Fake script

  • Autor subiect DeletedUser5809
  • Data de început

DeletedUser

La care,la primul script sau 5?
Scriptul 5 e mai usor de folosit,e acelasi ca primul.:D

NU folosesc scriptul 5...e mai usor sa refac de fiecare data scriptul cu adresa satului, decat sa bag la fiecare trimitere de sprijin coordonatele (chiar si cu copy/paste)..DECI..LA UPDATELE 1....imi apare aia...de ce ? (e o fereastra noua)
 

DeletedUser5809

NU folosesc scriptul 5...e mai usor sa refac de fiecare data scriptul cu adresa satului, decat sa bag la fiecare trimitere de sprijin coordonatele (chiar si cu copy/paste)..DECI..LA UPDATELE 1....imi apare aia...de ce ? (e o fereastra noua)

Atunci foloseste primul update,e la fel numai ca nu iti mai apare panoul si bagi coordonatele si trupele in script mai usor,rest e la fel ca 1,vroiam sa si sterg primul ala script,e vechi si e greoi,dar ma uit la el sa vad ce e cu ala de apare.
 

DeletedUser5809

Deci: apare INAINTE de a completa trupele, chiar dupa ce dai click pe script.

http://i70.photobucket.com/albums/i99/madfalcon81/ScreenShot001-1.jpg

****,nu vad nici o alerta in scriptul asta,inseamna ca ai bagat tu numai un sat coordonate de asta apare,dar nu vad in script unde e alerta.Scriptul asta il folosesti?

Cod:
javascript:coords='623|234 234|658';var%20doc=document;if(window.frames.length>0)doc=window.main.document;url=document.URL;if(url.indexOf('screen=place')==-1)alert('This%20script%20needs%20to%20be%20run%20from%20the%20rally%20point');coords=coords.split("%20");index=Math.round(Math.random()*(coords.length-1));coords=coords[index];coords=coords.split("|");doc.forms[0].x.value=coords[0];doc.forms[0].y.value=coords[1];insertUnit(doc.forms[0].ram,1);end();

Nu intaleg de ce nu folosesti altul,asta e vechi,celalalte,cum ar fi urmatorul dupa asta face exact ca asta doar mai usor.


Pai stai mai,tu pe asta il folosesti:

Cod:
javascript:var[sp,sw,ax,ar,scout,lc,mount,hv,cat,ra]=[0,0,0,0,0,0,0,0,0,0];coords='900|500 901|501 902|503';var%20doc=document;if(window.frames.length>0)doc=window.main.document;url=document.URL;if(url.indexOf('screen=place')==-1)alert('This%20script%20needs%20to%20be%20run%20from%20the%20rally%20point');coords=coords.split("%20");index=0;farmcookie=document.cookie.match('(^|;) ?farm=([^;]*)(;|$)');if(farmcookie!=null)index=parseInt(farmcookie[2]);if(index>=coords.length)index=0;coords=coords[index];coords=coords.split("|");index=index+1;cookie_date=new%20Date(2009,11,11);document.cookie ="farm="+index+";expires="+cookie_date.toGMTString ();doc.forms[0].x.value=coords[0];doc.forms[0].y.value=coords[1];insertUnit(doc.forms[0].spear,sp);insertUnit(doc.forms[0].sword,sw);insertUnit(doc.forms[0].axe,ax);insertUnit(doc.forms[0].archer,ar);insertUnit(doc.forms[0].spy,scout);insertUnit(doc.forms[0].light,lc);insertUnit(doc.forms[0].marcher,mount);insertUnit(doc.forms[0].heavy,hv);insertUnit(doc.forms[0].ram,ra);insertUnit(doc.forms[0].catapult,cat);end();
Asta e al doilea script de fapt:p


Uitel fara alerta aia,pai de asta nu gaseam eu alerta aia tampita,ca nu era,in asta este:p
Folosestel pe asta,am sters alerta:p

Cod:
[code]javascript:var[sp,sw,ax,ar,scout,lc,mount,hv,cat,ra]=[0,0,0,0,0,0,0,0,0,0];coords='900|500 901|501 902|503';var%20doc=document;if(window.frames.length>0)doc=window.main.document;url=document.URL;if(url.indexOf('screen=place')==-1)alert('This%20script%20needs%20to%20be%20run%20from%20the%20rally%20point');coords=coords.split("%20");index=0;farmcookie=document.cookie.match('(^|;) ?farm=([^;]*)(;|$)');if(farmcookie!=null)index=parseInt(farmcookie[2]);if(index>=coords.length)index=0;coords=coords[index];coords=coords.split("|");index=index+1;cookie_date=new%20Date(2009,11,11);document.cookie ="farm="+index+";expires="+cookie_date.toGMTString ();doc.forms[0].x.value=coords[0];doc.forms[0].y.value=coords[1];insertUnit(doc.forms[0].spear,sp);insertUnit(doc.forms[0].sword,sw);insertUnit(doc.forms[0].axe,ax);insertUnit(doc.forms[0].archer,ar);insertUnit(doc.forms[0].spy,scout);insertUnit(doc.forms[0].light,lc);insertUnit(doc.forms[0].marcher,mount);insertUnit(doc.forms[0].heavy,hv);insertUnit(doc.forms[0].ram,ra);insertUnit(doc.forms[0].catapult,cat);end();
[/code]
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

N-am inteles o iota din ce ai zis mai sus :D:D:D:D, dar ideea e ca functioneaza ;)>....multam mult man.....chiar ca sunt dator vandut la tine :p
 

DeletedUser5809

N-am inteles o iota din ce ai zis mai sus :D:D:D:D, dar ideea e ca functioneaza ;)>....multam mult man.....chiar ca sunt dator vandut la tine :p

lol,in final asta conteaza sa mearga,ala cu fier lemn va trebui sa astepti pana luni,si asa iam cam stricat contul lui indiana:))
 

DeletedUser

Exemplu:
Am bagat in script coordonatele satelor pe care vreau sa trimit fake-uri.
Sa zicem ca coordonatele sunt 55 98 12 59. Dupa cum spuneai si tu scriptul ia coordonatele aleator.
Spre exemplu eu voi trimite fake-uri de pe satul X pe satele 55 si 12. Daca ma mut pe satul Y scriptul va lua satele 98 si 59 ?
 

DeletedUser5809

Exemplu:
Am bagat in script coordonatele satelor pe care vreau sa trimit fake-uri.
Sa zicem ca coordonatele sunt 55 98 12 59. Dupa cum spuneai si tu scriptul ia coordonatele aleator.
Spre exemplu eu voi trimite fake-uri de pe satul X pe satele 55 si 12. Daca ma mut pe satul Y scriptul va lua satele 98 si 59 ?

Lol,stii,iti lua mai putin timp sa incerci asta direct decat sa intrebi.Daca te muti va lua satele in continuare,nu de la inceput.Daca ataci de pe x 55 si te muti pe y va ataca 98.Cel putin asa cred,incearca si tu,nu e greu:p
 

DeletedUser24336

Jackass20 imi spui si mie tr rog din suflet ce sait sa bag la url-dorit ca sa imi insereze trupe ?
ca am incercat ami multe si nu mi-a inserat trupele :(
 

DeletedUser24336

vreau sa imi insereze doar trupe fara coordonate
am vzt la un jucator are in dreptul trupelor add/remove
da clic pe add si se inmultesc trupele sale
 

DeletedUser24336

bag codu javascript:coords='623|234 234|658';var%20doc=document;if(window.frames.length>0)doc=window.main.document;url=document.URL;if(url.indexOf('screen=place')==-1)alert('This%20script%20needs%20to%20be%20run%20from%20the%20rally%20point');coords=coords.split("%20");index=Math.round(Math.random()*(coords.length-1));coords=coords[index];coords=coords.split("|");doc.forms[0].x.value=coords[0];doc.forms[0].y.value=coords[1];insertUnit(doc.forms[0].ram,1);end();
si partea cu scris ingrosat o decupez ?
si pun ce trupe vreau io si apoi pun end ala la sf ?
 

DeletedUser24386

lamuriti-ma si pe mn

facetima si pe mn sa inteleg ca m-am chinuit 2 ore si nu am reusit sa fac nimik :mad:
 

DeletedUser5809

Nu stiu ce nu intalegeti,folositi updatul 5,e mai usor.
eu am explicat destul de clar.Pe .net doar zicea la ce folosesti,o scurta introducere si gata,restul e dupa tine.Eu cred ca am explicat destul de limpede pe prima pagina,mai mult nu am ce sa va zic.
 

DeletedUser24336

javascript:function j(){var d=(window.frames.length>0)?window.main.document:document;function a(b,c){var g,e;var h=d.units;if(h==null)return 0;e=h.nextSibling;do{e=e.nextSibling;}while(e.nodeType!=1);g=parseInt(e.firstChild.nodeValue.match(/(\d+)/)[1],10);f=(c<0)?c*-1:g-c;if(f>g)f=g;h.value=f;return f;}a('spear',-100);a('ram',-1);a('spy',-5);}j();
acel cod l-am bagat acolo pe joc si tot dau clic si nu imi apar trupele :confused::(
 

DeletedUser

Lol,stii,iti lua mai putin timp sa incerci asta direct decat sa intrebi.Daca te muti va lua satele in continuare,nu de la inceput.Daca ataci de pe x 55 si te muti pe y va ataca 98.Cel putin asa cred,incearca si tu,nu e greu:p

Pana am primit raspunsul de la tine am incercat eu singur :)
 

DeletedUser

@antenuta@, muresanmihai Voi aveti o singura problema: sunteti prea comozi sa cititi tot ce s-a scris pana acum despre aceste scripturi.
 
Sus