Farmare cu session manager si autocomplete

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Am două extensii de Google Chrome. Una este Session Manager şi cea de-a doua este una de autocomplete.
Cu session manager îmi deschid taburile şi cu autocomplete umplu căsuţele de cavalerie uşoară şi de spioni, pentru farmare. Ce rămâne de făcut este doar să le setez (şi nu e foarte simplu) şi să apăs pe Ok de două ori pe fiecare fereastră în parte, urmând să închid cu al treilea click tabul. După ce un tab este lucrat, urmează următorul, pe care îl găsesc deja completat pentru cavaleria uşoară şi spioni, urmând să apăs iar pe trimitere şi pe ok-ul de confirmare.
Algoritmul poate să dureze la infinit.
Strategia funcţionează foarte bine, nu folosesc niciun script, doar că nu vreau să dau banii pe asistentul de farmare.

Întrebarea mea:

Este împotriva regulilor jocului?

Dacă răspunsul este da, urmează următoarea întrebare: cum ar putea cineva să ştie dacă folosesc această tehnică? Şi cine cunoaşte puţin web development ştie şi că ar fi imposibil, pentru că pot modifica inclusiv timpii între trimiteri.
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
145
Impotriva regulilor de joc nu este, pana la partea asta :

.....pentru că pot modifica inclusiv timpii între trimiteri.

Modificarea timpilor intre comenzi ( randomizare sau trimitere la anumite intervale ) se poate face prin cateva "metode" ilegale, de ex autoclickerul.
 

quz0r

member
Scor reacție
144
Şi cine cunoaşte puţin web development ştie şi că ar fi imposibil...
Nu fi tu atat de sigur ca ar fi imposibil :)

Orice chestie care se "auto"programeaza, insereaza si activeaza este interzisa.
Cred ca functioneaza pe acelasi principiu de la Firefox si Opera, ca la trimiterea veche de tren- multi open tabs(deschidere cu click dreapta pe satul atacat) / apoi le iei pe fiecare in parte , unde selectezi trupele si dai tot de 2 ori OK. La fel de bine poti retarda atacurile in functie de intervalele dorite.. le poti trimite la secunda, sau nu.Daca e acelasi principiu de functionament, cred si eu ca e ok.
 
Ultima editare:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus