declaratia de razboi pe care a citit-o tot sod si tot what:)
Aaaa...vreti atentie pe extern:)
 

DeletedUser

nu chiar tot sodu.;.eu unu n-am citit-o nici in declaratie nici aici...nu citesc prea multe carti..vreti sa citesc si romanu ala in care se explica de ce s-a ajuns la razbel??:))) e simplu:neintelegeri,lipsa de comunicare...nici una din parti nu a vrut sa mai lase de la ea...etc..
 

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
Lasa fata sa fie de toate peste tot...mai barfim si noi pe aici, si asa e pe moarte externul... noroc cu axtrek ca il mai reinvie putin :))
 

DeletedUser41356

da adex,a scris singur...ai nevoie de consultanta ca sa-i dai un raspuns mai competent?
 

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
choar ca murise de tot 24 pe extern :D:D:D

Currently Active Users Viewing This Thread: 19 (12 members and 7 guests)
Gabyy89*, bitzu6, cantec de leagan, cristian ciura octav, Lord Adex, mariuk3, mauLLL, prea finutta, RENEGATUL19, Tryszpe, tumositekato

n-am mai vazut asa ceva de multa vreme :)))

Lethal Touch de tine n-avem nevoie aici bre :D hai fuguta ! :))
 
Sus