Fake script

  • Autor subiect DeletedUser5809
  • Data de început

DeletedUser17342

pai si de unde trebuie sa folosesti ala "update 6"? trebuie sa fi pe pagina cu satele unui jucator?
 

DeletedUser5809

pai si de unde trebuie sa folosesti ala "update 6"? trebuie sa fi pe pagina cu satele unui jucator?

Scrie pe prima pagina in primul post.
Lasand la o parte ca e logic unde se foloseste,tu cand ataci pe cineva si pui trupele si coordonatele te duci pe pagina unui jucator unde ii arata satele?
 

DeletedUser13364

javascript:coords='807|716 808|716 807|718 805|717';var%20doc=document;if(window.frames.length>0)doc=window.main.document;url=document.URL;if(url.indexOf('screen=place')==-1)alert('This%20script%20needs%20to%20be%20run%20from%20the%20rally%20point');coords=coords.split("%20");index=Math.round(Math.random()*(coords.length-1));coords=coords[index];coords=coords.split("|");doc.forms[0].x.value=coords[0];doc.forms[0].y.value=coords[1];insertUnit(doc.forms[0].ram,1);insertUnit(doc.forms[0].spy,50);


de ce cand dau pe script in piata, imi da prima data vreo 3 atacuri pe ultima coordonata si dupa 2 pe primu , si tot asa.

am inteles ca le ea la intamplare, dar de ce da 4 fake'uri pe unu de ex si 1 pe alt sat ? ca la 5 clikuri ar fi trebuit sa dea pe 5 sate diferite, nu pe 2 sate
 

DeletedUser5151

Scrie pe prima pagina in primul post.
Lasand la o parte ca e logic unde se foloseste,tu cand ataci pe cineva si pui trupele si coordonatele te duci pe pagina unui jucator unde ii arata satele?

Bai, deci pana la urma, ar trebui sa ia satele din lista pe rand (adica coordonatele) sau le ia aleatoriu, ca mie nu mi le ia pe rand. Si stau sa ma uit daca deja am trimis acolo fake, sau nu.
 

DeletedUser13364

Bai, deci pana la urma, ar trebui sa ia satele din lista pe rand (adica coordonatele) sau le ia aleatoriu, ca mie nu mi le ia pe rand. Si stau sa ma uit daca deja am trimis acolo fake, sau nu.

asa patesc si eu .
trebuie facut sa le ia la rand, ca aleatoriu, nu are nici un farmec
 

DeletedUser5809

Bai, deci pana la urma, ar trebui sa ia satele din lista pe rand (adica coordonatele) sau le ia aleatoriu, ca mie nu mi le ia pe rand. Si stau sa ma uit daca deja am trimis acolo fake, sau nu.

In primul rand,ala e o versiune veche,l-am si sters ca e enervant.Folositi celalalte versiune,cum ar fi 6 sau updatul 2.
 

DeletedUser18437

deci pur si simplu pana acum nici 1 na mers . . . :( acuma incerc update 6 dar imi da o eroare cand ma duc la profilul jucatorului pe care vreau sa atac si apas pe script.adica nu eroare ci scrie ceva dar nu face nik

la 1 aproape la fel.copiez,modific trupele,bag 5-6 coordonate,intru in p-ta centrala si nu face nik scriptu :D is prea n00b pt asta :| celilalti scripturi au mers.toate fara prob
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5809

deci pur si simplu pana acum nici 1 na mers . . . :( acuma incerc update 6 dar imi da o eroare cand ma duc la profilul jucatorului pe care vreau sa atac si apas pe script.adica nu eroare ci scrie ceva dar nu face nik

la 1 aproape la fel.copiez,modific trupele,bag 5-6 coordonate,intru in p-ta centrala si nu face nik scriptu :D is prea n00b pt asta :| celilalti scripturi au mers.toate fara prob

Primul script era greu pentru voi de asta l-am sters.
Si partea a doua,cum pui mei daca la ala te duceai pe piata centra la asta te duci pe profilul jucatorului,ce are profilul jucatorului cu trimisul atacurilor.
 

DeletedUser17342

pai mai omule... acuma inteleg ca iti dai silinta si faci ceva pentru joc, dar uite te citez pe tine :

Update 6:
Iti face fake automat cu coordonatele unui jucator.Deci merge si atunci cand dai numai pe un sat,sau pe profilul jucatorului si iti ia toate satele.Asta e facut sa puna automat 1 ram,o sa scriu mai jos cum schimbati sa puneti ce vreti voi.

am vazut ca si mie mi-ai raspuns cam la misto zici ca sunt un copil de clasa a 2-a care nu stie sa dea un copy-paste, de aia nici nu am mai zis nimic.


PS: pe mine fix de asta ma interesa. un astfel de script vroiam, in care merg pe profilul unui jucator si imi ia toate coordonatele satelor, dupa care da fake pe toate pe rand. Altfel, cand vreau sa dau 500 de fake-uri pe 500 de sate ale unui jucator, oricum trebuie sa notez toate coordonatele
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5809

pai mai omule... acuma inteleg ca iti dai silinta si faci ceva pentru joc, dar uite te citez pe tine :



am vazut ca si mie mi-ai raspuns cam la misto zici ca sunt un copil de clasa a 2-a care nu stie sa dea un copy-paste, de aia nici nu am mai zis nimic.


PS: pe mine fix de asta ma interesa. un astfel de script vroiam, in care merg pe profilul unui jucator si imi ia toate coordonatele satelor, dupa care da fake pe toate pe rand. Altfel, cand vreau sa dau 500 de fake-uri pe 500 de sate ale unui jucator, oricum trebuie sa notez toate coordonatele

In primul rand ala e script care iti face fake,al doilea rand nu poti sa faci la 500 de sate,cred ca am zis maxim 20-30 ca nu o sa iti mai mearga.
Si 3,cred ca scrie ca e script de facut fake si ce sa faci cu el,sincer nu e problema mea ca nu cititi instructiunile.


Ps:folositi 5 sau pe ala primul,pe celalalte le sterg pana la urma ca se pare ca sunt grele si nu le intalegeti.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser17342

na bine pai ramai atunci pe .net si explica-le la aia de acolo ;) ce crezi ca toti sunt soareci IT sa stie sa lucreze cu tot felu de semne? daca tot ai postat fa treaba pana la capat si explica frumos la cine te intreaba. (gata asta e ultimu mesaj pe care il postez ca vad ca daca nu vorbesc cu tine il limbaj codat nu intelegi)
 

DeletedUser5809

Dar frate,sunt explicate,ce vrei sa iti spun,sa pun poze cum se foloseste cu fiecare pas?Ce e asa greu sa modifici 2 chestii,unde pui trupe si unde pui coordonate?

var[sp,sw,ax,ar,scout,lc,mount,hv,cat,ra]=[0,0,0,0,0,0,0,0,0,0]-pt trupe
coords='900|500 901|501 902|503'--coordonate,si scrie coords,acum ce mai vrei mai simplu de atat?

Voi v-ati cramponat la updatul 6,v-ati dus pe profilul unui jucator si cand ati dat click pe script v-a aparut niste chestii care nu le intalegeati.Chestia aia care v-a aparut o puneti in quickbar,ala e de fapt codul pt fake cu satele aluia.Am crezut si eu ca va dati seama de asta,avand in vedere asemanarea din ce apare cand dai click pe script si ce copiezi de aici,un fake normal.
 

DeletedUser

Deobicei e mai bine ca atunci cand explici un lucru sa o faci ca si cum i-ai explica ultimului idiot de pe planeta(nu vreau sa se simta nimeni jignit, nu asta e intentia mea) pentru a fi sigur ca intelege toata lumea si nu apar intrebari suplimentare.
Stiu ca si timpul tau este limitat, iar munca pe care o faci este foarte folositoare pentru multi, insa capacitatea de intelegere este diferita de la o persoana la alta.


Eu vreau sa incerc sa modific putin scriptul cu fake, acela cu trenuletul, pentru a trimite atacuri cu nobilii in aceeasi secunda, desi banuiesc ca ar fi ilegal.
 

DeletedUser5809

Deobicei e mai bine ca atunci cand explici un lucru sa o faci ca si cum i-ai explica ultimului idiot de pe planeta(nu vreau sa se simta nimeni jignit, nu asta e intentia mea) pentru a fi sigur ca intelege toata lumea si nu apar intrebari suplimentare.
Stiu ca si timpul tau este limitat, iar munca pe care o faci este foarte folositoare pentru multi, insa capacitatea de intelegere este diferita de la o persoana la alta.


Eu vreau sa incerc sa modific putin scriptul cu fake, acela cu trenuletul, pentru a trimite atacuri cu nobilii in aceeasi secunda, desi banuiesc ca ar fi ilegal.

Pai ce vrei sa modifici,sincer ala e diferit in sensul ca pune aceleasi coordonate de 4 ori,se poate modifica sa trimita de 5 ori.Ca sa trimiti un trenuletz din ala singura chestie e sa deschizi 4 taburi.Nu ai ce sa modific,doar daca te referi si la alte lucruri.

Si alea au fost explicate cat de simplu s-a putut,doar ca nu m-am gandit ca nu o sa isi dea seama ca la updatul 6 tre sa puna noul script care rezulta folosindul pe ala in quickbar.Eu cand l-am gasit pe ala pe .net scria doar atat parca,fake train,trimite 4 atacuri la aceleasi coordonate.
 

DeletedUser

Vas arata eu scripturi facute de mine.. dar mai bine lasa.. si e mullt mai simplude cate ce aiti postat aici
 

DeletedUser5809

Vas arata eu scripturi facute de mine.. dar mai bine lasa.. si e mullt mai simplude cate ce aiti postat aici

Jocul asta e facut din voluntari care in timpul lor liber mai fac cate ceva pt joc.Daca merge si nu incalca nici o regula e super,daca e tot fake il punem si pe el pe prima pagina cu mentiunea ca e facut de tine.Nu e nici o problema.
 

DeletedUser

Vas arata eu scripturi facute de mine.. dar mai bine lasa.. si e mullt mai simplude cate ce aiti postat aici

1.invata limba romana ... mi`a fost mai greu sa`mi dau seama ce ai scris acolo
2.consider ca ce a aratat jackass20 pana acum sunt mai mult decat folositoare :D asa ca pot sa ma lipsesc de scripturile tale :rolleyes:
 

DeletedUser7708

Vas arata eu scripturi facute de mine.. dar mai bine lasa.. si e mullt mai simplude cate ce aiti postat aici

Analfabeţii nu au învăţat româna, dar au învăţat javascript. Mă să fiu al dracu ce s-a poluat Pământul ăsta...

1.4. Va rugam sa evitati reprosurile cu privire la greselile gramaticale sau de scriere la adresa jucãtorilor. Dacã greselile gramaticale sau de scriere ale unui jucãtor sunt atât de mari încât continutul mesajului se pierde, puteti raporta acel mesaj. Un administrator sau un moderator se va ocupa de acea problemã.
 
Ultima editare de un moderator:
Sus