Fake script

  • Autor subiect DeletedUser5809
  • Data de început

DeletedUser

O mare rugaminte!

Te rog mult explica pas cu pas cum se folosesc acele Scripturi! Am incercat in fel si chip dar poate ca nu fac eu cum trebuie. Te rog da si un exemplu pt inserare de cate 500 de trupe. Nu inteleg si habar nu am cum se folosesc! Multumesc anticipat!
 

DeletedUser5809

Te rog mult explica pas cu pas cum se folosesc acele Scripturi! Am incercat in fel si chip dar poate ca nu fac eu cum trebuie. Te rog da si un exemplu pt inserare de cate 500 de trupe. Nu inteleg si habar nu am cum se folosesc! Multumesc anticipat!

Ai noroc ca sunt in toane bune, ca de explicat este explicat:D

Cod:
javascript:var[sp,sw,ax,ar,scout,lc,mount,hv,cat,ra]=[0,0,0,0,0,0,0,0,0,0];coords='900|500 901|501 902|503';var%20doc=document;if(window.frames.length>0)doc=window.main.document;url=document.URL;if(url.indexOf('screen=place')==-1)alert('This%20script%20needs%20to%20be%20run%20from%20the%20rally%20point');coords=coords.split("%20");index=0;farmcookie=document.cookie.match('(^|;) ?farm=([^;]*)(;|$)');if(farmcookie!=null)index=parseInt(farmcookie[2]);if(index>=coords.length)alert('last village');if(index>=coords.length)index=0;coords=coords[index];coords=coords.split("|");index=index+1;cookie_date=new%20Date(2009,11,11);document.cookie ="farm="+index+";expires="+cookie_date.toGMTString ();doc.forms[0].x.value=coords[0];doc.forms[0].y.value=coords[1];insertUnit(doc.forms[0].spear,sp);insertUnit(doc.forms[0].sword,sw);insertUnit(doc.forms[0].axe,ax);insertUnit(doc.forms[0].archer,ar);insertUnit(doc.forms[0].spy,scout);insertUnit(doc.forms[0].light,lc);insertUnit(doc.forms[0].marcher,mount);insertUnit(doc.forms[0].heavy,hv);insertUnit(doc.forms[0].ram,ra);insertUnit(doc.forms[0].catapult,cat);end();

Asta gasesti la inceput:
Cod:
javascript:var[sp,sw,ax,ar,scout,lc,mount,hv,cat,ra]=[0,0,0,0,0,0,0,0,0,0];coords='900|500 901|501 902|503';
-var[sp,sw,ax,ar,scout,lc,mount,hv,cat,ra]=[0,0,0,0,0,0,0,0,0,0]--sa pui trupe, schimbi 0-urile cu trupele care le vrei tu. Ordinea lor o gasesti la inceput, sp,sw,ax,ar,scout,lc,mount,hv,cat,ra.
Deci pentru 500 de topoare, avem [0,0,500,0,0,0,0,0,0,0]
-pentru coordonate avem coords='900|500 901|501 902|503'
Schimbi ce vine dupa ="cu coordonatele care le vrei tu. Nu uita sa le pui intre ghilimele coordonatele si spatiu intre un set si celalalt set. Nu pune mai mult de 20 de seturi de coordonate.
Sper ca ai intales:D
 

DeletedUser

De curând a apărut o problemă la scripturile de fake. Introduc doar prima coordonată şi o repetă în loc să treacă la următoarea. S-au interzis fără să fim anunţaţi şi noi ?
 

DeletedUser

modifica in script unde scrie "Date(2009,11,11)" in Date(2009,12,11) si va merge
 

DeletedUser6920

Pentru scriptul asta mi-au fost luate 9 sate anul trecut. A devenit iarasi legal?
 

DeletedUser6920

Nu mai stiu sigur, imi pare ca update-ul 6. Oricum era sigur luat de aici si fara modificari. De atunci nu prea am mai folosit scripturi, doar ala de rename. :)
 

DeletedUser8500

Merge si in opera sau safari?..sau doar in mozilla ? am incercat azi in ambele dar nu imi merge..nu pot fi facute ceva modificari ? :)

l-am mai folosit pana acum, dar doar in mozilla unde a mers.

Fake:
Cod:
javascript:var[sp,sw,ax,ar,scout,lc,mount,hv,cat,ra]=[0,0,0,0,0,0,0,0,0,0];coords='900|500 901|501 902|503';var%20doc=document;if(window.frames.length>0)doc=window.main.document;url=document.URL;if(url.indexOf('screen=place')==-1)alert('This%20script%20needs%20to%20be%20run%20from%20the%20rally%20point');coords=coords.split("%20");index=0;farmcookie=document.cookie.match('(^|;) ?farm=([^;]*)(;|$)');if(farmcookie!=null)index=parseInt(farmcookie[2]);if(index>=coords.length)alert('last village');if(index>=coords.length)index=0;coords=coords[index];coords=coords.split("|");index=index+1;cookie_date=new%20Date(2009,11,11);document.cookie ="farm="+index+";expires="+cookie_date.toGMTString ();doc.forms[0].x.value=coords[0];doc.forms[0].y.value=coords[1];insertUnit(doc.forms[0].spear,sp);insertUnit(doc.forms[0].sword,sw);insertUnit(doc.forms[0].axe,ax);insertUnit(doc.forms[0].archer,ar);insertUnit(doc.forms[0].spy,scout);insertUnit(doc.forms[0].light,lc);insertUnit(doc.forms[0].marcher,mount);insertUnit(doc.forms[0].heavy,hv);insertUnit(doc.forms[0].ram,ra);insertUnit(doc.forms[0].catapult,cat);end();
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Mai este permis scriptul asta ?

Mai este permis scriptul asta ? Nu incalca regula cu 3 comenzi dintr-un click, dar cine stie...
 

DeletedUser

Mie nu-mi merge scriptul de fake cum trebuie... imi insereaza trupele, dar nu-mi baga satele aleator, ci il pune doar pe primul din lista. Am verificat, pare scris corect (satele sunt scrise corect, cate un singur spatiu intre sate), si nu am decat 8 sate in lista. Folosesc ultimul Mozilla.
 

DeletedUser

Mie nu-mi merge scriptul de fake cum trebuie... imi insereaza trupele, dar nu-mi baga satele aleator, ci il pune doar pe primul din lista. Am verificat, pare scris corect (satele sunt scrise corect, cate un singur spatiu intre sate), si nu am decat 8 sate in lista. Folosesc ultimul Mozilla.

Se poate cumva remedia? Exista vreo alta solutie?
 

DeletedUser5809

E de la tine de undeva, incearca alt script si incearca si cu opera.
 

DeletedUser8500

am mai postat o data, dar nu am primit nici un raspuns..

As dori sa stiu daca gresesc cu ceva, sau scriptul urmator nu merge decat in mozila ?

javascript:var[sp,sw,ax,ar,scout,lc,mount,hv,cat,ra]=[0,0,0,0,1,10,0,0,0,0];coords='587|501 585|500 581|504 583|506 584|506 581|507 588|504 589|500 588|499';var%20doc=document;if(window.frames.length>0)doc=window.main.document;url=document.URL;if(url.indexOf('screen=place')==-1)alert('This%20script%20needs%20to%20be%20run%20from%20the%20rally%20point');coords=coords.split("%20");index=0;farmcookie=document.cookie.match('(^|;) ?farm=([^;]*)(;|$)');if(farmcookie!=null)index=parseInt(farmcookie[2]);if(index>=coords.length)alert('last village');if(index>=coords.length)index=0;coords=coords[index];coords=coords.split("|");index=index+1;cookie_date=new%20Date(2010,11,11);document.cookie ="farm="+index+";expires="+cookie_date.toGMTString ();doc.forms[0].x.value=coords[0];doc.forms[0].y.value=coords[1];insertUnit(doc.forms[0].spear,sp);insertUnit(doc.forms[0].sword,sw);insertUnit(doc.forms[0].axe,ax);insertUnit(doc.forms[0].archer,ar);insertUnit(doc.forms[0].spy,scout);insertUnit(doc.forms[0].light,lc);insertUnit(doc.forms[0].marcher,mount);insertUnit(doc.forms[0].heavy,hv);insertUnit(doc.forms[0].ram,ra);insertUnit(doc.forms[0].catapult,cat);end();

L-am incercat pe opera, safari, dar nu imi merge..sincer il prefer pe acesta pentru ca iti arata cand ai ajuns la ultimul sat din lista. De asemenea, am vazut ca celelalte nu respecta ordinea dupa care sunt puse satele, adica imi baga coordonatele unui sat de mai multe ori chiar daca am mai trimis atac inainte..
 

DeletedUser5809

Pe IE nu merg nici unu din cate stiu eu, si pe opera merg doar unele, deci daca merge pe mozilla, foloseste mozilla.
 

DeletedUser29848

nu imi merge!
zice ca This script needs to be run from the rally point!
si doar dau click pe script din piata centrala!
?
 
Sus