Puteți biblioteca de scripturi pe forumul beta
aici.
Aveti o colectie intreaga de scripturi aprobate de echipa de suport aici:
ATENTIE ! UPDATE: Scripturile care interactioneaza cu butoanele din ecranul pietei centrale sunt interzise. Echipa Triburile NU este responsabila de buna functionalitate a unor unelte independete ( a se citi create de jucatori si doar acceptate de noi ), daca unii membrii ai TT ofera ajutor...
forum.triburile.ro
In biblioteca la sectiunea .RO nu este niciun script. (
https://forum.beta.tribalwars.net/index.php?threads/ro-script-database.4687/)
Publicati scripturile deja aprobate de voi, echipa de suport, in biblioteca de scripturi valabila .RO.
De ce nu faceti lucrul asta?
Later edit:
https://forum.triburile.ro/index.php?threads/important-scripturi.51601/
Aici in linkul acesta s-a postat din august anul trecut legat de biblioteca si de cum pot fi aprobate scripturile.
Ori majoritatea scripturilor din colectia de pe forum, repet: aprobate de echipa de suport, sunt de la shinko-to-kuma.
Aceste scripturi deja sunt in bibliotecile altor servere aprobate. Noi nu putem indeplini criteriile de aprobare ale scripturilor cat timp nu sunt hostate de catre noi.(conform cerintelor) DAR repet, din nou, ele sunt aprobate deja pe alte servere.
Si aici ajungem la scriptul de resourse sender, tot de la shinko, unde am luat (colegi) avertisment pentru folosirea lui, cum ca NU este legal. Ori acel script este deja in biblioteca aprobat pe alte servere.
Pai ori este, ori nu este legal? Ori e alba, ori e neagra? Ori e biblioteca globala, ori e per server? (ca per server suntem 0, nu avem nimic, global ESTE deja aprobat!)
Cum e pana la urma?